Jump to content
Dogomania

Jak pomóc psom, które potrzebują miłości:(???


zuzka7

Recommended Posts

Czasami myślę nad
rzeczami które są
smutne........I wtedy myśle o psiakach w schroniskach i tych które są porzucane przez (brutalnych) ludzi..... to jest okropne!!!!

Ale chyba idzie im jakoś pomóc..........

One nas potrzebują:)!!!!!!!!!!!
Są niespokojne. Uspokujmy je...
Jak ja uspokoić?????????????

piszcie \:)!!!!!!!!

pozdro zuzka7

[COLOR=SeaGreen]zmieniłam tytuł bo był niezrozumiały,

mod
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poruszyłaś bardzo obszerny temat. Psom schroniskowym można pomagać na wiele różnych sposobów, np. przynosić karmę do schroniska, jakieś akcesoria typu szelki, obroże etc. z których Twój psiak już wyrósł, a są w dobrym stanie i mogą posłużyć innemu czworonogowi. Możliwości jest mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

Mój ojciec jest jednym z radnych Krakowa, każdy z nich dysponuje bardzo dużą sumą pieniędzy, która może przeznaczyć na jaki cel tylko chce. Mój ojciec przeznaczył wszystko na krakowski azyl dla psów :) Będą pieniądze na sterylizacje zwierząt, na nowe kojce i budy, na odnowę starych, na jedzenie... :)

Wiem, że pieniądze nie zastąpią psom miłości i ciepłego domu, ale na pewno zapewnią im lepsze warunki życia w oczekiwaniu na ukochany dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzka7']Czasami myślę nad
rzeczami które są
smutne........I wtedy myśle o psiakach w schroniskach i tych które są porzucane przez (brutalnych) ludzi..... to jest okropne!!!!

Ale chyba idzie im jakoś pomóc..........

One nas potrzebują:)!!!!!!!!!!!
Są niespokojne. Uspokujmy je...
Jak ja uspokoić?????????????

piszcie \:)!!!!!!!!

pozdro zuzka7[/quote]


Jak pomóc psom ze schroniska ?
Form pomocy jest naprawdę wiele. W wielu schroniskach praktykowany jest wolontariat. Można zająć się też zbiórkami pieniędzy, darów, jedzenia dla schroniska w szkole, wśród znajomych.
Można ogłaszać schroniskowe psy i szukać im nowych , odpowiedzialnych domów. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sasni']Mój ojciec jest jednym z radnych Krakowa, każdy z nich dysponuje bardzo dużą sumą pieniędzy, która może przeznaczyć na jaki cel tylko chce. Mój ojciec przeznaczył wszystko na krakowski azyl dla psów :) Będą pieniądze na sterylizacje zwierząt, na nowe kojce i budy, na odnowę starych, na jedzenie... :)

Wiem, że pieniądze nie zastąpią psom miłości i ciepłego domu, ale na pewno zapewnią im lepsze warunki życia w oczekiwaniu na ukochany dom.[/quote]


Super! To dopiero wielka pomoc :loveu: Choć psiaki cieszą się choć z miseczki karmy...

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się, że chociaż w taki sposób możemy pomóc psiakom. Chciałam mieć drugiego MT, najchętniej namówiłabym rodziców na psa ze schroniska. Tyle, że problem jest z alergią mojego ojca - pies musiałby spędzać czas głównie na polu ( z resztą razem z moim tybetanem, który tam jest z własnego wyboru ;) )

Po ostatniej wizycie wciąż nie mogę zapomnieć wzroku wielkiego, pięknego psa, jak dla mnie to cane corso, albo bardzo podobny do tej rasy. Podszedł spokojnie do siatki i patrzył tymi wielkimi, smutnymi oczami :-( Taki spokojny, jakby zastanawiający się co on tu robi i czekający na pana, który po niego przyjedzie... :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monita']Może trzeba lepiej przemyśleć akcję :cool1:[/quote]
Niestety nie ja ją organizowałam. Podobno akcja jest coroczna, chyba szkoła ją organizuje. W każdym razie puszka i ów wielki plakat stoi tuż przy wejściu, więc nie da się jej nie zauważyć...:shake:

Jak w poniedziałek znowu coś wrzucę i usłyszę, że mało jest, to chyba stanę na środku korytarza i zacznę wołać, żeby wrzucali:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

siedze i czytam ogloszenia o psach bez domu... jest mi bardzo smutno i nie rozumiem jak ludzie moga byc tak bezmyslni.. rozmnazaja, wyrzucaja, bija.. itp... nie wiem czy dzial jest dobry..

Sama nie mam jak pomoc z domem bo mieszkam w Szwecji i mam juz dwie suczki. Ale pytam sie znajomych - daje im link do dogo i czekam.

Kazdy taki pies bez domu to u mnie lzy.. Poplakalam sie przy filmiku
[url]http://ooomarlenaooo.wrzuta.pl/film/nyQbyPuTHB/moris_-_tylko_mnie_kochaj[/url]

Nie rozumiem jak mozna tak robic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monita']Jak poskutkuje, to wołaj :p[/quote]
Prawdopodobnie skutek będzie taki, że połowa osób, które mnie usłyszą, pomyśli, że jestem wariatką, jedna czwarta ucieknie, a reszta mnie oleje:evil_lol:
Ale co tam - spróbować nie zaszkodzi. Szkoda, że nie mam żadnej koszulki z wielką psią mordą, to bym dopiero byłą atrakcją :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']Prawdopodobnie skutek będzie taki, że połowa osób, które mnie usłyszą, pomyśli, że jestem wariatką, jedna czwarta ucieknie, a reszta mnie oleje:evil_lol:
Ale co tam - spróbować nie zaszkodzi. Szkoda, że nie mam żadnej koszulki z wielką psią mordą, to bym dopiero byłą atrakcją :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]
A ja mam - z dalmatyńczykiem. Zbiórki narazie w nowej szkole organizować nie chcę, ale myślę, że w przyszłym roku jak najbardziej. Teraz wpadłam na pomysł, żeby przy głównym wyjściu rozwiesić kilka plakatów z psami szukającymi domów... Nie wiadomo, może poskutkuje... Podam swój numer i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...