Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

kochani pomocy dopiero zaczynam poznawac ebay kupilam kilka rzeczy placilismy palpay i jeden sprzedajcy do tej pory nam nie wyslal przesylki nie odpowiada na meile itd .moze wiecie jak sie zglasza tam prozbe o zwrot kasy bo wyczytalam na jakiej stronie ,ze ebay zwraca koszty w takiej sytuacji :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprzedający ma 10 dni na dostarczenie zamówienia od daty zaksięgowania wpłaty. Sprawdziliście tego sprzedawcę? feedbacki? jeśli minęło już te 10 dni to powinniście zgłosić sytuację. Po zalogowaniu (my ebay) w panelu po lewej stronie na dole znajdziesz "shortcuts" a tam "Report an item not received" - tam krok po kroku zgłaszasz co trzeba. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Aliyaah, pisz szybko w sprawie niedostarczonego towaru. Ja kupowalam na e-bay kilka razy, ale jak dotad nie bylo problemow.

Czy ktos z Was rejestrowal pupila w bazie SAFE-animal?
[URL]https://www.safe-animal.eu/start.aspx[/URL]
To druga polska baza bedaca czlonkiem Europetnet'u

Link to comment
Share on other sites

dziekiuje za podpowiedzi no niestety minelo juz te przepisowe 10 dni a nawet wiecej troszke osoba ta miala 100% pozytywnych komentarzy i stalo sie ..zrobie tak jak radzicie juz znalazlam ta opcje..nawet na meile nie odpowada wiec juz czekac nie bede :cool1:..w sumie to juz tam kupilam sporo rzeczy i pierwszy raz taka niemila sytuacja zobaczymy...

co do rejestracji pupila to narazie tylko jestesmy zarejestrowani tutaj w uk (chodzi mi o numer chipa) w Polsce tez rejestrujecie??

Link to comment
Share on other sites

Jesli placilas PayPalem to bádz spokojna, odzyskasz pieniádze tylko chwilke to potrwa, najpierw ebay bédzie molestowal sprzedawce i od momentu zglosznia przez ciebie tej sytuacji korespondencja miédzy tobá a sprzedawcá jest monitorowana przez ebay. My tak mielismy z telefonem, po 21 dniach smiesznej wymiany emaili miédzy nami a nieuczciwym sprzedawcá 129 funcików wrócilo na nasze konto na PayPalu a stamtád po 5 dniach na nasze konto bankowe. Ale ogólnie nie ma sié co zrazac bo na ponad 80 przedmiotów kupionych na ebayu zdarzyla sié nam tylko jedna taka sytuacja.

[I]PS: Czy ktos do cholery widzial wiosné???[/I]

Link to comment
Share on other sites

[B]Sylwia-Kora[/B] ja do tej pory tez bez wiekszych problemow tam dokonywalam zakupow wiec traktuje to jako mala wpadke ;). Tak placilismy przez paypala wiec juz zglosilam bedziemy czekac .


co do wiosny to dzis sie budze a tu leje ojjjjjjjjjjjjj kiedy w koncu te deszczowe dni mina :roll:

Link to comment
Share on other sites

Small nie ma sie co spieszyc,kwarantanny nie ominiesz ;) 6 miesiecy i koniec, co do kosztow ja nie mam pojecia, moj pies jest w Polsce,ale osobiscie nie zdecydowalabym sie jechac do Angli (czy Irlandii) samochodem ;) no chyba ze cena rozni sie w kilku tysiacach.

Najlepiej jechac samemu, sprawdzic jakwarunki wygladaja tam na miejscu, u mnie wszystkosuper, ale z psem nawet nie byloby gdzie isc na spacer, wszedzie prywatne posesje, a do "parku"nie mozna wprowadzac zwierzat;D ja osobiscie bede zmieniac miejsce zamieszkania na jakis domek z ogrodkiem i jesli zostane tu na stale bede mogla kupic psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']
ja jesli nic sie nie zmieni to planuje jechac na jakis tydzien moze 2 przelom lipca-sierpnia niestety bez pieska chyba jeszcze bo nie wyrobimy sie z kwarantanna :shake: ale napewno bedziemy go zabierac do Polski jak tylko ta cholerna kwarantanna sie skonczy :roll:[/quote]

Aaliyah, będę teraz jechać z autobajerem. Napiszę po wszystkim jak było. W każdym razie ma stały przystanek w Strykowie, także nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

Ac o do wyjazdowdo Polski :cool3:

Wciaz mam do sprzedania 2 bilety lotnicze Londyn Luton-Gdansk 9 (1:20pm)-13 Maja (6:10am)

Oraz :)

mamy 3 wolne miejsca w samochodzie. Trasa Londyn -> Mazury :loveu:

Wyjazd 2 Maja wieczorem, powrot 12 Maja poznym popoludniem

Jacys chetni??? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy temat psa na plaży był już poruszany.
Czy to prawda, że w okresie letnim nie można nigdzie wprowadzać psów na plażę, czy może jednak są gdzieś jakieś wyznaczone miejsca. Ja już obiecałam Kropkowi wypady nad morze a teraz słyszę jakieś dziwne historie:placz:.

[B]Kasiah72[/B], szkoda, że ten powrót nie będzie dwa tygodnie wcześniej:roll:...

Link to comment
Share on other sites

U nas pogda byla wczoraj bardzo ladna. Dzisiaj od rana deszcz, ale pozniej sie chyba poprawilo i sloneczko grzalo (przynajmniej troche na poludnie od londynu), wiec moze jakos sie cos ruszy...

Podrozujacym w ktorymkolwiek kierunku i w ktorymkolwiek terminie :eviltong: - spokojnej podrozy ;)

kasiah72 - no propozycja nie do odrzucenia, fajne tereny tylko...ten termin :/

Link to comment
Share on other sites

Co do plażu to u nas sa wyrazne znaki ze mozna wchodzic, jedynie pies musi byc na smyczy i trzeba koopki sprzatac bo inaczej jest 125euro mandatu. Generalnie kazdy sprzata, a psy biegaja bez smyczy, nasz tez, nikt sie nigdy nie przyczepił (tffu... odpukać ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']Nie wiem, czy temat psa na plaży był już poruszany.
Czy to prawda, że w okresie letnim nie można nigdzie wprowadzać psów na plażę, czy może jednak są gdzieś jakieś wyznaczone miejsca. Ja już obiecałam Kropkowi wypady nad morze a teraz słyszę jakieś dziwne historie:placz:.

[B]Kasiah72[/B], szkoda, że ten powrót nie będzie dwa tygodnie wcześniej:roll:...[/quote]



co do plazy mi jezdzimy do bormouth i tam na tablicy informacyjnej wyczytalismy ze do polowy maja mozna psiaki jeszcze zabierac na plaze potem juz nie :shake: az minie sezon

Link to comment
Share on other sites

[B]pusia2405[/B], ja bylam z Gajka zeszlego lata na plazy w Brighton - przy zejsciach na plaze sa oznaczenia na ktory kawalek(odcinek) plazy mozna wprowadzac psy, przy czym nawet tam gdzie mozna, musza byc na smyczy.

Bylysmy tez na malutkiej plazy w Newhaeven - nie bylo zadnych tabliczek, ale pan przy wjezdzie na parking 'nakazal' nam pilnowanie psa zeby nie zrobil krzywdy dzieciom :evil_lol:. Nie bylo jednak problemu i tam Gajka ganiala bez smyczy, glownie po czesci kamienistej, ale na malym skrawku z piaskiem tez hasala i nikt nie mial nic przeciwko. Na 'ochlapanie' morska woda przychodzilo tez pare innych pieskow ;).

Z tych dwoch pojechalabym chyba do Brighton, bo choc w Newhaeven bylo troche piasku to zauwazylam ze to taka malo zadbana plaza, poniewaz mozna bylo znalezc tam w piasku resztki pozostawionej linki i haczyki do lowienia ryb, podobnie na czesci kamienistej :crazyeye:, no i tam chyba nie wszyscy zdaja sie sprzatac po swoich psach :roll:. Ale Newhaeven jest o tyle fajne ze jest mniej ludzi i mozna pochodzic wzdluz klifow, parenascie metrow od samego brzegu i tam spacerek jest bardzo przyjemny. W Brighton tlok i zapach frytek :eviltong:, ale na pierwsze morskie chrzciny powinno byc w porzadku ;).

[B]kasiah72[/B], glowa do gory - bedzie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Wam za odpowiedzi i porady.

Habibi-chyba w Irlandii plażowe psy mają lepiej;).

Aali - ja właśnie dowiedziałam się o tym przepisie, że pies tylko może wchodzić na plażę poza sezonem:-(.

UTAAP - dzięki za wskazówki. Poszukamy na mapie tych miejscowości. Wspaniała wiadomość, może więcej jest takich miejsc...:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...