Jump to content
Dogomania

Golden retriever


Kaya

Recommended Posts

[quote name='Melka94']Ze stawami raczej niebędzie miała problemów bo oboje rodzice mają wynik A:razz:. Za życzenie powodzenia na wystawie niedziękuje żeby niezapeszyć:loveu:.[/quote]

A z doświadczenia wiemy wszyscy, żewynik A u rodziców to nie jest żadna pewność zdrowych stawów u szczeniąt :-)
Melka, po jakich rodzicach jest Twoja psinka?

Sonika - kąp jak jest brudny. Psy wystawowe w sezonie kąpie się b.często i jakoś nic im sie od tego nie dzieje :) Jasne - nie kąpiemy psów w chemicznych odplamiaczach, tylko w delikatnych szamponach.
Znam zarówno psy kąpane conajmniej raz w miesiącu, jak i te raz do roku :-) Każde szczęśliwe i zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 344
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tej dysplazji to samemu możem do tego doprowadzić przemęczając stawy w okresie dojrzewania, otyłości i nie systematycznego wysiłku np. 5 dni dookola bloku a w soote i w niedziele gonitwy za patykiem i wkółko. Najlepiej jak nie zmuszamy psa do biegana tylko on sam podejmuje tą decyzje czyli puszczamy na polu i on tam wacha kopie itp. :)

Link to comment
Share on other sites

Kaya, też nie zawsze. Ja kupując psa pojęcie o dysplazji miałam b.nikłe. Szczeniak robił prawie wszystko to co "pies nie powinien, bo będzie mieć dysplazje". I co? Mam psa z HD A i ED 0/0...
Tak samo są psy po zdrowych rodzicach, pilnowane, tak jak pisałaś... I co? Psy z dysplazją...
Troche jak ruletka :-)

Poprostu genetyka genetyką i zdrowi rodzice nie gwarantują zdrowych dzieci. Mnie by interesowały bardzo wyniki innych szczeniąt rodziców psa, przodków rodziców, rodzeństwa rodziców... A to i tak nigdy nie jest gwarancją w 100%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']A z doświadczenia wiemy wszyscy, żewynik A u rodziców to nie jest żadna pewność zdrowych stawów u szczeniąt :-)
Melka, po jakich rodzicach jest Twoja psinka?[QUOTE]

Pewność napewno nie-ale prawdopodobieństwo jest że będzie zdrowa:lol:.
A rodzicami redy są: ESTRO Euro Plus CH.PL,MŁ.CH.PL (tata) x GABI z Niedzwiedziej Gawry - brązowa medalistka:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melka94']

Pewność napewno nie - ale prawdopodobieństwo jest że będzie zdrowa:lol:.
A rodzicami redy są: ESTRO Euro Plus CH.PL,MŁ.CH.PL (tata) x GABI z Niedzwiedziej Gawry - brązowa medalistka:cool3:.[/quote]

W takim razie mój pies (ChPl MAD MAX Pasada) jest jakby wujkiem Twojej psiny :)

Link to comment
Share on other sites

Oj, nie było mnie.
Magia ma urodzinki 4 marca (2006)
CO tam jeszcze mówiliście..
Magia kocha aportować i nie powsztryma się przed tym nigdy:)
Ale mieszkamy w miejscu gdzie wody nie ma i Magia nie była do niej przyzwyczajana... BYliśmy z nią 2 razy nad morzem , zawsze w wakacje i najpierw podchodziła nieufnie ale potem już wchodziła cała do wody... Tyle że nie pływała a podskakiwała jedynie, bałą się oderwać łap od piasku. Magia jest kąpana tak raz na 2 miesiące... Kiedy są wystawy. Tzn jest kąpana przed jedną wystawą i na drugą już niekoniecznie. Różnie wypada. Czesanie tak raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, ale z powody braku wody i bajor jest raczej
czysta...
Ze stawami obydwoje rodziców miało A a badania robimy w styczniu lub lutym.
No to czekamy na kolejnych ludków;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...