Jump to content
Dogomania

Gruby, nie gruby...? Odchudzić ? Jak ?


Grześ

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ej, wiecie? Ja tam nie lubię tych husky w tzw. typie amerykańskim & europejskim moim zdaniem one są za bardzo "futrzaste" i mocno zbudowane. nie ma to jak typ czeski... szczególnie taki przesadzony... Oczywiście nie jestem za tym, aby psy były wygłodzone, ale aby były zbudowane lekkko. i wiem, dlaczego chyba lubię husky w lekkim typie... bo ja jestem w jeszcze lżejszym... hi hi (mówię troszeczkę nieskromnie... ale to co?

Link to comment
Share on other sites

heejj.. bo teraz to wychodzi na to, ze Grzes chce na uciagach zawojowac, i ze go zdrowie psow malo obchodzi.. to nie tak..

to, ze Lukas jest klusek, kazdy wie..

to, ze moglby troche zrzucic tez ;)

ja tez mam takiego spaslaka, tyle, ze moj jest podobnej wielkosci, a wazy 26kg, chociaz jak go dostalam wazyl kolo 34..

haszczaki nie powinny byc grube, nie powinny miec tluszczu. wiec ja tam Grzesiowi zycze powodzenia w 'dietowaniu' psa [ja i tak Natana bym odchudzila.. 22kg to jakby w ciazy byl ;P] ;)

Link to comment
Share on other sites

a ine waza psiaki.. huskie sa lzejsze od innych psow ich wielkosci..moje waza 17, 20, 25, 26 i sunki 18 i 20.. ;)

to zauważyłam. np 7-miesięczny DJP (wiekości 2letniego haszczaka-psa) waży ok 35kg! 18-miesięczna akita sunia powinna ważyć ok 28kg, a dorosła 30-35kg, a pies 40-45kg jest mała różnica.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie czekamy z Runą na zabieg a najbardziej boję się tego tycia. Bo jeśli teraz waży 23 to co potem? Trzeba będzie uważać na miskę, ale rodzice to mają z tym dokarmianiem nie tylko psow. Ja nie mieszkam już z nimi ale jak tylko się spotkamy to zawsze jest cos dla Runy i nie ważne że jest właśnie po karmieniu. A moja teściowa to jak ją kupiliśmy (Runę nie teściową) to mówiła że jeść jej nie będzie dawać a teraz co? same smakołyczki.

Link to comment
Share on other sites

Rodzice to dokarmianie przenoszą chyba z dzieci na psy.

Jak jesteśmy mali to nas karmią, potem dorastamy i jemy jak chcemy.

Wtedy podrzucają smakołyki pieskom chyba, że mają wnuczęta pod

bokiem. Mój ojcec też namiętnia psa dokarmi, ale nia na wiele się to

zdaje bo jest chudzieńka i należy do typu "szczurków" :)

Link to comment
Share on other sites

Będąc wczoraj u mojego weta, zagadnęłam go o odchudzanie psów. Pierwsze co zrobił to się roześmiał i stwierdził, że najlepszym sposobem jest niedopuszczenie do przyrostu wagi :lol:

A tak na poważnie to z odchudzaniem nie ma żartów, zwłaszcza u psów pracujących. Należy zmniejszyć dzienną porcję o 1/3. Nie więcej! Należy psa ważyć co 2 tygodnie na bardzo dokładnej wadze, a pierwsze konkretne rezultaty, powinny być po około 6 tygodniach. Oczywiście ja pytałam o odchudzanie w przypadku, kiedy pies jest karmiany gotowanym jedzeniem, a nie karmą. Jeżeli je suchą karmę, wystarczy kupić tę dietetyczną.

Jednak co ciekawego się dowiedziałam. Otóż w czasie odchudzania psa takiego jak husky, wskazane by było aby pies nie trenował :o Trzeba stale go obserwować czy coś mu nie jest, w jakiej kondycji ma sierść i ogólnie samopoczucie. Powinien też w tym okresie więcej pić.

To chyba wszystko. Jak sobie jeszcze coś przypomne to napiszę.

Nasuwa mi się jednak takie pytanie: a co jeśli po tych 6 tygodniach waga ani drgnie?? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co wczoraj usłyszałam. Wracam sobie ze spacerku z MAnu i psiakami i słysze rozmowe dwoch dziewczyn na temat mojej suni:"...dobrze, żę nie jest taka gruba jak inne huskie"

Zbaraniałam bo przecież Runa nie jest taki szczuplaszek to po pierwsze a po drugie to jaki % Huskich jest grubych?????!!!!

Dlatego właśnie nie lubie słuchać opini ludzi, którzy z huski nie mają wogóle do czynienia a nawet z innymi psami. Np. spacerujemy wczoraj z Manu (psy już na smyczy) kundelek do nich nieufnie podbiega a w tyle właścicielka krzyczy "Fuks chodź tu" i potem sama się chowa za drzewem bo "ona słyszała, żę huskie to bardzo groźne psy" i co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

No z oczami to też już usłyszałam od jednego pana, ktory powiedział, żę moja Runa nie jest rasowa bo ma jedno oko brązowe a drugie niebieski. Próbowalam coś mu wyjaśnić ale nie przto żadnego rezultatu. Jeśli ludzie słyszeli, że huskie mają tylko niebieskie oczy to jak ich przekonać, że to najwspanialsze psiaki?

Link to comment
Share on other sites

Runa - a wiesz jakie ja cuda slyszalam na temat mojej Aquy od "wielkich znawcow"? co do oczu (moj pies ma jedno oko niebieskie cale, a drugie 2/3 niebieskie, 1/3 brazowe):

- "musiala sie gdzies uderzyc glowa, bo widac jak jej oko krwia zaszlo"

- "to skundlony husky bo ma kawalek oka brazowego, prawdziwe rasowe husky maja oczy niebieskie"

- " ma bielmo na oku"

- "ma zeza" :o

co do psa ogolnie, Aqua byla juz:

- owczarkiem niemieckim

- malamutem

- kaukazem

- lajka

- owczarkiem husky :o

- wilkiem

- i uwaga, najlepsze: lisem :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...