Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='Ewelina&sp']Paskuda_Bandzior:Nie pytałam konkretnie ciebie, dużo tu jest użytkowników

Ogladam szczeniaki na stronie nnl i nie zachwycaja mnie tak jak inne w innych hodowlach - nie potrafie powiedziec dlaczego, są jakieś inne

Ja kupie szczeniaka z hodowli w której do miotu przykłada sie wielka uwage, gdzie suczka jest oczkiem w głowie hodowcy, jest dobrze odchowana, jest zadbana i pilnowana przez SAMEGO HODOWCE a nie armie przybocznych którzy moga sie zmieniac (jak to w pracy bywa) i albo dopiero sie ucza albo cos juz wiedza albo odchodza, z hodowli gdzie hodowca poświęca mase czasu szczeniakom dbajac o to by ich socjalizacja byla na najwyzszym poziomie (nie chce hodowcy ktory zostawia szczeniata z kims na kilka lub kilkanascie dni) dla mnie nie jest wtedy wiarygodny opisujac ich charaktery
I jeszcze bym tak pisała dlugo ... ale po co jak i tak macie swoj obraz nieskazitelnosci owego hodowcy[/quote]

juz pisałam
nie podoba mi sie trzymanie takiej ilości psów
nie podoba mi sie ze hodowca tylko firmuje hodowle nazwiskiem a zostawia rodzace suki i szczeniaki
nie podoba mi sie krycie suki cieczka w cieczke a takie krycie miało miejsce
nie podoba mi sie ze jedna suka jest kryta druga w ciazy trzecia rodzi czwarta ma szczeniaki a hodowca jest na wystawie
poprostu wole mniejsze hodowle - tu mam wrazenie ze chodzi o ilość nie o jakosc

[quote name='prittstick08']No raczej zdobyła je z hodowli. jak miała zdobyc? Ukrasc? nie wiem... Skoro masz jakies ciekawe wiadomosci na temat jak Ewa zdobyla te psy, to podziel sie z [B]niami[/B]. Nie owijaj w bawełne, nie [B]żucaj[/B] aluzji tylko napisz po prostu.
Ja nadal proponuje Ci umowic sie i pojechac osobiscie. Przedyskutowac kazdy problem. W dyskusji, sporze (erystyka- polecam Schopenahauera- cholernie ciekawe- tak poza tematem) wazne jest spojrzenie obydwu stron, musisz poznac kazdy punt widzenia czy chcesz byc mediatorem czy nie. Tak prosciej- nie mozna sie opierac, chcac miec wlasne zdanie, na zdaniu tylko jednej strony. Moze taka wizyta w hodowli nie zmieni Twojego zdania- to zalezy od Ciebie, Twojej wrazliwosci, inteligencji, ale na pewno bedziesz miala jakies fakty w rekawie. Na razie ich nie masz.[/quote]
szukać dalej:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czego szukac. Podkersliłas słowa "nami" i "zucaj"- zgodnie z moja logika i logika ogolnie rzecz biroąc nie ma tu sensu ze zdaniem "szukaj dalej". Moze zle to przedstawilas...

1. jakiej ilosci psow- hodowczyni ma jedna rase- za to ja chwale. Ja sie martwie innymi hodowlami np Gorzowska Panorama (szukalam aussie, na szczescie kupilam bordera z NNL) ale to inny temat
2. hodowca jest jeden, plus Iwona- a ja zartowalam z tymi wiesniakmi, wiesz?:evil_lol:
3. a wiesz cos wiecej, dlaczego takie krycie bylo? ja wiem:)
4. hmm, no wiesz, to jest hodowla a nie dwa psy w mieszkaniu. chyba malo hodowli widzialas. mowie ci jszzce raz, zamiast oczenriac na pbulicznym forum, umow sie, pogadaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']
nie podoba mi sie trzymanie takiej ilości psów[/quote]
OK, rozumiem. Czy ilość psów mieszkających w NNL ma na nie same jakiś negatywny wpływ? Bo jeśli nie - to ja osobiście nie mam nic przeciwko.

[quote]nie podoba mi sie ze hodowca tylko firmuje hodowle nazwiskiem a zostawia rodzace suki i szczeniaki [/quote]
Czy wobec tego podczas porodu przy suce nie ma nikogo kompetentnego, doświadczonego?

[quote]nie podoba mi sie krycie suki cieczka w cieczke a takie krycie miało miejsce[/quote]
Aha, OK.

[quote]nie podoba mi sie ze jedna suka jest kryta druga w ciazy trzecia rodzi czwarta ma szczeniaki a hodowca jest na wystawie [/quote]
Jak odbija się to na szczeniętach?

[quote]poprostu wole mniejsze hodowle - tu mam wrazenie ze chodzi o ilość nie o jakosc[/quote]
OK, sprawa gustu. Druga częśc zdania podchodzi już pod moje pierwswze pytanie nt. zależności ilości psów od ich jakości.

Prittstick08 - OK, dzieki. Na razie niestety nie planuję kupna żadnego psa, ale kto wie, może w przyszłości...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaf']To jak zaczeliśmy temat w pytania odpowiedzi to jak można zapytać NNL-BC w porównaniu do Ryśki Lizzie jest wieksza mniejsza taka sama ?[/quote]

Raisa jest dosc duza, mysle ze kolo 50 - 51cm w klebie i wage pewnie kolo 18kg.
Lizzie ma 45cm w klebie i wazy okolo 16kg.

A co?

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Zarzucasz nam dziecięcy chór? :cool1:
Po raz kolejny grasz nie fair - o nas możesz sie doszukać zdawkowych informacji, także mniej więcej przedziału wiekowego - Ty się pojawiasz znikad rzucasz stek oskarżeń, nie odpowiadasz na pytania, nie mówisz kim jesteś i grasz sobie dalej :razz: WŁAŚNIE TAK ZACHOWUJĄ SIĘ DZIECI :cool3:
[Albo osoby, które mają powód by ukryć swoją tożsamość - moze wcale nie jesteś Ewelinką a kimś innym kogo dużo z nas zna? I wstydzisz się swoich pogladów, nie chcesz robić sobie wrogów? :lol:]
Reszta osób które się tu wypowiadają nie są anonimowe - mają w avatarach, podpisach zdjecia swoich psów, imiona. Podają Ci KONKRETY, a Ty grasz w uparte - dziecko :cool3:
Ograniczasz się do dwuznacznych zdawkowych zdań i udajesz głupią? [ a może nie udajesz - sorry nie mogłam się powstrzymać :evil_lol:]

Aż się nie chce opowiadać na Twoje nędzne zarzuty, których nie potrafisz wyjaśnić. Twardo się trzymasz "wyczytanych" informacji i nic do Ciebie nie dociera - dziecko :cool3:


[QUOTE]poprostu wole mniejsze hodowle - tu mam wrazenie ze chodzi o ilość nie o jakosc [/QUOTE]
Rozumiem, ze jak ktoś ma jedną - dwie suki to rodzą mu się same championy? :razz:


Naprawdę, załosna prowokacja, bo skoro czytasz forum borderowe [a może jesteś i się udzielasz pod innym nickiem? :razz:] to wiesz wszytsko pewnie:lol:

Dobranoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC']Raisa jest dosc duza, mysle ze kolo 50 - 51cm w klebie i wage pewnie kolo 18kg.
Lizzie ma 45cm w klebie i wazy okolo 16kg.

A co?

Pozdrawiam
Ewa[/quote]
Pytam sie z ciekawosci bo choć teraz Nona wazy za duzo, to jako 8 tygodniowe szczenie wazyła wydaje mi sie że normalnie ok 5 kg. Tutaj padlo zdanie że sunia po Space i Lizzie w wieku 8 tygodni wazy 3 kg więc zapytałam sie jaka duza jest w porównaniu do Rysi żeby mieć wyobrażenie jak wygląda i jak może wyglądać półsiostra jak dorośnie. To zwykła ciekawość.

[quote name='Paskuda_Bandzior']Reszta osób które się tu wypowiadają nie są anonimowe - mają w avatarach, podpisach zdjecia swoich psów, imiona.
[/quote]
Hmm fajny awatarek ma RudaPaskuda :evil_lol: sorki ale mnie to lekko rozbawiło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']
1. jakiej ilosci psow- hodowczyni ma jedna rase- za to ja chwale. Ja sie martwie innymi hodowlami np Gorzowska Panorama (szukalam aussie, na szczescie kupilam bordera z NNL) ale to inny temat[/quote]

A co im zarzucasz?!! Oprócz tego, że mają więcej ras??

Link to comment
Share on other sites

[quote]ja mam jeszcze jedno pytanie...Ile było porodów(miotów) a przy ilu nie było hodowcy i ile było kryć cieczka w cieczkę na ogolną ilość kryć?Bo to jest chyba istotne też,nie?[/quote]
trzy pytania widze
a ile ci trzeba razy zeby zaczac sie zastanawiac nad takim hodowaniem?
dla mnie za dużo
są hodowle gdzie przerwy suka ma 1,5roku 2 lata
sa hodowle gdzie hodowca dba o soj miot jak o wlasne dzieci


[I][quote]1. jakiej ilosci psow- hodowczyni ma jedna rase- za to ja chwale. [/quote][/I]
zapytaj o PONy i malinosy

[I]ps. [B]żucać [/B]pisze sie przez [B]rz[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']Ewa jest tez żadko w domu, bo pracuje w Lublinie jako księgowa w dużej firmie, ale pracownicy przychodza codziennie zmienic psom w kennelach i odrzucic troche karmy suchej i bułki moczone w wodzie. Byłam i widziałam:evil_lol:
[/quote]

Bułki moczonej w wodzie? :crazyeye: A po co, skoro pisałas ze sa karmione karmą royal?

To znaczy Ty pisałas ze royalem bo NNL pisała ze inaczej żywi psy. I czesto to podkresla

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=1063722&postcount=347[/URL]

W sumie na tych korpusach to nie ma zbyt dużo miesa. Ostatnio na żywieniu na wykładzie z wterynarii na UP było duzo zastrzezen co do tej ilosci kosci a i korpusy sa niezbyt wartosciowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Zarzucasz nam dziecięcy chór?
[/quote]

Ja odnosze podobne wrazenie. Dzieciecy chor.
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Paula, Ty pod Lublinem rowniez nie bylas, wiec nie rozumiem czemu tak bardzo unosisz sie gdy ktos przedstawia swoje zdanie, poslugujac sie jedynie przeczytanymi gdzies w internecie informacjami.
Ponadto, nie wystarczy zobaczyc aby uwierzyc. Tak to mogl tylko Tomasz. ;-) Zreszta, z tej okazji dopisano mu pozniej stosowny przydomek.
Ta dyskusja niewiele wnosi, nie udowodnicie swoich racji nikomu, a wszystko tak naprawde zalezy od wyznawanych priorytetow i wartosci.

Aha. Ten wyraz
[QUOTE]
h*****
[/QUOTE]
piszemy przez ch.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Ja odnosze podobne wrazenie. Dzieciecy chor. [/quote]
Ok, ja nie bronie nikomu odnosić takie wrażenia:cool3: Też mam swoje o niektórych ludziach... :razz:

[quote]
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Paula, Ty pod Lublinem rowniez nie bylas, wiec nie rozumiem czemu tak bardzo unosisz sie gdy ktos przedstawia swoje zdanie, poslugujac sie jedynie przeczytanymi gdzies w internecie informacjami.[/quote]
Wiem, ze każdy ma prawo i mu tego nie bronię. :cool3: Ale jak ktoś pisze takie coś a potem [B]sam [/B]przyznaje, że wyczytał to na forum?
A pod Lublinem to nie raz przejeżdżałam [taki żarcik jakby co :evil_lol:]
Ja się nie unoszę na przedstawianie swojego zdania, ale na wypisywanie obraźliwych rzeczy na temat innych osób/psów, bez podparcia tego żadnymi przykładami - nie mówię tu tylko o tej dyskusji ale także o kilku z wspomnianego forum. Tam sytuacja ta sama - powtórzę jeszcze raz: [B]uważam, ze każdy może mieć własne zdanie i hodować psy jakie chce, ale niech przy tym nie obraża publiczniee innych bez podania konkretnych dowodów/przykładów.[/B] To samo pisałam na forum bc :p
I gdzie ja się posługuje informacjami przeczytanymi w internecie? Nie wiem czy idzie to wyczytać z tej zawiłej dyskusji, ale ja nigdzie nie napisałam o swoim stosunku do hodowli, o tym co jej zarzucam, a czego nie. Nie byłam w tej hodowli wiec nie wiem jak to wygląda.
Ale nawet jakbym coś napisała to: nie raz się z Ewą widziałam, nie raz z nią rozmawiałam, więc i tak wiem więcej od Ewelinki :eviltong: Ja się tylko buntuję przeciw oskarżaniu na podstawie informacji wyczytanych na innym forum :cool3:

[quote]
Ponadto, nie wystarczy zobaczyc aby uwierzyc. Tak to mogl tylko Tomasz. ;-) Zreszta, z tej okazji dopisano mu pozniej stosowny przydomek.
Ta dyskusja niewiele wnosi, nie udowodnicie swoich racji nikomu, a wszystko tak naprawde zalezy od wyznawanych priorytetow i wartosci.
[/quote]
Ok, jak niewiele wnosi to po co ktokolwiek w niej pisze? :cool3:

Jak nic nie wnosi to dziękuję, już się nie będę wypowiadać na temat Eweliny i hodowli NNL. Ograniczę się do odpisania na temat siebie ewentualnie :razz:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']A może się coś zmieniło, bo post jest z 2005 r. :razz: ?[/quote]

Dokładnie listopad 2005. I psy były według tego postu od roku tak żywione.
Na "moze juz nie karmi barfem" nie chciałabym opierac nic, skoro NNL była zadowolona z barfa.
No chyba ze NNL zaprzeczy ze nie karmi juz barfem. To wtedy bym prosiła o info czym karmi i dlaczego przestała barfem karmić. Czy były jakies uboczne skutki takiego żywienia? Chętnie je porównam z tymi informacjami które nam przekazano na wykładzie o żywieniu.

Natomiast jezeli są żywione juz wyłacznie na suchej karmie, to bym prosiła o informacje od kiedy i czy faktycznie na royalu.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[B][B]uważam, ze każdy może mieć własne zdanie i hodować psy jakie chce, ale niech przy tym nie obraża publiczniee innych bez podania konkretnych dowodów/przykładów.[/B][/B]
[/quote]

Podali konkretne przyklady, podparte informacjami na odowiednich stronach. Forum to ludzie. A ludzie to opinie. Reasumujac - forum moze byc swietna baza danych.

[quote]
[B]I gdzie ja się posługuje informacjami przeczytanymi w internecie? Nie wiem czy idzie to wyczytać z tej zawiłej dyskusji, ale ja nigdzie nie napisałam o swoim stosunku do hodowli, o tym co jej zarzucam, a czego nie. Nie byłam w tej hodowli wiec nie wiem jak to wygląda.[/B]

[/quote]

Halo ? Watpisz w moja intuicje i rozumienie tekstu czytanego ? No prosze Cie...
Na pierwszy rzut oka widac, po czyjej jestes stronie.

[B][quote]Ale nawet jakbym coś napisała to: nie raz się z Ewą widziałam, nie raz z nią rozmawiałam, więc i tak wiem więcej od Ewelinki [/quote][/B]

Chwalisz sie czy zalisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Dokładnie listopad 2005. I psy były według tego postu od roku tak żywione.
Na "moze juz nie karmi barfem" nie chciałabym opierac nic, skoro NNL była zadowolona z barfa.
No chyba ze NNL zaprzeczy ze nie karmi juz barfem. To wtedy bym prosiła o info czym karmi i dlaczego przestała barfem karmić. Czy były jakies uboczne skutki takiego żywienia? Chętnie je porównam z tymi informacjami które nam przekazano na wykładzie o żywieniu.

Natomiast jezeli są żywione juz wyłacznie na suchej karmie, to bym prosiła o informacje od kiedy i czy faktycznie na royalu.[/quote]

Chyba sobie zartujesz???
A co ci do tego???

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Podali konkretne przyklady, podparte informacjami na odowiednich stronach. Forum to ludzie. A ludzie to opinie. Reasumujac - forum moze byc swietna baza danych. [/quote]
Ok, ale ja z tego mforum też dowiedziałam się tyyylu różnych rzeczy sprzecznych z prawdziwym przebiegiem, że naprawdę niektórych rzeczy nie biorę już poważnie. Ilu ludzi, tyle opinii i wersji :cool3:

[quote]
Halo ? Watpisz w moja intuicje i rozumienie tekstu czytanego ? No prosze Cie...
Na pierwszy rzut oka widac, po czyjej jestes stronie.
[/quote]
No jak mnie prosisz to ok.
W moich wypowiedziach nigdzie nie ma napisane, ze NNL jest super, że kocham te psy, że jestem całym sercem za nimi :evil_lol:
Czyli rozumiem, ze Ty jesteś zdecydowanie po drugiej stronie? Czy mogę dalej posunać się w interpetacji tekstu któy przeczytałam?
jeśli tak to uważam, ze mnie obrażasz? i tak sobie mogę dalej analizować :cool3:

[quote]Chwalisz sie czy zalisz? [/quote]
W tym momencie się żalę na tą dyskusję.
Nie mam zamiaru chwalić się rozmową z hodowcą. Pisałaś, ze

[quote]Paula, Ty pod Lublinem rowniez nie bylas, wiec nie rozumiem czemu tak bardzo unosisz sie gdy ktos przedstawia swoje zdanie, poslugujac sie jedynie przeczytanymi gdzies w internecie informacjami.[/quote]
No to ja to zareagował. Normalne w rozmowie/ dyskusji.


Jak dla mnie temat znó robi się bezsensowną przepychanką :shake:
A ja się chciałam tylko dowiedzieć dlaczego Ewelinka bez osobistych doswiadczen i kontaktu z hodowcą wyraża taką opinię i dlaczego wstydzi się powiedzieć kim jest :razz:
Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC']Chyba sobie zartujesz???
A co ci do tego???

Pozdrawiam
Ewa[/quote]

Nie, nie żartuje. Jestem ciekawa czym karmisz ze szczeniaki mają małą wagę po urodzeniu i jako kilku tyg. Bo swojego czasu na forum pisałas ze odkąd karmisz barfem waga szczeniaków po urodzeniu wzrosła.

Baaaaa nawet napisałas duzymi literami ze nigdy wiecej nie bedziesz karmić suchą karmą.

No wiec jestem ciekawa co sie stało ze po takiej deklaracji przeszłas na sucha karmę. Wiec nie wiem w czym problem był po barfie. Szczeniaki miały zbyt dużą wagę? Wtedy byłaś zadowolona ze miały taka wagę.
To było tutaj jakbys nie pamiętała swoich słów

[URL]http://www.bordercollie.fora.pl/zywienie,17/barf,91-15.html[/URL]

[quote][B]Pilvi (21.04.01)[/B]
27.04.04
19.03.05 (juz po sterylce)[/quote]

Tej to chyba nie możesz liczyć, bo juz dawno nie ma w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie, nie żartuje. Jestem ciekawa czym karmisz ze szczeniaki mają małą wagę po urodzeniu i jako kilku tyg. Bo swojego czasu na forum pisałas ze odkąd karmisz barfem waga szczeniaków po urodzeniu wzrosła.

Baaaaa nawet napisałas duzymi literami ze nigdy wiecej nie bedziesz karmić suchą karmą.

No wiec jestem ciekawa co sie stało ze po takiej deklaracji przeszłas na sucha karmę. Wiec nie wiem w czym problem był po barfie. Szczeniaki miały zbyt dużą wagę? Wtedy byłaś zadowolona ze miały taka wagę.[/quote]

A gdzie JA napisalam ze nie karmie BARFem?
Gdzie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=67285"]prittstick08[/URL] napisala ze karmie royalem dorosle psy? Napisala ze to dostala w wyprawce i ze na tym byly szczeniaki.

[quote name='LALUNA']Tej to chyba nie możesz liczyć, bo juz dawno nie ma w hodowli.[/quote]

Ale miala dwa mioty. Jakbym ja pominela to bys sie czepila ze o Pilvi juz zapomnialam?

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'] Czy były jakies uboczne skutki takiego żywienia? [/QUOTE]

Ja karmiłam Barfem i żadnych skutków ubocznych nie było, także korpusami :lol:. W dalszym ciągu uważam, że to najlepsza opcja karmienia :).

Link to comment
Share on other sites

[quote]A gdzie JA napisalam ze nie karmie BARFem?
Gdzie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=67285"]prittstick08[/URL] napisala ze karmie royalem dorosle psy? Napisala ze to dostala w wyprawce i ze na tym byly szczeniaki.[/quote]Przeciez pisałas ze szczeniaki tez sa u Ciebie na barfie :p
Widzę że masz albo krótka pamieć albo cos Cisie miesza
Dla przypomnienia ( ciezarne suki i szczenięta tez masz na barfie)
OOOOO tutaj piszesz
[URL]http://www.bordercollie.fora.pl/zywienie,17/barf,91-30.html[/URL]

Wiec jezeli były u Ciebie na barfie to danie wyprawki z sucha karma byłoby błędem. Bo Magda wyjasniła to ze w barfie sa enzymy wiec pies nie produkuje ich w takiej ilosci które potrzebuje do strawienia suchej karmy i jak ktos przechodzi gwałtownie to jest to bład żywieniowy i moze grozic schorzeniami trzustki i wątroby i nastepuje brak przyswajania suchej karmy.

[quote]Ale miala dwa mioty. Jakbym ja pominela to bys sie czepila ze o Pilvi juz zapomnialam?[/quote]Nie, bo jezeli to ma być statystyka danej hodowlii to liczy sie czas eksplotacji suki tylko w tym czasie kiedy znajduje się w danej hodowli.

[quote name='Cimi']Ja karmiłam Barfem i żadnych skutków ubocznych nie było, także korpusami :lol:. W dalszym ciągu uważam, że to najlepsza opcja karmienia :).[/quote]
"Takze korpusami", ale chyba nie jako podstawa. Czy w tym czasie miałas suki hodowlane których organizm był obciażony ciazą i wychowaniem szczeniąt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Przeciez pisałas ze szczeniaki tez sa u Ciebie na barfie :p

Wiec jezeli były u Ciebie na barfie to danie wyprawki z sucha karma byłoby błędem. Bo Magda wyjasniła to ze w barfie sa enzymy wiec pies nie produkuje ich w takiej ilosci które potrzebuje do strawienia suchej karmy i jak ktos przechodzi gwałtownie to jest to bład żywieniowy i moze grozic schorzeniami trzustki i wątroby i nastepuje brak przyswajania suchej karmy.
[/quote]

MOJE szczeniaki. Te ktore u MNIE zostaja i ktore JA bede karmic.

Ale fajnie starasz sie wytknac mi jakis blad :diabloti:

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...