Jump to content
Dogomania

Dolnośląskie schronisko-nadzieja umiera ostatnia.


michelle04

Recommended Posts

Bajk????? A gdzie??? I kto go wziął????? :) Jejku to super.. ;) ale się z nim nie poegnałam..<3


Oo.. Pedro.. Nareszcie! I jeste w dobrym stanie? Jasiek się bardzo ucieszy.

A Strefik i Anulka gdzie powędrowali..?
Szczęścia wszystkim :))

I proszę napisać jak z Bajkiem!! :)

Link to comment
Share on other sites

OOOO.... Ale fajnie.! Bajku, Strefik poszli do domku.. :)
I dobrze, że Pedro wrócił.. Właśnie, jak on się trzyma?


A na facebooku pisała pewna Pani, że jest zainteresowana Oliwka.. Ma przyjechać ze swoją psiuńką, aby sprawdzić czy się zakumplują.. Jak już przyjadą to proszę dać znać co i jak.. :)

Link to comment
Share on other sites

Kolejne starcie z bielawską SM. Kobieta zgłosiła suczkę w typie labradora (najprawdopodobniej ciężarną) ok. godz 21.30. SM przyjechała obejrzeć psa i wyobraź sobie Basiu, Grażynko cóż powiedziano naszym kochanym podatnikom z Bielawy..., że Azyl jest przepełniony a oni już [B]od roku (!!!) próbują u Was umieścić DWA psy [/B]i nie ma miejsc dla nich.
Q..a jak można taki stosunek do obowiązków wynikających z mocy dwóch ustaw?

Sunia gdzieś sobie poszła :/ Pani, która ją zgłaszała chciała na noc umieścić w piwnicy a od rana petardowałabym SM. Powiadomiłam już Martę z TOZu, będzie rano dzwonić w sprawie nie przyjęcia zgłoszenia o błąkającym się psie.
Mam nadzieję, że jutro znajdę tę suczkę.
Spotkałam ją rano pod przychodnią i byłam pewna, że ona czeka na pacjenta/właściciela! Boże...gdybym wiedziała, że sprawa jest zupelnie inna... Nie mogę sobie darować.

Link to comment
Share on other sites

i nowe wiesci od Fergusa
[B]witam
kolejne doniesienia o Fergusie :) więc piesek poczuł się panem domu i obszczekuje wszystkich którzy wchodzą do mieszkania. reaguje szczekaniem nawet jak wychodzi się z łazienki :) nie jest to groźny szczek ale zawsze jakiś.
d[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi10274/cb19e66b0026d59650a39480/fergus[/IMG]zisiaj mijają 2 tygodnie jak jest z nami. wczoraj pierwszy raz został spuszczony ze smyczy na jeziorze- trenował skoki przez metalowe rurki- wychodzi mu fenomenalnie już po 3 razie radził sobie ze wszystkimi przeszkodami. nauczył się aportowania i zabawy w berka. nie próbował nawet ucieczki a przechodzący ludzie go nie interesowali.
kilka dni temu o 4,30 rano kiedy spacerowaliśmy po dworze przed moim pójściem do pracy Ferguson zauważył jakiegoś pana kręcącego się pod komórką. zjeżył się i zaczął warczeć a jak podeszliśmy bliżej zaczął szczekać i rwać się na smyczy- widocznie ów pan miał jakieś złe zamiary bo zaczął uciekać. ścięłam smycz i Fergus usiadł czekają na kolejną komendę.
po za jabłkami Ferguson nauczył się jeść pomarańcze i banany- zastanawiam się czy nie jest wegetarianinem bo surowego mięsa nie je... w przeciwieństwie do mnie. uwielbia surówkę z kiszonej kapusty lub z pekińskiej.
na jednym ze zdjęć Fergus jest w polarowej bluzie- to jedno z ubranek jakie zostały mi po mojej amstaffce. sunia miała odmrożenia więc zimą była ubierana chodziła też w bucikach. fergusowi na razie to nie potrzebne bo doskonale znosi chłód, gorzej jest z temperaturą bo powyżej 20 stopni zaczyna ziajać i szuka chłodnego miejsca do leżenia. co nie przeszkadza mu co rano włazić nam do łóżek :)
w piątek byliśmy u weterynarza po płyn na pchełki, ponieważ fergus już ma spore stadko kolegów i koleżanek i nie chce żeby coś podłapał od nich. nie bał się lecznicy, wylizał pana doktora, za co dostał smakołyk. weterynarz był zdziwiony ze po tygodniu pies ma taki kontakt z nami- wlazł mi na kolana i ciągnął za rękaw w stronę drzwi bo już się mu nudziło. jego lekarzem prowadzącym będzie Radoslaw Sulimowicz. jest to pan który leczył moje poprzednie 2 psy i jako jedyny weterynarz w bielawie był
w stanie szybko i sprawnie rozpoznać ich dolegliwości.
fergus gdy zostaje sam w domu niczego nie niszczy ani nie kradnie- nawet owoców, które stoją na niskiej lawie. zazwyczaj śpi. jest bezproblemowy, nie licząc nachalnego lizania i pieszczenia. po za psami toleruje tez koty- miał bliskie spotkanie z podwórkowym lwem, który atakuje psy. skończył się na tym że go wylizał, i chciał się bawić za co dostał od kota po pysku łapką. kolejną ciekawostką jest że pies uwielbia dzieci. na dźwięk śmiechu i krzyków na placu zabaw stanął przy siatce i zaczął
się przyglądać. kiedy dzieci do niego wybiegły rzucił się na nie, powywracał i wylizał. niepełnosprawnej natalce wlazł na wózek i nie chciał odejść.
gdy dzisiaj wróciłam od lekarza i po pobraniu krwi powąchał moją rękę, polizał ją, położył się obok i zaczął piszczeć.
fergus nie lubi papierosów- gryzie puste paczki, wytrąca papierosa z ręki, szczeka gasząc płomień zapalniczki. jak poczuje dym zaczyna "gadać" jakby się kłócił :) i trwa to do momentu kiedy nie zgasi się papierosa.
psiak dość sporo mówi o swoim byłym właścicielu- bynajmniej ja to tak odbieram. mieszkam na 1 piętrze- pies często wchodzi na 2. poprzedni właściciel miał drzwi na prawo od schodów a klamkę po lewej stronie drzwi. widzę to kiedy Fergus wraca ze spaceru rozbawiony.
[/B]

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

i wiadomosci od Emmy:)
[B]Witam, [/B]
[B]Emma jest z nami od 4 dni, a już od pierwszej chwili poczuła się u siebie. To świetny i b. mądry pies. Pracujemy nad jej stosunkiem z kotami i wszystko jest na dobrej drodze. [/B]
[B]Pozdrawiam: [/B]

[B]AKK
[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi10134/2e53e18e0024214050a39719/mojemma[/IMG][/B]

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

Buzia się sama cieszy jak czytam takie dobra wiadomości :D

Fergus ma wspaniale w swojej rodzince, tak samo jak Emma. Widać, że właściciele są bardo przejęci i mocno kochają psiaki. Oby wszyscy ludzie, którzy adoptują psiaki mieli do nich taki stosunek jak ci właściciele :) :)

Ooo... Mój Bajku... WIELKIEGO szczęścia!!!!! No to w sobotę się powypytuję!! :)) Już za nim tęsknię... ; / ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Kolejne starcie z bielawską SM. Kobieta zgłosiła suczkę w typie labradora (najprawdopodobniej ciężarną) ok. godz 21.30. SM przyjechała obejrzeć psa i wyobraź sobie Basiu, Grażynko cóż powiedziano naszym kochanym podatnikom z Bielawy..., że Azyl jest przepełniony a oni już [B]od roku (!!!) próbują u Was umieścić DWA psy [/B]i nie ma miejsc dla nich.
Q..a jak można taki stosunek do obowiązków wynikających z mocy dwóch ustaw?

Sunia gdzieś sobie poszła :/ Pani, która ją zgłaszała chciała na noc umieścić w piwnicy a od rana petardowałabym SM. Powiadomiłam już Martę z TOZu, będzie rano dzwonić w sprawie nie przyjęcia zgłoszenia o błąkającym się psie.
Mam nadzieję, że jutro znajdę tę suczkę.
Spotkałam ją rano pod przychodnią i byłam pewna, że ona czeka na pacjenta/właściciela! Boże...gdybym wiedziała, że sprawa jest zupelnie inna... Nie mogę sobie darować.[/QUOTE]

t[B]o jedno wielkie kłamstwo
wczoraj trafił psiak z Bielawy
slepy i ledwo nogami powłuczący-staruszek
a dzisiaj pan jego odebral
jak najwiekszy skarb.

Twoja labunia juz u nas
jutro zrobie jej fotki...spokojnie[/B]

Link to comment
Share on other sites

Kobiety
trzeba wystawic Tare na fejsa
oraz zrobic jej ogloszenia...prosze

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi18787/cc8527090008444750a3da5f/tara[/IMG]
Tara za miesiac zostanie samotna
jej pan wyjezdza na stale do niemiec
Ona nie ma paszportu i nie zna języka
zartuje
[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi13480/ddf5e4720025161250a3d787/tarka[/IMG]
wspaniała ,madra ,posluszna ,zaszczepiona,ma okolo 3lat

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] Macie jakieś psy, obojętnie czy sunia czy pies, do 5 lat, do 12 kg? Sierść krótka albo półdługa,kolor obojętny.Jest chętny domek z Bystrzycy kłodzkiej.Małżeństwo nauczycieli trochę po 50, dom z ogródkiem.To ma być ich pierwszy pies na kanapę, więc powinien być gotowy do adopcji. Sunia wysterylizowana, bo sąsiedzi maja psa. [/INDENT]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233094-Przera%C5%BCona-Kredka-rok-si%C4%99-tu%C5%82a%C5%82a-i-zn%C3%B3w-trafi%C5%82a-do-schroniska-Ju%C5%BC-w-bdt-u-Poker"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...