Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ktrebor']Karma super, pewnie jak wpadnie jakaś ekstra kasa to zakupię parę worków dla naszych potworów i potestujemy :) Chyba zainwestuję w rybną wersję by sprawdzić jak japończyki, które w Japonii bardzo rzadko widzą mięso zwierząt zareagują na ryby (rybnego Orijena nie udało mi się zakupić jeszcze, a fish4dog niestety jest dla mnie ciut za drogi mimo wszystko :( (...)
[/QUOTE]

Ktrebor, zazdroszczę wiedzy na temat karm :). Zawsze czytam z wielkim zainteresowaniem Twoje posty w tym dziale, bo wiem, że można się dowiedzieć czegoś poza chwytami reklamowymi :).

No my może spróbujemy tej karmy, zobaczymy, co wyjdzie, bo zapowiada się interesująco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Zamawiałąś przez stronkę e-karmy?? Bo ja od kilku dni nie mogę dokończyć zamawiania... po wyborze karmy nie przechodze dalej po kliknięciu "Złóż zamówienie"[/quote]
Tak, u mnie wszystko działa.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Przepiórki chyba nie ma :eviltong: Jest bizon, ryba i kaczka.[/quote]
Ale z kaczką jest przepiórka:eviltong::evil_lol:

Edit: Ja się nie moge doczekać aż do nas dojdzie (po części dlatego, ze Topsazy nie ma już ani kawałka jedzenia i jedzie na okrawkach z kury:evil_lol:)
interesująco wygląda i mam nadzieje, że się nie zawiode. Wcześniej myślałam o Orijen, ale jednak zdecydowałam się na TOTW, sama nie wiem czemu... impuls:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dobra tak na szybko:
Karma już doszła
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images30.fotosik.pl/174/efc2b230781359c4.jpg[/IMG][/URL]
Tops na początku nie chciał jej jeść, po polaniu olejem zjadł pół miski (jak na niego to nawet dobrze). Pachnie w miare ładnie, wygląd macie na zdjęciu, jestem ciekawa efektów;)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich zainteresowanych karma Taste of the Wild
W odpowiedzi na wątek dotyczący składu:
- celowość błędu/lub celowego błędu w tłumaczeniu i braku ziemniaków w składzie polskiego tłumaczenia.
Dla tak wytrawnego znawcy karm jakim jest "ktrebor"
brak ten ma istotne znaczenie. Dlatego na naszej stronie w dniu dzisiejszym pojawi sie poprawka w składzie.
Ziemniaki stanowią znakomite źródło włókna surowego i ich dodanie jest bardzo celowe.
- egg products - firma użyła mało precyzyjnego określenia. Istnieje kilka jakości egg products ( tak samo jak w przypadku oliwy z oliwek istnieje kilka jakości tego produktu). W tym przypadku jest to ugotowane i pozbawione skorupki i błony zewnętrznej jajo określane w produktach kulinarnych dla ludzi jako proszek jajeczny. Istnieją rzeczywiście inne rodzaje egg products o gorszej jakości biologicznej - produkty z przemysłowego przetwarzania jajek nawet mielone ze skorupkami i zanieczyszczeniami biologicznymi i używane do produkcji koncentratów białkowych.
- brak precyzyjnego określenia dziczyzny - jest to dziczyzna tzw kulinarna ( nie sanitarna) z jelenia.
- olej - dodatek selekcjonowanej mączki rybnej ( znów jakości first selection ) jako źródło oleju i kwasów Omega.
Mała dygresja - warto czasem uzyskać wiadomości z pierwszej ręki.
Nie stosujemy w swojej pracy naciąganej semantyki i staramy sie przekazywać rzetelnie wiedzę i składy pokarmów.
Bardzo cenię sobie Pana uwagi. Może uda mi się pozyskać Pana postawę super purysty do rozszyfrowania
co to jest " suszone mięso" w karmie wielu producentów.
Moim zdaniem to zabieg typowo semantyczny - znacznie podnoszący wartość biologiczną ( tylko w umysłach klientów) zwyczajnej selekcjonowanej mączki mięsnej użytej w karmie.
Pozdrawiam i życzę wszystkim na forum wszelkiej pomyślności.
Lek wet Sławomir Samkowski
właściciel firmy Animal Service
importer karm z serii Taste of The Wild.


----------------------------------------------------------
[quote name='ktrebor']Trzecia znana mi karma bez zbóż dostępna w Polsce to Fish4dogs.[/quote]

[quote name='ktrebor']Karma super, pewnie jak wpadnie jakaś ekstra kasa to zakupię parę worków dla naszych potworów i potestujemy :) Chyba zainwestuję w rybną wersję by sprawdzić jak japończyki, które w Japonii bardzo rzadko widzą mięso zwierząt zareagują na ryby (rybnego Orijena nie udało mi się zakupić jeszcze, a fish4dog niestety jest dla mnie ciut za drogi mimo wszystko :(

Nie podoba mi się tylko u Polskiego dystrybutora Taste of Wild, że błędnie / lub celowo tłumaczy zawartość opakowań. W oryginale zawartość wersji z np. bizonem brzmi:

[B]"[/B][B] Bison, venison, lamb meal, chicken meal, egg product, sweet potatoes, peas, potatoes, canola oil,"[/B]

A tłumaczenie wygląda tak:

[B]"Mięso z bizona, dziczyzna, mączka mięsna z baraniny, mączka mięsna z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, groch, kanadyjski olej rzepakowy"

[/B]Po pierwsze w polskim tłumaczeniu zabrakło jednego z bazowych składników jakim są ziemniaki. Jeśli się przyjrzycie to zobaczycie, że w oryginale wymienione są dwa razy. Raz jako słodkie ziemniaki, dwa jako zwykłe ziemniaki. Jest co dziwne zabieg celowy ze strony polskiej firmy / tłumacza, gdyż w wersji z kaczką ten błąd także się powtarza.

Po drugie zmieniono znaczenie jednego ze składników, a mianowicie egg product. Egg product to nie jajka, a produkt / półprodukt jajeczny, czyli pozostałości z linii produkcyjnych w fermach (rozbite jajka, fragmenty skorupek, itp).

Żeby być totalnym purystą (choć nie wiem, czy warto tak drążyć dziurę w całym. skoro w Polsce w 80% przypadków przeciętny posiadacz psa twierdzi, że karma z wyższej półki to Pedigree):

Małego minusa można karmie w wersji z bizonem dać za składnik dziczyzna - ponieważ nie jest określona konkretna nazwa gatunku z którego pochodzi mięso, musimy uznać, że producent także tego nie potrafi dokładnie określić, a co za tym idzie różne partie produktu mogą się od siebie różnić - co w przypadku uczulenia żywieniowego u psa uniemożliwia zlokalizowanie alergenów.

Niższa kaloryczność, zawartość białek i tłuszczy została osiągnięta przez zastosowanie w karmie "z bizonem" tłuszczy roślinnych, które są nieco gorzej przyswajane przez psy.

Ale na polskim rynku jest to jedna z (zaledwie trzech) karm nie zawierających zbóż, a więc będąca efektem zmiany w filozofii żywienia psów i kotów. Warta zakupienia, w przypadku tej karmy, cena faktycznie przekłada się na jakość.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

O bardzo dziękuję, za szybką reakcję i zmianę tłumaczenia. To się bardzo chwali. Co do pozyskiwania mnie do ustalenia definicji co to jest suszone mięso w składach karm, to nie ma takiej potrzeby. Kilka razy wypowiadałem się już na tym forum, że to jedynie zabieg marketingowy a pod tym terminem kryje się mączka mięsna :)

Super że zainwestował Pan w import i promocję tej serii karm, wiele psów (i pośrednio właścicieli) już powinno być Panu wdzięcznych :)

Link to comment
Share on other sites

Karma dotarła i jest już od ponad tygodnia konsumowana.
+ piękny zapach, moja suka niejadek jeszcze żadnej karmy niejadła z takim smakiem
+ chyba dobrze się przyswaja, bo kupki ma mikroskopijne mimo że mieszam nadal z chs. narazie troche bączków jest ale to zapewne kwestia czasu, bo z dnia na dzień coraz mniej smrodzi :)
+ ENERGIA- SZOK! i REWELACJA.
+ nie ma nawrotów alergii
+ ekspresowa i elastyczna dostawa.

- taki malutki to wielkość granulek, ale to się da przejść kwestia przyzwyczajenia.

Link to comment
Share on other sites

Niestety miarki nie dali, ale nie prosiłam też. Muszę przy kolejnym zamówieniu dopisac bo się przyda. Póki co zważyłam sobie odmierzając kubkiem biomilla i daje wg tego :)
Mamy wersję High Praire Canine Formula, czyli z bizonkiem i jelonkiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Karma dotarła i jest już od ponad tygodnia konsumowana.
+ piękny zapach, moja suka niejadek jeszcze żadnej karmy niejadła z takim smakiem
+ chyba dobrze się przyswaja, bo kupki ma mikroskopijne mimo że mieszam nadal z chs. narazie troche bączków jest ale to zapewne kwestia czasu, bo z dnia na dzień coraz mniej smrodzi :)
+ ENERGIA- SZOK! i REWELACJA.
+ nie ma nawrotów alergii
+ ekspresowa i elastyczna dostawa.

- taki malutki to wielkość granulek, ale to się da przejść kwestia przyzwyczajenia.[/quote]

Ja też jestem bardzo zadowolona - psisko nawet fajnie je tego bizona. Dla mnie TOTW ma jeszcze dwa plusy:
1) mogę sobie zmieniać smaki: raz bizon a raz kaczka czy ryba - podobny skład a zapach zawsze jednak inny, takie urozmaicenie diety czasami jest potrzebne moim skromnym zdaniem
2) 6.8 kg opakowania - nie zależnie od naszych patentów na przechowywanie karm, zamknięcie orginalne jest najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...