Jump to content
Dogomania

Jak wzmocnić mięśnie łap u szczeniaka?


soti

Recommended Posts

pytanie jak w temacie....

Ostatnio mój tata na spacerze usłyszał, że nasz Kendo ma słabe tylne łapy.
Wiec mniej więcej co trzeba robić aby ich nie nadwyrężać, ale nie mam pojecia co by było dobre.
Są jakieś zabawy?
Czy długie spacery wpływają korzystnie?a może bieganie?
Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

no właśnie...
maluch bardzo lubi wodę i chętnie wskakuje do każdej fontanny czy do jeziora ale tylko biega po tej wodzie. Myślę, że ja jestem potrzebna do tego aby udał się na głębszą wodę no a teraz w zimę to nie bardzo...

A co myslicie o bieganiu albo długich spacerach?

Link to comment
Share on other sites

Bieganie spokojnym kłusem, bez zrywów i podskoków. Czytałam artykułu, ze można już z 4-miesięcznym szczeniakiem biegać lub jeździć na rowerze ale rozsądnie zaplanować trening. Zacząć od 1000m spokojnym kłusem i stopniowo zwiększać dystans.

Link to comment
Share on other sites

mój ma pięć miesięcy.
Ale jego kondycja jest słaba - ponieważ nie za bardzo jest przyzwyczajony do długich spacerów.
Oczywiście zmieniam to i nasze spacery trwają po ok 60 min...

a... jak wygląda spokojny kłus?
To jest po prostu spokojny bieg?

Link to comment
Share on other sites

soti jak ty biegniesz truchcikiem szczeniol bedzie biegl spokojnym klusem rowno
zaczynaj od krotszych dystansow i coraz dluzej zeby stopniowo przyzwyczajac malucha do wysilku ,
a latem plywanie ,plywanie to najlepszy ruch dla psiaka z problemami i rekonwalescenta
powodzania w treningu

Link to comment
Share on other sites

Hm 5 mcy..a czy możesz fotkę wstawić,bo jak maluch ma długie podłudzie i jest mocno katowany to te słabe tylne nogi mogą być związane z fazą rozwoju psiaka.A co na to hodowca?
Ja bezwzglednie nie obciazam psa do roku czasu w żaden sposób wymuszony,tylko lużne spacery i bez żadnych wspólnych galopadek i przewalanek miedzy psami.

Link to comment
Share on other sites

Ja dodam jeszcze, że bieganie ok, ale po [U]miękkim podłozu[/U]. Czyli nie po asfalcie, kostce brukowej, itp. Bardzo fajnie wzmacnia mięśnie, a nie obciąża tak mocno kości kłus po podłożu zupełnie miękkim, np. świeżo zaoranym polu, głebokim piasku. Tyle, że trudno po tym na rowerze jeździć :evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Przed martwieniem sie o łapy psa, bym się zastanawiła kto powiedział o tych słabych łapach. Bardzo dużo ludzi, którzy się nie znają na on, to dają jakieś komentarze głupie od siebie. Na twoim miejśću soti, bym najpierw psa pokazał komuś, kto sie zna na owczarkach, a potem martwic się

Link to comment
Share on other sites

niestety mam fotki tylko na komórce.
Wybieram się w tym tygodniu do weterynarza i się wypytam.
Z moich opinii Kendo jest raczej mały. Brat zmiotu minimalnie był większy w wieku 3 miesięcy, inne szczeniaki zawsze był nieco większe.
Raczej nie jest dryblasem na długich nogach, wręcz przeciwnie - powiedziałabym że te jego łapki wciąż są krótkie a tułów duży,
kątowanie chyba mocne... ale... nie wiem czy to jest obiektywna opinia...

hm... a tak poza tym eugenio07 nie wiem czy to przejęzyczenie, ale ja jestem... kobietą :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...