Jump to content
Dogomania

Pytanie do znawców jamniczej natury


gayka

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='*hania']Sprawdza się.
natura to nie matematyka wię zawsze znajdzie się jakiś "wyjątek od normy" jednak procentowo rzecz biorąc więcej znajdziesz "spokojnych" jamników dł. niż krótkowlosych.[/quote]

Haniu :crazyeye:a ja myslałam że Twoje krótkowlose:lol:
są dużo spokojniejsze
od moich długowłosych upiorków:loveu:

a przynajmniej takie wrażenie sprawiają;)

aha moja krótkowlosa jest spokojniejsza od długowłosych,
ale bardziej uparta i nieposłuszna
:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Sprawdza się.
natura to nie matematyka wię zawsze znajdzie się jakiś "wyjątek od normy" jednak procentowo rzecz biorąc więcej znajdziesz "spokojnych" jamników dł. niż krótkowlosych.[/quote]


no nie wiem... żadnych statystyk nie prowadzę ;) widocznie tych wyjątków jest wyjątkowo dużo :)

moja jamnisia(szorstkowłosa) jest kochana, ale czasem się obraża;p ;)

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś pewien pan powiedział, że w wychowaniu jamnika najtrudniejsze jest pierwsze osiem lat- a potem to już bajka. Zgadzam się, u mnie też tak było. Pierwsze osiem lat wiecznie nadęty,obraźnicki, rzucający się na wszystko co: duże, kosmate, krótkopyskie, szpiczastouche, itd,itp. Efekt- ksywka ,,Pan Cerowany".I absolutnie niewyuczalny! A potem - cztery lata słodyczy, delikatności i takiej prawdziwej psiej mądrości. Umarło moje kochanie i już nigdy nie będę miała jamnika. Rozdział zamknięty- i tylko wspomnienia zostały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonamaria']Kiedyś pewien pan powiedział, że w wychowaniu jamnika najtrudniejsze jest pierwsze osiem lat- a potem to już bajka. Zgadzam się, u mnie też tak było. Pierwsze osiem lat wiecznie nadęty,obraźnicki, rzucający się na wszystko co: duże, kosmate, krótkopyskie, szpiczastouche, itd,itp. Efekt- ksywka ,,Pan Cerowany".I absolutnie niewyuczalny! A potem - cztery lata słodyczy, delikatności i takiej prawdziwej psiej mądrości. Umarło moje kochanie i już nigdy nie będę miała jamnika. Rozdział zamknięty- i tylko wspomnienia zostały.[/quote]

A moja PIERWSZA AMIŚKA od początku kochajaca,miziasta,delikatna,słodziutka
,jak umarła to przysięglam jej
że zawsze w moim domu bedzie AMA
Ku Jej Pamięci ,
że nie mogąc jej być wierna,
bedę wierna jamnikom.

Od kupy lat biega u mnie stadko jamniczek,
i zawsze jest wśród nich AMIŚKA.
Teraz trzecia:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

nowe miejsce=nowa nauka !! to,że w danym domu już nie zrobi to wcale nie znaczy ,że w nowym też nie zrobi !! Nie załatwi się maluch w miejscu gdzie nie zna zapachów i się boi !!!!! sprawdziłam to przez ostatnie 20 lat....... mam na zbyciu 2 sunie krótkowłose królicze załatwiające się na dworze, ale one są tu urodzone i otwieram drzwi i lecą na podwórko.... dom na wsi ma ten plus.... za to nie wiedzą co to smycz niestety..... to jest minus.... a urodziły się w maju, więc niedługo roczek skończą.

Link to comment
Share on other sites

Mi tez się wydaje to dziwne, ze taki 12 tyg maluch jest juz nauczony.Teraz sobie mysle,ze to może oznaczac,ze szczeniaki poprostu załatwiaja się w jedno miejsce...sama nie wiem.Ale oczywiście zdaje sobie sprawe, ze urlopik macierzyński mnie nie ominie!!;)
Ja skłaniam sie w stronie pieska standardowego gladkowlosego.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli hodowca ogłasza, że piesek nauczony jest czystości, to MUSI oznaczać najwyżej, że załatwia się np. na gazetę albo na szmatkę. Zresztą [B]deer[/B] ma rację szczeniaki w wieku 6-10 tygodni sygnalizujące potrzebę wyjścia? :shake:,
przecież to jeszcze okres szczepień ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...