Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Jest taka mozliwosc - jesli pies posiada polski rodowod, wtedy jako forme identyfikacji uznaje sie tatuaz (tak bylo jak ostatnio sprawdzalam stronie Defra, ale prosze sprawdzic czy czegos nie zmienili, bo to nigdy nie wiadomo)

edit: znalazlam
[URL]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/procedures/support-info/tattoos.htm[/URL]
dla pewnosci, napisalabym do Defra maila z tym linkiem i poprosila o potwierdzenie ze ten przepis nadal obowiazuje (jesli potwierdza, wydrukowalabym zeby w razie watpliowsci na granicy pokazac)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znajoma przewozila psa pod koniec 2006r, czipowala po szczepieniu na wscieklizne (bo myslala ze tak moze) i przejechala wlasnie 'dzieki' temu przepisowi o tatuazach u polskich psow rodowodowych.

zgadza sie, ze tatuaz moze sie rozmazac i dlatego czip jest nadal potrzebny, ale nie musi byc w tej kolejnosci co pozostale psy.

Link to comment
Share on other sites

Strone, ktora podalam, co jakis czas (od momentu podrozy znajomej) sprawdzalam i caly czas tam byla informacja o mozliwosci innej kolejnosci dla psow z rod.z PL, a ostania aktualizacja jest listopad 2009; na granicy tez nie kazdy pracownik wszystko wie (w przypadku znajomej dzwonili do biura zeby sie dowiedziec), wiec dlatego zasugerowalam napisanie maila do Defra i pozniej wydrukowanie odpowiedzi od nich.

Link to comment
Share on other sites

[LIST]
[*] [URL="http://www.companyofanimals.co.uk/products.php"]Company of Animals[/URL]
almost all top quality pet products you need
[*] [URL="http://www.activateyourdog.com/"]Activate Your Dog[/URL]
quality dog products imported from Sweden
[*] [URL="http://www.friendsoffido.co.uk/"]Friends of Fido[/URL]
the only British importer of Gentle Leader Easy Walk harnesses
[*] [URL="http://www.gencon-allin1.co.uk/"]Gencon All In 1[/URL]
manufacturer of Gencon headcollars - alternative for Halti and Gentle Leader
[*] [URL="http://www.mekuti.co.uk/"]Mekuti[/URL]
safe, comfortable harnesses and leads and other stress-release products developed by TTouch practitioners
[*] [URL="http://www.chow-bella.org.uk/"]Chow Bella Pet Bowls[/URL]
hand made bowls for discerning pets
[*] [URL="http://www.petsbitsonline.co.uk/index1.html"]Pets Bits[/URL]
collars, leads and harnesses for fashion conscious pets
[*] [URL="http://www.crosskeysbooks.com/index.php"]Crosskeys Books[/URL]
ultimate dog bookshop plus lots of other pet products
[/LIST]
tak wrzucam wszystkie moje ulubione linki, poszukaj sobie gdzie maja smycze i obroze ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czy na serio załatwienie transportu psa do UK ciągle zajmuje minimum 7 miesięcy? Może mnie ktoś uświadomić jaki jest mniej więcej koszt tych wymaganych badań krwi?
Rozważam możliwość wybycia na kilka lat do UK, i wiem, że owczarka z rodzicami zostawić nie mogę, bo zamęczą się wzajemnie. Zresztą już asekuracyjnie znalazłam kluby agility w okolicach cambridge ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Dziewczyny, czy na serio załatwienie transportu psa do UK ciągle zajmuje minimum 7 miesięcy? Może mnie ktoś uświadomić jaki jest mniej więcej koszt tych wymaganych badań krwi?
Rozważam możliwość wybycia na kilka lat do UK, i wiem, że owczarka z rodzicami zostawić nie mogę, bo zamęczą się wzajemnie. Zresztą już asekuracyjnie znalazłam kluby agility w okolicach cambridge ;)[/QUOTE]

o ile pamiętam to tak! sama o to pytałam niedawno tutaj na forum, jak dobrze poszukasz to znajdzies tylko ze mnie problem nie dotyczy bo ja juz w uk jestem i pieska mam stąd.. :) i chyba 6 mies nie 7, no ale poszukaj dobrze w tym temacie to napewno znajdziesz niezbędne info, i tak pewnie odezwie się ktoś kto wie co i jak dokładnie! :)



no cóż a my dorobiłyśmy się własnej galerii no i ZAPRASZAMY do nas [URL]http://www.dogomania.pl/threads/180030-maA-e-bassecie-szczAE-A-cie[/URL] :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']wiecie co apropo usypiania tu psow - to cholera bardzo bym chciała pomoc jakiemuś , który ma zostać uspiony- kiedy będę jechać do PL i w PL wyadoptować - oczywiście to szalnony pomysl, bo co mnie dobija to , że oni tak się srają, ze sprawdzaniem domów itd itd, a tak psa chcą uspić i tak. Ja na siebie nie mogłabym wziąść psa, bo po 1 wynajmuję mieszkanie to mi nie wydadzą , więc może któraś w was spełnia ich warunki, zeby go na siebie wypisać ze schroniska? Po 2 zastanawiam się jak się dowiedzieć , który pies ma wyrok śmierci czy oni by powiedzieli?
Moze ktoś coś wie na ten temat?[/QUOTE]


No niestety ale akurat wiemy cos na ten temat i..... glowa muru nie przebijesz

Tutaj niestety igla jest lekarstwem na wszystko.

[B]Roy [/B]- tez podpisalam, biedna, piekna sunia :(

Link to comment
Share on other sites

A mialam nie wchodzic na to cholerne Gumtree....

[url]http://www.gumtree.com/london/01/54031101.html[/url]

[url]http://www.gumtree.com/london/60/53894660.html[/url]

[url]http://www.gumtree.com/london/67/53806767.html[/url]

Niech ich szlaggggggggggggggggggggggggggggggggg

Moda na On-ki tu ostatnio......

Kiedys byly rotki, dobermany, stafy teraz wszedzie On-ki widze.....

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)
My na wyspach juz 7 miesięcy w skladzie 8,5 roczny bokser (przyjechal z Polski), 7 miesieczny whippet (szkot) i tymczasowicz mix bulmastifa 6 miesiecy :D
Mieszkamy w Uphall niedaleko Edynburga, bylismy domem tymczasowym dla kilku juz psow, do tej pory chartow, jednak nie moglismy odmowic ostanio moloskowi-no jak zostawic w kennelu takiego dzieciaka, ktory cale zycie za kratkami, zero zocjalizacji, zero spacerow-no jak?!
Za 5 dni moj maz odbiera z Polski nasza nowa bokserke, ktora wlasnie skonczyla kwarantanne (te ich chore przepisy-wrrr).I na ten wielki moment nie mozemy sie juz doczekac!Zwierzyniec zostaje ze mna, jedzie moj maz-samochodem.

Gumetree lepiej nie ruszac....Czlowiek po minucie zaluje przez reszte tygodnia i zaluje,ze jego dom nie jest z gumy.
Jestem chora, kiedy czytam te ich wszystkie wynalazki rasowe, ktorymi sie wrecz przebijaja a potem laduja bidy na kolejnych ogloszeniach, lub gorzej...
Majac charty "powyscigowe" i wszelkiego rodzaju lurchery dosc sie napatrzylam-czasem krew zalewa na to wszystko-ech.

Pozdrawiamy serdecznie-Kasia, Jarek i banda.

Link to comment
Share on other sites

To ja z kolejnym pytaniem. Bardzo trudno znaleźć kawalerkę/pokój do wynajęcia z psem? Wydaje mi się, że może to być spory kłopot. Dlatego też zresztą zrezygnowałam z dogadanego już szczeniaka czerwcowego pomaturalnego, bo jeszcze z jednym owczarkiem pewnie jakoś pójdzie, z dwoma bym nawet nie próbowała ]:->
Pztm jak w UK wyglądają przepisy psie? Kagańce, smycze etcera w miastach, opłaty, szczepienia itp.? I ceny wetów, porównywalne stosunkowo do polskich?

Link to comment
Share on other sites

To ja z kolejnym pytaniem. Bardzo trudno znaleźć kawalerkę/pokój do wynajęcia z psem? Wydaje mi się, że może to być spory kłopot. Dlatego też zresztą zrezygnowałam z dogadanego już szczeniaka czerwcowego pomaturalnego, bo jeszcze z jednym owczarkiem pewnie jakoś pójdzie, z dwoma bym nawet nie próbowała ]:->
Pztm jak w UK wyglądają przepisy psie? Kagańce, smycze etcera w miastach, opłaty, szczepienia itp.? I ceny wetów, porównywalne stosunkowo do polskich?

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o wynajem to mnie czeka ten problem za ok miesiac. U mnie bylo tak ze najpierw wynajelam dom, dopiero po ok 8 miesiacach wyslalam zapytanie do agencji o psa. Zgodzili sie tylko zaznaczyli ze mamy sami placic za wyrzadzone przez nia szkody. Teraz zmieniamy dom i nie wiem jak to bedzie, jesli nic fajnego nie znajde po prostu zostane w tym samym.
Podatku od psa nie ma, ani zadnych przepisow odnosnie smyczy czy kaganca, mozesz prowadzic psa bez smyczy przy Big Benie jesli masz na to ochote ;) ale musisz nad nim panowac bo moga byc problemy jesli np pobrudzi jakiegos przechodnia.
Jesli chodzi o weta to drogo, a nawet bardzo dlatego oplaca sie miec wykupione ubezpieczenie, ok 20 f miesiecznie, sa nawet takie za 8f zalezy co masz w pakiecie.

Link to comment
Share on other sites

Jak wyzej - jeszcze tylko dodam ze nie ma zadnych oplat za psa.

Pamietam kiedys w Posce byly nie wiem czy o to chodzi?

Nie ma tez zadnego obwiazku kaganca np - pies moze jezdzic transportem publicznym bez kaganca (nei pamietam czy tu kiedykolwiek psa w kagancu widzialam a mieszkam tu 19 lat)

W autobusach musisz isc z psem na gore (teoretycznie) a metrem nie mozesz brac psa na schody ruchome, chyba ze na rekach (mojej 39kg psicy nie daje rady heheh to kombinujemy stacjami gdzie sa normalne schody lub windy jezeli gdzies sie wybieramy)

Link to comment
Share on other sites

ooo, Zakla, ja Cie chyba z grona psiego pamietam, czy Ty nie masz czasem aussika od Matty?
a po co sie wybierasz do Anglii? na studia? :)

jesli chodzi o wynajem pokoju, to nie mam pojecia, bo sama nie chcialam pokoju, tylko od razu caly dom, bo ani moja sucz, ani ja nie lubimy mieszkac z obcymi :D ale wiem, ze sie da, moze tylko troche trudniej. z kawalerka nie powinno byc az takiego klopotu. wiem, ze ludzie robia roznie, ale ja osobiscie radze szukac raczej wsrod prywatnych landlordow, a nie przez agencje. ale podkreslam, ze to tylko moje zdanie, bo znam ludzi z psami, ktorym agencje wynajely mieszkania. problem w tym, ze tutaj panuje chore przekonanie, ze pies musi mieszkac na jakichs niebotycznych powierzchniach i zdarza sie agent czy prywatny landlord, ktory powie, ze owszem, wynajmie z psem, ale tylko duzy dom z ogrodem, bo jak pania stac tylko na mieszkanie w kawalerce w bloku, to po co pani sobie brala psa. (!) coz, nie mozna sie zniechecac. my pierwsze mieszkanie mielismy wynajete od Litwinow, a obecny dom od babki, ktorej obydwoje rodzice sa Polakami.... hmmm, z "naszymi" jakos latwiej sie idzie dogadac. poza tym od zawsze mam alergie na agentow nieruchomosci, wiec takie to juz moje zboczenie ;)

jak bedziesz sie zastanawiac nad lokalizacja, to sobie dobrze przeanalizuj google maps, zebys miala jakis duzy otwarty park w okolicy, bo te, ktore maja mury i bramy, zamykaja o zmroku, czyli moze sie okazac, ze w zimie po 16 nie masz ani kawalka trawnika na wysik (znaczy Twoj pies ;).

jesli chodzi o schody ruchome, to Emigrantka ma racje, ale ja jezdzilam pare razy z psami, ktore staly na schodach ruchomych na wlasnych lapach i nikt nawet na mnie nie spojrzal.

ubezpieczenie zdrowotne koniecznie, wet jest strasznie drogi.

Link to comment
Share on other sites

Kalosze potrzebuje - czy ktos moze jakies polecic? Wiem, ze tu byla juz o tym rozmowa kiedys, ale narzedzie przeszukiwania watku mi cos nie dziala. Za swoje obecne dalam troche kasy, ale chodzilam w nich ponad rok, takze w mrozy i chyba wlasnie dlatego w koncu sie 'poddaly' (pekniecie ok.3cm w jednym miejscu). Potrzebuje nowe...

Powitania dla 'nowych' i przyszlych 'nowych' na wyspach :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za liczne odpowiedzi :D
gosia.marta, tak właśnie, mam tą najmniejszą i najciemniejszą szajbniętą czekoladę po Scarl i Hermesie, jeśli wyjadę, to na studia, więc pewnie w przyszłym roku- wolę się przenieść, niż dostawać już tam, ale to ogólnie trochę skomplikowane wszystko więc ciągle nie wiem kiedy :lol:
Aaa wybieram się do cambridge, mam tam znajomych no i fajne kierunki. Psy w centrum widziałam łącznie cztery, w tym nawet dwa border collie, miejsc do wybiegania jest dużo, i to takie fajne, że z powodzeniem można frizbować, kluby agility w okolicy namierzyłam trzy- zostaje mi tylko zapytać Nigela, który poleca ;)
Sukę muszę wziąć ze sobą, bo zamęczyłaby rodziców, a sama chyba dostała by jakiejś psychozy ...
To psie ubezpieczenie wykupuje się normalnie u ubezpieczyciela, tak? I rozumiem że w 'pakiecie' jest opieka weterynaryjna- będę musiała z pewnością się w tym rozejrzeć, zwłaszcza że Sru taka mało kanapowa, raczej ma wiele okazji do urazów :P

EDIT: [url]www.healthy-pets.co.uk[/url] znalazłam:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Kalosze potrzebuje - czy ktos moze jakies polecic? Wiem, ze tu byla juz o tym rozmowa kiedys, ale narzedzie przeszukiwania watku mi cos nie dziala. Za swoje obecne dalam troche kasy, ale chodzilam w nich ponad rok, takze w mrozy i chyba wlasnie dlatego w koncu sie 'poddaly' (pekniecie ok.3cm w jednym miejscu). Potrzebuje nowe...
[/QUOTE]

No byla byla bo tu zaden szanujacy sie psiarz nie wyskoczy w gumiaczkach typu motylki/kolorowe obrazeczki bo sie psy o smycze ze smiechu pozabijaja....NO w naszej okolicy przynajmniej.... ;)

My tu mamy Army&Navy i tamtejsze gumiaczki to sa GUMIACZKI ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...