Jump to content
Dogomania

Westie + sport.


Inkaa

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bzikowa']Wbijaj wbijaj :cool3: Zapraszamy serdecznie, może tym razem z Wenką!

Do Wrocławia, do tego klubu Laluny , tak?
My się wtedy obozujemy :loveu:[/QUOTE]

Oj, nie wiem czy z nią bym przyjechała. Bo szczekała by przez cały trening. Ona się nakręca nawet na inne psy biegające na torze.
A u nas przecież nie skakałabym z psem, tylko patrzyła się rekreacyjnie więc wyjazd z nią raczej odpada.

Tak, na warsztaty jedziemy do Wrocławia do klubu Laluny.
Organizatorzy to klub De Luks, Extreme Dog i hodowla Meritum

Link to comment
Share on other sites

No to wpadaj sama. Albo zamknęłabyś ją w klateczce. ;)

Bziku też się nakręca na biegające psy, coraz bardziej. Ostatnio wystartował za staffinką i razem zrobili slalom :evil_lol: Znaczy się on za nią. A kiedyś przebiegł prawie całą sekwencję za innym psem bo za dobrze go nie trzymałam. Darłam się i darłam ale nie działało :roll: Skończyło się to tak, że on wszedł do drugiej dziury w tunelu niż ten drugi i spotkali się na środku, na szczęście obyło się bez rozlewu krwi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No to wpadaj[/QUOTE]
Wpadnę, wpadnę - na 100%
Ale na pewno po obozie. Teraz będę jeździła na każdy trening do ForFunu (brr ... 45 km :shake:) , żeby na obozie jak najwięcej umieć. :loveu:


Ja właśnie zamówiłam transporterek Carpi III :multi:
I nie wiedziałam czy przypadkiem nie będzie za mały. A Monika ma rozmiar II i Figuś spokojnie się w nim obraca, wyciąga, przeciąga.

Najwyżej Wenka będzie mogła do klatki zapraszać kolegów [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ojj, Wenka będzie miała chyba rwanie na obozie ]:->

Do nas dzisiaj przyszły tunele... Wykonane średnio, ale tanie i do treningów ok ;) Figo już się z nimi zakumplował i biega przez nie, szybko mu poszla ta "aklimatyzacja" :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monieq']
Do nas dzisiaj przyszły tunele... Wykonane średnio, ale tanie i do treningów ok ;) Figo już się z nimi zakumplował i biega przez nie, szybko mu poszla ta "aklimatyzacja" :D[/QUOTE]

Moja też odrazu biegala przez tunele ulozone w literke I. Gorzej bylo z U. Jesli biegla spokojnie, bylo OK
Gorzej gdy byla nakrecona i w pysku chchciala miec tylko zabawkę.
Dobiegala do połowy tunelu ulozonego w U i wracała się :diabloti:
Teraz jest już dobrze. Biegamy tunelowe S,U,I,C z rozpędu na komende tunel. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Uczcie się wysyłań do tunelu skoro je macie - to się baaardzo później przydaje.

A my mamy kilka agilitowych fotek!
trening 1 czerwca - autor zdjęć Aneta_W :Rose:

[IMG]http://i83.photobucket.com/albums/j293/Anecik/57.jpg[/IMG]

[IMG]http://i83.photobucket.com/albums/j293/Anecik/56.jpg[/IMG]

[IMG]http://i83.photobucket.com/albums/j293/Anecik/60.jpg[/IMG]

[IMG]http://i83.photobucket.com/albums/j293/Anecik/58.jpg[/IMG]

[IMG]http://i83.photobucket.com/albums/j293/Anecik/59.jpg[/IMG]
nie patrzcie na moją wielce inteligentną minę ;)

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to (przypominam, ze sie agilitujemy od roku także ekspertem żadnym nie jestem także wytłumaczę jak ja to widzę :eviltong:) żeby pies biegł do tunelu na samą komendę i ruch ręką nawet jak Ty stoisz w bezruchu albo biegniesz w inną stronę. Mieliśmy ćwiczenie na to z Magdą Ziółkowską na seminarium.
Stawiasz psa ,powiedzmy, 1,5 metra od tunelu. Sama stajesz 2 metry dalej, za psem, mówisz 'tunel' i pokazujesz ręką ale nie możesz ruszyć z miejsca dopóki pies nie wejdzie do tunelu.
Wydaje się być proste ale dla psa, okazuje się, nie jest to oczywiste, większość była zdezorientowana ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesteście początkujące więc nie radzę robić na razie nic trudnego na własną rękę... Możecie robić dużo długich prostych na niskich hopkach żeby wyrobić prędkość, dużo zmian strony i proste ćwiczonka. Najpierw trzeba sprawić, że Wenka pokocha bieganie i poczuje się pewnie na przeszkodach a dopiero potem ćwiczyć trudniejsze ustawienia. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A my za tydzien jedziemy na obozik agilitowy! :multi: 3-11.07
Potem zawody agilitowe, o ile ktos nas zabierze (ale my tylko w roli widza) 12-13.07
A nastepnie spotkanko z Anią i Bezikiem (w celach ćwiczeniowo-wypoczynkowych, prawda? :cool3: posluszenstwo, obi, frisbee). coś koło 16.07

A my teraz wybywamy rowerkiem na dzialke! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że przywieziecie duuuużo fotek z obozu! :loveu:
A jedno mam pytanko, kto Wam będzie prowadził treningi agility ...?

Bzik się nie może doczekać spotkania, chętnie się wreszcie wybiega po dużych przestrzeniach. U nas na tych łąkach nie pozwalam mu za daleko odbiegać bo okolica bezpieczna nie jest :cool1:

Ale i tak mamy teraz treningi 2x w tygodniu a to dużo jak na obecną pogodę... Więc na brak ruchu nie narzeka. :lol:

Link to comment
Share on other sites

na obóz jedzie znajoma z netu (Alicja + Chrupek) ;-)
no ja wam życzę dobrej zabawy, mile spędzonego czasu na treningach i wiele relacji :razz: Myślę, że przywieziecie mnóstwo zdjęć ;-)
Ja już niestety się z wami żegnam ponieważ sama wyjeżdżam na wakacje.
Także nie zapomnijcie o mnie :razz: !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Mam nadzieję, że przywieziecie duuuużo fotek z obozu! :loveu:
A jedno mam pytanko, kto Wam będzie prowadził treningi agility ...?

Bzik się nie może doczekać spotkania, chętnie się wreszcie wybiega po dużych przestrzeniach. U nas na tych łąkach nie pozwalam mu za daleko odbiegać bo okolica bezpieczna nie jest :cool1:

Ale i tak mamy teraz treningi 2x w tygodniu a to dużo jak na obecną pogodę... Więc na brak ruchu nie narzeka. :lol:[/QUOTE]

Również mam nadzieje, że porobią nam dużo fotek, na obóz ze swoim psem jedzie BBH, więc licze także na profesjonalne zdjecia. :diabloti:
Zajecia prowadziła będzie Ela Urbanska, Iwona Gołąb.

Tak, wybiega się twój (mało temperamentny pies, tak jak inne westiki - wyjątek Wena :diabloti: [wątek frisbee - twoje slowa]) Bezik.
My na treningi teraz nie jeździmy przez chorobe psa mojej siostry, ale myślę, że po obozie będzie już wszystko w porządku z Kadzikiem.

[quote name='Waxy']
no ja wam życzę dobrej zabawy, mile spędzonego czasu na treningach i wiele relacji :razz: Myślę, że przywieziecie mnóstwo zdjęć ;-) [/QUOTE]

Dzięki, dzieki! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Enchantress'ka;10387564]Również mam nadzieje, że porobią nam dużo fotek, na obóz ze swoim psem jedzie BBH, więc licze także na profesjonalne zdjecia. :diabloti:
Zajecia prowadziła będzie Ela Urbanska, Iwona Gołąb. [/quote]

To super. Ela to nasza trenerka a Iwona świetnie prowadzi psy na torze, zawsze miło się patrzy na jej przebiegi.

[quote]
Tak, wybiega się twój (mało temperamentny pies, tak jak inne westiki - wyjątek Wena :diabloti: [wątek frisbee - twoje slowa]) Bezik. [/quote]

to było raczej w porównaniu z terierami ogólnie - TTB, JRT/PRT itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']To super. Ela to nasza trenerka a Iwona świetnie prowadzi psy na torze, zawsze miło się patrzy na jej przebieg .[/QUOTE]

Mam nadzieje, ze czegos mnie naucza. . :lol:

[quote name='Bzikowa']TTB, JRT/PRT itd.[/QUOTE]
Ze mna na oboz jedzie suczka PRT (czy to JRT? - nie wiem, nie znam sie na tych rasach), na która wlascicielka strasznie narzekala (teraz jest lepiej). Mowila ze, pies nie ma z nia kontaktu, jest uparty i zle sie motywuje. :cool1:
Ja na swoja suke (na motywacje, temperament) nie narzekam, pewnie dlatego, ze pracowalam z nia od poczatku, nakrecalam na zabawki ... ;)
Chociaz gorzej bylo z socjalizacja, do teraz boi sie przytlaczajacej ilosci psow.

Link to comment
Share on other sites

Nowe competitiony do nas doszly! :multi:
Wczoraj pobawilysmy sie tymi dyskami, maja juz sporo dziurek po zebach, nie wspominajac o mojej pogryzionej rece. :placz:
Kochany piesek pomylil frisbee z moja łapą. Mam siniaka i slady po zebach (uchlała mnie prawie do krwi). :mad:

Link to comment
Share on other sites

Mi przyszły nowe CS jakiś tydzień temu, 4 :loveu:
Ale na razie tylko raz się nimi bawiliśmy (i już slady:shake:), na razie dobijam te 2 poprzednie ;)

A dziś na trening niepotrzebnie szliśmy - ostatnio trenowaliśmy bardzo często + pogoda... A wczoraj jeszcze miał rozwolnienie i wymioty...
Bez się zmęczył już psychicznie i fizycznie tym wszystkim. Chciał biegać oczywiście ale się ociągał :shake: i kompletnie olał piłkę i sznur na które chciałam z nim pobiegać. :pissed: Szlag mnie kiedyś trafi...

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie kręci filmików na treningach, poza tym nie chcę się kompromitować zbytnio :lol:
A z frisbee nie mam jak fotek robić... Jednocześnie rzucać i focić? Kiedyś spróbowałam to udało mi się dwie zrobić, jak zdążyłam wyjąć aparat zanim pies wrócił z dyskiem :lol: Chcę nakręcić filmik z naszego amatorskiego obedience. Ale tu już zupełnie nie mam jak... :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
A z frisbee nie mam jak fotek robić... Jednocześnie rzucać i focić? Kiedyś spróbowałam to udało mi się dwie zrobić, jak zdążyłam wyjąć aparat zanim pies wrócił z dyskiem :lol:[/QUOTE]
Ja mialam kilka starszych fotek z naszego rollerkowania, ktore tu wstawialam
[url]http://republika.pl/blog_po_3981073/6158276/tr/dsc02699.jpg[/url]
[url]http://republika.pl/blog_po_3981073/6158276/tr/dsc02708.jpg[/url]
Jednoczesnie rzucalam i focilam. Trzeba miec refleks i dojsc do wprawy. :lol:


[quote name='Bzikowa'] Chcę nakręcić filmik z naszego amatorskiego obedience. Ale tu już zupełnie nie mam jak... :roll::roll:
[/QUOTE]
Postawic aparacik czy kamerkę na stoleczku, pniu drzewa, murku, wlaczyc i zaczac cwiczyc. Aparacik bedzie nagrywal wasze obi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Ale jak idę na łąki to tam nie ma kochana pni ani murków które mogły by 'nagrywać' :diabloti:

Muszę poszukać jakiegoś miejsca fajnego z murkiem obok :evil_lol:[/QUOTE]

Jezus Maria!
Trzeba byc kreatywnym, jesli nie ma murkow lub pni, to mozna postawic aparacik np. na plecaku :eviltong:

A ja zaraz wybywam na dzialke z moim kundlem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...