Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak naszykuje porzadnie do podrozy, narazie podobaja mi sie takie malenstwa, One sa o wiele mniejsze niz te twoje supergoga,widzialam dzis takie kolosalne slimaki az nie uwierzylam ze moga tak urosnac :) bede musiala pomyslec nad wiekszym akwarium, bo ja mam takie malenkie terarium. Narazie ruchliwe sa skubance, rozlazly sie po calym terarium jeden wisi do gory nogami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*anusia&ajlu*']widzialam dzis takie kolosalne slimaki az nie uwierzylam ze moga tak urosnac[/QUOTE]
A tak - świetną miała minę *anusia&ajlu* jak jej pokazałam jakie toto potrafi urosnąć:evil_lol: Ale dziewczyna dzielnie podniosła rękawicę tj. ślimoka i podjęła się opieki nad potworkiem:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A ja odebrałam dziś ślimaczka od Equus. Dzięki:) raz jeszcze.

Mam już cztery. Achatinka, winniczka, wstężyka, który uratował się, bo znalazłam go na szczapce, którą miałam wrzucić do spalenia (brrrrrrrr) i żółciutkiego maluszka.

W linkach podanych przez MagdaH było podane, że na slimakach bytują różne pasożyty ale te slimaczki "egzotyczne" są z hodowli, więc im to nie grozi. I tu mam pytanko :) Czy ogrodowe slimaki moga cos przywlec do terrarium? Czy raczej te choroby grożą ślimkom w warunkach tropikalnych?

Link to comment
Share on other sites

moj siostrzeniec mial dzis niezla mine jak je zobaczyl, od wczoraj u mamy stalo terrarium ale puste pytal sie co Ania przyniesie tak mnie nazywa, juz dziecko sie poznalo na cioci ze pomagam zwierzakom ale chyba sie nie spodziewal ze bede miala slimaki:) Z przedszkola jak wracal to prawie biegl tak chcial je zobaczyc, no i mam pytanie czy slimaki mozna przekarmic bo Patryk nie odchodzi od terrarium sie mu tak spodobaly maluchy :evil_lol: juz widze jak wyjmuje z akwariumu takiego duzego i mi po panelach bedzie latal:diabloti:

Equus nie wiedzialam ze takie ogromne slimaki sa, normalnie jest wiekszy od mojego chomika, nie mowiac juz o moich myszkach i myszoskoczkach:crazyeye::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elmira']A ja odebrałam dziś ślimaczka od Equus. Dzięki:) raz jeszcze.[/QUOTE]

Cała przyjemność po mojej stronie :D
Znajoma mi dziś powiedziała, że widziała mnie wczoraj w Carrefour jak przekazywałam Ci te ślimaki i jakby mnie nie znała to by pomyślała, że to jakaś akcja szpiegowska była :lol:
Bo "akcja przekazania" w skrócie wyglądała mniej więcej tak:
Stoje z małym pudełkiem pod schodami ruchomymi. Podchodzi do mnie kobieta:
-Elmira
-Equus
Podaję pudełko.
-Tu w środku jest zagrzebany! I trzeba mu koniecznie dać sepię.
-Wiem, mam fulicę od supergogi!
-OK, no to lecę, cześć!
-Cześć!
Koleżanka stwierdziła, że na fali "agenta Tomka" wyglądałyśmy podejrzanie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Cała przyjemność po mojej stronie :D
Znajoma mi dziś powiedziała, że widziała mnie wczoraj w Carrefour jak przekazywałam Ci te ślimaki i jakby mnie nie znała to by pomyślała, że to jakaś akcja szpiegowska była :lol:
Bo "akcja przekazania" w skrócie wyglądała mniej więcej tak:
Stoje z małym pudełkiem pod schodami ruchomymi. Podchodzi do mnie kobieta:
-Elmira
-Equus
Podaję pudełko.
-Tu w środku jest zagrzebany! I trzeba mu koniecznie dać sepię.
-Wiem, mam fulicę od supergogi!
-OK, no to lecę, cześć!
-Cześć!
Koleżanka stwierdziła, że na fali "agenta Tomka" wyglądałyśmy podejrzanie :diabloti:[/QUOTE]

Ubaw po pachy, bo tak było!:evil_lol: Zadnej gadki, ale my wiemy o co kaman! Equus ekspresowo, ale pewnie :lol:

A to moja gromadka :)

[IMG]http://img44.imageshack.us/img44/636/015sg.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

My już czekamy na naszego iredalka.
3 ślimki do stolicy zapakowane, przechodzą właśnie kursy dobrego wychowania - w końcu Stolica to Stolica a nie Pyrlandia, więc musze się zachować kulturnie :razz:.

Nojec - proponuję wtorek zaraz po 16.00. Młoda prosto ze szkoły podjedzie pod Empik i odbierze.
Dzięki.
A jak gloociaki - dobrze się mają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']My już czekamy na naszego iredalka.[/QUOTE]
Cieszę się bardzo:loveu: Niezły z tego ślimaka podróżnik - urodził się w Bielsko Białej i przez Warszawę trafi teraz do Poznania! Ale te trudy podróży zrekompensuje mu to, że zamieszka u takiego ślimakowego fachowca jak Ty:p

Elmira - super gromadka!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]rozmnażaja sie wam te ślimaki???! Ja mam 2 ze schroniska (!tak!) i już od wiosny sa i nic,a teraz sobie zapadły w zimowy sen[/QUOTE]
Moje stare ślimaki (fulica) są nad wyraz ruchliwe, jedzą niewyobrażalne ilości, przekopują torf i regularnie składają jaja. Nowe (iredalei) są zdecydowanie bardziej "nieśmiałe" i w porównaniu z fulicami tej samej wielkości jedzą mniej (może się jeszcze nie zaaklimatyzowały - mam je dopiero 2 tydzień).
A jeśli te Twoje jak piszesz "zapadły w sen" to może mają za sucho/za zimno? Spróbuj może kąpieli jak zrobiła weszka? I jeszcze jedno - dajesz im wapno?

Link to comment
Share on other sites

W czym trzymacie wasze ślimaczki ? Jakie jest najlepsze? akwarium czy plastikowe terrarium?czy może coś innego?Bo teraz na dniach chce kupić jakieś lokum dla nich.I jakie wymiary powinno mieć dla dwóch ślimaków?Chcę od razu kupić jakieś duże bo jak tu widzę to one spore urosną ;)

Link to comment
Share on other sites

supergoga bede w czwartek pod hotelem o 17.30 z bialaskiem,

ewkaewa3 i bede w piatek mogla podjechac oddac bialego i glociaka tylko gdzie dokladnie moglabym podrzucic?


u nas dobrze tez jakos takie malo ruchliwe sa a jedza tylko salate i ogorki.

a i jak kapiecie swoje slimaki, ile wody w naczyniu macie?? czy pod kranem je myjecie?:oops: nie wiem co i jak wiec wole popytac

Link to comment
Share on other sites

Anusia. Masz telefon Agnieszki, daj znać jak będziesz. Ona będzie miała przygotowane glootki.
Ja kąpię pod kranem lekko letnią wodą. Uwielbiają się kąpać. Mam taką miękką szczoteczkę i pucuję im skorupki.

My już cieszymy się na białaska.
To życzmy ślimoom szczęsliwej podróży. Wyjeżdżają z Poznania prawie w nocy bo o 4.45 -brrr - a ja musze wstać i zawieźć młodą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...