Jump to content
Dogomania

Charty w potrzebie


justynavege

Recommended Posts

wydaje mi się ze w odpowiednim miejscu piszę...dostalam informację ze ruda suczka charta oszczeniła się niedaleko miejscowosci Staszów w woj. świętokrzyskim,jest przerazliwie chuda,miała 6 szczeniaków ale niewiadomo ile ludzie ze wsi sobie ich wzięli...potrzebna pomoc dla tej suni,karme moge dla niej dostarczyc ale co dalej???

Link to comment
Share on other sites

no właśnie z przygarnięciem jest problem:(wiem ze pare ludzi ją dokarmia ale raczej ja odganiaja zeby się nie przyzwyczajała,dzisiaj poprosiłam ciocię zeby dawala jej jedzenie i zeby ja wpuściła na podwórko to będzie łatwiej potem ja zabrać,o zdjęcie tez poprosze kuzynkę.trzeba działać póki nie ma jeszcze zimy bo faktycznie charty to mało sierści mają na sobie:(ja mieszkam 40 km od tego miejsca i auta nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

aby charciarze mogli pomóc to trzeba najpierw sunię złapać,inaczej się nie da niestety
czy można tych ludzi,którzy sunię dokarmiają poprosić aby ją złapali i "na chwilkę" przetrzymali,np ogrodzony teren z dostępem do jakiejś komórki,stajni,w której sunia mogłaby przenocować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elisse']aby charciarze mogli pomóc to trzeba najpierw sunię złapać,inaczej się nie da niestety
czy można tych ludzi,którzy sunię dokarmiają poprosić aby ją złapali i "na chwilkę" przetrzymali,np ogrodzony teren z dostępem do jakiejś komórki,stajni,w której sunia mogłaby przenocować[/QUOTE]

ale przecież AgusiaW napisała cyt: "(...)[COLOR=#000000]dzisiaj poprosiłam ciocię zeby dawala jej jedzenie i zeby ja wpuściła na podwórko to będzie łatwiej potem ja zabrać(...)"[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eden']A co ze szczeniakami? Gdzie jest teraz suczka? W Staszowie ? Zdjęcia please :-)[/QUOTE]

wszystkie szczeniaczki(a prawdopodobnie bylo ich 6) "adoptowali"ludzie ze wsi,niewiem nawet ile maja tygodni,na zdjęcie tez czekam,ta wieś jest między Staszowem a Połańcem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaW']wszystkie szczeniaczki(a prawdopodobnie bylo ich 6) "adoptowali"ludzie ze wsi,niewiem nawet ile maja tygodni,na zdjęcie tez czekam,ta wieś jest między Staszowem a Połańcem[/QUOTE]
No to będą miały jak w "raju":angryy:szczególnie gdy wyjdzie ich charakter łowiecki:roll:

Link to comment
Share on other sites

wklejono go dzisiaj na kielecki wątek...czyli kolejny swiętokrzyski chart:

[h=2][/h] [INDENT] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/dscf4782e.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img196/7655/dscf4782e.jpg[/IMG][/URL]


hormon-jak ktos go zglosi do schronu jako zaginiony to jest u komorowicza jak cos-mlody,lagodny,nieznakowany,niekastrowany
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/121/dscf4791m.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img121/5689/dscf4791m.jpg[/IMG][/URL]
[/INDENT]

przebywa teraz u weta, ktory ma jakąś tam umowę z gminą, gdzie go znaleziono...gdyby ktoś chcial się czegoś dowiedzieć to podam na pw namiary do tego weta

Link to comment
Share on other sites

normalnie ostatnio mamy wysyp chartów!!
kto się teraz zajmuje charciolem? sprawdzono czy ma chipa,tatuaż? chociaż jak świętokrzyskie to pewnie kłusowniczy chart :(

proszę,miejcie na oku ta sunię i te szczeniaki co poszły "do adopcji" !! bardzo nie chcę aby mieszkały w jakichś ziemiankach,albo wisiały na łancuchu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eden']Pieknie następny :-( domy tymczasowe zapchane a tego biedaka trzeba przejąć aby nie trafil do kłusoli :-(
A dlaczego jest u weta? Jest chory?[/QUOTE]

jest u weta, bo ma podpisaną jakąś umowę z gminą na psy z tej gminy i je czasem przetrzymuje, bo gmina nie ma schronu ani miejsca na trzymanie bezdomniaków, pies jest zdrowy, niekastrowany, bez czipa, tatu...

Link to comment
Share on other sites

to jak wygląda w takim razie sytuacja prawna tego charta?
wet go przetrzymuje,bo nie ma schroniska,ale wiadomo,że wiecznie robić tego nie będzie
zatem jak długo pies będzie pod opieką weta?
czy potem wet musi psa oddać do jakiegoś schronu czy może przekazać go np nam czyli Chartom w potrzebie?
czy można go na koszt gminy zaszczepić i wykastrować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elisse']to jak wygląda w takim razie sytuacja prawna tego charta?
wet go przetrzymuje,bo nie ma schroniska,ale wiadomo,że wiecznie robić tego nie będzie
zatem jak długo pies będzie pod opieką weta?
czy potem wet musi psa oddać do jakiegoś schronu czy może przekazać go np nam czyli Chartom w potrzebie?
czy można go na koszt gminy zaszczepić i wykastrować?[/QUOTE]
Tez jestem ciekawa odpowiedzi na te pytania...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...