Jump to content
Dogomania

opracowania na temat strzyzenia


bacek

Recommended Posts

prosze pomoszcie znalesc jakies opracowania na temat strzyzenia i trymowania wszystkich ras. wiem ze po polsku nic takiego nie zajde ale jesli wiecie ze cos na ten temat jest w jakis ksiazkach omawiajacych poszczegolne rasy albo w jezyku angielskim to dajcie znac. z gory dziekuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

W starszych wydaniach czeskiego czasopisma PES byly co miesiac zamieszczane opisy strzyzenia i trymowania wielu ras. Opisy byly wedlug mnie bardzo szczegolowe i ogolnie bylo to dosc dobrze przedstawione rowniez na rysunkach.

Pewnie niewiele Ci tym pomoglam ale moze ktos bedzie mial akurat te numery.No i pewnie z jezykiem troche klopot. Ja osobiscie powinnam miec jeszcze te gazety ale dostep do nich bede miec dopiero koncem czerwca wtedy moge Ci przeslac te artykuly, jesli oczywiscie bedziesz tym dalej zaiteresowana.

Link to comment
Share on other sites

znalazlam cos jeszcze:

KYNOS TRIMM-UND PFLEGEFIBEL von Renate Dolz.

Wiele obrazkow,dokladne objasnienie i ciecia poszczegolnych ras.Ksiazka ma 153 strony.Oczywiscie ta jest po niemiecku i nie wiem czy jest dostepna w innych jezykach.

Link to comment
Share on other sites

Ja wole po czesku, bo po niemiecku mic nie kumam :cry: ale jeśli mówisz ze dużo zdjęć to może tez kupie jeśli jest dostępna może coś uda mi się wywnioskować po rysunkach :lol: a może nawet znajdę kogoś kto przetłumaczy.....nadzieja matka głupich haha :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Terry :D

niemiecka publikacja juz została dla mnie zakupiona, niestety, nie wiem za ile euro; i jeszcze muszę na nią poczekać do majowego weekendu...

Mam jeszcze jedną prośbę----może znasz jakąś niemiecką ciekawą lekturę na temat welsh terierów?---pielęgnacja, choroby...itd. Jeśli tak, to proszę o namiary :lol: . Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

Ksiazka o trymowaniu kosztuje okolo 21 €, a jesli chodzi o jakas lekture o welshach to hm...jedyne co moge polecic to ksiazka z serii:

DEIN HUND , autor Falk Siewert Welsh Terrier, Parey Verlag,

moze ja juz znasz ?

ksiazka kosztuje chyba cos okolo 13 € ale oczywiscie mozna ja kupic tez uzywana wted kosztuje grosze.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wiele publikacji na temet pielegnacji psow roznych ras mozna znalezc na Amazonie.

Oto niektore z nich:

The All Breed Dog Grooming Guide

The Stone Guide to Dog Grooming for All Breeds

All 87 Breed Dog Grooming for the Beginner

Do czesci ksiazek mozna "zerknac" i zapoznac sie ze spisem tresci. To pewnie pomoze w wyborze odpowiedniej pozycji :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Bogula , Misia jest napewno piekna.Bardzo zaluje , ze nie mam mozliwosci poznac jej osobiscie , ale mam nadzieje , ze kiedys zobacze ja na zywo.Kazdy airedal cieszy moje oko a jeszcze do tego piekny i super ufryzowany to widok ktory zwala mnie z nog.Niestety, tez taki widok wywoluje u mnie lezki w oku , bo po tylu latach spedzonych z moimi niunciami jestem na odwyku od psia.Ale caly czas sie pocieszam , ze juz niedlugo znowu zawita szczeniaczek do naszego domu.

Link to comment
Share on other sites

Wind :D

przeglądam, przeglądam...i fajnie mi idzie przy pęcie wielkanocnej kiełbaski :oops:

Terry :D

Misia od Flaire niedługo zawita do PL...życzę Ci, aby kuracja odwykowa w tym przypadku się nie powiodła i miej znowu wymarzonego i kochanego psa!

Link to comment
Share on other sites

Hejki, Wy tak tu plotkujecie o moim Misiątku, a ja dopiero teraz zauważyłam :oops: . Dzięki za komplementy... Ale odkąd trymuję tylko jednego airedala, to mi nawet odciski z rąk pozchodziły :cry: . A odkąd Misi nie ma, to już w ogóle......

Ale jeszcze tylko dwa tygodnie czekania mi zostały! Trzymajcie kciuki, żeby wróciła pełna szczeniaczków!

Link to comment
Share on other sites

Ja tez jakos dopiero tu zajrzalam :oops:

Terry - jesli znajdziesz te czeskie pisemka z opisami strzyzenia, to ja rowniez chetnie bym sie z nimi zapoznala :D

A jesli jestes bez piesia, to moze Misia przywiezie lekarstwo... :wink: lub moze wolisz jakiegos miekkowlosego terriera jak np. kerry blue, to tez sie cos wymysli :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mogę prosić o jakieś szczegóły na temat tych przyrządów? :) Troszkę przeraziła mnie lektura wszystkich postów Flaire w celu znalezienia jej wypowiedzi, o których już zdązyliście wspomnieć... :oops:

I jedno pytanie na temat ogólnie wystawowy, przygotowania psów - czy możecie mi polecić jakieś sklepy internetowe z asortymentem (narzędzia, kosmetyki, osprzęt wystawowy - ringóweczki, itp.)? Oprócz polskich ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...