Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karjo,chyba jednak Sirion ma racje ze na kleszcze tez - dzieki obojgu ;).
Sylwia - udanego wyjazu :cool3: !
Jak juz sie wszyscy przerzucimy na druga strone "kanalu" to grupa na spotkanie bedzie pokazna:diabloti:
Szkoda, ze naszym nie udalo sie dotrzymac 'stanu rzeczy' do konca, ale przynajmniej ten mecz, to byl mecz, a nie potancowka u cioci na imieninach :cool1: . Pozdro dla wszystkich :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Sylwia-trzymam kciuki za randke;)

przed granica ma byc i odrobaczenie i odkleszczenie, moj wet sie zastanawial czy jakby tak pies z obroza przeciwkleszczowa i przecicwpchlowa wjechal to czy by sie nie czepiali?
moj mial szczepienie przed przeciwcialami 13.05, a w tym roku 11.05 wiec dwa dni wczesniej, martwilam sie ze nie wklejili naklejki ze szczepionki, ale Malutka napisala ze niepotrzebna, i mowicie zeby weta ktory szczepienie robil uprzedzic ze moga dzwonic z granicy?
i jeszcze pytanie bo w koncu nie wiem ta sama procedura z odkleszczaniem i odrobaczaniem jest przy wjezdzie do Polski, ale to by bylo troche bez sensu bo jakbym chciala tu z psem na dwa tygodnie przyjechac to w ciagu tych dwoch tygodni bylby odrobaczany a to chyba niezbyt zdrowe:shake:

Link to comment
Share on other sites

Na wjazd do Polski trzeba tylko ksiazeczke zdrowia z waznymi szczepieniami.... Przypomnialo mi sie jak zima przed Wigilia po 14 godzinach podrozy podalam celnikowi najpierw paszporty psow a potem nasze ludzkie. Celnik otworzyl paszport Guinessa popatrzyl sie na mnie i powiedzial "zdecydawanie pani lepiej wyglada po goleniu":lol:, Do Bohorowskiego paszportu nawet nie zagladal, a nasze tylko przekartkowal. Kawalarz jeden.
Co do tych obrozy przeciw kleszczowych to watpie czy bylyby uznane na granicy angielskiej.
Oni lubia papierki i potrafia sie przyczepic o jedynke ktora napisana po polsku 1 dla nich wyglada jak 7,angielska jedynka wyglada jak I, polska 7 z poprzeczna kreska wyglada jak 4, polska 4 kojarzy im sie z 9 itd... kwestia szkoly i do przegadania. Naszczescie przy psich paszportach niezdazylo mi sie nic podobnego, za to przy personalnych dokumentach. Moje prawko mialo date mojego urodzenia 1944, az taka stara nie jestem:mad:
POzdrowienia
i wysokich lotow zycze.
Malutka

Link to comment
Share on other sites

ok dzieki za odpowiedz

Malutka jeszcze jedno pytanie, ja mam polskie prawo jazdy-juz to laminowane ale nie unijne, czy aby zalozyc konto w Anglii to musze miec tylko unijne, czy moge miec to swoje stare i dodatkowo miedzynarodowe, zeby mi na tej podstawie wydali angielski, szczerze mowiac szkoda mi 70zl (na unijne) zeby i tak mi to zabrali i dali angielskie, ale cos mi sie wydaje ze i tak bede musiala zrobic

Link to comment
Share on other sites

Nie wyrabiaj zadnego unijnego, i tak Ci zabiora.
Wymienisz Polskie na Angielskie, i juz. Szwagier wymienial takie stare zoltawe, rozmyte , jeszcze z czarno - bialym zdjeciem, tlumaczone na rosyjski na prawko angielskie i nie bylo zadnego problemu. Dostal ladne ,plastikowe UK unijne. SZkoda kasy, tu i tak trzeba zaplacic za wymiane 38 funtow.
A i owszem do otwarcia konta potrzebujesz potwierdzenia adresu, moze to byc rachunek za prad, czy telefon, ale najlatwiej i najszybciej jest za pokazaniem Prawa Jazdy. Zamienienie prawka trwa dwa tygodnie, a rachunkow 3 miechy.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

No to Ludziska!!!

Mam super info!!!:eviltong:

Po dlugich, mozolnych poszukiwaniach znalazlam transport do Anglii,z ktorego i WY mozecie skorzystac. Jest to firma przewozaca towary Anglia-Polska i sie zgodzili na psa z wlascicielem :loveu: .

Nie wiem czy moge wstawic adres mailowy (prosba do moderatora o nie usuwanie) jezeli chodzi o kryptoreklame, ale zaryzykuje

[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

I jeszcze fragment ich maila na potwierdzenie:
[I]Nasza baza w Polsce to okolice Bydgoszczy, a zmierzajac w kierunku granicy z Niemcami jedziemy przez Konin, Kalisz, Poznan i jestesmy w stanie odbic nieco od standardowej trasy lub tez extra przybyc po Pania pod wskazany adres w Polsce - jednak to rodzi dodatkowe koszty.[/I]

To jest moj ulubiony mail.:lol:


Zycze milego weekendu.:smilecol:

Juz niedlugo i moja niunia bedzie ze mna
:iloveyou: :cool2: :bye: :thumbs: :Cool!: :laugh2_2:
:Dog_run:
:painting:
:hand: :angel: :B-fly:
To wszystko juz mnie czeka - niedlugo.

ps. jezeli jednak mail zostanie usuniety, piszcie na priva, na pewno odpisze; nawet nie wiecie ile godzin a nawet dni spedzilam szukajac takich ludzi, ktorzy zechca mnie zabrac. Teraz tylko pozostaje kwestia przerzutu do Irlandii. ups.


I jedno pytanko wyjasniajace, czy oprocz akcji chipowo-testowo-pasportowo-kleszczowych potrzebuje jakies oficjalnego pisma z angielskiego ministerstwa rolnictwa :razz: ????
Takie przepisy sa w Irlandii (jest wymagane oficjalne zezwolenie na import zerzecia) i nie wiem czy w Anglii jest cos podobnego???
Tylko nie piszcie mi kiedy chip, kiedy paszport, kiedy bania krwi i kleszcze czy tez robaki - w tym jestem obcykana. :p Teraz chodzi mi tylko o ten papierek - czy jakis w ogole istnieje i czy jest potrzebny???

DZIEKI:multi:

A jak checie zlot robic na wyspie, dajcie szanse na dojazd z Irlandii:placz:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie- na czym polega ta kwarantanna? Bo wyjeżdżam 10 lipca do Irlandii, ale tym razem suńka zostaje w Polsce :shake: W przyszłym roku chciałabym ją zabrać, ale te 6 miesięcy to katastrofa :placz: Moja mała nawet swojej ojczyzny zobaczyć nie może. Jeśli jest ktoś obeznany to prosiłabym na priva instrukcje jak, co i kiedy trzeba zrobić/zaszczepić/odrobaczyć itp. Z góry dziękuję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nansi']No to Ludziska!!!

Mam super info!!!:eviltong:

Po dlugich, mozolnych poszukiwaniach znalazlam transport do Anglii,z ktorego i WY mozecie skorzystac. Jest to firma przewozaca towary Anglia-Polska i sie zgodzili na psa z wlascicielem :loveu: .

Nie wiem czy moge wstawic adres mailowy (prosba do moderatora o nie usuwanie) jezeli chodzi o kryptoreklame, ale zaryzykuje

[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

I jedno pytanko wyjasniajace, czy oprocz akcji chipowo-testowo-pasportowo-kleszczowych potrzebuje jakies oficjalnego pisma z angielskiego ministerstwa rolnictwa :razz: ????
Takie przepisy sa w Irlandii (jest wymagane oficjalne zezwolenie na import zerzecia) i nie wiem czy w Anglii jest cos podobnego???
Tylko nie piszcie mi kiedy chip, kiedy paszport, kiedy bania krwi i kleszcze czy tez robaki - w tym jestem obcykana. :p Teraz chodzi mi tylko o ten papierek - czy jakis w ogole istnieje i czy jest potrzebny???
[/quote]

Nansi - to suuuper wiadomosc:multi: :multi: !!!
Czyli oni przewoza rzeczy a oprocz tego jeszcze moga zabrac wlasciciela z psem? A czy maja jakies przyzwoite ceny za te usluge? Ja i tak chcialam do nich napisac i sie wypytac, ale jak maja ceny z nieba, to moze niepotrzebnie bede sie ludzic - tak krotko, czy ich ceny sa do przezycia:razz: ?

A o tym zezwoleniu na import zwierza do UK to nie slyszalam ani nigdzie nie przeczytalam - wg mnie nie trzeba juz zadnego swistka, ale jeszcze zobaczymy co inni powiedza, moze ja slepa jestem :evil_lol: , mam nadzieje ze nie:p .

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Też o żadnym dodatkowym papierze nie słyszałam przy wwozie psa do UK.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff][B]Russelka [/B]- przestudiuj ten wątek, a wszystko będziesz wiedziała.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

No to mala wpadka, bo ja o ceny nie pytalam, ups.

ale wiecie dla mnie to nie ma znaczenia, bo za bilet na samolot za psa mialam aplacic 1500euro:crazyeye:

a ze oni przewoza regularnie paczki do anglii to jestem pewna ze ceny maja przystepne

nie umawialam sie z nimi konkretnie na termin ani na trase bo musze jeszcze czekac do 27 czerwca ze wszystkimi decyzjami - po prosu sprawy sluzbowe.

jezeli kogos tez zainteresuje to skontaktowalam sie tez z inna firma. oni jezdza autokarami do anglii, a mimo to dostalam od nich takiego maila:

[I] W odpowiedzi na Pani zapytanie z Polski do Londynu wyjedzamy we wtorki i piatki. Bilet w 1 strone kosztue 280 zl a w 2 str 395zl.
Moze Pani zabrac tam swojego pieska tylko musi on przejsc polroczna
kwarantanne. I musi Pani wykupic bilet dla pieska.[/I]

jest to PINIOR [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

oczywiscie zawsze pisalam do tych firm ze pies bedzie w transporterze (taki typ jak lotniczy), a przejazd z polski do londynu ta firma trwa 13 godzin (wiec mysle ze nasze gadziny dadza rade).

tez uwazam ze jak cena biletu dla czlowieka 280 to wiecej za psa nie wezma?????????/

jedno pewne GLOWA DO GORY

ale bylby numer jakbysmy wszystkie jechaly w tym samym czasie hihihihi

Link to comment
Share on other sites

Czlowiek cale zycie sie uczy, wlasnie na jednym z topikow doczytalam, ze psa po przyjezdzie do innego kraju powinno zglaszac sie do centralnego rejestru psow. Wprawdzie widzialam zawieszki u psow w UK, ale jakos taka procedura mi umknela.
Lece pogooglowac, ale jakby ktos wiedzial cos na ten temat, to poprosze :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo1']Czlowiek cale zycie sie uczy, wlasnie na jednym z topikow doczytalam, ze psa po przyjezdzie do innego kraju powinno zglaszac sie do centralnego rejestru psow. Wprawdzie widzialam zawieszki u psow w UK, ale jakos taka procedura mi umknela.
Lece pogooglowac, ale jakby ktos wiedzial cos na ten temat, to poprosze :modla:[/quote]

Karjo,chyba czytalysmy dzis ten sam topic:evil_lol: Czy chodzi ci o ten zwiazany ze Szwecja?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

No sorry,nie wiedzialam:roll: ;)
Mnie sie zdaje ze w Anglii nie ma czegos takiego ale moze wypowie sie Malutka bo ona jako jedyna ma tu juz psiaki.
:multi: Malutka,gdzie jestes?:multi:
ps.I mam prosbe jeszcze do Malutkiej-mianowicie prosze o daty imprez z psami w Londku.I napisz jak bylo dzis,moze jakies fotki zrobilas?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o co chodzi Wam z ta rejestracja, nigdy nie musialam, ani nawet nie wiedzialam o czyms takim.....
Psa i tak i tak kiedys zarejestrujecie u Weta, a oprocz tego ma czipa wiec jest w bazie europejskiej.
Ja tylko wyslalam maila do firmy ktora zaopatrzyla mnie w czipa i miala moje polskie dane, powiadomilam o przeprowadzce, zmienili dane i podziekowali za wiadomosc. Skoro pies ma numerek to wazny jest na cala europe, tylko zeby wlasnie te dane byly na czasie. Zadne inne rejestracjie nie sa potrzebne, no chyba ze w klubach, KC itd.

Co do imprez to kurcze jakos teraz cisza.... w moim klubie i dzielnicy a dokladnie w polnocnym Londynie.
Za to namowilam TZ na biwak z psami pod koniec lipca jedziemy na 4 dni wlasnie tu..
[url]http://groups.msn.com/DimasDoggyWorld[/url]

[url]http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancomuk/album?.dir=ba99[/url]

[url]http://freddieaust.homestead.com/2005/Dima/Dima.html[/url]
Tylko zdjecia narazie,ale co dziennie organizowane sa ranne i popludniowe zajecia z psami pod opieka wyszkolonych trenerow, ja zalicze agility, plywanie z psem i ratownictwo wodne, taniec i tropienie i ze dwa wyklady na temat behawioryzmu, oczywiscie wszystko w atmosferze biwakowej, z piwkiem, ogniskami moze nawet gitara....
Ach a ja juz myslalam ze za stara jestem na namioty...
A o imprezy porzadnie sie wypytam psiarzy...
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Nansi, cos nieprawdopodobne wydaje mi sie dojazd do Angli w 13 godzin. Autem osobowym- 3 kierowcow z predkoscia nie spadajaca ponizej 120km/g z Ladku do granicy polskiej14 i pol godziny. Dodatkowo jeszcze w POlsce po roznych drogach pare godzin dochodzi. Tak ze nie wiem jak oni robia ponad 1000 km w takim czasie.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Alez ten Shadow piekny! :loveu: :loveu: :loveu:
Ale mi Malutka chodzilo o fotki z dzisiejszej impry bo przeciez pisalas kilka stron wczesniej ze dzis jest jakis show na Leicester Square i ze jedziesz:cool3:
A moze ja zle pamietam ale jestem tego prawie na 100% pewna:p

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26654"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26654[/URL]
tu masz linka na temat tego wczesniejszego pytania o rejestracje,jak znajdziesz chwilke to poczytaj i bedziesz wiedziec o co chodzi

Link to comment
Share on other sites

Kamila - dzięki! człowiek to się uczy i uczy... Zajrzałam na tą polską stronkę rejestracyjną ([url]www.identyfikacja.pl[/url]) - teoretycznie po zaczipowaniu dane psiska (właściciel, adres) powinny zostać wprowadzone i znaleźć się w bazie EUROPETNET (Bruksela) - o ile wet współpracuje z tą rejestracyjną imprezą (mój niby tak...) koszt rejestracji jest wliczony w cenę zaczipowania i paszportu. U mnie niby tak powinno być - ale nie jest!! - sprawdziłam i niestety nasz numer nie istnieje w tej bazie! Dzwoniłam do mojej lecznicy - mają to sprawdzić, bo od zaczipowania minęły ponad 4 miesiące!! Kurcze, wszystkiego trzeba pilnować, no szlag by trafił polskich profesjonalyyztufff. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']Kamila - dzięki! człowiek to się uczy i uczy... Zajrzałam na tą polską stronkę rejestracyjną ([URL="http://www.identyfikacja.pl"]www.identyfikacja.pl[/URL]) - teoretycznie po zaczipowaniu dane psiska (właściciel, adres) powinny zostać wprowadzone i znaleźć się w bazie EUROPETNET (Bruksela) - o ile wet współpracuje z tą rejestracyjną imprezą (mój niby tak...) koszt rejestracji jest wliczony w cenę zaczipowania i paszportu. U mnie niby tak powinno być - ale nie jest!! - sprawdziłam i niestety nasz numer nie istnieje w tej bazie! Dzwoniłam do mojej lecznicy - mają to sprawdzić, bo od zaczipowania minęły ponad 4 miesiące!! Kurcze, wszystkiego trzeba pilnować, no szlag by trafił polskich profesjonalyyztufff. :angryy:[/quote]

o rany:crazyeye:
ja jak bede w sierpniu to tez to musze sprawdzic:razz:

Chociaz nie,zaraz dzwonie do mojego kolegi-tego ktory sie lala opiekuje- i poprosze o nr czipa i kod rejestracji bo tylko to jest chyba potrzebne by sprzawdzic czy moje dane tam sa,prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...