Jump to content
Dogomania

wyniki badan krwi - prosze o pomoc


Agnes

Recommended Posts

Witam! Własnie wróciłam do domu z wynikami badan mojej suki - ON 6 lat. Do weta pojade z nimi dopiero w poniedziałek, wiec poki co nie wiem co te wyniki oznaczaja - czy ktos mogloby zerknac i mi napisac? Z gory wielkie dzieki

Mocznik (mg/dl) 20,4

Kreatynina (mg/dl) 0,85

AST (U/I) 22,6

ALT (U/I) 167,8

AP (U/I) 1004

ja sie kompletnie na tym nie znam, nie wiem jak jest przecietnie u psa dlatego zwracam sie z taka prosba do was:)

Link to comment
Share on other sites

MOGĘ CI JEDYNIE ODPOWIEDZIEĆ ŻE

MOCZNIK MASZ W DOLNYCH GRANICACH NORMY (DLA PSA NORMA

20mg/dl -45 mg/dl)

KREATYNINA TEZ MIN MNIEJ OD NORMY( dLA PSA 1.0-1,7)-

CZYLI PIES NAPEWNO NA NERKI NIE CHORUJE.

( Jak bym chciała żeby mój Misiu miał takie ) :(

pozostałe to nie wiem ale któreś to są wątrobowe

ASPAT chyba za wysoki ale nie wiem w 100 %.

Link to comment
Share on other sites

hm...skoro jest tyle mozliwosci co do choroby to jak lekarz to wywnioskuje po takich wynikach? USG raczej nie zrobie...

Dlaczego nie zrobisz?

Możliwości jest dużo i dlatego chodzimy do lekarzy, a nie leczymy się sami na podstawie wyników ;)

Lekarz pewnie zna jeszcze jakieś objawy, widzi psa, może zajrzeć mu w oczy (oni tam widzą zażółcenie przy chorej wątrobie) itd...

Myślę, że lekarz coś wymyśli. 8)

Link to comment
Share on other sites

dlaczego nie zrobisz USG?? Ja w 2002 roku robilam swojej Cortusi 4 razy USG bo taka byla potrzeba, tez wlasnie miala chora watrobe i dzieki temu wiadomo bylo co psu zaserwowac, dlugi czas byla na karmach weterynaryjncych hepatic dostawala rozne leki i zreszta do tej pory dostaje i narazie sobie zyje dzielnie :)

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

bo niestety nie ma na to funduszy ostatnio:( to jest niestety glowny problem...od jakiegos czasu Beta nam bardzo choruje, duzo wydajemy na weta i poki co USG nie wchodzi w gre - zaczelam tez podejrzewac, ze to nowotwor, bo w piatek stwierdzono u Bety, ze prawdopodobnie ma dwa guzy mozgu :cry: czyli moga byc przerzuty...straszne to wszystko:( zobaczymy co powie wet w takim razie...

a sunia dostaje tez karme weterynaryjna, ale na jelita - RC Intestinal...ma tez problemy z trzustka...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Agnes']bo niestety nie ma na to funduszy ostatnio:( to jest niestety glowny problem...od jakiegos czasu Beta nam bardzo choruje, duzo wydajemy na weta i poki co USG nie wchodzi w gre - zaczelam tez podejrzewac, ze to nowotwor, bo w piatek stwierdzono u Bety, ze prawdopodobnie ma dwa guzy mozgu :cry: czyli moga byc przerzuty...straszne to wszystko:( zobaczymy co powie wet w takim razie...
a sunia dostaje tez karme weterynaryjna, ale na jelita - RC Intestinal...ma tez problemy z trzustka...[/quote]

po jakim badaniu weterynarz stwierdzil dwa guzy mozgu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Ariadna, skąd Ty wykopałaś ten topik?

Z tego co pamiętam, Beta miała robioną tomografię mózgu.[/quote]
no z samego poczatku :roll:
tak nie mozna ? no to kurde nic nie poradze... nie wiedzialam :niewiem:

:wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ariadna']
no z samego poczatku :roll:
tak nie mozna ? no to kurde nic nie poradze... nie wiedzialam :niewiem:
[/quote]
Ależ można, zwłaszcza jeśli masz pytanie na temat... 8)

[size=2]Po prostu trochę się zdziwiłam, jak zobaczyłam topik sprzed ponad roku. I trochę przykro się wraca do takich topików, wiedząc, że Beta i Misiu już nie żyją... :roll: [/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Po prostu trochę się zdziwiłam, jak zobaczyłam topik sprzed ponad roku. I trochę przykro się wraca do takich topików, wiedząc, że Beta i Misiu już nie żyją... [/quote]

dokladnie...choc w tym topicu nie bylo to podane wiec mogl ktos nie wiedziec :roll: teraz juz potrafie spokojniej podejsc do tego tematu do Bety...wiec i odpowiem

[b]Ariadna [/b] tak jak coztego napisala Beta miala robiona tomografie mozgu gdzie zostalo dokladnie powiedziane, a raczej widoczne - do tej diagnozy nie mial nikt watpliwosci...chyba miesiac po padaniu musielismy bete uspic po tym jak miala 6 atakow od rana...dluzej tego nie wytrzymalismy i pojechalismy do weta...

Link to comment
Share on other sites

[b]Ariadna[/b] nic sie nie stalo naprawde...to wszystko dzialo sie rok temu i moze jeszcze z pol roku temu nie potrafilabym tak o tym wszystkim pisac spokojniej, ale teraz juz potrafie i chce - sporo przeszlismy wszyscy, ale sporo sie tez nauczylam i o wet i chorobie wiec jesli ktos ma pytania chetnie odpowiem

Link to comment
Share on other sites

Tomografia zalecona nie byla bo wet nawet nas nie namawial na to badanie - to dosc drogie badanie w zwiazku z tym w ogole nie bralismy tego pod uwage. W Wigilie Bozego Narodzenia Beta dostala pierwszy - dlugi i silny zreszta - atak padaczki. Przez swieta powtorzyly sie jeszcze 3 razy. I tak sie zaczal horror. Chyba po 3 m-cach znajoma zalatwila nam po kosztach tomografie glowy na SGGW...Dzieki temu wiedzialam co sie dzieje i co sie dziac moze...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...