Jump to content
Dogomania

ile kosztuje godzina dogoterapii?


Recommended Posts

Kochani!

Jestem dziennikarką; chciałabym wiedzieć, ile kosztują zajęcia z psim terapeutą, jak są rozliczane (czy za godiznę, czy za całą sesję), jakie psy (czy kundle ze schroniska też) i gdize!!!! są w Polsce szkolone jako dogoterapeuci. Ile jest ośrodków szkolenia?

To samo dotyczy koni. Ile jest ośrodków szkolenia koni do hipoterapii (jeśli, oczywiście, ktoś z was może mi pomóc w tym temacie), czy szkolone są konie odzyskane z "transportów śmierci"?

Pytam, bo mam niepowatzalną okazję zrobić coś dobrego dla porzuconych zwierząt. Jest pewna inicjatywa, o której nie chcę na razie pisać. Ktokolwiek może pomóc, proszę o wpis.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iza_szumielewicz']Kochani!

Jestem dziennikarką; chciałabym wiedzieć, ile kosztują zajęcia z psim terapeutą, jak są rozliczane (czy za godiznę, czy za całą sesję), [/quote]

To pewnie zależy od Fundacji.

[quote name='iza_szumielewicz']
jakie psy (czy kundle ze schroniska też) i gdize!!!! są w Polsce szkolone jako dogoterapeuci. Ile jest ośrodków szkolenia?[/quote]

Wszystkie psy są szkolone. Zależy czy przejdą testy predyspozycyjne organizowane przez daną Fundację. Ośrodków szkolenia?? Tzn. Fundacji? Eee ... nie wiem czy to się da policzyć. Musisz poszukać w necie. Albo na stronie Polskiego Związku Dogoterapii.

Link to comment
Share on other sites

Na stronie PZD nie znajdzie bo w PZD jest mało Fundacji zrzeszonych i tylko takie co nieodpłatnie robią dogo. Ceny są różne zależy od regionu Polski,ogólnie bierze się od godziny lekcyjnej.
Jeżeli chodzi o psy szkolone to pies ma miec predyspozycje a czy jest ze schroniska czy skadś indziej to mało istotne ale schroniskowe trudno jest sprawdzić bo inaczej będzie zachowywał jak wyciągniesz psa z kojca w schronie i odrazu zrobisz mu testy a inaczej jak pomieszka pół roku z włascicielem,takie psy maja bogata przeszłość i nie usłana różami.
Jezeli chodzi o konie to często są to konie uratowane przed złym losem ale to inna psychika.
Domyslam sie o jaką inicjatywę chodzi, bo o tym to już nie jedna osoba myslała ale trzymam kciuki za udane przedsięwzięcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dogoterapię prowadzą Fundacje,Stowarzyszenia niektóre majace działaność gospodarczą a niektóre typowo wolontarystycznie. Jeżeli ktoś ma ochote robić to prywatnie czyli poza instytucją a ma o tym pojęcie(ale nie powierzchowne tylko głęboko rozumiane co łączy się dla mnie ze starzem w takiej instytucjii, bo jednak tam się zaczynasz uczyć i wiesz co jak powinno być) to może prowadzić ale wogóle nie kumam tego bo większość z nas chce do jakiejś organizacji należeć bo w grupie tkwi siła i razem można więcej;).Nie wiem dokładnie czego chciałaś się dowiedzieć więc jak coś to doprecyzuj.

Link to comment
Share on other sites

chcialam sie po prostu dowiedziec jak to wszystko dziala ;)
czy tylko wolontariat wchodzi w gre i pomoc ludziom przede wszystkim, czy sa tez osoby ktory biora za to kase.
takie ogolne pojecie chcialam miec, bo mi to sie zawsze wydawalo, ze to tylko wolontariat i dlatego zdziwil mnie temat postu.

Link to comment
Share on other sites

ok dzieki :)
a wiesz moze jak to jest z miejscem prowadzenia dogo?
wiem, ze moze odbywac sie u kogos w domu, w szpitalu za pozwoleniem, na lace...
ta laka to taka zwykla? czy specjalnie przystosowany/zabezpieczony teren?
i tez moze troche nie w temacie, ale jak to jest ze sportem z psem dla niepelnosparwnych? ktos cos takiego praktykuje? czy tylko pomoc na drodze spolecznej np dla dzieci z porazeniami mozgowymi, czy pies przewodnik dla niewidomych?

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o strikte dogo to wg mnie głównie w pomieszczeniu(zależy co przewidziy w naszym planie terapeutycznym) a jeżeli o zabawy z psem ,które maja też jakiś wydzwięk terapeutyczny to mogą być prowadzone na łące, często organizuje sie imprezy na których dzieciaki na otwartym terenie bawią się z psami ale powinien byc to teren na pewno bezpieczny dla dzieci i psów, w dużej odległości od ulicy i powinno być wielu opiekunów(najlepiej żeby każde dziecko miało rodzica/opiekuna prawnego a jak nie to wolontariusza,który będzie nad nim czuwał).

[I]jak to jest ze sportem z psem dla niepelnosparwnych? ktos cos takiego praktykuje? czy tylko pomoc na drodze spolecznej np dla dzieci z porazeniami mozgowymi, czy pies przewodnik dla niewidomych? [/I]

nie wiem czy chodzi ci o to czy taki pies, który pracuje dla niepełnosprawnych może brać udział w psich sportach? Jeżeli o to to wg mnie zależy od psa, bo trzeba pamiętać żeby nie przeciążać takiego psa ale jeżeli widzimy,że on też to lubi i go to nie obciąża i może robić te dwie rzeczy to nie widzę nic przeciw ale trzeba pamiętać,że nie we wszystkim nasz pies musi być najlepszy;) a to czego w takim sporcie się nauczy na pewno można wykorzystać na zajęciach z psem.

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie chodzilo mi o tego samego psa, ktory np pracuje z dziecmi. myslalam bardziej o tak jakby 'innej dyscyplinie' czyli np sporty z psem ale ludzi niepelnosprawnych. czy tez ktos cos takiego prowadzi? tak jak np zajecia dla dzieci z porazeniem czy z problemami, to zalozmy ze niepelnosprawna ososba dorosla chcialaby uprawiac jakis sport z udzialem psa. i moje pytanie raczej tego dotyczylo- czy w ogole istnieje cos takiego. czy sa takie osoby, ktore przygotowuja takie osoby do sportow. czy psy raczej tylko wykorzystywane sa do pomocy spolecznej i dla niewidomych jak juz wspominalam.

mam nadzieje, ze w miare jasno napisalam, o co mi chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

wiesz co wiem,że czasami się robi projekty ale terapeutyczne czyli np. dzieciaki niedostosowane i psie sporty(tu startują w zawodach), z niepełnosprawnymi też ale nie czysto zawodowe żeby startowały w takich "prawdziwych" choć to zależy od niepełnosprawności i myślę,że nikt nie miał by nic przeciwko aby taka osoba wystartowała ale to trzebaby się dowiedzieć. O takim czymś co ci chodzi niepełnosprawny plus psi sport czysto sportowo to nie wiem czy w Polsce ktoś robi ale zawsze mozna spróbować. Może wejdzie tu ktoś bardziej kompetentny w tych sprawach niż ja i powie, bo będzie wiedział więcej. Ale skoro sa różne sporty z udziałem niepełnosprawnych to czemu nie zorganizować takiej zawodowej grupy choc pewnie to by potrwało a może jest a ja nie wiem, spytaj może w topiku z psimi sportami;)

Link to comment
Share on other sites

Niedawno czytałam artykuł w pedagogicznym czasopiśmie właśnie o projekcie uprawiania psich sportów przez osoby niepełnosprawdne. Nie pamiętam dokładnie w jakim to było numerze, ale chyba w Białymstoku był prowadzony taki program i całkiem się powiódł, jest on kontynuowany na coraz większą skalę. Osoby poruszające sie na wózku z psem i wolontariuszem biora udział w zawodach agility, dogfribee a nawet chcą wprowadzić flyball. Co roku odbywają się Światowe MIstrzostwa Paraaligity!
Poszukaj więcej informacji o Klupie Sportów Psich "ALPI" w Białymstoku, bo to właśnie jest prowadzony taki program rehabilitacyjny.
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Ja planuje pisac prace licencjacka o zastosowaniu dogoterapii w resocjalizacji, moze ktos spotkal sie z jakas lektura w ktorej moglabym znalezc teksty o podobnej tematyce jeszcze troche czasu mam ale trzeba cos sie juz zaczac rozgladac:)
Zainteresowalo mnie to poniewaz widzialam ze jedna fundacja z Łodzi prowiadzila dogoterapie tego typu, sama z reszta planuje uczestniczyc w najblizszym czasie w zajeciach dogoterapii, bo nie wyobrazam sobie pracy bez oparcia na wlasnych doswiadczeniach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Ilka21']Jezeli chodzi o strikte dogo to wg mnie głównie w pomieszczeniu(zależy co przewidziy w naszym planie terapeutycznym) a jeżeli o zabawy z psem ,które maja też jakiś wydzwięk terapeutyczny to mogą być prowadzone na łące, często organizuje sie imprezy na których dzieciaki na otwartym terenie bawią się z psami ale powinien byc to teren na pewno bezpieczny dla dzieci i psów, w dużej odległości od ulicy i powinno być wielu opiekunów(najlepiej żeby każde dziecko miało rodzica/opiekuna prawnego a jak nie to wolontariusza,który będzie nad nim czuwał).

[I]jak to jest ze sportem z psem dla niepelnosparwnych? ktos cos takiego praktykuje? czy tylko pomoc na drodze spolecznej np dla dzieci z porazeniami mozgowymi, czy pies przewodnik dla niewidomych? [/I]

nie wiem czy chodzi ci o to czy taki pies, który pracuje dla niepełnosprawnych może brać udział w psich sportach? Jeżeli o to to wg mnie zależy od psa, bo trzeba pamiętać żeby nie przeciążać takiego psa ale jeżeli widzimy,że on też to lubi i go to nie obciąża i może robić te dwie rzeczy to nie widzę nic przeciw ale trzeba pamiętać,że nie we wszystkim nasz pies musi być najlepszy;) a to czego w takim sporcie się nauczy na pewno można wykorzystać na zajęciach z psem.[/quote]

Witam
Zajęcia odbywać się mogą w różnych miejscach, świetnie też sprawdzają się zajęcia na wolnym powietrzu... Ja w ubiegłe wakacje pracowałam z moją nufką na plaży. Tam miałyśmy zajęcia z kyno..Rodzaj zajęć, zależy oczywiście od tego z kim owe zajęcia prowadzimy i jaka jest ich rola czy AAA, AAT czy AAE
Uważam jednak, iż bardzo ważne jest kto te zajęcia prowadzi... Trzeba bowiem z jednej strony mieć wiedzę psychologiczno - pedagogiczną a z drugiej wiedzę "psią" (behawioryzm). Psiaka, który ma być dobrym dogoterapeutom powinno się już odpowiednio wyselekcjonować ze stadka. Są typowe szczenięce zachowania, które ocenia się pod tym właśnie kątem i dzięki nim można dokonać odpowiedniego wyboru. W przyszłości jest to bardzo przydatne...
Niebawem ruszam z "torem przeszkód" dla dzieciaczków i psiaków...dla dzieci (zdrowych czy chorych) jest to świetna zabawa, dzięki której znacznie poprawia się ich również koordynacja psychoruchowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...