Jump to content
Dogomania

o ogarach inaczej


a_faber

Recommended Posts

Ogórkowcy!
jestem wlascicielka 5 letniej , pracujacej z dziecmi malamutki (fundacja Pies dla Stasia). jakis rok temu "utopilam sie" w ogarach.najpierw spotykalam Homera-uroczego,mlodego przedstawiciela rasy, swietnie dogadujacego sie z moja sunią. a od niedawna spostrzeglam,ze mieszka obok mnie Rożek:) niestety nie udalo mi się jeszcze podejsc wlascicieli dosc blisko co by zameczac ich pytaniami:diabloti:
przekopalam wszystko co jest dostepne w internecie na temat ogarow i jestem pewna ze to TEN pies. nie ukrywam jednak,ze chcialabym psa,ktory moglby kontynuowac prace z dziecmi.
skąposc materialow o ogórkach w necie zmusila mnie do uzyskania odpowiedzi na moje pytania u źródla-od Was, wlascicieli, hodowcow, milosnikow.
Czy ogar dobrze dogaduje się z innymi psami?
Czy jest bardzo dominujący w kontakcie z innymi psami?
Czy jest pojętny, skory do nauki i do pracy z człowiekiem?
Czy ktos z Was probowal szkolenia klikerem?
Czy ogar, z uwzglednieniem zaspokojenia jego potrzeby ruchu (po malamucie nic mnie nie zmeczy:diabloti: ) Waszym zdaniem moglby brac udzial w zajeciach z dziecmi?
Nie zajmujemy się terapią z niepelnosprawnymi, prowadzimy zajecia w przedszkolach,świetlicach,szkolach z edukacji, profilaktyki ugryzien itd.
Najbardziej zalezy mi na informacjach dotyczacych usposobienia ogarow wzgledem innych psow a takze kwestie szkolenia.
Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.
Aga i Hexa

Link to comment
Share on other sites

Zeżarło mi posta to jeszcze raz ;-)
Rożów zagaduj śmiało - nie pogonią na pewno!
Jestem bardzo ciekawa gdzie spotkałaś Homera bo tak ma na imię syn mojego Barda. Faktycznie młody ale z Gdańska więc nie wiem czy to na pewno on , choć mam taką nadzieję :-)

Hania szkoli ogary z powodzeniem metodą klikierową więc ponawiam sugestię Marysi - to dobre źródło ;-)

Ode mnie mogę dorzucić, że :
- ogar bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami i zwierzętami domowymi. Przykłady tego mamy na ogarzych spacerach, na których jest czasami nawet kilkanaście psów i nie ma problemów. Zapraszam! Jeżeli będziesz zainteresowana prześlij mi swój adres mailowy dam znać jak coś sie będzie kroiło - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
- chętnie się uczy przy wykorzystaniu łagodnych metod. Szczególnie szybko przyswaja wiedzę jak mu się to opłaca ;-)
- ogar to gończy więc lubi ruch i go potrzebuje ( z resztą jak każdy pies) ale nie jest to pies z rodzaju tych, co to jak się nie wyszaleją to rozniosą dom. Jest wytrzymały ale niezbyt szybki.
- moim zdaniem ogary świetnie nadają się do pracy z dziećmi. Miałam przyjemność gościć w szkole gdzie pracuję beę100 ze swoją sunia Dunią. Dunia mimo , że nie jest wcale częstym gościem w szkołach świetnie spisała się w tej roli. Wiem też, że bea była z Dunią i Harmonią w szkole w Pruszkowie (chyba? ) i tam też suki sprawowały się bardzo dobrze. Po prostu dostosowały się do sytuacji , a że cierpliwe z nich psy....

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Ania miała rację, na pewno nie przegonimy nikogo kto pyta o ogara;) Będzie nam bardzo miło porozmawiać.
A jesli chodzi o szkolenie, kontakt z dziecmi i innymi zwierzakami to rzeczywiście najlepiej pogadac z Hanią.
Pozdrawiam ciepło

Paulina, Paweł i Rożek

Link to comment
Share on other sites

dziekuje Wam bardzo za wskazowki, przystępuję do ataku:)
jesli chodzi o Homera to spotkalam go na Bielanach, na Żeromskiego. nie wiem niestety czy bylo to jego imię domowe, nie wiem nawet czy miał rodowod (chociaz z tym to wsrod ogarow chyba nie jest tak zle, nie to co na szpicach:/)

Link to comment
Share on other sites

Sprawa logowania i utrudnień była poruszona na forum ogarów i gończych. Jeśli przeszłaś pierwszą częsc rejestrowania, zaglądnij do skrzynki mailowej. Powinnaś miec wiadomośc, a w niej linka, musisz go kliknąc. Dopiero od tego momentu rozpoczyna się procedura rejestracji - to znaczy administrator do ok 2-3 dni da zgode i aktywuje Twoje konto. Nie jest to zabezpieczenie, żeby było trudno, tylko dlatego, że na forum był już jeden atak spamowych śmieci. Zapraszam Cię też na tamto forum ;) Carmen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Czy ktos tu jeszcze zagląda? :mad:

Potrzebuje jakichś informacji o ogarkach, które biorą udział w konkursach związanych ze sportem, albo w zagrodzie, albo na tropie. Może jakieś zdjęcie ogara na szlaku w górach, albo z biegającym właścicielem. Jeśli ktoś może mi podac to poprosze o nazwe psiaka i przydomek. Zbieram takie informacje i chciałabym je wrzucic na swoją stronke.
Prosze o info na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] bo bardzo rzadko tu zaglądam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...