Jump to content
Dogomania

Zawody, seminaria, pikniki, pokazy itp Agility 2008


belgunia

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']Temat nie przekleje bo zbyt duzo offowych dyskusji.[/quote]Widzę, że już mniej, bo mój post, w którym była prośba o odklejenie przez moda starych i od wielu miesięcy przeterminowanych tematów, [B]ZNIKNął BEZ śLADU:angryy:[/B]? Czy post z prośbą o przyklejenie tematu tez zniknie? A może ten nie jest tak niewygodny, jak mój?
Nie wmówisz nikomu, że to zwykłe sprzątanie, bo jak sama zauważyłaś jest tu zbyt dużo offowych postów i nic z tym nie zrobiłaś:shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Widzę, że już mniej, bo mój post, w którym była prośba o odklejenie przez moda starych i od wielu miesięcy przeterminowanych tematów, [B]ZNIKNął BEZ śLADU:angryy:[/B]? Czy post z prośbą o przyklejenie tematu tez zniknie? A może ten nie jest tak niewygodny, jak mój?
Nie wmówisz nikomu, że to zwykłe sprzątanie, bo jak sama zauważyłaś jest tu zbyt dużo offowych postów i nic z tym nie zrobiłaś:shake:.[/quote]

[COLOR=seagreen][B]Odpowiem Ci po raz ostatni tutaj. Jezeli masz jakas prosbe do mnie to zachowaj forme PEŁNEJ KULTURY. Kolejny raz próbujesz prowokowac dyskusje offową, która juz zaczałes na topicu M Świata. Proponuje zapoznac sie z regulaminem bo go cały czas łamiesz.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']tak samo jak coćby [U][B]blaira[/B][/U]pisząc: Martynkao, mam na to rade...przenies sie na dzienne :evil_lol:
Wytłumacz mi, czemu mój [B]post zniknął bez śladu[/B], a np. jej został? Zresztą zostało więcej postów, które nie trzymają się tematu...[/quote]Robull, nie jestem LALUNĄ, ale jako moderator, zgadywałabym, że Twój post został usunięty dlatego, że łamał konkretny punkt Regulaminu, o ten:

[quote]8. Wątpliwości i uwagi dotyczące sposobu moderowania zgłaszamy wyłącznie na PW moderatora odpowiedzialnego za dany dział, Margo bądź Admina.[/quote]

W usuniętym poscie zwracałeś moderatorowi uwagę na temat jej moderowania, więc post ten łamał regulamin. Myślę, że dlatego został usunięty. :niewiem: W ostatnim swoim poscie robisz to ponownie... Warto więc chyba, żebyś się zastanowił, czy chcesz - i czy jesteś w stanie - pisać swoje posty zgodnie z regulaminem dogomanii. Jeśli nie jesteś, to może nie warto czasu tracić, bo mod może je usuwać szybciej, niz Ty mozesz je pisać... ;)

Fajnie by było, żeby te dyskusje (łącznie z moim obecnym postem) usunąć z tego topiku, bo one naprawdę niczemu nie służą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Robull, nie jestem LALUNĄ, ale jako moderator, zgadywałabym, że Twój post został usunięty dlatego, że łamał konkretny punkt Regulaminu, o ten:



W usuniętym poscie zwracałeś moderatorowi uwagę na temat jej moderowania, więc post ten łamał regulamin. Myślę, że dlatego został usunięty. :niewiem: W ostatnim swoim poscie robisz to ponownie... Warto więc chyba, żebyś się zastanowił, czy chcesz - i czy jesteś w stanie - pisać swoje posty zgodnie z regulaminem dogomanii. Jeśli nie jesteś, to może nie warto czasu tracić, bo mod może je usuwać szybciej, niz Ty mozesz je pisać... ;)

Fajnie by było, żeby te dyskusje (łącznie z moim obecnym postem) usunąć z tego topiku, bo one naprawdę niczemu nie służą.[/quote]a dlaczego znika (poprzednia zniknęła) moja odpowiedź do Ciebie, która na 100% żadnego regulaminu nie łamała? Ciekawe czy ta wersja zniknie? Jak nie, to może wreszcie uda mi się napiosać coś, co przetrwa kilka minut.

Oki, przetrwał mój post chyba już ze 3 min. a więc może ten już nie zniknie :)
Otóż Flaire, napisałem w moim wykasowanym poscie, że zgadzam się z Tobą, że powinno się wyciąć posty offo, w tym Twój i mój, ale i inne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Moze sie zapiekły.....:evil_lol:[/quote] Pati, musze Cię ostrzec...wiesz, lubię Cię i dobrze ci radzę skasuj ten post, bo jak Laluna go zobaczy, to Ci go wykasuje, bo nie jest na temat tego topiku i co gorsza potwierdza, że ta [FONT=Times New Roman][I]specjalistka[/I][/FONT] od wszystkiego nawet forum moderowac nie potrafi. Może dlatego, że jak cos jest do wszystkiego, to zwykle jednocześnie jest do niczego.

[quote name='LALUNA']Proponuje oznaczyc innymi kolorami osobno:
- zawody oficjalne
- zawody nieoficjalne
- seminaria[/quote]No tak, tylko czy mamy definicję, co to są zawody oficjalne i zawody nieoficjalne? Jeśli by to forum było oficjalnym forum ZKwP, to możnaby mniemać, że oficjalne, to te, które są organizowane zgodnie z regulaminem FCI. Nieoficjalne, to wszystkie pozostałe? Ale po pierwsze, to nie jest forum ZKwP, tylko zwykłe prywatne forum jakich tysiące w sieci. Po wture, to oznacza, bo tak sugeruje, że na zawodach niezatwierdzonych przez ZKwP łamie sie regulamin FCI. Jesli tak, to czemu startuje w nich więcej zawodników niz na tych związkowych?
Proponują zawtem odejść od twj dziwnej nomeklatury i zawody nazywać zgodnie z rzeczywistością. No, bo jeśli zawody organizowane są oficjalnie przez legalnie działjaącą instytucję (np. legalnie działająćą firmę szkolącą psy), legalnie działające stowarzyszenie, lub inną organizację, to trudno nazywać je nieoficjalnymi. Jesli jeszcze organizator prowadzi poważne rozmowy z wielkimi firmami w celu pozyskania sponsorów na nagrody, na pożąny stadion lub halę, na fotokomurkę itp., a jednocześnie mówi się, że to jakies tam takie nieoficjalne zawody, to jakies nieporozumienie, żeby nie powiedzieć, że to działanie mające na celu szkodzić agility.

Reasumijąc, co to znaczy oficjalne i nieoficjalne? Oficjalne, to ważne, a te nieoficjalne, to takie prywatne spotkanie kilku osób?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull'] Jesli tak, to czemu startuje w nich więcej zawodników niz na tych związkowych?[/quote]
Bo może ludzie chcą startować, bo może tych "legalnych" (cokolwiek by to miało oznaczać) zawodów jest wciąż za mało, bo za te nielegalne często jest mniejsza opłata itd itp.

[quote name='Robull']Jesli jeszcze organizator prowadzi poważne rozmowy z wielkimi firmami w celu pozyskania sponsorów na nagrody, na pożąny stadion lub halę, na fotokomurkę itp., a jednocześnie mówi się, że to jakies tam takie nieoficjalne zawody, to jakies nieporozumienie, żeby nie powiedzieć, że to działanie mające na celu szkodzić agility.[/quote]
Robull, podziwiam Twoje dążenie do tego, aby osoby, które coś robią dla agility nazywać szkodnikami. Dla wielu startujących nie ma znaczenia, czy na dane zawody związek dał błogosławieństwo, czy się na nie wypiął, kto jest organizatorem i o jakie tytuły walczymy. Dla wielu osób zawody są okazją do miłego spędzenia czasu, pobiegania z psem, spotkania ludzi. A że związek akurat te zatwierdził może dla nich oznaczać tyle, że opłata będzie wyższa. Zaś co do rzekomego łamania regulaminu, to o ile pamięć mnie nie myli, nie wolno startować w imprezach organizowanych przez organizacje konkurencyjne. Trzeba naprawdę wiele złej woli, aby kluby czy osoby, które tyle wnoszą do polskiego agility nazywać konkurencją dla ZK i twierdzić, że ich działania są szkodliwe.
I jeszcze jedno - zastanawiam się, jak w tym wszystkim widzisz swoją szanowną osobę, bo jeszcze w tym roku sędziowałeś taką szkodliwą imprezę, według Twoich kryteriów łamiącą regulamin FCI, a przy tym sprawiałeś wrażenie, że się całkiem dobrze bawisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Robull, podziwiam Twoje dążenie do tego, aby osoby, które coś robią dla agility nazywać szkodnikami. Dla wielu startujących nie ma znaczenia, czy na dane zawody związek dał błogosławieństwo, czy się na nie wypiął, kto jest organizatorem i o jakie tytuły walczymy. Dla wielu osób zawody są okazją do miłego spędzenia czasu, pobiegania z psem, spotkania ludzi. A że związek akurat te zatwierdził może dla nich oznaczać tyle, że opłata będzie wyższa. Zaś co do rzekomego łamania regulaminu, to o ile pamięć mnie nie myli, nie wolno startować w imprezach organizowanych przez organizacje konkurencyjne. Trzeba naprawdę wiele złej woli, aby kluby czy osoby, które tyle wnoszą do polskiego agility nazywać konkurencją dla ZK i twierdzić, że ich działania są szkodliwe.
I jeszcze jedno - zastanawiam się, jak w tym wszystkim widzisz swoją szanowną osobę, bo jeszcze w tym roku sędziowałeś taką szkodliwą imprezę, według Twoich kryteriów łamiącą regulamin FCI, a przy tym sprawiałeś wrażenie, że się całkiem dobrze bawisz.[/quote]Mokka, z całym szacunkiem, ale kompletnie nie zrozumiałaś mojego postu. Piszesz, jakby z uprzedzeniem, a nie odnośnie dokładnie tego o czym ja mówiłem.
Absolutnie nie chodziło mi o to, o czym Ty piszesz. Zastanowiłem się tylko głośno, czy ta nomenklatura (zawody oficjalne i zawody nieoficjalne) jest właściwa. Nie mam i nigdy nie miałem nic przeciwko zawodom "nieoficjalnym" i zawsze chętnie na nich bywałem i masz rację, że dobrze się na nich bawiłem.
Chodzi wyłącznie o to, że to nie jest oficjalna strona ZKwP, tylko czyjaś prywatna, a forumowicze nie są w całości członkami Związku. To, co według ZKwP jest nie jest oficjalne (zawody niezgłoszone i/lub niezatwierdzone przez tę organizację) dla innych może być jak najbardziej imprezą całkowicie oficjalną. Jeśli będę organizował takie zawody, które nie zostaną zatwierdzone przez ZKwP, a ja poproszę o patronat oraz o oficjalną wizytę i osobistą obecność np. Panią Prezydent Warszawy, to czy to będą nieoficjalne zawody? Dla ZKwP oczywiście tak, ale tylko dla nich.

Dlatego proponuję zmianę nomenklatury na:
- zawody zatwierdzone (może uznane?) przez ZKwP
- zawody niezatwierdzone (może nieuznane?) przez ZKwP

To, co dla jednych jest nieoficjalne, dla innych już takie być nie musi.


I jeszcze jedno... z góry zakładasz, że zawody tzw. nieoficjalne, to takie, na które Związek sie wypiął. Nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Zawsze były to zawody, które zwyczajnie nie były do ZKwP zgłoszone i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']to mało słyszałes :evil_lol:[/quote]Rozumiem z Twojego złośliwego postu (dlaczego mnie to nie dziwi?), że Ty słyszałaś o takich zawodach, które były zgłoszone do ZKwP, ale nie zostały zatwierdzone, bo Związek się na nie wypiął i dlatego stały się "nieoficjalnymi". To proszę podziel się ze mną/nami tą tajemna wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Mokka, z całym szacunkiem, ale kompletnie nie zrozumiałaś mojego postu. [/quote]
Widać jestem mało kumata, albo doszukuję się drugiego dna w Twoim bardzo długim, acz - jak się okazuje - niewinnym poście :evil_lol:. Może gdybyś swój problem ujął w jednym zdaniu, zrozumiałabym łatwiej ;).

Jakoś do tej pory nie było problemów z nomenklaturą. Zawody oficjalne to były zawody, które organizowano "pod egidą" ZK ze wszystkimi związanymi z tym procedurami, a zawody nieoficjalne to zawody organizowane bez udziału związku. I znów wychodzi moja mała bystrość, ale nie rozumiem dlaczego to ja Tobie muszę tłumaczyć, choć siedzisz w tym o wiele dłużej niż ja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Po co się kłócić, lepiej zacząć współpracować. Konstruktywnie, przyjaźnie dyskutować.[/quote]Magda, jak widzisz właśnie to robimy... choćby z Mokką :)
A na złośliwości innych nie mam wpływu:shake: Problem w tym, że tu ciężko o konstruktywną dyskusję :(

Link to comment
Share on other sites

Jest juz zrobiony wstepny kalendarz.
Jest tez miejsce na zagraniczne FCI czyli te które uznacie ze powinny sie znaleźć w kalendarzu. NApewno M Swiata powinny sie znaleźc w tym kalendarzu.
Belgunia czy zawody w Płocku beda w hali na wykładzinie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jest juz zrobiony wstepny kalendarz.[/quote]i widzę, że jednak zrobiłaś [B][COLOR=darkorchid]ZAWODY NIEOFICJALNE:crazyeye:[/COLOR][/B][COLOR=Black]. A[/COLOR][COLOR=Black] dlaczego nie [/COLOR][B][COLOR=darkorchid]INNE ZAWODY[/COLOR][/B][COLOR=darkorchid][COLOR=Black]?
I proponuję dołożyć jeszcze jedną kategorię imprezy agility: [COLOR=Green][B]OBOZY[/B][/COLOR]

[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

European Open 2008
Die FCI-Agi-Kommission hat den Termin 19. und 20. Juli 2008 bestätigt.
Somit findet die Agility EO 2008 am 19. und 20. Juli 2008 auf dem Gelände des Windhund-Rennvereins Westfalen-Ruhr in Gelsenkichen "Emscherbruch" statt.

An internationalen Richtern werden eingesetzt:

aus Luxemburg (Manuel Alff)
aus Holland (Ton v.d. Laar)
aus Norwegen (Harald Schjelderup)
und national sind es
Elke Kraul
Hans-Jürgen Krüger

Link to comment
Share on other sites

w Gelsenkirchen na stadionie Windhund-Rennvereins Westfalen-Ruhr [url]http://www.wrv-westfalen-ruhr.de/[/url]
19-20 lipiec 2008
sedziowie:
z Luxemburgu (Manuel Alff)
z Hollandii (Ton v.d. Laar)
z Norwegii (Harald Schjelderup)
i niemieccy
Elke Kraul
Hans-Jürgen Krüger

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yassue']w Gelsenkirchen na stadionie Windhund-Rennvereins Westfalen-Ruhr [URL]http://www.wrv-westfalen-ruhr.de/[/URL]
19-20 czerwiec 2008
sedziowie:
z Luxemburgu (Manuel Alff)
z Hollandii (Ton v.d. Laar)
z Norwegii (Harald Schjelderup)
i niemieccy
Elke Kraul
Hans-Jürgen Krüger[/quote]
A startowe lub cos wiecej z waznych informacji?
do jakiegos wiekszego miasta w POlsce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...