Jump to content
Dogomania

Pielegnacja Malego Yorczka ...


iWoNai

Recommended Posts

Dzięki :))...

Te panie.. które sa założycielkami hodowli prowadzą również salon piękności piesków :). Więc muszą się troszke znać :)).

Hodują westie, i yorki :)

Moja mama ma w dowodzie adres do domu, więc może podam adres ich.. ale nie wiem czy to do salonu, czy do hodowli :-?

Łodź, ul. Pomorska 107 telefon: (042) 678 62 64, 0 502 13 56 56, 0 503 97 85 76 dom / fax 042 276 16 20.

Widziałam już pieski z tej hodowli i sa przecudowne.. Widziałam ostrzyżonego yorka z ów hodowli i właśnie od tamtego momentu zakochałam sie w yorkach (widziałam pieska chyba w styczniu).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiałam się...

Ale moja mama po prostu kocha yorki i postawiła sytuacje jasno: albo york, albo żaden inny pies ;). Więc nie mam wyjścia.. Zresztą chyba sama wole yorka... Wiem o nich więcej i w ogóle westiego nigdy nie widziałam w realu..

Link to comment
Share on other sites

hmm.. na pewno wybór w ostateczności należy do mnie :)... Moja mama tylko uważa że po prostu jej jeżeli pies to sie marzy york.. A westie na prawde nie znam .. (tylko króki opis i wiem jak wyglądają) i po prostu west nie miałby ze mną dobrze,..

Gdyby nie ja to by w ogóle psa nie było ;). Moja mama w gruncie rzeczy zakochałaby sie w każdym piesku jakiego bym przyprowadziła... Jak kiedyś przyniosłam ślicznego wilczurka to nieodstępowala go ani na krok, mimo wcześniejszego założenia, że psa nigdy w życia w domu nie bedzie :D

Link to comment
Share on other sites

Mi również podobają się westusie. Tylko szkoda że ich tzreba trymować :-? Ja nie wyobrażam sobie żeby "skubać" swojego psa. Ale myślę żę z takim białym pieskiem byłoby więcej roboty. Tzn. na ich sierści pojawiają się często zażółcenia przy pyszczku, łapkach. I tzreba ich wtedy myć specjalnym szamponem albo czyścić takim mydełkiem!

Maltańczyki też są śliczne, ale ja tam wole yorczki!!! :) Awy??

Link to comment
Share on other sites

Ja też!! Częściej mam z nimi kontakt i w ogóle są cudwone :iloveyou:

Taaa... piszcie coś o swoich pieskach to mi szybciej czas będzie leciał :D. A w wakacje nie będę miała netu :(... Będę musiała do cafejki chodzić :(.. Czyli rzadziej będę...

Teraz tylko CZEKAĆ...

Link to comment
Share on other sites

Prawdo mowiac nie interesowalam sie az tak dokladnie na temat pielegnowania zarowno maltanczykow , jak i westie. Po prostu podobaja mi sie wizualnie i piesek ktorego widzialam ...byl naprawde uroczy :)...taki energiczny i zywiolowy:).

Suprise:

zawsze sa kafejki ,wiec mam nadzieje ze bedziesz czesto wpadac:).

Link to comment
Share on other sites

JA mam taki grzebien z kręcącymi się ząbkami, co ma podobno pomagać w rozczesywaniu sierści, ale nic nie zastąpi dobrych kosmetyków- szampon, odżywka, olejek norkowy.próbowałam szczotki, ale grzebień wg. mnie najlepszy

A jak Adria???

Link to comment
Share on other sites

Sliczne sa te szczeniaki ! .Piesek na 3 fotce wyglada identycznie jak moja Adria... teraz sie troszke zmienila...lepek bowiem robi sie srebrny, wloski urosly...zaczela szczekac i warczec...jest skora do zabawy...Moze to zle ...ale psinka spi ze mna ...tak sie przyzwyczaila ze zanim ja poloze sie do lozka ona juz na nim lezy i czeka :)...jest slodka ...Chodze tylko torszke niewyspana ,bowiem czesto budzi mnie ok 6 ...Zazwyczaj gryzie mi wlosy :)...albo grzecznie sie bawi przy mojej glowie ...

Nie mam sprawnego skanera,ale obiecuje-kiedy tylko bede miala mozliwosc-zeskanuje fotki i wstawie kilka...

Jesli chodzi o szczotke ...to hmm ...z tego co pamietam potrzebna jest szcz. z miekkiego wlosia i grzebien do rozplatywania siersci...z tym ze tego 2-go nie moge nigdzie dostac...:(...Wsumie nie ma co jeszcze rozczesywac...

Link to comment
Share on other sites

Ha! Nie da się chyba mieć yorka i nie spać z nim w łożku :). Mój Fuzlak robi dokładnie to samo - kiedy widzi, że szykujemy się do snu, czeka już na nas w łóziu, najczęściej pod moją kołdrą :). Prawdę powiedziawszy, uwielbiam to małe, ciepłe ciałko wtulone we mnie i posapujące sobie rokosznie :oops:. Natychmiastowo i gwarantowanie mnie to usypia i nawet to, że mały wierciuch budzi mnie w nocy co najmniej kilka razy wędrując między głową a nogami, tudzież spod kołdry i z powrotem, nie przeszkadza mi ani mnie nie denerwuje.

A czesać może i jeszcze nie ma co, ale chodzi o przyzwyczajanie psiaka - później, kiedy zaistnieje realna potrzeba, będzie Ci po prostu łatwiej.

Link to comment
Share on other sites

Juz myslalam ze to tylko moja psina co chwila biega od glowy do nog ...i tak kilkadziesiat razy wciagu nocy:)...Kiedy jednak sie budze ....jest przy glowie :)...

Z czesaniem nie ma na razie problemu - mala traktuje to jaka zabawe ...czasem udaje mi sie ja wyczesac w czasie snu ... :)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,

jestem z wami pierwszy raz i bardzo się cieszę, że istnieje takie forum:)

Mój mały ma siedem miesięcy i jest niesamowity. Muszę się do czegoś przyznać..... mój pies nie ma nawet wstępu do sypialni....śpi w pojemniku transortowym....jest z tego powodu b. szczęśliwy i uwielbia swój "domek"

Mam pytanie.....czy po obcięciu włosów zaczynają się kręcić? Widziałam takie yorki i nie wyglądały ładnie, wstrętne kołtuny...

Ja obciełam małego dwa tygodnie temu... na razie wygląda pięknie, ale boję się co będzie, jak mu zaczną odrastać włosy.....czy wystarczy go wyczesywać, czy może też są inne sposoby

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Zuzanna

Link to comment
Share on other sites

To prawda, co napisała, Lady, ale w rzeczywistości yorki o idealnie prostym - samym z siebie - włosie trafiają się raczej rzadko. Po większości jest to efekt odpowiedniej pielęgnacji, a przede wszystkim noszenia papilotów. Małym yorczkom włoski często przynajmniej lekko falują, tym starszym też - jeśli są tzw. półdługie, czyli nie ścięte na zupełnie króciutko (czyli na centymetr) i nie przykłada się szczególnej wagi do ich prostowania.

Link to comment
Share on other sites

Cześć wam wszystkim! :D To znowu ja mam do was pytanko: Jak mogę wkleić do postu, który piszę zdjęcie yorka?(fotka jest zapisana w moich dokumentach). Już od dłuższego czasu próbuje wkleić tu jakieś zdj. ale mi nie wychodzi :( :-? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...