Jump to content
Dogomania

9 letnia ZARAPI z Radomia MA NOWY DOMEK u Rafała!!! Zarapi za TM ...


Makuuu

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też jestem tylko cichym obserwatorem Viki .... mam nadzieję że będzie dobrze i Vikus znajdzie tak Jak Sara i Zarka oraz wiele innych psiaków ....Spokój , człowieka .....
Ja na ta chwilę nie moge lub nie potrafie pozwolić sobie na drugiego psiaka choc bardzo bym chciał .... warunki są ale to finansowe podejście nie pozwala ... nie wspominając o tym że nie moge Zarki na zbyt młodego towarzysza mimo mojej pasji ... itd ...narażać .... niestety Zarka może nie dac rady ze względu na wiek , przejścia .......
Ja bym sie dał zabic by hotelik prowadzic by psiakom dawac odrobine domu i szczęścia ale to musi mieć jakis sens jakieś podejście by i Zarce i i nnym psiakom krzywdy nie zrobic .....
Na pewno gdy Zarka juz za TM odejdzie inny pisak przyjdzie ale do tej pory ja odpowiedzialność wziałem za Zarke i tylko dla Niej żyje i tylko po to by ta odpowiedzialność poniesć ......
CO potem ... nie wiem .... jedno wiem teraz Zarka a potem nastepny psiak ....
Dla siebie dla mojego ego dla spacerów itd .... nie dla dogo , wystaw , itp ....
Po to by żyjąc mieć świadomosć tego co nigdy nie zaginie i co daje chec by to życie przeżyc .... prozaiczne , demagogia .... może ....
Dla Zarki i dla mnie dzień powszedni .....
Pa Ciotko Szpilko .... może kiedys będzie stadko nie jeden psiak ... na ta chwile musi pozostac świadomość pomocy choc jednemu psiakowi ....kiedys będą inne .....

haha kolejna długa wypowiedź wujka hehe

Link to comment
Share on other sites

20kg? to jakies małe hehe .... ja mam marzenie .... ok tylko dla Ciebie CIotka powiem jakie .....
Mam marzenie o tylko 5 do 12 .... nie 20 kilo ale więcej hehe
Kiedys spełnie to marzenie tym bardziej że juz to widziałem w realu ....
Takie malenkie stadko .... jakies może ..... nie ważne ile hehe malamutków lub Husky bo dla mnie to i tak wilki .....
Niestety lub stety na razie Zarka ... potem sie wyjedzie w zdrowsze klimaty ) w tym roku tez jedziemy ale tylko we dwoje =.... mam na to i ochotę i mozliwosci ....
I bdzie 12 hasiorow i wujek na wyciagu hehe...teraz ide na spacer papa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Mi sie marzy czechosłowacki wilczak, chart, bulterier, owczarek niemiecki, haszczak, alaskan;] oczywiscie wszystko ze schronu jak sie da;][/QUOTE]
Niezły rozrzut... Mieszanka ras i charakterów... myślę, że będzie ciężko- każda z tych ras ma inne charaktery i potrzeby. CZW raczej ze schronu nie weźmiesz, na szczęście...
Niemniej powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam ..ze schronu lepsze hehe ...tym bardziej że nie ma po co zasilac hodowli czy to legalnych czy tych pseudo ( choć ja nie widze różnicy ) ....
Ja na schroniskowe nie narzekam :) Jeden Zarek lepszy niż trzydzieści płatnych i rodowodowych ....
Nie ważne papiery ważna przyjaźń .....
oooo Ciotka Rybka !!!!
Ciotko Szpilka jak najbardziej się nadaje na opiekuna Wilczaka .... ale potwierdzam im mniej wilczaków w schronach tym lepiej choć sam mam wiadomości o wilczakach w schroniskach więc mozna i ze schronu .....

Szkoda tylko że tak malo opiekunów i husky i malamutów i wilczaków ktorzy choć na chwilę zabierają swoje maleństwa tam gdzie się urodziły ......

A ja z Zarka ...hehe zazdrośćcie ..... jedziemy daleko niedługo ...na północ

ps ale Ja z Ciotka Rybką to zacofani jesteśmy .... tylko trzy łapki ..... niby od 2007 a tylko po te marne 500 postów ....
może z nami cos nie tak ? a moze inaczej hehe Ciotka Rybka zrozumie haha napewno na tyle Ją znam ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafal StWola']nie ma po co zasilac hodowli czy to legalnych czy tych pseudo ( choć ja nie widze różnicy ) ....[/QUOTE]

Rafał, pamięataj, że gdyby nie hodowle- takie prawdziwe, legalne hodowle z zasadami i papierki to nie byłoby ras! Trzeba docenic pracę ludzi, którzy rasę tworzyli i tych, którzy ją podtrzymują i dbają, żeby psy były zdrowe i odpowiednio selekcjonowane.
Nie jestem hodowcą i pewnie nigdy nie będę ale mam szacunek do tych ludzi... Niestety polski Związek Kynologiczny jest jaki jest- jak większośc instytucji nadal trąca PRLem, dlatego tym większy szacunek mają u mnie hodowcy.
Ile głów tyle zdań, szanuję Wasze ale pamiętajcie, że oprócz Waszego stanowiska są inne i niekoniecznie gorsze. Więc kupujcie psy gdzie tylko chcecie bo macie do tego niekwestionowane prawo ale nie oceniajcie innych! Przecież przyjaźń z psem nie wyklucza jego hodowania- a chyba to chcesz udowodnic Rafale. Znam hodowców pewnej rasy, którzy za swoje psy oddaliby życie- nieimniej rozmnażają je, ale nie z przypadkowym burkeim sąsiada tylko z najlepszym dostępnym repem, zbadanym i ocenionym przez specjalistów. Tak aby w rasie były jak najlepsze psy, zarówno pod względem charakteru jak i eksterieru.
Poza tym kochany Rafale sam masz psa rodowodowego, co dla Ciebie pewnie nie gra większej roli ale dla osób, które przykładają sporą wagę do zdrowia psa ważne jest aby rodzice przyszłego szczeniaka byli wolni od dziedzicznych chorób. Nie możesz uważac tych ludzi za snobów- uważam, że są to ludzie wcale nie gorsi od tych, którzy pomagają psom schroniskowym!

Link to comment
Share on other sites

Każdy może mieć swoje zdanie fakt i nic przeciwko nie mam ...
Aczkolwiek ja mam swoje troszkę odmienne ....
Pies to nie wytwór człowieka , a rasa to nie manipulacje genetyczne ( przynajmniej w tym się zgadzamy by bez potrzeby nie łaczyć ze soba innych ras i nie stwarzać mutantów )
Wilki jakoś nie mieszają się z obcymi rasami .... nigdy nie widziałem wilka kryjącego krowe czy osla , a mechanizmem zabezpieczjącym odmienność rasy od wieków była ewolucja i ekosystem na które to wpływ człowieka miał raczej opłakany skutek..... i gdyby nie właśnie człowiek Husky żyłyby sobie gdzieś na Kamczatce ogólnie nie zagrożone na mutacje spowodowane między innymi przez hodowców itd itp....
Podkreślam nic nie będę miał do hodowców jeśli w schroniskach nie będzie psiaków z takich hodowli właśnie ....
JAk najbardziej jestem za tym by rasy pozostały niezmienione lecz i w hodowli trzeba mieć trochę rozsądku , nie by syn krył matkę itd ... w kręgach nawet ludzkich znamy efekty takiego postępowania ( choćby właśnie choroby dziedziczne i wady rasy dla Husky choćby oczy )

Nie będę miał nic do hodowców ( tych legalnych bo nielegalne oczywiscie sa znacznie bardziej szkodliwe) jeśli podejmą się odpowiedzialności za los swojej "produkcji" i ta produkcja będzie ściśle reglamentowana , oraz możliwość nabycia " produktu" była nie jak do tej pory niezbywalnym prawem i oznaką statusu społecznego , a została w końu uznana za nagrodę nie przysługującą każdemu raptusowi i by nabycie praw do tegoz posiadania bylo prawnie usankcjonowane ( i w stosunku do nabywajacego jak i do hodowcy) .....
Jeśli los tego "produktu" w końcu będzie traktowany jako los stworzeń , żywych stworzeń a nie właśnie jako produktu .... i mało mnie obchodzi czy "produkt" będzie wzorem rasy jeśli jako produkt w schroniskach się potem znajduje CZYM właśnie jest przykład ZARKI

Zarapi była nawet na tym wątku ( post nr.1) psiakiem w typie Husky lub nawet mixem ... nikt w schronie nie wiedział że ma rodowód , dopiero po kilku miesiącach pobytu u mnie doszukałem się tatu .... dlatego ten przykład jest nie na miejscu ....pozaty rodowod nielegalny .... Zarka byl hodowlana i z rodowodem .... skutki znamy....

Na koniec CIotko Rybko chciałbym dodać że nie piszę tego by sie kłocić
czy negować Twoje prawa do posiadania swojego zdania ....
Każdy ma swoje i tak być powinno ja nikogo nie namawiam by było takie jak moje .....co nie znaczy że podoba mi się nielegalna hodowla i miksowanie ras czy też zanieczyszczenie "produktu....lub ogladanie rasowcow z legalnych hodowli w schroniskach lub na lancuchach
Nie chcialby by jednak roznice zdan spowodowaly oziebienie klimatow miedzy Nami dlatego moje zdanie bede juz trzymal dla siebie i przestane je uzewnetrzniac na dogo , pozwolisz jednak ze dla siebie samego zdanie sie to niezby zmienilo ....

Link to comment
Share on other sites

Rafałku kochany mój... Nawet mi się nie śniło, żeby się z Tobą kłócic, zbyt mało NAS po świecie chodzi, żeby o głupoty się wadzic :)
Tylko znam ludzi, którzy poświęcili życie dla psów, hodują je, wybierają przyszłych właścicieli jakby własne dzieci im oddawali, zawsze służą pomocą i zawsze wiedzą co u wydanych szczyli słychac, a jak problem jest to pomagają, włącznie z szukaniem nowego domu jak z jakiegoś powodu pies nie może byc tam dłużej.
Więc się zdenerwowałam jak wrzuciłeś tych ludzi do jednego worka z pseudo. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie chcę wrzucać do jednego worka ludzi dla których psy są częścią ich życia ....
Jedyne co chciałem powiedzieć to rozgraniczenie pojęcia " pseudohodowla " od " hodowli " bo " uświęcanie " działalności stricte produkcyjnej wyłacznie na podstawie posiadania " papierków " jest dla mnie nie do przyjęcia ....
Oczywiście nie mam nic przeciwko rodowodom i innym papierkom ( bo absolutnie nie podoba mi się krycie Husky przez Onka itp)....
W prostych słowach ... dla mnie hodowla ( prawdziwa uczciwa hodowla ) nie zależy tylko od posiadanych papierów i obecności na wystawach , nie wykluczam tym samym obecności hodowli prawych, uczciwych z papierami dla których liczy się dobro psiaka lecz chciałbym podkreślić że same papiery o uczciwości hodowli nie świadczą .....

A z Ciotką i tak bym się nie kłucił bo primo nie ma o co , secundo mam niejasne wrażenie że poglądy mamy dość zbliżone a różnice wynikają raczej ze sposobu wyrażania swych myśli jak i pisanie jest nie adekwatne do rozmowy ....jak to ktoś napisał ... by język giętki mógł powiedzieć co myśli głowa itd itd ....

Link to comment
Share on other sites

Nie będę więcej mojego głosu zabierał by bronić psiaki czy to z hodowli legalnych czy nie .... bo tylko sobie wrogów napytam .... wrogów mogę olać ale psiaków z takich aukcji nie !!!!!!!!!!!!!!
[url=http://allegro.pl/item491391238_ramzes_szczeniak_alaskan_malamute.html]Ramzes - szczeniak Alaskan Malamute (491391238) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[url=http://allegro.pl/item491394244_tor_alaskan_malamute.html]Tor - Alaskan Malamute (491394244) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

I mimo wszystko będę przeciwny takiemu traktowaniu żywych stworzeń ... czy będą z hodowli pseudo czy "legalnych" ....

Od wypowiadania się co o tym myślę postaram się powstrzymać .... od pomocy dla takich " efektów " "pseudo" czy " nie pseudo hodowli" nikt mnie nie powstrzyma .....

Nie będę już pisał co o tym sądzę .... jedyne czego nie obiecam .... to zaprzestanie pomocy dla takich stworzeń .... które niczemu winne nie są ... mimo braku rodowodu , papierów itd ....
Moje zdanie zatrzymam dla siebie i dla psiaków jak te i Zarka .....

Wątek Zarki uwarzam za zamknięty .... Ona sobie poradzi ...czy ten wątek będzie czy nie

Pozdrawiam wszystkich co Zarce pomogli i dziekuję wszystkim ...
Nie jeden człowiek pomógł i mi i Zarce .....
Za to dziękujemy
Zarapi&Rafał inc

Link to comment
Share on other sites

I trzy .... Cioteczko Szpilko w razie "wwww" mam telefon i email .....
Od tego Zarka psiak z speudo hodowli nie zginie ..... NIE POZWOLĘ NA TO ...... CZOĆBY ROK jaki dostała .... czy z pseudo czy nie ..... może i jest z pseudo hodowli .... pewnie jest bo skurw.... który Ją zmuszał do tego co przeszła inaczej bym nie nazwał .....
Może i jest z pseudo może i z rodowodem ale .... jest z PRZYJACIELEM który bez względu na pochodzenie i zaszłości ....

Miałem się nie wypowiadać sorry ....
Jeszcze trzy i wypowiedzi nie będzie ....
Zostawię sobie na życzenia świąteczne ... dla psiaków z pseudo i tych legalnych w schronach ...
Mam dość
Koniec wątku Zarapi pseudo Husky z pseudo przyjacielem ....

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa, ale... Starszy pies umiera w schronisku... ma nowotwor i cierpi... :placz: Zostalo mu ok. 2 miesiace zycia.:placz: On potrzebuje domu na ostatnie miesiace. Kto pomoze? BLAGAMY!!!!!

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/umiera-zostaly-mu-tylko-2-3-miesiace-zycia-szukamy-dt-hoteliku-pomocy-125158/"][COLOR=#000000]ON UMIERA! Zostały mu tylko 2-3 miesiące życia! szukamy DT! hoteliku! POMOCY![/COLOR][/URL]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Maksik/944b6969e04ec2df.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ciotka Szpilka zmusiła mnie do .... napisania postu powyżej 666 .... Cioteczko niestety z konsekwencjami wypadku wujek musi sobie raczej sam poradzić :(....Dzięki Ci wielkie za serducho i pamięc o wujku ....
Jakoś sobie niedobry wujek poradzi choć przyznać musi że raczej ma skłonności do płaczu niż do śmiechu ...:)

ps Sara jest bezbłędna .... a obroża świecąca hehe raczej marsjańska .... i jak biedna ma z czymś tak świecącym sarenki gonić ? przecież z kilometra Ją zobaczą....sobie Ciotka nie myśli że jak kto zdjątek nie wsadza to o samej galeryjce zapomniał ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...