Jump to content
Dogomania

czy to jest york


ganiolek

Recommended Posts

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hehe:)

piesek jest słodki. będzie malutki- około 2kg. tylko się nie zdziw jak mu uszy nie staną, bo ma spore. a u yorka to już odbiega od wzorca. nie wiadomo tez jaki bedzie mial kolor, i czy wlos mu sie nie zakreci. moja znajoma kupila suczke identyczna jak ten piesek, miala podobna wage i niestety tez takie duze uszy. po podklejaniu stawaly ale na krotko, po wymianie zebow opadly na dobre. teraz ma takiego yorko-kundelka(duze oklapniete uszy, siersc sie troche kreci chociaz ma dobra strukture i prawidlowy stalowo-zloty kolor). jest malutka, slodziutka, ale pieknym yorkiem to ona nie jest. jak masz mozliwosc i nie przywiazalas sie jeszcze do pieska to ja radze go zwrocic i kupic rodowodowego, moze to zrazi wlasciciela suki i przestanie ja tak rozmnazac. ale z drugiej strony szkoda pieska, to dla niego ogromny stres...jest przecudny, słodziutki:)

Link to comment
Share on other sites

Dowiedzialam sie ze pieseczek ma ciemączko jeszcze niezarosniete, krzywy zgrys, i nie spłynelo mu jąderko... Tak sie do niego przyzwyczaiłam, że nie dałabym rady go oddać mimo ze mam go niecały tydzien, jest takim przytulancem ze nie dalabym rady...

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza rzecz, to wytnij psiakowi włosy na uszach 1/3 (końce). Jak włos będzie obciążał ucho, to ucho się nie podniesie.Psiak jest malutki dlatego uszka wydają się dość duże. Nie męcz go (widziałam przez moment zdjęcie które zamieściłaś ) Widziałam większe uszy które stały.Niezarośnięte ciemiączko należy mieć pod kontrolą. Uważaj na szczeniaka zeby się nie uderzył, bo to niebezpieczne!!! Mam nadzieję ze weterynarz w związku z zaobserwowanymi niedoskonałościami zalecił Ci podawanie odpowiedniej dawki witamin.W zależności czym psiak jest karmiony.Ważna jest ilość wapnia ( właśnie na zarośnięcie ciemiączka (zależy jak duża jest dziurka) no i właśnie na uszy. Dawkę zaleca lekarz (oczywiście jeśli zna się na rasie czyt, york. Za 600 zl. to raczej trudno oczekiwać championa. Na tą chwilę psiak wygląda jak szczenię yorka. Na pewno wyrośnie na ślicznego psa. Najważniejsze żeby rósł zdrowo . Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jejciu ja sie tak o niego boje przez to ciemiaczko, no straszie, wet nie dal mi zandych witamin ani nic, ale idę z nim na kolejna wizyte w poniedzialek wowczas się upomne, ogromny stres jak chodzimy po mieszkaniu a on jest taki szaleniec ze chodzi ciagle za stopami i sie bawi w ten sposob gryzac skarpety itd. ogoliłam juz mu te uszka i zobaczymy ale jak nie stana to nic :) ale juz teraz wiadac ze trszke są wyzej, nie do konca oklapniete :):lol:

Link to comment
Share on other sites

śliczny piesek ,slodka buźka,jąderko moze jeszcze zejsc ;),uszka wcale nie są ogromne tylko po prostu zarosniete ,widac zaniedbanie ludzi sprzedających:cool1: tak jak ktos Ci juz radzil musisz koniecznie przystrzyc wloski na uszkach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']śliczny piesek ,slodka buźka,jąderko moze jeszcze zejsc ;),uszka wcale nie są ogromne tylko po prostu zarosniete ,widac zaniedbanie ludzi sprzedających:cool1: tak jak ktos Ci juz radzil musisz koniecznie przystrzyc wloski na uszkach ;)[/quote]

Zgadzam się z Duszek - jest śliczny...
Z pewnością pokochał Cię z całego serca! Jesteś jego ostoją, dalaś mu domek ... Kochaj go z całego serca, tak jak on już pewnie Cię pokochał.

Link to comment
Share on other sites

mam zdjęcie pieska znajomej, ale nie potrafię tu wklejać zdjęć...

piesek może ma nieprzycięte uszka ale poza tym to ma te uszka spore.

jąderka powinny zejść do 11 tygodnia. należy je masować i ściągać, a jeśli lekarz ci tego nie powiedział i nie pokazał jak to się robi to zmień lekarza.

krzywy zgryz-jeśli pies jest niewystawowy-nie stanowi problemu, zależy jeszcze jak krzywy jest. widziałam psa który miał dolną szczękę krótszą od drugiej o 0,5cm...to już był problem ...

ciemiączko też nie stanowi problemu jeśli nie jest duże. yorkom może się późno zrastać. mam suczkę(coprawda chihuahua) której dopiero teraz się zrosło, a ma już prawie rok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. jestem nowa uzytkowniczka tego forum jak i rowniez wlascicielka 6 tygodniowego yorka... chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej o tej rasie pieskow. mam kilka watpliwosci czy oby napewno kupilam yorka.

Link to comment
Share on other sites

Witam. napisze w ten sposob wlasciwie to dopiero sie zalogowalam i zanim dojde do tgo jak sie wstawia zdjecia to jeszcze troszke minie ale postaram sie to zrobic jak najszybciej. a moje watpliwosci to przede wszystkim dotycza koloru mojego pieska bo wydaje mi sie ze jest troszke nietypowy a kolorek ma brazowy wlasciwie to nie wiem nic o tych pieskach ale chyba wiekszosc jest czarnych. co o tym myslisz?

Czyli wychodzi na to ze musze sie pogodzic z tym ze mam brazowego niby yorka.Dziekuje za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images02.olx.ie/ui/2/81/48/33897348_1.jpg[/IMG]


Hej
Jestem nowa na tym forum.
Mieszkamy z rodzinką w Irlandii i szukamy tutaj Yorka. Przeczytałam u was duzo na temat Yorków i boje się że po kupnie i jka piesek urośnie okaże się, że to nie jest York.
Ogladalismy wczoraj pieski i ten nam sie spodobał, zdjecie nie jest wyraźne, ale może mi pomożecie.

Link to comment
Share on other sites

Dorcia, pies i jego rodzice, hodowla powinny byc rejestrowane w irlandzkim Kennel Club:
[url=http://www.ikc.ie/index.php]The Irish Kennel Club - Home[/url]
badz w [url=http://www.the-kennel-club.org.uk/services/]Kennel Club Online Services[/url]
jesli Irlandia Pln.
tam znajdziesz porady, jak szukac dobrego hodowcy, szczeniaka, gdzie sa mioty, wszystko w troche odmiennych warunkach niz w Polsce.
Powodzenia!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...