Jump to content
Dogomania

doping na zawodach


AM

Recommended Posts

[quote name='mimoza']:razz: No dobra, tylko, ze kamizelka gappaya kosztuje więcej niż ta "psia" kurtka...
Jakby fartuch był droższy niż kiecka, to chyba na imprezy zaczęłabym zakładać fartuch :p[/quote]

A na treningi odświętne kiecki;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 451
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='monisieczka']dobrze, ostatni raz na ten temat, czy w moim poście było jedno słowo na temat jakiegos konkretnego regulaminu???? w ten sposób możemy do usmarkanej smierci, dla mnie każdy regulamin jesli chce w czymś tam brac udział jest obowiązujący bez wyjatków, bo chyba po to jest. jesli mi nie pasuje regulamin olewam to cos. proste?[/quote]

No i właśnie o to chodzi, że zakaz kamizelek był WBREW regulaminowi! I za to można podać organizatora do sądu. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name=' BeataG']Gosiu, no teraz to pobiłaś nawet Orwella. :evil_lol: Czy to znaczy, że sędziowie mają sprawdzać, w czym kto na co dzień ćwiczy z psem? I jak zawodnik ma udowadniać, że w jakimś stroju ćwiczy albo nie ćwiczy? No sorry, to już paranoja do kwadratu. :angryy:[/quote]

Ale czy do wszystkiego potrzebny nam jest ktoś kto nad nami stoi i łypie okiem, ktoś kto musi nas pilnować czy gramy uczciwie czy też nie? Nie potrafimy sami się upilnować? Jeśli ćwiczymy z psem w golfie, pod którym chowamy piłkę, to chyba nie jest problem założyć na zawody bluzy bez golfa?

Czy przykład podany na saszetkach przez ayshe serio nie zobrazował o co w tym wszystkim chodzi?

Z tymi motywatorami to nie chodzi o to, że sędzia się uczepi, że będą gadać, tylko o to by być uczciwym wobec siebie... Wychodzimy na płytę by się sprawdzić to zostawiamy wszystko co kojarzy się psu z nagrodą za taśmą, wchodzi tylko pies i przewodnik, który to właśnie ma się kojarzyć z nagrodą. Nie rzeczy, nie ubrania a przewodnik sam w sobie. Urządzamy sobie trening na zawodach - no problem. Wnosimy motywator - zgłaszamy to sędziemu...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ale czy do wszystkiego potrzebny nam jest ktoś kto nad nami stoi i łypie okiem[/quote]

nie, nie jest, tylko nie nazywajmy czegoś co jest zgodne z regulaminem [B]oszustwem, a to miało tu miejsce [/B]- zmieńmy regulamin na startowanie nago i nie będzie wątpliwości bo w przeciwnym wypadku na następnych zawodach ayshe powie, że pewnie mój pies uczony był na okulary (że tak skorzystam z przykładu Beaty) a moja wada wzroku to jedna wielka ściema...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No i właśnie o to chodzi, że zakaz kamizelek był WBREW regulaminowi! I za to można podać organizatora do sądu. :angryy:[/quote]wg regulaminu.bo wnoszenie na plyte dopingu jest zakazane.
ale polak bedie bronil wszyskiego jak niepodleglosci zamiast po prostu sobie odpuscic bo o co ta walka?o durna kamizelke?wogole niestety neik umam dyskusji.dyskusji ciagle o tym samym.chcecie se nabi tyle stron co na watku kopiowac uczy czy nie?
aaaa zreszta....fajnie..na onki wejdzie wiecej osob ,watek stanei sie niebywale popularny.
kto nie skumal o co chodzi z ta kamizelka vide motywator yto i tak nie skuma wiec.....
pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze dlugiego zywota kamizelek,saszetek i innych pomyslow.czlowiek jest baardzo pomyslowy.a nasz wspanialy narod ma taka super ceche ze glownei zastanawia sie jak cos obejsc byle nei ograniaczac swojej osobowosci oi wolnosci osobistej.ja chyba za duzo przebywam ze szwabami i niem oge tego kompletnie skumac.bardzo przepraszam za umyslowe imbecylstwo i zycze weielu stron kompletnie jalowej dyskusji:D.
:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']wg regulaminu.bo wnoszenie na plyte dopingu jest zakazane.
ale polak bedie bronil wszyskiego jak niepodleglosci zamiast po prostu sobie odpuscic bo o co ta walka?o durna kamizelke?wogole niestety neik umam dyskusji.dyskusji ciagle o tym samym.chcecie se nabi tyle stron co na watku kopiowac uczy czy nie?
[/quote]

Coś w tym jest:hmmmm:wg prawa kopiowanie też jest zabronione, ale niektórym to nie przeszkadza8-)psu z ogonem bez wątpienia lepiej się pracuje ale niektórzy twierdzą, że to tylko kwestia gustu...

Wróżę temu topikowi dłuuuugie życie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Coś w tym jest:hmmmm:wg prawa kopiowanie [B]też [/B]jest zabronione, ale niektórym to nie przeszkadza8-)psu z ogonem bez wątpienia lepiej się pracuje ale niektórzy twierdzą, że to tylko kwestia gustu...[/quote]

Kopiowanie jest zabronione ustawą, starty w kamizelkach nie są zabronione nawet regulaminem zawodów, więc słowo TEŻ nie ma tu absolutnie racji bytu. :mad:

[QUOTE]moim zdaniem to nie kwestja regulaminu tylko wlasnych zasad i tez dalsza dyskusje uwazam za bezcelowa[/QUOTE]

Dokładnie to napisałam wyżej, jeśli komuś własne zasady (sumienie) nie pozwalają na starty w kamizelkach, to niech w nich nie startuje, ale niech nie wymaga tego od innych. Swoją drogą ciekawa jestem, czy uzbierałoby się w Polsce 5 psów "robionych" na kamizelkę z systemem. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

o ile sie nie myle (a fakt ze mogę sie mylic ) w regulaminie nie ma ze przewodnik kladac slad nie może nasmarowywac butów kiełbasa czy innym swiństwem:) są tacy którzy tak robią . Czyli w zasadzie robia ok bo w regulaminie tego nie ma ? :p I do sądu z tymi którzy im na to nie pozwolą:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Animacja']o ile sie nie myle (a fakt ze mogę sie mylic ) w regulaminie nie ma ze przewodnik kladac slad nie może nasmarowywac butów kiełbasa czy innym swiństwem:) są tacy którzy tak robią . Czyli w zasadzie robia ok bo w regulaminie tego nie ma ? :p I do sądu z tymi którzy im na to nie pozwolą:diabloti:[/quote]

Animacja, po pierwsze kiełbasa jest jedzeniem, czy ją wnosisz w kieszeni czy na butach, jest to wnoszenie jedzenia, które jest zabronione regulaminem. Po drugie patrz ostatnie zdanie w moim poprzednim poście. Czy dlatego, że ktoś do kamizelki wymyślił system z wyskakującą piłką, to należy zakazywać kamizelek, w których na ten system nie ma miejsca? A jak ja wymyślę taki system w spodniach, to każesz wszystkim zawodnikom startować w samych majtkach? :cool3: 99% startujących psów w tym kraju nie widziało na oczy systemu Fontana, bo ich właścicielom zwyczajnie nawet nie przychodzi to do głowy, że taki system może cokolwiek pomóc, albo po prostu ich na taki system nie stać. A tak na dobrą sprawę w czym ten system pomaga? Jedynie w patrzeniu na przewodnika, które nigdzie nie jest wyraźnie wymagane regulaminem i zagraniczni sędziowie nawet za brak tego patrzenia nie odejmują punktów (o co, jak pamiętam, były u nas wielkie pretensje do sędziego na którychś zawodach). Nie pomaga ani przy problemach z odstawianiem zadu (wręcz przeciwnie), ani przy podgryzaniu aportu, ani przy krzywym siadaniu na "do mnie", ani przy wolnym siad czy waruj w marszu. A to że ktoś ma obsesję na punkcie kamizelek, to sorry, ale nie jest wystarczającym powodem do zakazywania startu w nich zawodnikom, którzy systemu Fontana na oczy nie widzieli, a kamizelkę noszą po prostu dla wygody. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG'] Aczkolwiek tu już się wyjaśniło, że zdjęcie kurtek nie było wymogiem sędziego (sędzia na PT nie wymagał również zdjęcia kamizelek), tylko nadinterpretacją samych zawodników. Nadużyciem i przerostem formy nad treścią był zakaz kamizelek w obi (aczkolwiek tu zeznania nie są spójne, czy chodziło o wszystkie kamizelki, czy tylko te z systemem).[/quote]

sory ale chyba nie umiesz czytac - wyraznie bylo ze sedzia na obidience a takze sedzia na pt wymagal zdjecia kamizelek - wszelkich ! bez roznicy czy byly to kamizelki gappaya czy inne ! wiec moze nie przekrecaj tego co inni pisza dobrze ??? bo nikt nie pisal ze byl wymog zdjecia kurtek ale bylo pisane ze byl wymog zdjecia kamizelek ! fakt ze potem sedzia od pt widzac kamizelke na starcie nie przypomnial o tym i nie nakazal jej zdajc mimo iz wcesniej potwierdzil ze ma nie byc kamizelek to juz inna sprawa - ale BYL NAKAZ ZDJECIA KAMIZELEK i na obi i na pt !!!!!


to czy dla ciebei jest to absurd czy nei to jzu inna sprawa - dla mnie bzdura jest to co piszesz np o tym ze kamizelki chronai kurtke przed pobrudzeniem bo np rekawy kurtki brudza sie przy skaczacym psie tak samo czy chocby przy dawaniu nagrodek nieskaczacemu psu tez sie brudza wiec bzdura oczywista ;) nie mowiac juz o tym co napsala mimoza - watpie czy ktos wywalalby 3 razy tyle kasy akurat na taka kamizelke mogac miec z mniejsze pieniadze kurtke czy nawet 2 inne kurtki ;)


dla taka kamizelka jest tym samym co torebka na pilki gappaya... czyli wedlug regulaminu powinna jako motywator zostac poza polem startowym..koniec kropka... to ze wiekszosc osob jest wstanei zrozumeic ze ta kamizelka jest tym samym dla psa co saszetka na nagrody/pilki a ty nei to juz przykro mi twoj klopot...

a ilosc psow robionych nakamizelke ??? wiesz mogloby cie zadziwic jak wiele jednak psow widzialo cos takiego ;) i jak wielu psom/rasom psow pomaga to w nauce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Kopiowanie jest zabronione ustawą, starty w kamizelkach nie są zabronione nawet regulaminem zawodów, więc słowo TEŻ nie ma tu absolutnie racji bytu. :mad:[/quote]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=7760521&postcount=3132[/URL]

Jak widzisz w tym temacie również są różne są interpretacje:shake:

[quote name='shida']sedzia na obidience a takze sedzia na pt wymagal zdjecia kamizelek - wszelkich ! bez roznicy czy byly to kamizelki gappaya czy inne ! wiec moze nie przekrecaj tego co inni pisza dobrze ??? bo nikt nie pisal ze byl wymog zdjecia kurtek ale bylo pisane ze byl wymog zdjecia kamizelek ! fakt ze potem sedzia od pt widzac kamizelke na starcie nie przypomnial o tym i nie nakazal jej zdajc mimo iz wcesniej potwierdzil ze ma nie byc kamizelek to juz inna sprawa - ale BYL NAKAZ ZDJECIA KAMIZELEK i na obi i na pt !!!!![/quote]

chyba wyraźniej nie da się napisać?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shida']sory ale chyba nie umiesz czytac - wyraznie bylo ze sedzia na obidience a takze sedzia na pt wymagal zdjecia kamizelek - wszelkich ! bez roznicy czy byly to kamizelki gappaya czy inne ! wiec moze nie przekrecaj tego co inni pisza dobrze ??? bo nikt nie pisal ze byl wymog zdjecia kurtek ale bylo pisane ze byl wymog zdjecia kamizelek ! fakt ze potem sedzia od pt widzac kamizelke na starcie nie przypomnial o tym i nie nakazal jej zdajc mimo iz wcesniej potwierdzil ze ma nie byc kamizelek to juz inna sprawa - ale BYL NAKAZ ZDJECIA KAMIZELEK i na obi i na pt !!!!![/quote]

A to bardzo ciekawe, bo nikt inny, tylko Ty na pytanie asher kilka stron wyżej odpowiedziałaś coś dokładnie odwrotnego:

[QUOTE] Napisał [B]asher[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=8554641#post8554641"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Też mi się tak wydaje...
A jakby ktoś nie zgodził się zdjąc kamizelki, to co? Nie dopuszczono by go do startu, czy na wstępie dostałby detkę?
I czy chodziło konkretnie o kamizelki gappaya, czy o wszelkie, jakiekolwiek kamizelki?[/I]
tak chodzi o te konkretne kamizelki [/QUOTE]

A Glonek pisał, o zdejmowaniu bluz i kurtek. Mnie tam nie było, dlatego dopytywałam się, co było wymogiem sędziego, a co inicjatywą samych zawodników. I o ile co bluz i kurtek uzyskałam jasność (to była inicjatywa samych zawodników), o tyle właśnie Ty raz piszesz, że sędzia na obi kazała zdjąć tylko kamizelki gappaya, a teraz, że wszystkie kamizelki. To jak w końcu było? :cool3: A kiwnięcie głową sędziego PT niekoniecznie musiało oznaczać (i jak widać nie oznaczało, skoro na molosa w kamizelce nie zareagował) zakaz startu w JAKIEJKOLWIEK kamizelce, a tylko akceptację zakazu startu w kamizelce z systemem, który to zakaz jest w świetle regulaminu uprawniony, w przeciwieństwie do zakazu startu w jakichkolwiek kamizelkach!

Mówisz, że dla Ciebie TAKA kamizelka jest tym samym, co saszetka na piłki. To w końcu TAKA czy KAŻDA? :cool3:

Na koniec jeszcze jedna prywatna uwaga. Znam sporo ludzi szkolących psy - własne i cudze. Sama też szkoliłam się pod kierunkiem kilku osób. A jako żywo kamizelki z systemem nie widziałam inaczej niż na zdjęciu na stronie gappaya. I nikt nigdy nie sugerował mi nabycia takiej kamizelki, choć wszyscy świetnie wiedzą, że na akcesoria dla psów jestem w stanie wydać nieograniczoną kasę, nawet kosztem popadnięcia w długi. Więc chyba jednak aż tak powszechnie ta kamizelka nie jest u nas używana? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']
Mówisz, że dla Ciebie TAKA kamizelka jest tym samym, co saszetka na piłki. To w końcu TAKA czy KAŻDA? :cool3:
[/quote]

wiesz jak dla mnie moga sobie i w kamizelkach startowac ale wtedy tak samo reszta nich mozezabierac pilki czy torebki na nagrody...


czy kazda kamizelka ? tak na wszlkei wypadek tak - bo raczej nikt nie dorabia dokazdej kurtki systemu tylko ma jedna takowa... owszem raczej to nei jest wtedy kamizelka z polaru ale nie ja jestem tworca regulaminu ani sedzia ktory takowy nakaz wydaje ...


co do sedziego od pt - dokladnie sprawa wygladala tak ze pani ktora pomagala sedziemy powiedziala ze tak kamizelki zdjac a on przytaknal - rowneiz slownie... choc jednym slowem prawie... zadowlona ? mam nagrywac kazde skinienie sedziego ?

nikt nei pytla czy konkretne kamizelki tylko czy kamizelki... a to ze napisalam ze chodzi o te konkretne gappaya bylo w kontekscie ze to od nich sie zaczelo i ze to tego typu kamizelki stanowia klopot... chyba oczywiste patrzac na moje wypowiedzi nie?


na to czy sedzia egzekwuje swoje zasady czy nie nie jest moja sprawa- ja na to wplywu nie mam...

jak dla mnie super byloby gdyby wszyscy uczciwie wchodzili bez motywatorow na plyte... czyli rzeczy ktore byly kiedykolwiek uzywane do motywacji psa ! a kamizelka ktora ma system jest taki przedmiotem - szczegolnie ze wlasciciel sam mowil ze jejkiedys tak uzywal wiec sprawa jasna...

jesli ktos chce zmotywatorem to super poza przebiegiem treningowo ak najbardziej niech tez ma mozliwosc przejscia... moze sobie wtedy brac pilki i robic korekty itd... czemu nie ?

ale jak mamy start i plyte to maja byc takie same warunki - skoro ma nie byc motywatorow to ma nie byc... kamizelka podczas startu konieczna nie jest - pies na plycie nie bawi sie z przewodnikiem, nie skacze na niego wiec nie ma klopotu ze go pobrudzi...:eviltong: nie ejst tez na tyle ciepla by byla to znaczaca roznica:cool3: a szczegolnie kamizelka w kolorze czarnym przystosowana do systemu fontana jest motywatorem...

tak samo nieczystym zagraniem jest szeptanie, strzal przed wystepami, itd...

i wiesz co nie mam juz ochoty tlumaczyc ci o co chodzi - wiele osob probowalo ale ty nie widzisz sprawy trudno... dla wiekszosci kamizelka z systemem jest tym samym co saszetka na pilke... i pies doskonale ja rozpoznaje w ten sposob...nawet jesli wyjmie sie sam system !

ja poprostu jestem za jak najczystszymi startami - by faktycznieoc porownac stopien wyszkolenia i poziom psow... a wygrana ? dla mnei nie jest wazna - nie po to szkole psa - dla nas jest to super zabawa i wyzwanie - bo bysmy nei trenowaly ipo ;) w ktorym nasyzm najwiekszym osiagnieciem moze byc zdanie ipo1 no moze ipo2... ale co wiecej ? heheh nic bo mam bordera o czym doskonale wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shida']a szczegolnie kamizelka w kolorze czarnym przystosowana do systemu fontana jest motywatorem... [/quote]

Sorry, to zdanie znowu zakrawa mi na obsesję. Kamizelki z systemem Fontana - w każdym razie kamizelki gappaya - są dostępne w sprzedaży w takiej samej gamie kolorystycznej, jak kamizelki francuskie, które do tego systemu przystosowane nie są, a mają dokładnie ten sam krój, z wyjątkiem tej jednej kieszeni na piłkę. Czyli są całe czarne, czerwono-czarne, niebiesko-czarne i beżowo-czarne. :evil_lol:

Czy dobrze zrozumiałam, że molos miał na sobie kamizelkę francuską, a nie kamizelkę przystosowaną do systemu (jeśli mnie pamięć nie myli, nazywa się ona Profi), ale z odłączonym systemem? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Animacja swietny przyklad z posmarowanymi butami na sladzie w odniesieniu sie do regulaminu.I dopowiem jeszcze ze nie chodzi juz o same kamizelke,ktora uzywamy w codziennym treningu.Niestety kamizelki te sa dosc powszechnie jeszcze stosowane, jako pomoc.Chodzi mi o podejscie ludzi to tematu dopingu.Jak przykladow wiele, mozna byc "nie fer" pomimo ze nie lamiemy regulaminu[bezposrednio].

Link to comment
Share on other sites

Doping na zawodach bez wzgledu co by nie wymyslec, jest zabroniony i nie etyczny.
Chociaz od zawsze niektórzy zawodbnicy wymyslali jak obejsc regulamin.
Na sladach smarowanie butów kiełbasa.
A przy okazji
[QUOTE]Animacja, po pierwsze kiełbasa jest jedzeniem, czy ją wnosisz w kieszeni czy na butach, jest to wnoszenie jedzenia, które jest zabronione regulaminem. [/QUOTE]
Na butach wnosi sie sam zapach.
Na agilitach czepiono sie tego ze w regulaminie jedynie pisze ze nie mozna nic trzymac w rekach. Wiec wnoszono w kieszeniach. Problem pojawiał się jak w biegu cos komu wypadło i sedzia zauwazył i dyskwalifikował. No ale trudno oczekiwac ze sedzia bedzie rewidował zawodnika.
Potem grupa Polaków wymysliła rzucanie piłeczek na ring po skończonym biegu, az w końcu czeski sedzia podszedł do polskiej grupki i powiedział ze jeszzce raz poleci piłeczka a zdyskwalifikuje zawodnika.
Taka mała uwaga. Faktycznie w agility jest tak ze jak jest jakis problem z psem zgłaszamy sedziego ze biegniemy z piłeczka i sedzia nie ocenia psa, nawet nie zawsze wyjdzie na ring. To jest jasna sytuacja. Ale tu chyba nie mozna sie było powoływac na to bo pies został oceniony.
Do niedawna Czesi mieli metode robienia treningu, czyli biegnie i w trakcie biegu wyciaga smakołyk na strefie i kończy bieg dyska. Z tego co mi ktos pisał, juz zostało to zabronione.
W PT tez było róznie. Saszetki z piłka gdzie nawet na którys MP, osoba z czołowej lokaty, wyjeła piłeczke jeszcze zanim całkowicie zeszła z boiska. Ale siedzia tego nie zauwazył. Na innych zawodach jedna z osób chciała wejsc z piłeczka schowana, ale zostało to zauwazone i zgłosozne sedziemu i sedzia nakazał zostawienie piełczki poza boiskiem.
Teraz mamy kamizelki. Oczywiscie mozna mówic ze one tak naprawde nie pomagaja itp. Tylko skoro nie pomagaja to dlaczego dla swietego spokoju nie zostawic ich poza ringiem na te pare minut. Chyba zaden problem?
JAkos nie bardzo to do mnie przemawia ze niby nie pomagaja a zawodnik ma problem zeby go zostawic. Kiedys były zawody na otwartym boisku, zar z nieba, pot sie lał, zawodnicy siedza na trybunach w t-shirtach a na płyte melduja się w kamizelkach, a tam jeszcze wiekszy zar.
No i tak mozna zawsze cos wymyślec, tylko po co? Skoro pies musi isc na dopingu, to moze odpuscic sobie start. I wystartowac wtedy kiedy nie bedzie potrzebowac dopingu.
Moze rozwiazaniem dopóki nie wyszczególnia wszystkie w regulaminie, a to bedzie pewnie osobny duzy rozdział, Organizator bedzie musiał zapewniac olbrzymie numerki z materiału przykrywajce kamizelki.

Link to comment
Share on other sites

fanie, zacielismy sie na kamizelkch:p wg mnie wszelka forma dopingu wnoszona na ring jest feeeeeeeee. kamizelka z systemem, na ktora Avatar juz dawno nie uczy sie (ale keidys sie uczyl:eviltong:) nie powinna znalezc sie na plycie. wszystko zalezy od uczciwosci zawodnikow.:roll:
ale na plan dalszy zeszlo pomaganie w komendzie "zostan". bo polaczenie jednego z drugim daje zly obraz ciebie (molos).
a to kto jak i po co startowal w zawodach to chyba jego indywidualna sprawa:diabloti: i nie tobie to oceniac:cool1:

ale oczywiscei mozemy dalej bic piane, ze fontanna bo zimno itp:evil_lol:

a tak poza tematem spytam - molos - czy moge liczyc na pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eddiii']BeataG-wiesz co ? wpadnij na jakies zawody - to wtedy pogadamy:razz::evil_lol: bo tak to piszesz rzeczy apstrakcyjne:p[/quote]

Żeby była pełna jasność. Ja w zawodach posłuszeństwa nie startuję i startować nie będę. Żaden z zawodników mnie ani ziębi ani grzeje (choć miło, jak wygrywa belg, ale po prostu miło i tyle, bo to moja rasa, jak wygra inny pies, to też się świat nie zawali). I jak najbardziej jestem za zasadami fair play. Ale jestem i zawsze będę przeciwniczką posuwania się do absurdu, paranoi i obsesji. Bo stąd się potem biorą bzdurne zakazy w regulaminach (jak choćby ten kretyński zakaz startów w koszulkach z logo klubu), stąd się bierze podejrzliwość i posądzanie również Bogu ducha winnych zawodników o przekręty itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote]czlowiek jest baardzo pomyslowy.a nasz wspanialy narod ma taka super ceche ze glownei zastanawia sie jak cos obejsc byle nei ograniaczac swojej osobowosci oi wolnosci osobistej.ja chyba za duzo przebywam ze szwabami i niem oge tego kompletnie skumac.bardzo przepraszam za umyslowe imbecylstwo i zycze weielu stron kompletnie jalowej dyskusji:-D.[/quote]ta, a świstak siedzi i zawija - [B]cały mój post był o tym, że u naszych sąsiadów, drużonowych mistrzów świata 2007, to norma[/B] (z fotkami, nazwiskami, filmami) a ty dalej swoje - gratuluję oporności na fakty i wiedzę!

nasz naród ma taką cechę niestety (mam nadzieję, że ta cecha jednak zaniknie), którą ty tu zaprezentowałaś - zawiść, nadinterpretacja i pomówienia oraz sugerowanie, że coś zgodnego z regulaminem jest oszustwem :( ale widzę, że ci nie przeszkadza dalej świetnie się bawić :( no cóż - to twoje sumienie

[quote]sory ale chyba nie umiesz czytac - wyraznie bylo ze sedzia na obidience a takze sedzia na pt wymagal zdjecia kamizelek - wszelkich ! bez roznicy czy byly to kamizelki gappaya czy inne ! wiec moze nie przekrecaj tego co inni pisza dobrze ???[/quote]po pierwsze - pisałaś dokładnie o TYCH kamizelkach i dlatego pytałem co z HST, z Polytanu czy z kurtkami z systemem - bo takie widziałem - możesz mi odpowiedzieć? zwłaszcza interesują mnie kurtki :] ale pewnie się zacznie dyskretna zmiana tematu :D

LALUNA, ok, czyli te psy które startowały treningowo i było po 10 szeptanych komend też nie powinny zostać ocenione? bądź konsekwentna! :D a te psy zdały egzamin w tym momencie!!! ja nie mam nic przeciwko dyskwalifikacji większości zawodników :P bo mój występ (powtórzę po raz N-ty) traktuję treningowo!!! no i po to by był choć jeden bokser na MKBoksera :P

Eddiii, czytałaś moje posty? słuchajcie, bo to traci sens! ja już na wszystko co piszesz odpisałem (poza reklamacją - jeśli to szelki to oczywiście wymieniony zostanie pasek)! ileż można? przeczytaj jeszcze raz bo to jak rzucanie grochem o ścianę! NIC o kamizelkach nie ma w regulaminie, a prośby sędziego nie słyszałem bo bym się zastosował - choć bym [B]nie musiał[/B] bo organizator nie uprzedzał przed zawodami o takim wymogu a co ważniejsze [B]NIE MA O TYM SłOWA W REGULAMINIE wg którego zawody się odbyły!!![/B]

jackdaw, możesz się ustosunkować do tego co napisałem wcześniej? [B]czy uważasz, że sędzia międzynarodowy z Czech i dwaj inni zawodnicy na MPIPO w Żyrardowie OSZUKIWALI (bo takie texty tu padały)?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B] jakoś wybiórczo odpisujesz na posty... może to trochę niewygodne dla ciebie?

[quote] ale na plan dalszy zeszlo pomaganie w komendzie "zostan". bo polaczenie jednego z drugim daje zly obraz ciebie (molos).[/quote]a to, że nie rozumiesz co czytasz (zakładam, że czytasz) daje zły obraz ciebie (to tylko odbicie piłeczki :P ) - pisałem o tym nie raz i po raz kolejny muszę... zadawałem też pytanie - czy gorsze jest 10-krotne szeptanie do psa w nadziei, że sędzia nie usłyszy (cel: oszukanie go) przez zawodnika, który MA NA TO WPŁYW!!?? czy szeptanie z zewnątrz na co zawodnik nie ma wpływu i o czym nie ma bladego pojęcia? za co powinien być dysk? pomijam, że to przede wszystkim wina organizatora, że ktokolwiek mógł stać tuż obok psa... ale o tym też pisałem i nie tylko ja. [B]Czy 10 komend daje dobry obraz ayshe jako nauczyciela[/B] i startujących jako zawodników, sportowców? ale dziwnie jakoś nikt tego nie neguje [B]tutaj[/B] :] :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...