Jump to content
Dogomania

Purina


mrowka

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mrowka,

mnie sie w Purinie Dog Chow nie podoba to, że zawiera białko roślinne (sojowe) bo jest to tanie żródło białka dla psa ma słabą wartość biologiczną. Poza tym jest na bazie mączek z odpadów mięsnych (by-products). Jeśli chcesz dawać jako przekąskę to może być ale jak chcesz stosować jako główny posiłek to ja odradzam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

co myślicie o iarmie purina. mój pies na ogól nie je suchej karmy, ale ta nawet mu zasmakowała. Na ogoł jadł nutrenę, i to tylko wtedy kiedy był tragicznie głodny, np. nie smakowało mu to co w misce (strasznie ta moja suczka wybredna, jak dam za mało mięsa to rozpoczyna głodówkę). Teraz dałam jej nutrenę i zjadła troszke z ręki, a potem "dopchała się" makaronem z wątrubką. Powiedzcie mi co myślicie o tej karmie, a jeżeli znacie jakieś przpisy na domowe dobre jedzenie,albo domowe smakołyki dla psow, to chętnie bym ich posłuchała. Moja psy wciąż narzeka ża dajej jej wcią te same ''dania"

pozdrawiam

Kaja i s-ka

Link to comment
Share on other sites

co do jamniczka to amsz wiekszy wybor w karmach normalneych aduolt albo mini i przy tej ilosci royala czy hillsa nie zbankrutujesz zas,jezeli chodzi o owczarka to wybierz karme dla ras duzych vhyba dog chow takiej nie ma, ja osobiscie polecam royal dla ras duzych albo odpowiedni hills czy tanszy proplan , choc proplan to najlepsza karma puriny to jest juz troche gorsza niz np royal(za proplan puppy large breed placilam w hurtowni jakies ponizej 200zl 2 miesiace temu) wiec ja akurat mieszam proplan z royalem a obecnie z hillsem i nie wiem czy jeszcze kupie proplan. moze jak skusi mnie promocja.

choc nie powiem,ze karma to 100% dziennego jedzenia, jak byla mlodsza to dostawala pol na pol karma i domowe jedzenie typu kurczak +makaron lub ryz i jakas marchewke, jajko, mleko itp.

obecnie nie jada kurczakow i makaronu (jej sie tak zmieniaja upodobania) i do karmy suchej dodaje troche jakiejs puszki, czasem marchewka,jajko , jogurt czy twarog no i obecnie potrafi wypic czasem nawet pol litra mleka w ciagu dnia czasem daje mleko raz na dwa dni.

co do smakolykow to uszy swinskie czy pedigree markies lub biscrook nie stety w polsce nie widzialam markies dla juniorow, czy psie dropsy badz inne ciasteczka, daje tez ciasteczka bebe albo petit beure lub zwykle wafle moje psy je uwielbiaja wiec ja spokojnie nie moge sama nawet otworzyc opakowania :) no i czekolada niby psom szkodzi i nie daje za czesto ale jest to cos co musza dostac

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę. Jaminiczek nie je wogóle suchej karmy, a owczarek to tylko "dopycha' sie nie na je do syta domowym jedzeniem, albo jak jej nie smakuje. Jest ona juz dość stara, ale nie ma nadwagi. Waży 30 kg, ale je naprawdę dużo. Jeżeli chcę jej dać puszke, np. Chappi, to żeby sie najadla potrzeba 1,5 kg. Na początku toi mnie niepokoiło, ale mam ja od roku je duzo i wcale nie jest gruba. Wetarynarz powiedział żeby jadła ile chce. staram się tylko dawać jej jedzenie chude, z niska zawartościa tłuszczu. Jamniczek je mało i dużo się rusza, a waży 15 kg, dlatego jest kundelkiem podobnym do jamniczka :wink:

Kaja i s-ka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Purina kolorowa - to Friskies, Dog Chow - srednia polka, Pro Plan - wysoka polka. A teraz jeszcze sa dostepne w warszawie - Purin Beneful - polmiekka, oraz Dog Chow - 20 kg - obydwie sciagane czysto z Niemiec.
Dla mnie Purina jest dobra karma - sam producent jest swietny (jak dla mnie) - Nestle jednak swiadczy o jakosci, znam wszystko "od srodka" i polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='Basia_D']Ja osobiście odradzam Purinę. Axel miał rozwolnienie i jakby zabarwione na koler jednego z barwnika karmy.
Wogóle mu nie smakowała, tak więc ja po wiorku zrezygnowałam.
Według mnie jedst kilka karm w podobnej cenie lecz o niebo lepszych.[/quote]
Moja sucz jak ją przestawiałam na Purinę wyrzucała z miski starą karmę i tylko purinkę wcinała :) Więc przestałąm mieszać karmy i dawałam tylko nową- zero sensacji, rozwolnienia nic..tylko pies zjadał od razu porcję co zdażało się tylko przy mięsie/wątróbce :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kora jest alergikiem. Je Purinę Dog Chow w jagnięciną i ryżem lub z indykiem ponieważ są to odmiany hipoalergiczne. Tą karmę polecił nam weterynarz (u którego zresztą ją kupujemy). Ja ją sobie chwalę, od kiedy Kora ją dostaje, nie ma widocznych objawów alergii (oczywiście przy przestrzeganiu także innych zaleceń). Karma w przystępnej cenie, a jakość wg. mnie naprawdę całkiem niezła.

Link to comment
Share on other sites

Hej!!

Ja rowniez jestem zadowolona z tej karmy.Suczydlo jako ze wcina karme light wiecznie chodzila glodna,zebrala etc.przy tej karmie tego nie ma!Swietnie zestawienie bialka i tluszczu,czego rowniez nie bylo w innych karmach(tzn w porownaniu z innymi ktore dotychczas jadla)Ladnie sie zalatwia,siersc blyszczaca;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mój ojciec kupił raz ta karme bo wyjeżdrzaliśmy na ślub do Krakowa i psy zostały z bratem.
Roxy ona bardzo zasmakowała, a że ma rozwolnienia po ryżu z mięsem i marchewką to kazałam kupić im karme.
Mój tata kupuje na kilogramy, a nie jestem na swoim komputerze i wchodze tylko na sparwdzone strony i chciałabym poprosić sklad tej karmy i wrazie możliwosci wytłumaczenie co w niej dobre a co złe.

Link to comment
Share on other sites

No cóż po analizie składu można się zorientować, że karma raczej wymaga sporego doprawienia smakowego dla zwierzaka:)

A więc standardowy Dog Chow dla dorosłego psa.

[quote name='Purina Dog Chow Complete Nutrition'][B]Ground yellow corn, poultry by-product meal, corn gluten meal, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E)[/B], brewers rice, soybean meal, dicalcium phosphate, animal digest, calcium carbonate, malted barley flour, salt, potassium chloride, L-Lysine monohydrochloride, choline chloride, zinc sulfate, Vitamin E supplement, zinc proteinate, ferrous sulfate, DL-Methionine, added color (Red 40, Yellow 5, Blue 2), manganese sulfate, manganese proteinate, niacin, Vitamin A supplement, brewers dried yeast, copper sulfate, calcium pantothenate, copper proteinate, garlic oil, pyridoxine hydrochloride, Vitamin B-12 supplement, thiamine mononitrate, Vitamin D-3 supplement, riboflavin supplement, calcium iodate, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K activity), folic acid, biotin, sodium selenite[/quote]
A więc po kolei 3 bazowe składniki: [B]Ziarna kukurydzy, mączka z odpadów drobiowych (wnętrzności, dzioby, łapy), gluten kukurydziany (prztworzone chemicznie odpady ziaren kukurydzy)[/B]. Jak widać na podanym przykładzie karma zawiera także sztuczne barwniki.

Oczywiście możesz tym karmić psa, ale pamiętaj by nie była to jego podstawowa dieta.

A tak przy okazji. Zupełnym kuriozum dla mnie jest karma "odchudzająca" Dog Chow. UWAGA:

[quote name='Dog Chow Fit and Trim'][B]Ground yellow corn, soybean meal, ground whole wheat, soybean hulls*, corn germ meal, corn gluten meal, turkey by-product meal, animal digest, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E)[/B], meat and bone meal, dicalcium phosphate, calcium carbonate, salt, added color (Red 40, Yellow 5, Blue 2), choline chloride, L-Lysine monohydrochloride, zinc sulfate, zinc proteinate, ferrous sulfate, Vitamin E supplement, manganese sulfate, niacin, manganese proteinate, Vitamin A supplement, brewers dried yeast, copper sulfate, calcium pantothenate, copper proteinate, garlic oil, pyridoxine hydrochloride, Vitamin B-12 supplement, thiamine mononitrate, Vitamin D-3 supplement, riboflavin supplement, calcium iodate, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K activity), folic acid, biotin, sodium selenite[/quote]
8 podstawowych składników: [B]Ziarna Kukurydzy, mączka sojowa, ziarna pszenicy, łupiny sojowe (0 jakichkolwiek właściwości odżywczych dla psa, tutaj jako tani wypełniacz wagowy karmy), mączka z ziaren (odpady produkcyjne z młyna, totalna mieszanka), gluten kukurydziany, odpady z produkcji indyków i na koniec słynny roztwór zwierzęcy, a więc bliżej niesprecyzowana przetworzona chemicznie masa, w której mogą się znaleć padłe zwierzęta z lecznic weterynaryjnych, padlina z poboczy dróg itp.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...