Jump to content
Dogomania

"pracusie" na wystawach w PL


maguta

Recommended Posts

Wiec chciałabym porozmawiac o ON z lini uzytkowej lub tzw na wpół uzytkowej i ich karierze na wystawach.
Jak sa oceniane , jak sobie radza jak sedziowie na nie patrza,
czy sa roznice miedzy ocenami wsrod sedziow Polskich i zagranicznych (w Polsce),
czy uwazacie ze to sprawiedliwe zeby rywalizowały na tym samym ringu z eksterierem,
czy raczej powinny byc dwa ringi,
i najwazniejsze po czym sie uznaje w Polsce ONa za uzytkowego bo widze z doswiadczenia ze po umaszczeniu co nie do konca jest prawidłowe,
jak jest w innych krajach,
duzo mowi sie o eksterierach w pracy, włascicele i same psy udowadniaja nam ze eksterier potrafi ale jak jest w sytacji odwrotnej kiedy na ringu rywalizuje pracuś i eks.?
Oczywiscie chciałabym zeby wypowiedziały sie osoby ktore sie z tym zetkneły osobiscie,
Ja z moim nie zamierzam robic kariery wystawowej chociaz nie zaprzecze ze chce sie na kilka wybrac z czystej ciekawosci , no i dla doswiadczenia własnego, a moze sie spodoba:roll:
Chciałabym zeby byly osobne ringi dla psow eksterierowych i uzytkowych ale jak to jest mozliwe kiedy nie ma zadnej klasyfikacji formalnej,(no niby jest ale dla psow z osignieciami w dziedzinie pracy)
moze tak jak u dogów czy bokserów powinno byc według umaszczenia?

Link to comment
Share on other sites

absolutnie nie wolno dzielic ringow na oddzielne!zamiast kombinowac moze po prostu spojrzmy na poludnie i na zachod[wschod tez].wszedzie dookola nas[zapomnilam o polnocy]jest normalne do tego podejscie i chyba to jest jedynie sluszna droga;).poniewaz uzytek nie =sie brzydki pies ktory przypomina ona jedynie z nazwy.tak jak eksterier nie =tepy autystyk.
maguta-a ty masz uzytka?myslalam ze to brat chilli[z kolejnego miotu]?po vacie i emi?no to to pol uzytek.a pol eksterie.masz dwie opcje zaleznie od sytuacji:diabloti:.
uzytki
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24684&page=93[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24684&page=91[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6517376&postcount=897[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6228192&postcount=134[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]"maguta-a ty masz uzytka?myslalam ze to brat chilli[z kolejnego miotu]?po vacie i emi?no to to pol uzytek.a pol eksterie.masz dwie opcje zaleznie od sytuacji:diabloti:."[/B]
dokladnie tak :)
nie mozna powiedziec ze jest to uzytek bo sam Vat z tego co wiem nie jest czystym uzytkiem , a mama Devila Emi jest eksterierka. Wiec tak naprawde to bardziej eks. niz pracuś jedynie kolor wilczasty.Tak naprwde chciałam takiego psa w ktorym plyneła by powdowjna krew.
Niewiem jak jest to oceniane , sa przepiekne "niby uzytki"-niby bo ludzie patrzac na umaszczenie wilczaste odrazu go przydzielaja do tej grupy .
Troszke nie rozumiem tego systemu, zn nie bede sie tu wymadrzac bo pisze tylko po to zeby mnie tu ktos z długoltenim doswiadczeniem uswiadomil bo jestem jeszcze laikiem i nawet nigdy nie bylam na wystawie gdzie ONki sie prezentowały i szczerze powiem ze nie wiem jak sa oceniane wilczaste i czaprakowe, stad moje pytanie jak powiedziała asher jak sedzia oddzielił tego psa od reszty co brał pod uwage w ocenie indywidualnej zeby go ogladac osobno , i jakie miał umaszczenie ?
moj wyglada teraz tak,juz widac ze to bardziej ekst. mimo tego ze na zdjeciu od zachodzacego słonca wyszedł rudawy to jest szary jak zajac, pozatym skrócony nieco generalnie jak dla mnie moze byc :D
jesli chodzi o wyglad o co sie bałam najbardziej,
o niskie czoło (narazie mi sie podoba) i rozstaw uszu i tu jest troche problem wraz z powiekszeniem glowy moze sie zmienic ale rozstaw jest generalnie duzy i ucho miekkie ,

[U][url]http://img340.imageshack.us/img340/1036/gguk9.jpg[/url]

[/U] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img461.imageshack.us/img461/9979/12hq9.jpg[/IMG][/URL]
[COLOR=DarkGreen][B] Zdjecie bylo za duze, wiec zostalo zamienione na linka. Moda nie ma to myszy harcuja :mad: Ale mod juz wrocil i zaprowadzi pozadek :diabloti:

saJo-mod[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

sedzia jest od oceny psa.nie wolno mu odmawiac oceny w stawce ze wzgledu na to ze pies jest uzytkiem.to nie ma nic do rzeczy.inna sprawa to dosc specyficzne przepisy polskei dot.dopuszczenia do hodowli:roll:.czyli np.wymog oceny doskonalej dla repa.absolutny wymog.to znaczy brak furtki dla psow doskonalych uzytkowo.to precedens na skale swiatowa bo tak jest tylko w polsce.:stupid:

Link to comment
Share on other sites

no własnie moglibysmy sobie wypracowac tez dobre linie uzytkowe ale w Polsce jak zwykle sie nic nie pod prawnym aspektem...
wiekszosc psów jest z zagranicy...a co sie dzieje z wyhodowanymi w Polsce uzytkami bo przeciez tez takie istnieja ale jakos mało sie o nich słyszy...
wiekszosc psow o ktorych mowa na zawodach czy mistrozstwach w Polsce to Słowacy, Czesi albo Niemcy...
Przynajmniej takie odniosłam wrazenie po MP w Żyrardowie (mowie o dniu drugim czyli IPO):roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swojej strony mogę tylko dodac że wiele się w Polsce zmieniło..ja bez problemu z Jolką hodowlanke wyjeżdziłam i za rok ją dla jaj :evil_lol:pokaże na klubowej..a niech se dziewczyna coś pogryzie..może za najlepszą obronę zgarniemy jakis pucharek..bo na VA nie bardzo liczę..ale cóz wszystko mozliwe..narazie suka grubsza niz wyższa a termin mamy na 6.10.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

z dwoma szczylami to zgoopiec mozna.to jest dopiero hardcore.:evil_lol:.widzialas dzisiaj spydera i mariole?to po prostu dwa bandziory na smyczach i jeden drugiego nakreca na dziamanie.:evil_lol:
ps.ekhem oczywiscie te bandziory na smyczach to edox i siana a nie mariola i spyder...8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']z dwoma szczylami to zgoopiec mozna.to jest dopiero hardcore.:evil_lol:.widzialas dzisiaj spydera i mariole?to po prostu dwa bandziory na smyczach i jeden drugiego nakreca na dziamanie.:evil_lol:
ps.ekhem oczywiscie te bandziory na smyczach to edox i siana a nie mariola i spyder...8)[/quote]

Tak, tak... Hardcore nieprzeciętny:evil_lol: Ale za to wrażenia niezapomniane:loveu: Szczególnie, jak się ładnie położą i młoda zacznie Edox'owi pysk lizać. Albo jak się patyczkiem przeciągają, kopią razem dołek...:loveu: Widoki jedyne w swoim rodzaju. Trzeba mieć tylko mooorze cierpliwości do nich:diabloti:

One tylko na treningach się nie bardzo lubią i przy misce - poza tym ich relacje układają się bardzo poprawnie. Jak Edox rozciął sobie łapę kopiąc dół i pojechałem z nim do weta, to Siana stała pod drzwiami i wyła za nim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...