Jump to content
Dogomania

Golden retriever


Kaya

Recommended Posts

No wiec nie doszukałam się tematu o Goldenach więc stworzyłam nowy. Jets o Tollerach i Flatach i Curly no więc czemu nie :cool3:

Tu sobie możemy pogadać o w szystkim co z nimi związane np. co u naszych czworonożnych, wystawy, spacerki i jakieś Goldenowe Newsy ;)

No więc zaczynamy :razz:

Czym karmicie swoje Goldy i ile zapewniacie im ruchu by miały doskonałą sylwetke bo powiem szczeże że ruchu u nas Kaja ma No ale dokarmiamy niedługo chcemy isć na kursy agility macie moze jakies propozycje sportów? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 344
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chętnie się dołącze:lol:

A więc tak. Ruchu Magii zapewniamy sporo. Praktycznie wychodzi kiedy chce, bo mamy ogródek i możemy ją wypuszczać. Oczywiście sa również normalne, długie spacery a w czasie cieczki jest dobrze pilnowana.

Karmimy ją [B]PURINĄ DOG CHOW. [/B]
No i goldenkowe newsy... To może ktos się inny włączy, bo ja sie nie orientuję...:oops:

A co do agility, to też chcę trenować z moją goldenką, ale z powodu pogody (tragicznie) zacznę dopiero na wiosnę. Chętnie posłucham kogoś bardziej doświadczonego jeśli chodzi o psie sporty.

Szkolimy ją klikerem i jest wszystko w porządku. Magia umie juz bardzo dużo:
siad, waruj, zostań, stój-wystawa, skok przez hula hop, skok przez rękę (ćwiczymy) skok przez plecy, skok przez kolano, czołganie się pod kolanem, czołganie się pod krzesłem, tunel, równoważnia, łapa, druga, aport, do mnie, do nogi....

Przepraszam ale nie mogłam się nie pochwalić...:roll:

Ale sam fakt że tyle umie, jasno wskazuje jak inteligentna jest ta rasa.

[B]uchmanek - [/B]masz całkowitą rację:) Moja po najkrótszej zabawie jest szczęśliwa jak nigdy...:)

Link to comment
Share on other sites

dog chow?! dog chow?! to jest ciut lepsze od pedigree !
Ja daje royal canin seleciton na śniadanie a na obiadokolacje ma gotowane ryż/makaron z mięsem selerem pietruchą i marchewką.
Ruchu ma dużo.. czasami w niektore ma mniej, np dzisiaj jak przyszłam ze szkol było juz ciemno a ja po polach w ciemnosci włoczyć sie nie bede..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']dog chow?! dog chow?! to jest ciut lepsze od pedigree !
Ja daje royal canin seleciton na śniadanie a na obiadokolacje ma gotowane ryż/makaron z mięsem selerem pietruchą i marchewką.
Ruchu ma dużo.. czasami w niektore ma mniej, np dzisiaj jak przyszłam ze szkol było juz ciemno a ja po polach w ciemnosci włoczyć sie nie bede..[/quote]

Ala wcale nie jest "ciut lepsze" od pedigree. To jest o wiele, wiele lepsze od pedigree, dlatego że Magia w życiu by nie zjadła chappi, pedigree i tym podobnych świństw. Bo ona ZAWSZE po czymś takim wymiotuje a po purinie NIGDY. Więc...

Link to comment
Share on other sites

No to widze uż się kilka osób odezwało ;) Właśnie dokonałam cudu i bezproblemowo wykąpałam Kaje ponieważ ona nienawidzi kąpieli w wannie to zawsze trzeba ja ciagnac i trzymac a dzisiaj grzeczni hop do wanny postala j wymłami teraz śpi ^.^ A koś może z Gdańska jedzie na sylwestra z Goldenami (organizowanego rzez trójmiasto)? Jutro spotkanie organizacyjne w Sopocie o 14 zapisy na kursy agility :D A jak wam idzie na wystawach tzn. czy macie jakiesproblemy z ruchliwym pieskiem czy uciekaniem z ringu a moze trudności z ustawieniem?

Link to comment
Share on other sites

Hm. Co do wystawiania, to rzeczywiście. MIałam z Magią problem - wyrywała się, wciąż uciekała do rodziców, nie chciała stać, ciągnęła tak, że w Chorzowie wylądowałam koło klatki takiego spaniela...
Ale ostatnio w Zabrzu była grzeczna (może dlatego że wystawiał ją kto inny) i nie wiem jak będzie na kolejnych wystawach. Zobaczy się w Opolu/Katowicach.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie kiedy nikogo nie ma na wystawie oprócz np. mnie ..żadnej rodziny itp. Kaja jest spokojna ale kiedy widzi kiedy moja mama cuduje z aparatem obok ringu i biega jak szalona (>.<) to poprostu się denerwuje szczeka i wyrywa, a mamie wmówić nie można..

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio kiedy Magię wystawiała Kasia (Goldenka 02) to czatowałam za drzewem z aparatem, ale weszłam na drzewo już na koniec klasy młodzieży i się tak nudziłam że pobiegłam do rodziców... I wtedy Magia weszła na ring.:eviltong:
A już podejść nie mogłam bo by mnie zauważyłam i z ładną prezentacją koniec... Wynik taki że mam tylko jedną fotkę... Kiedy oczekujemy na wejście na ring.;)

Link to comment
Share on other sites

Temat ucichł :C

Dzisiaj z spem poszliśmy szaleć na boisko siedzałam ponad 3 godziny nóg nie czuje palce odrmożone, ale warto było, ^.^.....Śnieg zaczął padać może jutro będzie można już szaleć na dużej awrstwie śniegu co Kaja uwielbia :cool3: ...Leży padnięta w kojcu, a jeszcze bieganko ją dziś czeka XD

Link to comment
Share on other sites

Temat ucichł bo nie ma goldenomaniaków!!!
Może ktoś się wypowie? Np. Opowieści (zabawne) o naszych pieskach...
NIech się coś rozkręci!
Ja tylko zamelduje że chciałam ufocić pieska na spacerze ale noc zapadła i wtedy złe zdjęcia wychodzą i Magia nie ufocona. A szkoda.

Link to comment
Share on other sites

No nareszcie się ktoś odezwał :razz: A dzisiaj wybraliśmy się całą rodzinom do Galerii Bałtyckiej i kupiliśmy: obróżke(przecudowną przepiękną ^.^) , dużą kość (Kaja jadła aż jej się uszy trzęsły) , duży wór karmy i dostalismy gratis dwa male opakowania eukanuby dla szczeniaków takie to drobne że daje jako nagrody po kilka ;)
...
Potem spacer na górke latała za frisbee i leży przy stole i podaje łapke :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tak Kaja to dorosła sunia z zakończonym wzrostem, ale mamyjeszcze duż do obszukania, ponieważ rozmawiliśmy z panią która także ma z tej samej hodowli psa i także u niej stwierdzono lekką dysplazje no i chyba powinno sieto wyjasnic :) No i edziemynadrugie badana jeszcze do innego lekarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Tak Kaja to dorosła sunia z zakończonym wzrostem, ale mamyjeszcze duż do obszukania, ponieważ rozmawiliśmy z panią która także ma z tej samej hodowli psa i także u niej stwierdzono lekką dysplazje no i chyba powinno sieto wyjasnic :) No i edziemynadrugie badana jeszcze do innego lekarza.[/quote]

Jak to? To nie robiliście badania normalnego, z wpisem, ocenianego przez uprawnionego lekarza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...