Jump to content
Dogomania

Wonder za TM.. [*]..


Jaga

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nazywam się [B]Wonder[/B] i jestem młodziutkim, około rocznym psiakiem. W schronisku przebywam od niedawna i zupełnie nie odnajduję się w tym miejscu. Jestem bardzo grzeczny, łagodny, zupełnie niekłopotliwy. Uwielbiam się przytulać. Podobno jestem też piękny, dużo osób się mną zachwyca, jednak… nikt mnie nie chce. Mam jedną wadę, która mi w niczym nie przeszkadza, ale w oczach ludzi jest ona absolutnie dyskwalifikująca… Otóż.. ja nic nie widzę. Straciłem wzrok. Dobrze sobie radzę, chodzę bardzo ostrożnie, podążam za głosem człowieka, który jest akurat obok. Czasami wpadam na jakieś przedmioty, ale to tylko dlatego, że schronisko jest dla mnie nowym miejscem, nie znam go jeszcze zbyt dobrze, poza tym tu ciągle coś się zmienia.. Gdybym miał jakieś stałe miejsce w którym bym mieszkał, szybko nauczył bym się jak się poruszać. Ale chyba nie doczekam się stałego domu, bo przecież jestem ślepy, a w schronisku jest tyle zdrowych psów… Czy naprawdę nie zasługuję na dom tylko dlatego, że nic nie widzę? Zabierz mnie stąd do swojego domu, będę podążał za Twoim głosem, bądź moimi oczami, oddaj mi serce, a w zamian dostaniesz najwierniejszego, zupełnie niekłopotliwego psa.. Daj mi się do Ciebie przytulić, zasnąć na Twoich kolanach. Nie potrzebuję niczego więcej, tylko poczucia bezpieczeństwa, którego w schronisku nigdy nie zaznam.. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kontakt do wolontariuszki, która się mną opiekuje: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Beata – tel. 608 611 838[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/285/71/57/285715792_4[/IMG][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/285/71/57/285715792_3[/IMG][/SIZE][/FONT]

[url]http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/285/71/57/285715792_2[/url]

[url]http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/285/71/57/285715792_1[/url]

[IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/285/71/57/285715792[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm chyba nazwalabym go inaczej...
moze nawet jakas postac niewidoma z bajek...hmmm
nic mi do glowy nie przychodzi
zaprosze do watku halbine, polonistjke, moze ona cos wymysli

Slepek chwyta za serce, slicznotek...w tych oczkach niewidomych widac oczekiwanie na czlowieka

gdzie jestes Czlowieku z wielkim Sercem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']hmmm chyba nazwalabym go inaczej...
moze nawet jakas postac niewidoma z bajek...hmmm
nic mi do glowy nie przychodzi
zaprosze do watku halbine, polonistjke, moze ona cos wymysli

Slepek chwyta za serce, slicznotek...w tych oczkach niewidomych widac oczekiwanie na czlowieka

gdzie jestes Czlowieku z wielkim Sercem?[/quote]

Nic mi do glowy nie przychodzi jak go inaczej nazwac,ale czekam na propozycje jakby co. No a maluch czeka na swojego przyjaciela :-( kurde on tak chce kochac !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']zaprosilam halbinke...ona ma bajeczna glowe !
czekamy na pomysly
moze zmienic tytul watku szukamy imienia i domku dla Slepka? wiecej ludzie sie zbiegnie
taki konkursik a watekbedzie radosnie podskakiwal

do dziela zatem[/quote]
Dzieki Pixie:-) ja w sobote bede w schronisku to postaram sie dowiedziec o tym maluszku jak najwiecej,on nawet nie ma numeru zadnego-nie wiem czemu...

Link to comment
Share on other sites

i co konkurs zaczynamy?
Beatko zmien tytul na Konkurs na imie dla Slepka! czy cos w tym rodzaju

Miop....to w transkrypcji z francuskiego krotkowidz...Niwidomy nie brzmi po polsku wiec moze choc tak...


MIOP....hmmm nic innego mi nie przychodzi do glowy

Halbinko mila wyczarujesz cos cudnego czuje to!

Link to comment
Share on other sites

Ślepcy zawsze w mitach i religiach widzieli więcej i głębiej, bo znali wyroki losu... patronował im Apollo, wyrocznia delficka, pamiętacie?... Ślepcem był wieszcz Tyrezjasz z "Króla Edypa", wielki poeta grecki Homer... Baśniowo skojarzył mi się Piastun, dziadek, który sypał w oczy piaskiem, by dzieciom zachciało się spać... No i, oczywiście, Jurand...

Moje propozycje: Delf, Homer, Jurand, Piastun... ale mógłby być także Wieszcz (tylko kto to wymówi... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halbina']Ślepcy zawsze w mitach i religiach widzieli więcej i głębiej, bo znali wyroki losu... patronował im Apollo, wyrocznia delficka, pamiętacie?... Ślepcem był wieszcz Tyrezjasz z "Króla Edypa", wielki poeta grecki Homer... Baśniowo skojarzył mi się Piastun, dziadek, który sypał w oczy piaskiem, by dzieciom zachciało się spać... No i, oczywiście, Jurand...

Moje propozycje: [COLOR=red]Delf, Homer, Jurand, Piastun[/COLOR]... ale mógłby być także Wieszcz (tylko kto to wymówi... :evil_lol:[/quote]

prosze prosze, az tyle propozycji

[COLOR=#ff0000]Delf, [/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Homer, [/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Jurand, [/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Piastun[/COLOR]
dodatkowo z bezplatna dawka literatury:crazyeye:
czary mary nie do wiary!:p

Homer...hmmm bardzo mi sie podoba
Piastun tez, lecz chyba latwiejszy do wymowienia jest Homer
poza tym gdzies ostatnio czytalam, ze imie psa powinnomiec 'r' gdyz ona latwiej na to imie reaguja

Jurand..no tez jest 'r' wiec moze Jurand?

poczekajmy moze ktos cos jeszcze zaproponuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']i co konkurs zaczynamy?
Beatko zmien tytul na Konkurs na imie dla Slepka! czy cos w tym rodzaju

Miop....to w transkrypcji z francuskiego krotkowidz...Niwidomy nie brzmi po polsku wiec moze choc tak...


MIOP....hmmm nic innego mi nie przychodzi do glowy

Halbinko mila wyczarujesz cos cudnego czuje to![/quote]
Pixie nie moge zmienic tytulu wątku,bo nie ja go zalozylam tylko Jaga :-)
A imionka fajne,zwlaszcza Jurand :-)

Link to comment
Share on other sites

ciekawostki z literatury cd ;)
ŚLEPY HARRY - jeden z przydomków poety szkockiego, nieznanego nazwiska, autora poematu (ok.1470-92) o życiu szkockiego bohatera narodowego - Sir Williama Wallace'a
a więc moja propozycja - [SIZE=3][B]HARRY[/B][/SIZE] :)

Link to comment
Share on other sites

jakos zawsze mysle zdrobniale....
jak brzmialoby dane imie po zdrobnieniu go
Polacy lubia zdrobnienia, ba rzeklabym, ze w nich przodujemy

Jura, Harrus, Homerek...

ho ho ho zaglebiamy sie w poezje szkocka...
dzieki[COLOR=red] Kam[/COLOR] za te wiesci, bo obca mi zupelnie ta kraina zielona i jej literatura
kto by pomyslal, ze Slepek od Grecji dop Szkocji nas zaprowadzi a i do Polski Sienkiewiczem zawita:p ?

i wzbogaci nasz intelekt przy okazji tego konkursiku

Link to comment
Share on other sites

Może Stevie, albo Wonder :)?? Od Steviego Wondera? Ray Charles też był niewidomy :) Wypiszę innych znanych niewidomych m.in:
Andrea Bocelli
Jan Żiżka - rycerz (XV w.) - jest na obrazie Matejki 'Bitwa pod Grunwaldem'
Ludwik III - król Francji
Bolesław III - król Czech

Link to comment
Share on other sites

beatko szukanie domku, jasne najwazniejsze
gdzie sa ogloszenia o psiaku?

a moze,
moze zwrocic sie do Tundry, moze w niemczech znajdzie domek dla bidaka? to bardzo solidna firma..hmmm brzmi zle 'firma' ale tylu bidom juz skutecznie pomogla, Organizacja niemiecka sprawdzona, pomocna, bezlapkowe, inne nieuleczalne w Polscem juz przygarnela, tzn sa juz w domkach stalych, sa fotki, sa odwiedzane..

ostatnio Tundra byla w listopadzie, moze w styczniu, lutym ? przyjedzie, tyle ze oni najpierw musza wiedziec jakie to sa pieski, z jakimi problemami, bo szukaja tzn maja DT przejsciowye do ktorych trafiaja konkretne przypadki, tam sa np leczone, socjalizujowane jesli taka potrzeba istnieje, etc a potem dopiero przekazuja psiaki do stalych sprawdzonych domow, i tam odwiedzaja te psiaki i zdaja relacje z ich dalszego losu

to tylko taka mysl, oprocz ogloszen i plakatow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']beatko szukanie domku, jasne najwazniejsze
gdzie sa ogloszenia o psiaku?

a moze,
moze zwrocic sie do Tundry, moze w niemczech znajdzie domek dla bidaka? to bardzo solidna firma..hmmm brzmi zle 'firma' ale tylu bidom juz skutecznie pomogla, Organizacja niemiecka sprawdzona, pomocna, bezlapkowe, inne nieuleczalne w Polscem juz przygarnela, tzn sa juz w domkach stalych, sa fotki, sa odwiedzane..

ostatnio Tundra byla w listopadzie, moze w styczniu, lutym ? przyjedzie, tyle ze oni najpierw musza wiedziec jakie to sa pieski, z jakimi problemami, bo szukaja tzn maja DT przejsciowye do ktorych trafiaja konkretne przypadki, tam sa np leczone, socjalizujowane jesli taka potrzeba istnieje, etc a potem dopiero przekazuja psiaki do stalych sprawdzonych domow, i tam odwiedzaja te psiaki i zdaja relacje z ich dalszego losu

to tylko taka mysl, oprocz ogloszen i plakatow[/quote]

psiak ma allegro i niedlugo ma wskoczyc na stronke schroniska w ktorym przebywa:[URL="http://www.psy.warszawa.pl"]www.psy.warszawa.pl[/URL] Kurcze nawet w schronisku kazdy sie nim interesuje,ale co z tego jak tylko sie zorientuja ze nie widzi to nagle okazuje sie ze szukaja dokladnie innego pieska...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...