Jump to content
Dogomania

Kurs IPO 2008 w CSP


molos

Recommended Posts

Znam troche te metode robienia sladu. Czy na waszym kursie bedzie wlasnie ten system propagowany? I co jak przyjade z doroslym psem, ktory pracowal do tej pory inna metoda, wypracowuje slad przyzwoicie, ale nie jest to jeszcze poziom, ktory mnie satysfakcjonuje?

I ilu uczestnikow moze byc na tym kursie (jakies min. zeby sie kurs zaczal, i ile max. psow bedzie moglo przyjezdzac?)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gin, tak, ten system będzie zdecydowanie propagowany

[quote]co jak przyjade z doroslym psem, ktory pracowal do tej pory inna metoda, wypracowuje slad przyzwoicie, ale nie jest to jeszcze poziom, ktory mnie satysfakcjonuje?[/quote]Odpowiem podając przykład. Na Dniach Boksera z V.Glogarem był uczestnik z użytkowym ONkiem ze Słowacji (świetnie nota bene przygotowywany do sportu). Miał zrobione ślady od podstaw inną metodą. Przewodnik był zadowolony z pracy psa na śladzie - chciał poprawić jedynie kilka szczegółów. Do tego VGlogar zauważył kilka innych istotnych detali do dopracowania. przeprowadził z nim przez te 2 dni ślady i uczestnik otrzymał wiele rad i wskazówek. Po ich zastosowaniu problemy zniknęły o czym poinformował nas nie kryjąc zadowolenia na WUSV w Bratysławie :) I co ważne - gdy ten zawodnik zdobędzie np MPLIPO uzyskując 100pkt z konkurencji "A" chyba nikt nie wątpi, że VGlogar nie uzna tego jako "psa przez siebie robionego" i za swój sukces bo metoda była inna a on udzielił jedynie kilka rad i wskazówek :) Super pracę wykonał natomiast przewodnik ze swoim psem inną metodą

Link to comment
Share on other sites

Pomijając fakt, iż żenujące są te pyskówki dwóch właścicieli ośrodków szkolenia psów, to śmiem twierdzić, że za taką kasę to seminarium niewiele daje. Jeszcze jeżeli ktoś nie ma na codzień dobrego pozoranta to nie widzę sensu jeździć na takie seminarium.

Ja mam to szczęście że mieszkam przy granicy z Czechami (Kudowa Zdrój) i mam ok 10 km na ćwiczak ZKO 116 Hronov. Jeżdżę 2 razy w tygodniu i wiem że takie seminaryjne spotkania są za rzadkie, żeby były z tego wymierne efekty. Ach i jeszcze powrócę do tematu kasy :-) Płacę 400 koron czeskich rocznie to jakieś 55 zł

Link to comment
Share on other sites

Nie kazdy ma mozliwosc jezdzic na szkolenia do Czech. Jesli komus ta forma szkolenia nie odpowiada, to przecierz nikt nikogo do niczego nie zmusza! Jak przyjechal MM to na jeden weekend wszyscy gnali cala Polske, a jak Glogar ma przyjezdzac cyklicznie, to zle. Ja np mam pozoranta, z ktorym fajnie mi sie pracuje, ale raz, ze chce aby moj pies popracowal na obcych figurantach, zeby wiedziec jak na taka zmiane reaguje, dwa moj pozorant ma malo doswiadczenia w pracy z mali. Chyba ktos musialby na glowe upasc, ze przyjedzie sobie kilka razy na weekend na szkolenie i zda exam, a w ofercie jest wyraznie napisane, ze miedzy spotkaniami uczestnicy beda pracowali wedlug wskazuwek Glogara z wlasnym pozorantem. Jak ktos nie ma pozoranta, to...no coz, nie mozna miec wszystkiego. Nikt nie powiedzial, ze zycie jest sprawiedliwe. Albo zdaje sobie sprawe, ze to jednak sporo za malo zeby zdac ipo i rezygnuje, albo przyjezdza mimo to, bo innej mozliwosci nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']P. .
a drugi pozorant ?
jak kogos nie widzialam na zywo w pracy chce dowiedziec sie przynajmniej o jego uprawnieniach ,w koncu w "jego rece" oddaje swojego psa.

moze przynajmniej jakies filmiki z pozorowania :cool3:??[/quote]
Zabajka , koło Rzeszowa

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=SOdD1sXSijM[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=Z94XWxUEgN0[/URL]
ale weź pod uwagę ,że to nasz drugi i 1 raz na placu na gryzaku.....;)

Link to comment
Share on other sites

Przed testami klubowymi, a po testach związkowych( na testy Związkowe szła zupełnie surowa , ale także zdała bez problemu )
A tu nasz trening w Niemczech

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=2dVFad4FlbQ&feature=related[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=zmQ_Ofu_mBg[/URL]

[URL="http://www.weris.pl"]www.weris.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos']
widzę, że dziwnym trafem skoncentrowała się dyskusja na mnie zamiast na głównym prowadzącym Vladislavie Glogarze, który:

[quote] Jeden z [B]czołowych czeskich pozorantów posiadający licencje najwyższego stopnia ([/B][B]svazovy figurant CKS)[/B]. Główny szkoleniowiec ZKO Horni Sucha. Jeden z 3 pozorantów na kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w roku 2007 w Trinci w Czechach. Pozorował m.in.: kwalifikacje na mistrzostwa świata dobermanów, mistrzostwa Czeskiej Republiki sznaucerów, rottweilerów i inne. W Polsce pozorował w Lęborku CACIT. Pozorował również na Mistrzostwach bokserów Czeskiej Republiki (m.in. w 2007 roku - [URL="http://szkolenie.molos.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=1"][B]WIĘCEJ TUTAJ![/B][/URL] ) oraz na kwalifikacjach na [B]Mistrzostwa Świata bokserów ATIBOX[/B]. Każdego roku przygotowuje bardzo dużo przewodników i ich psy do egzaminów oraz na różnej rangi zawody w tym Mistrzostwa Czeskiej Republiki. Trenował sukę do zawodów, która zdobyła [B]Mistrzostwo Świata dobermanów[/B] w obronie oraz przygotowywał [B]wicemistrza Świata sznaucerów[/B] w drużynie Czeskiej Republiki. Z polskich akcentów - w 2007 roku poprowadził Dni Boksera Klubu Boksera w Polsce, przygotowywał Unkę z Tuszyńskiego Lasu z przewodnikiem Marcinem Człapą (konkurencje B i C) do Mistrzostw Świata FCI 2007. Vladislav Glogar lubi rozwiązywać najróżniejsze problemy jakie mają przewodnicy ze swoimi psami podczas przygotowywania do egzaminów i zawodów prezentując przy tym bardzo obszerną wiedzę i szeroki wachlarz metod.[/quote]a to jedynie wycinek z jego dorobku :) może na ten temat warto porozmawiać? jakieś pytania? służę pomocą - można też dzwonić bezpośrednio (telefon na stronie) :)
[/quote]

Właśnie zauważyłam, że polskich akcentów jest jakby mniej...8-) Jeszcze dwa tygodnie temu, można było przeczytać, że przygotował Rokiego do MŚ WUSV. Ciekawy kierunek rozwoju, najczęściej wyszkolonych psów przybywa, a tu odwrotnie?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Właśnie zauważyłam, że polskich akcentów jest jakby mniej...:cool: Jeszcze dwa tygodnie temu, można było przeczytać, że przygotował Rokiego do MŚ WUSV. Ciekawy kierunek rozwoju, najczęściej wyszkolonych psów przybywa, a tu odwrotnie?:hmmmm: [/quote]
Ara to tak specjalnie, marketing wiesz :loveu::loveu:

Jak widac ze strony usunieto sporo tresci, od tygodnia mam w reku zpravodaj CKS i tak sobie czytam o licencjach na svazoveho, ...i .. i ...iiiii ??? tak czytam i czytam i jest tam napisane znane nam tutaj nazwisko..i BRAK takowej licencji przy jego nazwisku :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Ja mam to szczęście że mieszkam przy granicy z Czechami (Kudowa Zdrój) i mam ok 10 km na ćwiczak ZKO 116 Hronov. Jeżdżę 2 razy w tygodniu i wiem że takie seminaryjne spotkania są za rzadkie, żeby były z tego wymierne efekty. Ach i jeszcze powrócę do tematu kasy :smile: Płacę 400 koron czeskich rocznie to jakieś 55 zł
[/QUOTE]
A Cichy, ja mam do tego osrodka jakies 120 km, masz tam jakis kontakt ? Kto tam pozoruje i czy zimową porą tez sie szkolą? Ja czeski znam to sie dogadam bez problemu, ale potrzebuje jakis namiar. Ostatnio jadac w tamta strone mijałam ten osrodek i widzialam zajecia ale posluszenstwo bodajze. Dzieki

Link to comment
Share on other sites

To co widziałaś to prawdopodobnie ćwiczak w Nachodzie albo Czervenym Kostelcu, bo nasz ćwiczek jest kawałek od głównej drogi. Mieści się w miejscowości Velke Porci i przylega bezpośrednio do lotniska sportowego.
Jesteśmy w każdą sobotę od 9.00 do 15-16 oraz w każdy wtorek od 17.00
W soboty jest posłuszeństwo od 9 do 11-12 a potem obrony, a we wtorki tylko gryzienie. U nas jest zasada że ćwiczymy zawsze bez względu na pogodę.

Tu masz linka do strony klubowej [url]http://www.kkhronov.estranky.cz/[/url]

Ja w sobotę będę jechał więc jak chcesz to zapraszam, jak dojedziesz do Kudowy to dalej pojedziemy razem.

Szef tego zamieszania :-) Pavel Juriszta mówi dość zrozumiale po Polsku bo pracuje w Policji Granicznej, jest szefem szkolenia psów policji w okręgu Hradec.

jak coś to mój nr telefonu 888923256

Link to comment
Share on other sites

Ćwiczymy głównie wg czeskich regulaminów, ale czasami jak ktoś chce to robimy obrony jak u służbowych psów. W ostatnią sobotę pozorant robił zadymę w budynku (darł mordę itd) a przewodnik puszczał psa który miał otwartym oknem wskoczyć do środka i tam ugryźć. :-)

Link to comment
Share on other sites

Pomijajac wszelkie "sympatie " i " antypatie" ,wracając do głównego wątku : taki pomysł szkolenia nie jest zły . Na pewno wielu ludziom może pomóc, tym bardziej,że u nas naprawdę nie jest łatwo o szkoleniowców . I jesli ktoś z zewnątrz chce przekazać nam coś nowego , to myśle że warto z tego skorzystać.

Link to comment
Share on other sites

A. Cichy, dzieki, numer zapisalam, a powiedz mi 12 stycznia w sobote tez bedziesz jechal ? Bo ta sobota odpada, niestety nie ma mi kto z dzieckiem zostac ale nastepna sobota bede mogla. To dojechalabym do Kudowy a potem juz bysmy sie dogadali i pojechali razem.
Mam dwe fajne suki, ktore pracuja na czeskiej szkole, tyle ze jedna pokryta i zrobie jej usg, jesli wyjdzie ze w ciazy to wemze tylko mloda suke, jesli nie zaciazyla to wezme obie. Super wiadomosc na nowy rok dzieki raz jeszcze !!
w razie co 508298307

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A_Cichy']Ćwiczymy głównie wg czeskich regulaminów, ale czasami jak ktoś chce to robimy obrony jak u służbowych psów. W ostatnią sobotę pozorant robił zadymę w budynku (darł mordę itd) a przewodnik puszczał psa który miał otwartym oknem wskoczyć do środka i tam ugryźć. :-)[/quote]
fajna sprawa jak przestane robic IPO,pomysle o czyms takim ;)

Link to comment
Share on other sites

A_Cichy, otwórz nowy temat bo to ciekawe - sam z chęcią bym zobaczył jak ćwiczysz w CZ ;)

na marginesie - jak się tam hesa zadomowi to będziecie mieć dopiero wesoło:cooldevi:

[quote]Właśnie zauważyłam, że polskich akcentów jest jakby mniej...:cool: Jeszcze dwa tygodnie temu, można było przeczytać, że przygotował Rokiego do MŚ WUSV. Ciekawy kierunek rozwoju, najczęściej wyszkolonych psów przybywa, a tu odwrotnie?:hmmmm: [/quote]

z Roko to troche moja wina bo to ja napisałem znając pewne fakty. Po tym jak to zobaczył VGlogar poprosił abym to usunął. Fakty jakie znalem to to, że Roko był u VGlogara w domu przez spory okres czasu. W tym czasie przygotowany został do egzaminow w CZ. Egzaminy jakie zostaly zdane przez Roko w tym czasie kiedy pracowal z nim VGlogar to: ZVV1, VPG1, VPG2, VPG3. Pozniej Roko wrocil do PL. Nastepnie widzialem przed WUSV kilka treningow przewodnika W.Gossy (mam nawet filmik z jednego z treningów) u VGlogara i zinterpretowałem to właśnie tak. Ale na prośbe VGlogara usunąłem ten wpis. Dodam tylko, ze nie bylo tam napisane, że [B]"przygotowywal"[/B] tylko [B]"pomagal w przygotowaniu" - to zasadnicza różnica a jest to jak najbardziej zgodne z prawdą [/B](ale z decyzją VGlogara nie dyskutowałem tylko zastosowałem się do jego prośby). Zapraszam zainteresowanych i dociekliwych z kolejnymi pytaniami i analizami poszczególnych zdań ze strony www CSP na spotkania weekendowe - z pewnością VGlogar odpowie na nie bardzo chętnie osobiście ;)

to co wypisuje hesunia zostawię bez komentarza. Napiszę tylko w tonie oficjalnym: wszystkie dokumenty stwierdzajace autentyczność wpisanych na stronie informacji (oraz wiele więcej, co nie zostało umieszczone na stronie) w tym aktualnej licencji svazovej głównego prowadzącego będą do wglądu i weryfikacji na miejscu dla wszystkich uczestników cyklicznych spotkań w CSP

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
na marginesie - jak się tam hesa zadomowi to będziecie mieć dopiero wesoło
[/QUOTE]
drogi panie Wojtowiczu, ja na pana zle nie pisze i nie wmawiam ludziom, ze gdzie pan pojedzie tam bedzie zle - a na odwrot, zrobie inaczej, wszedzie bede pana polecala, ze jest pan super czlowiekiem i szanowanym i zacnym, i ludzie beda mogli wyprobowac pana z kazdej strony i beda mieli mozliwosc z czasem wyrobic sobie o panu zdanie
zycze milego dnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos']
z Roko to troche moja wina bo to ja napisałem znając pewne fakty. Po tym jak to zobaczył VGlogar poprosił abym to usunął. Fakty jakie znalem to to, że Roko był u VGlogara w domu przez spory okres czasu. W tym czasie przygotowany został do egzaminow w CZ. Egzaminy jakie zostaly zdane przez Roko w tym czasie kiedy pracowal z nim VGlogar to: ZVV1, VPG1, VPG2, VPG3. Pozniej Roko wrocil do PL. Nastepnie widzialem przed WUSV kilka treningow przewodnika W.Gossy (mam nawet filmik z jednego z treningów) u VGlogara i zinterpretowałem to właśnie tak. Ale na prośbe VGlogara usunąłem ten wpis. Dodam tylko, ze nie bylo tam napisane, że [B]"przygotowywal"[/B] tylko [B]"pomagal w przygotowaniu" - to zasadnicza różnica a jest to jak najbardziej zgodne z prawdą [/B](ale z decyzją VGlogara nie dyskutowałem tylko zastosowałem się do jego prośby). Zapraszam zainteresowanych i dociekliwych z kolejnymi pytaniami i analizami poszczególnych zdań ze strony www CSP na spotkania weekendowe - z pewnością VGlogar odpowie na nie bardzo chętnie osobiście ;) [/quote]

Molos, ale nie dziw sie temu. Pracy poszlo mnostwo w tego psa, i mimo
roznych przeszkod (jak np. czesto koniecznosc robienia obrony na sobie),
osiagasz dobre wyniki, w miedzyczasie jezdzisz gdzies na pojedyczne treningi, a potem sie okazuje, ze ktos inny ci robil psa (po dniach boksera byla taka informacja na wielu forach - jakby to byl twoj pies, to jakbys sie czul?). Takze dobrze, ze V.Glogar tak sie zachowal i ze padlo sprostowanie tutaj.

Ale przy okazji - to chyba sporo osob z PL jezdzi do Horni Sucha na regularne czy mniej regularne treningi? Widzialem tasme z treningu z Agisem Piotrka S. , Jasyr tez tam bodajze przyjezdzal na plac?

A wracajac jeszcze do samego tematu, to chojraka wogole nie bedzie na tych zjazdach w Kozenicach? Chociazby jako kursant? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos']z Roko to troche moja wina bo to ja napisałem znając pewne fakty. Po tym jak to zobaczył VGlogar poprosił abym to usunął. Fakty jakie znalem to to, że Roko był u VGlogara w domu przez spory okres czasu. W tym czasie przygotowany został do egzaminow w CZ. Egzaminy jakie zostaly zdane przez Roko w tym czasie kiedy pracowal z nim VGlogar to: ZVV1, VPG1, VPG2, VPG3. Pozniej Roko wrocil do PL. Nastepnie widzialem przed WUSV kilka treningow przewodnika W.Gossy (mam nawet filmik z jednego z treningów) u VGlogara i zinterpretowałem to właśnie tak. Ale na prośbe VGlogara usunąłem ten wpis. Dodam tylko, ze nie bylo tam napisane, że [B]"przygotowywal"[/B] tylko [B]"pomagal w przygotowaniu" - to zasadnicza różnica a jest to jak najbardziej zgodne z prawdą [/B](ale z decyzją VGlogara nie dyskutowałem tylko zastosowałem się do jego prośby). Zapraszam zainteresowanych i dociekliwych z kolejnymi pytaniami i analizami poszczególnych zdań ze strony www CSP na spotkania weekendowe - z pewnością VGlogar odpowie na nie bardzo chętnie osobiście ;) [/quote]


Gdybym nie wiedziała, że Glogar "pożyczył" Rokiego na miesiąc, bo nie miał swojego wyszkolonego psa, to po przeczytaniu Twojego wyjaśnienia pomyślałabym, że dobry czeski pozorant:cool3: wziął Rokiego na szkolenie stacjonarne, nauczył wszystkiego, pozdawał egzaminy i jeszcze wrodzona skromność nie pozwala mu mówić o tym głośno:lol:

Możliwe, że faktycznie było napisane, że "pomagał";):oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IPO-wiec']wszedzie bede pana polecala, ze jest pan super czlowiekiem i szanowanym i [B]zacnym[/B], i ludzie beda mogli wyprobowac pana z kazdej strony i beda mieli mozliwosc z czasem wyrobic sobie o panu zdanie
zycze milego dnia[/quote]

Nie mogę:loveu::loveu::loveu: może jeszcze zamień "super" na "poczciwym", lepiej pasuje do pań w naszym wieku:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Gdybym nie wiedziała, że Glogar "pożyczył" Rokiego na miesiąc, bo nie miał swojego wyszkolonego psa, to po przeczytaniu Twojego wyjaśnienia pomyślałabym, że dobry czeski pozorant:cool3: wziął Rokiego na szkolenie stacjonarne, nauczył wszystkiego, pozdawał egzaminy i jeszcze wrodzona skromność nie pozwala mu mówić o tym głośno:lol:
[/quote]

Fakt, jeszcze jeden istotny szczegol :diabloti: :

[quote name='molos']W tym czasie [B]przygotowany[/B] został do egzaminow w CZ. Egzaminy jakie zostaly zdane przez Roko w tym czasie kiedy pracowal z nim VGlogar to: ZVV1, VPG1, VPG2, VPG3.[/quote]

Raczej V.Glogar sie przygotowywal, zeby pies chcial z nim wspolpracowac. Roko przygotowany juz byl, w koncu VPG to odpowiednik IPO.

Link to comment
Share on other sites

a dla mnie zorientowanej li i jedynie teoretycznie w psim swiatku ipo w polsce , a takze kojarzacej w miare szybko kto z kim i gdzie wypisuje sobie pyskówki w necie to na te chwile wyglada jak walka o strefe wpływów ,kase itd .
hesa - ty org. spotkania z kims innym , chetnych masz , nie ubedzie ci mysle uczestników obozów jak molos zorganizuje sobie spotkania z kims innym z zagranicy .
a molos az tak sie tłumaczy szczególowo ze to podejrzane wręcz.


w polsce jest tak malo rozbudowana sfera szkolen, seminariów ,a jak juz cos jest ,ktos cos próbuje to sie nagle okazuje ze sami mistrzowie swiata z calej polski :evil_lol: skupią energie i siły wszelakie na tym zeby to tak profilaktycznie unicestwic w zarodku .

Link to comment
Share on other sites

[quote]
hesa - ty org. spotkania z kims innym , chetnych masz , nie ubedzie ci mysle uczestników obozów jak molos zorganizuje sobie spotkania z kims innym z zagranicy .

[/quote]
mch, nawet nie mialam tego na mysli, na Dni Dobermana w 3 dni mialam 53 zgłoszenia, a 30 miejsc wolnych wiec zupelnie nie o to mi chodzilo :)
ostatnim razem bylo na DD ok. 25 dobermanow i 10 psow innych ras, takze idziemy do przodu, teraz zgloszonych jest 38 dobermanow z najlepszych hodowli PL i reszta to psy innych ras - stala ekipa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...