Jump to content
Dogomania

.:: Pitbullka RUDA - MA DOM - u Arjuny ::.


doddy

Recommended Posts

[quote name='k_ofeina']Proponuję zwaśnionym stronom zorganizować [B]walkę w kisielu[/B],[U]bilety jedyne[/U] [B][COLOR=Red]5zł[/COLOR][/B] wszystko na opiekę nad Rudą:D:D
[B][COLOR=Red]Serdecznie zapraszamy!!
-Dr Oetker[/COLOR][/B][/quote]

dziękujemy za poprawę humoru:lol: - za dużo żalow zostało wylanych.

Czekamy na wieści - mam nadzieję, że pani się sunia spodoba i będzie wszystko ok;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 586
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='izmir']Nie mogę się do Pani dodzwonić :placz:
Dziś był dzień potrąceń ja nie wiem co się w tym roku dzieje :shake:[/quote]

Izmir co sie dzieje??czyzby wiara slabla??glowa do gory bo ja probuje juz stawac na glowie zeby w srode byc po Ruda,Ruda napewno sie spodoba,ona juz sie podoba.a mam pytanie czy za hotelik juz jest zaplacone,jesli nie to ile brakuje??zeby do srody chociaz mogla tam zostac,mi tez nikt z Holandi nieodpisuje:(na dogo:(ale mysle ze ktos bedzie tak dobry i mi przekaze kilka cennych rad,na temat amstafkow...

Link to comment
Share on other sites

Hotelik Ruda ma zapewniony- będzie trzeba za niego zapłacić ale wolałabym aby, zanim pojedzie z Panią do Holandii, została wysterylizowana - najlepiej w "mojej" bydgoskiej lecznicy- gdzie mam sprawdzonego weta. Z tym, że potem bedzie trzeba psu szwy zdjąć- po 10-14 dniach. Dlatego pytałam o to jak długo pozostanie Pani w kraju.
Szczerze mówiąc byłam przygotowana na to, że już jest Pani w Polsce, dlatego dziwił mnie brak kontaktu z Pani strony. Proszę mnie źle nie zrozumieć ale nie lubię niedomówień - a w tej sytuacji są same znaki zapytania... Dlatego chciałabym wiedzieć konkretnie- kiedy będzie Pani w Polsce, kiedy przyjedzie Pani do Bydgoszczy, jak długo pozostanie Pani w kraju....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Scoobie - a co chciałabyś wiedzieć nt astów????[/quote]
oj dziekuje.no wszystko bym chciala wiedziec:)a przedewszystkim to jak zachowywac sie z pieskiem po przejsciach bo niechce zebym swoim niedoswiadczeniem robila dodatkowa przykrosc Rudej.Chciala bym wiedziec jaka najlepiej karme dawac pieskowi,wiem ze sa milutkie i potrafia baardzo kochac(zreszta tak jak wszystkie psy)a przedewszystkich jakich typowych bledow powinnam sie wystrzegac...zdrowotnych wychowawczych i pielegnacyjnych,a i jak pielegnowac,ja mialam tylko kiedys kundelka mieszanca sznaucera,psinka dozyla15urodzin i ktoregos dnia podczas odpustu zerwala sie i wpadla pod auto;(bala sie petard psinka byla najkochanszym i najwierniejszym przyjacielem w moim zyciu,i chcialabym zeby Ruda tez byla takim czlonkiem rodziny jak Saba,i dlatego niechce popelniac bledow.dziekuje Andziu

Link to comment
Share on other sites

Poprawcie mnie jeśli się mylę - ale na początek : nie bać się - to moim zdaniem najważniejsze....
Być konsekwentnym- jak raz zabraniamy włazić na kanapę - robimy to już zawsze....
Może ktoś napisze wiecej o nauce chodzenia na smyczy? Bo to , ze Ruda jest karna- wiem.
Aha- i należy się uzbroić w cierpliwość i przyjąć do wiadomosci fakt, iż w związku z tym, że pies jest w domu- może mu się zdarzyć załatwienie się np. na dywan, że może zwymiotować ( tak jak niemowlę potrafi oszczać albo zwymiotować). Trzeba pamiętać, że pies nie będzie cały czas spał albo leżał i patrzał w sufit- będzie się przemieszczał, wtykał głowę w różne kąty( to tak jak z małym dzieckiem- też wszystkiego ciekawe). Jeśli się psu nie zapewni odpowiednich zabawek- znajdzie sobie coś innego do zabawy- buty, kanapę, futrynę ....
Musi być Pani również gotowa na niespodzianki typu: pies szczeka gdy Was niema, pies wywlókł kosz na śmieci, pies rozpruł misia małej (pod waszą nieobecność - z tęsknoty). Pies posiusiał się zanim zdążyliście z nim wyjść.
Pies łazi po meblach albo skacze na drzwi ( to też sie zdarza).
Proszę pamiętać, ze Ruda jest psem z nieznaną przeszłością i nikt nie da Pani gwarancji, że w mieszkaniu od razu będzie zachowywała się idealnie.
Trzeba zapewnić jej dużo ruchu- jest żywa i radosna. Nie wolno jej bić !
Aha i teraz najbardziej drażliwa sprawa: gdyby zdarzyła się taka sytuacja, ze pies toleruje/ lubi Pani córkę ale kiedyś mała przybiegnie z płaczem, ze pies ja ugryzł- wcale nie znaczy to, ze pies jest zły- może się bronił,np. przed zawiązywaniem kokardy na ogonie. (Musiałam to napisać żeby była jasność).
Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania- proszę pytać

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do lecznicy- w poniedziałek wraca dr. Michalski- w poniedziałek mozemy ciąć ( a jak nie to we wtorek- nie pamietam jak TŻ ma wolne:roll: )
po zabiegu co dwa dni Ruda musi dostać antybiotyk więc co najmniej 6 dni musi być jeszcze w kraju. Szwy wyciągane są po 10 dniach.
Aha od razu chipujemy!
Tylko teraz nie wiem jak to zrobić - Pani Agata przyjeżdża do Rudej we środę i w czwartek chciałaby juz wracać do Rybnika- jak to zorganizować :confused:

Link to comment
Share on other sites

Pani Agato czy dowiadywała sie Pani w odpowiednim urzędzie jak to jest ze wwozem nierodowodowego asta (a jeszcze gorzej - jego mieszańca) do Holandii???
Z tego co mi bowiem wiadomo jest ( a przynajmniej było) to zabronione....
JA nie chciałabym żeby Ruda skończyła jak psy tych ludzi, którzy pojechali do Holandii na urlop:
[URL]http://www.ha-ro-kebeiks.eu/Holland01.htm[/URL]


W poniedziałek bedę dzwoniła do ambasady holenderskiej- może coś się zmieniło....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='izmir'](...) W sumie to ja powinnam sie zorientować czy Ruda może ...:oops:[/quote]
Izmir dobrze, że to wypłynęło na wątku ale proszę Cię nie wyrzucaj wyłącznie sobie, że o tym nie pomyślałaś. Pani, która ma adoptować Rudą, jestem przekonana, że dla swojego spokoju i dobra psa się dowie,
a zauważ, że Pani ta jednocześnie sama nie pomyślała o takich prawnych zaostrzeniach. Stres by był gdyby sunia pojechała, a tak poprostu, po ludzku umknęło i nie stało się jeszcze nic złego. Dla spokoju sumienia trzeba się dowiedzieć też na własną rękę. Spróbuję kogoś podpytać, jeśli dostanę jakąś istotną odpowiedź, wkleję w wątek.

Link to comment
Share on other sites

Iszmir w poniedziałek telefonicznie pewnie najwięcej się dowiesz jak to jest na dziś z przepisami.
Saddam pitbull z PL pojechał do Holandii i wszystko jest ok - a jest pitbullem, nie ma papierów, ma cięte uszy.

Najlepiej dowiedzieć się u źródła jak to jest.
Ja osobiście nie jestem zwolenniczką adopcji zagranicznych ale to tylko dlatego, że np. w Holandii nie jestem w stanie sprawdzić co się z psiakiem dzieje.

Więc stąd naciskam chociaż na sterylkę w PL.

Zainteresowana także niech się dowie jak to wygląda bezpośrednio w Holandii.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie ten watek mialam na mysli do ktorego podano link, tylko nie potrafilam go znalezci az mnie dreszcze przeszy jak przeczytalam ze ast ma jechac do holandi, chociaz tez nie znam przepisow dotyczacych rasy bullowatych w Holandi, ale moze zauwazy ten watek ktos kto wiecej info bedzie mogl udzielic.

Link to comment
Share on other sites

Mam wielką nadzieję, że osoba, która podałam mi info na cito się myli (mieszka za granicą ale nie w Holandii).

Cytuję:
"(...)z tego co na szybko wyczytalam to pitbullowate bez rodowodu nie maja racji bytu w NL i sa usypiane."
i dalej:
"(...) p.s.dotyczy : pitbullowate, amstaffowate, etc. mieszance z nimi - bez rodowodu(...)."

Co przeczyłoby temu, że jakis pies wyjechał do Holandii, o nim wspominacie i ma się dobrze. Gdzie jest więc prawda?
Pomyłka czy nie, wolałam podać Wam info, by niczego nie przeoczyć.

Link to comment
Share on other sites

I dalej ta sama osoba więc znów cytat...
Szukajcie kogoś, kto dobrze zna język by potłumaczył:

"[URL="http://www.hundepolitik.de/files/NL.pdf"][COLOR=#810081]http://www.hundepolitik.de/files/NL.pdf[/COLOR][/URL]
na gorze pisze jakie sa niedozwolone w NL
Ustawa z roku 1993 przewiduje eutanazje pitbullow oraz mieszancow pitbullow.
Staffordshire Terrier, Staffordshire Bullterrier i podobne, jesli nie moga udowodnic ze nie naleza do typu Pitbull Terrier sa poddawane eutanazji."

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam, tlumaczenie z jezyka holenderskiego na niemiecki, gdzie wyraznie podana jest uchwala z 1993 roku ktora zabarania posiadania psa rasy amstaff, pitbull i dog. Wymienione rasy moga posiadac obywytele Holandi ale tylko i wylacznie z rodowodem czyli z papierami. Nawet wyjazd do tego kraju na urlop z psem wymienionych ras grozi odebraniem psa i uspienie go.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...