Jump to content
Dogomania

Dolnośląskie schronisko-nadzieja umiera ostatnia.


michelle04

Recommended Posts

[B]Personel oraz wolontariat schroniska Azyl bardzo dziekują za zbiorke darow na rzecz naszego schroniska podczas koncertu w Swidnicy
wszystkim uczestnikom.
Psiaki są bardzo zadowolone


[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi7189/404013e9002bec9b500a7d6f/sdc18700[/IMG]

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi1110/99521d1f001c5c20500a7d6e/sdc18701[/IMG]
[B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG][/B][INDENT][URL="http://dsw.doba.pl/?s=subsite&id=17484&mod=1"][COLOR=#4444ff]http://dsw.doba.pl/?s=subsite&id=17484&mod=1[/COLOR][/URL]
[IMG]http://www.dogomania.pl/dsw/userfiles/Image/2012/czerwiec/289995_430626610303940_1987546399_o.jpg[/IMG]

i schronisko Uciechow pewnie tez dziekuje
[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi13130/80ec219700228ef5500a8149/giora_karmy[/IMG]


[/INDENT]
[/B]

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

Bastus w drodze zo Zakopanego za swoimi ludzmi
[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi12774/3d3154910018674a500a7d71/sdc18708[/IMG]

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi6079/aeb7eb58001244dd500a7d6f/sdc18709[/IMG]

[IMG]http://c.wrzuta.pl/wi11939/b0fc56fa00160c6d500a7d6f/sdc18705[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że ci wszyscy wspaniali wolontariusze się obficie rozpisują z żalą próbując zamydlić co niektórym oczy. W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu, wówczas zagraliśmy koncert dla Wałbrzyskiego Schroniska. Możliwe, że niewielu z Was o tym słyszało i się nie dziwie z racji tego że media nie promowały tamtego wydarzenia. Nikt nie pisał o podsumowani bo jak myśleliśmy, że "No bo po co". W tym roku rozreklamowaliśmy festiwal, zaproponowaliśmy współpracę innym, jak ja to podsumuję NO I CO Z TEGO, robię co kocham i nie potrzebuje ukłonów od innych za to co zrobiłem. No ale Państwo wolontariusze którzy "przyjechali', "pomagali" starają się oczerniać wszystkich na około, od organizatorów poprzez jak to napisali "Naszych przyjaciół". Ci drudzy doradzili mi osobiście co lepiej zakupić a WY WIELCY DOBROCZYŃCY podsumowaliście ze dostaliście pomyje, (na pewno przekażę im co zaproponowali "pomyje")
Na koniec potwierdzam iż zdjęcia rzekomych darów są niezgodne z faktem autentycznym przekazanych darów a kompletna lista tego co zostało przekazane, podpisana przez osobę przyjmującą jest w moim posiadaniu do wglądu.
A co do listy z Uciechowa co mamy kupić:
Przed festiwalem, jeszcze w czasie organizowania wydarzenia dzwoniłem do Azylu z zapytaniem co jest im najbardziej potrzebne, w odpowiedzi dostałem "OBOJĘTNE" więc zero komentarza.
Poniżej zamieszczam meila którego otrzymałem wczoraj od przesympatycznych wolontariuszy Azyla, myślę, że wielu z Was to zainteresuje:

i znowu zostaliśmy podzieleni na tych lepszych i gorszych wolontariuszy
na lepsze i gorsze psy
Jedne dostały puszki i specjalistyczną karmę
odzywki,szampony i inne cuda niewidy
a Azyl ochłapy [po uprzednim telefonicznym upomnieniu się ]
Jak to jest ze 170psiakow dostało cełe g…..
a 35 całe 100% zbiorki.
To żenada mili panowie wolontariat schroniskowy prawie w komplecie zjawił się na koncercie
zaplacił lub zostawił karme i bawił się dobrze
bo w słusznej sprawie
bo idea była wzniosła
ale jeszcze raz okazalo się ze są równi i Ci lepsi.
No coż ,nasz prezes nie jeździ lexusem i każdy grosz wkłada w schronisko
w opiekę nad zwięrzetami i w modernizacje.
Jest to jedynie schronisko gminne i każdy grosz zdobywamy cięzką pracą personelu i wolontariatu
nie napychamy sobie kieszeni jak to czynią schroniska prywatne
nie żebramy i nie wystawiamy listy czego nam potrzeba i to macie zrealizować
Schronisko które za przyjecie psa bierze-2800zl i przez rok oddało psów do adopcji -200szt
zarobilo poł miliona czy to widać po nim?[raport na stronie Uciechowa]
Nie jesteśmy pazerni ,tylko dla zasady chcemy być traktowani jak inni
załuje ze nie było nas podczas przekazywania darow
bo zabralibyście je z powrotem i zawieźli dla biednego Uciechowa….
Dziekujemy za dary z UE i za najgorsza karmę
jest nam wstyd i palą nas policzki za ten policzek
Zyczymy dobrego samopoczucia z dobrze spełnionego obozwiązku i prosimy więcej nie wycierać sobie buzi wzniosłymi hasłami pod szyldem Azylu
wdzięczni wolontariusze z Azyla
Mika,Basia, Joanna,Misia,Edyta,Renata,Bożena ,Kamil,Adam,Jasiek,Mirek
my trzej ostatni ze Swidnicy
Ps…Zastanawiamy się nad ,,podziękowaniami,, dla Waszego zespołu w gazecie
razem z fotografiami darów dla nas i dla Uciechowa.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma na tym skanie wszystkiego, np. 60km suchej karmy ktorej nie ma na zdjeciach, z tego co pamietam to jeszcze 18szt koców, poduszek, weczników.

A co do propozycji oddania karmy, to inne schronisko z pewnością się ucieszy...

[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=830338[/URL]
Warto poczytać, (Remont zrobiony a warunki te same)
A pytanie odnośnie sterylizacji do wielmożnych wolontariuszy, czy wszystko oby na pewno jest tak jak powinno??

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze dostrzegłem, że na zdjęciu i w opisie coś się nie zgadza. Ilość puszek jest o połowę mniejsza na zdjęciu, w opisie jest wyraźna podana ilość i firmy. Wydaje mi się, że mamy jasno udowodnione kłamstwo, oszczerstwa i nie żetelność ze strony azylu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kazik141']A jeszcze dostrzegłem, że na zdjęciu i w opisie coś się nie zgadza. Ilość puszek jest o połowę mniejsza na zdjęciu, w opisie jest wyraźna podana ilość i firmy. Wydaje mi się, że mamy jasno udowodnione kłamstwo, oszczerstwa i nie żetelność ze strony azylu[/QUOTE]

wszystko sie zgadza Kazik
[B]ale Salomonowym wyrokiem
poprosze o wstawienie skanu rachunku zakupow na 400zl [bo z tego co jest napisane za pieniazki zakupy dla Azylu a dary dla Uciechowa]dla schroniska Azyl zgodnego z wykazem Waszym
Jezeli uwazasz ze skan nasz,Waszych darow kłamie i macie inny
prosze o wklejenie.

Jako ze nie wkleiłes maila jakim odpisaliscie wolontariuszom na ich spokojny i zgodny z prawdą mail
zostanie wklejony

po powrocie wolontariusza w poniedziałek.
[po rozmowie telefonicznej z wolontariuszem
wiem ze były wulgarne]

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kazik141']Nie ma na tym skanie wszystkiego, np. 60km suchej karmy ktorej nie ma na zdjeciach, z tego co pamietam to jeszcze 18szt koców, poduszek, weczników.

A co do propozycji oddania karmy, to inne schronisko z pewnością się ucieszy...

[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=830338[/URL]
Warto poczytać, (Remont zrobiony a warunki te same)
A pytanie odnośnie sterylizacji do wielmożnych wolontariuszy, czy wszystko oby na pewno jest tak jak powinno??[/QUOTE]

[TABLE="class: tablebg"]
[TR="class: row1"]
[TD="class: profile"][TABLE="align: center"]
[TR]
[TD][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/subsilver2/imageset/pl/icon_user_offline.gif[/IMG]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[B]Dołączył(a):[/B] Pt lis 14, 2003 10:03
[B]Posty:[/B] 103
[B]Lokalizacja:[/B] Bielawa[/TD]
[TD][TABLE]
[TR]
[TD]Witajcie!
Chcialbym zwrocic Wasza uwage na to co sie dzieje w schroniku w pobliskim dzierzoniowie, jest tu wojna o wladze a zwierzeta co zazwyczaj w takich przypadkach bywa placa wysoka cene w tym przypadku najwyzsza-cena ta wynosi zycie:((((
Artykol ktory zacytuje jest z potralu ziemi dzierzoniowskiej [URL="http://www.doba.pl/"]www.doba.pl[/URL]
cytuje;
[B]Cytuj:[/B]
Chaos wśród władz schroniska i epidemia wśród psów
Źle się dzieje w dzierżoniowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Psy od dłuższego czasu chorują, kilkadziesiąt sztuk padło w ostatnim czasie. Przepychanki we władzach Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Azyl, które schroniskiem administruje, trwają od miesięcy. Rok temu z funkcji przewodniczącego zarządu stowarzyszenia zrezygnował Leszek Tatomir. Kierownikiem został Robert Bienias, który nie mógł dojść do porozumienia z pozostałymi członkami zarządu. Jego z tej funkcji odwołano. Nowym kierownikiem został w marcu lekarz weterynarz z Wałbrzycha. W tym czasie walka części członków stowarzyszenia z zarządem rozgorzała na nowo. W konflikt zamieszane zostały wolontariuszki. Niezdrowa sytuacja trwała do czerwca. Wtedy na walnym zgromadzeniu wybrane zostały nowe władze. Prezesem został Artur Gickel, który zapowiadał rewolucyjne zmiany w schronisku i stowarzyszeniu. Miało być dobrze. Ale nie jest.Jedną z tych zmian był brak kierownika. Biuro zamieniło się w małą lecznicę - tu mieszkały leczące się z różnych przypadłości psy i koty. Tak jest do dziś. Gdy byliśmy w sierpniu w Azylu, pracownicy powiedzieli nam o kilku przypadkach nosówki.
- Ale sytuacja jest opanowana - stwierdzili.

Minęło kilka tygodni i członkowie zarządu zawiesili w funkcji prezesa. Uznali, że sobie nie radził. Teraz z siedmioosobowego zarządu tylko cztery osoby stawiają się na zebrania.
Kilka dni temu pojawiliśmy się w schronisku z dzierżoniowskimi radnymi Jarosławem Rudnickim i Bolesławem Wilkosem.
- Przyszły do mnie płaczące dzieci i opowiadały o tym, jak tu zwierzęta umierają - mówi Jarosław Rudnicki. Wtedy pracownicy Azylu przyznali, że sierpniowej choroby wcale nie dało się opanować.
- Nosówka to normalna rzecz w schroniskach - mówi weterynarz [B]Maciej Piwko[/B]. - Takie przypadki się zdarzają, a epidemii nie ma, jeśli jest gdzie izolować zwierzęta. Przez ostatnie tygodnie padło kilkadziesiąt psów. Tylko kilka to zdiagnozowana nosówka. Reszta - przyczyny nieznane. Schroniska nie stać na specjalistyczne badania.
- Co drugi dzień pada jeden - powiedział nam jeden z pracowników.
W schronisku pracuje pięć osób. Oni nie nadążają opiekować się wszystkimi zwierzętami.
- Sam nie wiem co mam robić, uchwały zarządu stowarzyszenia otrzymuję ma kartkach wyrwanych z zeszytu. O: "od dziś nie przyjmować żadnych zwierząt z wyjątkiem wypadków" - pokazuje jeden z pracowników.

Ile psów jest chorych?
- Trzynaście - odpowiada Magdalena Marzec, skarbnik stowarzyszenia, która była jedną z najaktywniejszych osób walczących z poprzednim zarządem.
- Sto trzydzieści - mówi [B]Robert Bienias[/B], pracownik schroniska.

[B]zeskanowalam aby wszyscy mogli przeczytac i date tego artykułu i kto wtedy chcial byc u wladzy...pan Robert Bienias
i tutaj przestrzeliłes Kazik
Sam uwikłałes sie w swoje kłamstwa
Wszyscy zostali zwolnieni i zakonczylismy wspołprace z panem Piwko
dlatego nas tak kochają[/B]

a pan Robert B zalozył prywatną działalnosc pod tytułem schronisko.
poszperaj a wiecej znajdziesz takich perełek


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

Dementując, w 2004 roku Robert Bienias byl jedynie pracownikiem, a władzę sprawował zarząd azyla. Robert rzeczywiście został zwolniony bezprawnie i później sprawa trafiła do Sądu Pracy, gdzie odstąpił od należnych mu 20 tysięcy za zaległe pensje na rzecz zwierząt przebywających w Azylu.
Robert prosi panią Grażynę o kontakt osobisty możliwie jak najszybciej, ponieważ nie życzy sobie pomówień dotyczących jego osoby, które zresztą są karalne.

Tyle w tym temacie.

PS. A Uciechów JEST schroniskiem i są na to dokumenty czy to się komuś podoba czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kazik141']Nie ma na tym skanie wszystkiego, np. 60km suchej karmy ktorej nie ma na zdjeciach, z tego co pamietam to jeszcze 18szt koców, poduszek, weczników.

A co do propozycji oddania karmy, to inne schronisko z pewnością się ucieszy...

[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=830338[/URL]
Warto poczytać, (Remont zrobiony a warunki te same)
[B]A pytanie odnośnie sterylizacji do wielmożnych wolontariuszy, czy wszystko oby na pewno jest tak jak powinno??[/B][/QUOTE]

Kazik, nie wiem czemu wchodzisz na ten wątek i masz jakieś pretensje. Co prawda nie byłam ostatnio w schronisku i nie widziałam tych darów, które zostały przekazane, ale mogę Ci powiedzieć z czystym sumieniem, że na pewno nikt tutaj nie próbuje Was naciągać, przeistaczać faktów, ani wszczynać awantur, a już NA PEWNO nie ze szkodą dla psów. Na pewno nikt z Azyla nie chce nikogo oszukiwać...

Pytasz o sterylizację, co chcesz dokładnie wiedzieć? Niby co ma być w tej sprawie nie tak? Jestem wolontariuszką w Azylu i gwarantuję Ci, że suki są sterylizowane, nawet jeśli jakaś suczka nie jest wysterylizowana, bo na przykład dopiero co trafiła do Azyla, a znajdą się na nią jacyś chętni, to ktoś, kto chce ją adoptować musi poczekać, aż przejdzie sterylizację i dopiero wtedy jest wydawana do adopcji. Także WSZYSTKIE SUKI WYDAWANE DO ADOPCJI SĄ WYSTERYLIZOWANE.

Co do tego wątku na forum miau. Może kiedyś tak było, nie wiem, ale zwróć uwagę, że ten wątek został założony 8 lat temu. Był okres, kiedy chodziłam do Azyla prawie codziennie i NIGDY wychodząc ze schroniska nie martwiłam się, że coś tam jest nie tak, więc zapewniam Cię, że krzywda tam się psom nie dzieje. Nie głodują, nie zagryzają się nawzajem, a już na pewno nie roznoszą jakichś zakaźnych chorób. Nie wiem czy kiedykolwiek byłeś w Azylu, ale ja nie mam wątpliwości, że nie jedno schronisko może pozazdrościć warunków, jakie tam panują i w jaki sposób dba się tam o psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Kazik, nie wiem czemu wchodzisz na ten wątek i masz jakieś pretensje.(...)[/QUOTE]

Kazik nie ma pretensji. Jako organizator został poinformowany o sytuacji i zabrał głos w tej sprawie. A każdemu chyba by nerwy puściły. Ale ja już kończę tę dyskusję w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ogonek_']Dementując, w 2004 roku Robert Bienias byl jedynie pracownikiem, a władzę sprawował zarząd azyla. Robert rzeczywiście został zwolniony bezprawnie i później sprawa trafiła do Sądu Pracy, gdzie odstąpił od należnych mu 20 tysięcy za zaległe pensje na rzecz zwierząt przebywających w Azylu.
Robert prosi panią Grażynę o kontakt osobisty możliwie jak najszybciej, ponieważ nie życzy sobie pomówień dotyczących jego osoby, które zresztą są karalne.
Tyle w tym temacie.

PS. A Uciechów JEST schroniskiem i są na to dokumenty czy to się komuś podoba czy nie.[/QUOTE]

Prosze małotnich wolontariuszy o nie mieszanie sie w sprawy dorosłych....juz raz
namieszalas moze wystraczy?

Azyl od 9lat wychodzi z tego bagna po poprzednich pracownikach
i otrząsa sie z tego błota
rosnie w siłe i dostatek
tylko czasem złowieszczy pomrok za bramy przypomina nam o dawnych ,,dobrych czasach,,
i wspanialych zarzadzajacych.
Jeszcze dzisiaj podczas prac remontowych wykopujemy zakopane na teranie schroniska zwierzata i mysle ze chodzimy po ich mogiłach.
Po schronisku gdzie nikt ni martwił sie o zwierzeta tylko po garbach innych chciał wspiąc sie na szczyty
do zarządu.

Jak widze ani skanu z zakupow na sumę-400zl
dla schroniska Azyl nie doczekam sie
an i wulgarnych maili ktore zostały rozesłane do wolontariuszy
ani Waszej listy darow ktora posiadacie....a to by postawiło caly ten balagan ktory zaistnial na własciwe tory

a za wszystkie dary zgodne ze stanem faktycznym podziekowalismy uczestnikom koncertu


ale ja zgodnie z obietnica w poniedziałek wszystkie maile wkleje
dla rozjasnienia tej ciemnej sytuacji

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']

Azyl od 9lat wychodzi z tego bagna po poprzednich pracownikach
i otrząsa sie z tego błota
rosnie w siłe i dostatek
[/QUOTE]
jaki pracownik zabija sam sobie psy i robimy i ch mogiły bez wiedzy i zarządzenia kierownictwa, kto był winien tamtej sytuacji każdy wie i te osoby zostały ukarane. A tak a propos za obecnego zarządu Azyl miał pierwsze miejsce w Polce pod względem uśpień. Już nie znajdę tego raportu...trzeba będzie mocniej poszperać po internecie.

Dajcie już spokój, bo te przepychanki i wspólne oskarżenia nie mają najmniejszego sensu. Niestety Ada miała rację od roku nie robimy nic tylko odpychamy fałszywe plotki i oskarżenia. To naprawdę jest męczące. Czy nie lepiej zakopać topór wojenny i żyć obok siebie bez wiecznych przepychanek? Popatrzcie że takim działaniem zrażacie do siebie coraz więcej osób, które na boga nie są nic winne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']Prosze małotnich wolontariuszy o nie mieszanie sie w sprawy dorosłych....juz raz
namieszalas moze wystraczy?

Azyl od 9lat wychodzi z tego bagna po poprzednich pracownikach
i otrząsa sie z tego błota
rosnie w siłe i dostatek
tylko czasem złowieszczy pomrok za bramy przypomina nam o dawnych ,,dobrych czasach,,
i wspanialych zarzadzajacych.
Jeszcze dzisiaj podczas prac remontowych wykopujemy zakopane na teranie schroniska zwierzata i mysle ze chodzimy po ich mogiłach.
Po schronisku gdzie nikt ni martwił sie o zwierzeta tylko po garbach innych chciał wspiąc sie na szczyty
do zarządu.

Jak widze ani skanu z zakupow na sumę-400zl
dla schroniska Azyl nie doczekam sie
an i wulgarnych maili ktore zostały rozesłane do wolontariuszy
ani Waszej listy darow ktora posiadacie....a to by postawiło caly ten balagan ktory zaistnial na własciwe tory

a za wszystkie dary zgodne ze stanem faktycznym podziekowalismy uczestnikom koncertu


ale ja zgodnie z obietnica w poniedziałek wszystkie maile wkleje
dla rozjasnienia tej ciemnej sytuacji[/QUOTE]

Nie, nie wystarczy kiedy inni "mieszacze" chcą zniszczyć coś pięknego i cennego, a co namieszałam to moje i wystarczy mi że muszę żyć ze świadomością bezsensownej utraty jednego istnienia. A jak mi mówiła pewna mądra osoba, pewne rzeczy trudno było przewidzieć, może i nie do końca, ale...

Bo mam 15 lat to nie mam prawa głosu? Informacje jakie posiadam są poparte źródłem i przykładami. Nie jestem idiotką i tak mnie proszę nie traktować.
A Robert i tak prosi o spotkanie z wyżej wymienioną panią, bo pewne rzeczy pora wyjaśnić.

A uderzanie juz w artystów jest beznadziejne. Każdy ma prawo tworzyć to co mu się podoba. Też nie jestem wielbicielem muzyki punkowej, ale szanuję ludzi, którzy ją tworzą.

Wszystko to, co dzieje się na przełomie ostatnich lat jest bez sensu. Moim zdaniem ta wojna jest do zakończenia, wystarczą dobre chęci, zależy tylko czy każdy się nimi wykaże...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...