Jump to content
Dogomania

Anioły i Demony


lolka75

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powoli wracam:p
Musialam poukladac sobie troszke spraw. Maz mial klopoty w firmie, synek w szkole a ja ze zdrowiem. tak to jest czasem ze nieszczescie chodza trojkami. Ale juz wszystko na dobrej drodze;)
Psy leza... Jest juz goraco i psiska leza jajkami i cyckami do gory i robia wszystko zeby sie ochlodzic. Borys usiadl na misce z woda:roll:. Chyba w tym roku nie unikniemy zakupu klimatyzacji do domu. W zeszlym roku miala byc kupiona dla Maxiny...ale ona zrzucila sporo kudelkow na lato i jakos zniosla upaly. A teraz jest Borys...a jak wiadomo samce maja wiecej futra i mniej zrzucaja:shake:. Juz wentylator chodzi prawie przez pol dnia i Borys pod nim lezy. Na termometrze 23 stopnie. I ja juz odczuwam cieplo... nie lubie. Ja lubie zime, chlodek, wiaterek, a nawet deszcz.... byle nie bylo goraco. Ale u mnie role gra moja tusza no i leki ktore biore stale zaburzaja moje mechanizmy chlodzace.

Za dwa tygodznie wystawa. Troche sie boje bo wystawiam Maxine a ona ma maly problemik z inochodem. Cwiczymy juz dlugo, jezdzimy rowerkiem, biegamy. Mam juz sposob na nia i na 10 biegow tylko raz biegnie inochodem... ale znajac mojego pecha....
Dostalam juz potwierdzenia wszystkie mozliwe na wystawe i zdziwilam sie ze znow tylko 9 samojedow jest zgloszonych. Myslelam ze bedzie wiecej, zwlaszcza ze przyjezdza oceniac samojedy sedzina z anglii. I przyjezdza tylko dla trzech ras, wiec wydaje mi sie ze warto pokazac psiaki u niej. I pewnie bedzie ta sama obstawa co poprzednio. No oprocz tych samojedow-owczarkow;) bo takie nie spodobaja sie sedzinie z kraju gdzie preferuje sie samojedy typu show. Ja bardzo chce zeby ocenila moje psiaki, zwlaszcza Maxie, bo roznie o niej ludzie mowia...:roll:


Maxia zaczela tez szkolenie PT. Miala byc w grupie z slicznym amstafkiem Diego... ale Diego nienawidzi Maxiny:-(. Na poprzednim szkoleniu Diego byl na placyku a ja wchodzilam z Maxina. Maxia podniecona (jak to samojedka) szczeknela na powitanie. Diego sie nie zastanawial. W sekundzie byl na Maxinie i mial pysk pelen bialych kudelkow:shake:. I nasza trenerka zdecydowala ze Maxia bedzie sie szkolic z jedna grupa szczeniakow, a Diego z inna. Bo pomimo prob pojednania psiakow Diego nie dal sie przeblagac i na widok Maxiny darl paszcze jak szalony. Szkoda... bo bardzo mi sie Diego podoba i chcialam sie napatrzyc na slicznego psiaka. Ale Maxinka jest wazniejsza. Mocno sie wystraszyla... mimo ze nie bylo na niej sladu to dziewczyna ma lekka traume i teraz ucieka od innych psow. Ale moze wesole szczeniaki na szkoleniu pomoga jej odbudowac zaufanie do energicznych psow.

Kurcze...ale sie rozpisalam:evil_lol:... ale to dlatego ze sie stesknilam. Mam nadzieje ze wrocilam na dobre
Bardzo Wam kochane dziekuje ze nie zapomnialyscie o nas.
Pozdrowki:multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że już jesteś:multi::multi::multi:,

tak, podobno nieszczęscia chodzą parami, ale bywa, że i trójkami .
Ważne, że zaczyna się układać, a u Was to są chyba początki lata, zazdroszczę, ja lubię goroąco, a im cieplej tym lepiej:evil_lol:.

to gdzie na wystawę jedziecie?, już trzymamy łapy i inne kończyny też.

A.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']
Dostalam juz potwierdzenia wszystkie mozliwe na wystawe i zdziwilam sie ze znow tylko 9 samojedow jest zgloszonych. Myslelam ze bedzie wiecej, zwlaszcza ze przyjezdza oceniac samojedy sedzina z anglii. I przyjezdza tylko dla trzech ras, wiec wydaje mi sie ze warto pokazac psiaki u niej. I pewnie bedzie ta sama obstawa co poprzednio. No oprocz tych samojedow-owczarkow;) bo takie nie spodobaja sie sedzinie z kraju gdzie preferuje sie samojedy typu show. Ja bardzo chce zeby ocenila moje psiaki, zwlaszcza Maxie, bo roznie o niej ludzie mowia...:roll:
[/quote]

Mnie akurat to nie dziwi, skoro typ Samoyeda hodowany w Holandii tak bardzo się różni od Samoyedów angielskich ... . Holandia twardo trzyma się przy typie Samoyeda z początku selekcji rasy (pisałam o tym pokrótce na forum Samoyedów przy okazji pobieżnego omówienia ewolucji rasy w Anglii;)), natomiast hodowcy angielscy poszli w kierunku "pluszowego misia". Nawet wzorzec Klubu Samoyeda w Anglii nieco różni się od standardu FCI.

Zapewnie pani sędzia z Anglii zdecydowanie bardziej pozytywnie przyjmie te Samoyedy, które będą w typie angielskim, albo przynajmniej w typie do niego zbliżonym.


pozdrawiam

ps.
tytułem drobnej korekty ;).
Mamy różne typy Samoyeda, których określanie wywodzi się przważnie od regiony w którym został jakby "wyprowadzony" i jest określany ściśle na podstawie poszczególnych cech exterieru. Wyróżnić zatem można typy: angielski, włoski, amerykański, skandynawski, fiński ... . Co niektórzy posuwają się nieco dalej, określając Samoyedy jako np. w typie Roybridge, Cabaka, Vanderbilt, Ikiliikkujan czy też Belyi Volk ...
Typ SHOW Samoyeda (a podejrzewam, że i innych ras również) stoi jakby ponad w/w przez mnie podziałami, ponieważ typ show jest niezależny od regionu i charakterystycznego wyglądu danych linii. Określa on bowiem psy na podstrawie ich efektowności wystawowej, prezencji na ringu, zachowania .. i tego czegoś, co powoduje, że wśród wielu przedstawicieli rasy ustawionych w jednym ringu wzrok przykuwa właśnie ten jeden, nie zawsze do końca idealny względem wzorca :razz:.
A wyniki wystaw w Anglii śledzię w miarę na bieżąco, a i nawet byłam i sama się sędziowaniu przyglądałam. Tam się liczy przede wszystkim typ angielski, nawet super SHOW Samoyed (Zwycięzca Świata czy Multi Champion) ale nie w tym typie może poprostu przejść na wystawie niezauważony :razz:. Ba była nawet taka sytuacja kilka lat temy z sędzią angielskim na wystawie we Włoszech, gdzie pojawił się bardzo utytułowany Show Samoyed ... ale w typie fińskim. Pani sędzia wówczas była zdziwiona jego wyglądem i nie do końca przekonana co do tego typu. Ba, nawet wyjęła miarkę z torebki zaczęła mierzyć jego proporcje :evil_lol:. No i niby wszystko się zgadzało ... ale on tak jakoś inaczej wyglądał :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maks i Spark']Cieszę się, że już jesteś:multi::multi::multi:,

tak, podobno nieszczęscia chodzą parami, ale bywa, że i trójkami .
Ważne, że zaczyna się układać, a u Was to są chyba początki lata, zazdroszczę, ja lubię goroąco, a im cieplej tym lepiej:evil_lol:.

to gdzie na wystawę jedziecie?, już trzymamy łapy i inne kończyny też.

A.[/quote]
czesc Aniu:loveu::multi:
taka dziwna wlasnie u nas pogoda.... w dzien lato, ale rano trzeba szyby w aucie skrobac bo mrozek.

Na wystawe jedziemy do Leeuwareden
[url=http://www.paashondenshow.nl/]Indexpagina Paasshow 2009[/url]

to wystawa swiateczna i fajna bo wsio w jeden dzien. Moze w koncu poogladam wszystkie rasy...chociaz z drugiej strony moze byc zbyt tloczno....ale moze tez hala jest duza:roll:...zobaczymy.
Ale trema juz sie zaczyna:roll::shake:
dzieki za trzymanie konczyn:loveu::evil_lol:

[quote name='kadziumia']Mnie akurat to nie dziwi, skoro typ Samoyeda hodowany w Holandii tak bardzo się różni od Samoyedów angielskich ... . Holandia twardo trzyma się przy typie Samoyeda z początku selekcji rasy (pisałam o tym pokrótce na forum Samoyedów przy okazji pobieżnego omówienia ewolucji rasy w Anglii;)), natomiast hodowcy angielscy poszli w kierunku "pluszowego misia". Nawet wzorzec Klubu Samoyeda w Anglii nieco różni się od standardu FCI.

Zapewnie pani sędzia z Anglii zdecydowanie bardziej pozytywnie przyjmie te Samoyedy, które będą w typie angielskim, albo przynajmniej w typie do niego zbliżonym.


pozdrawiam

ps.
tytułem drobnej korekty ;).
Mamy różne typy Samoyeda, których określanie wywodzi się przważnie od regiony w którym został jakby "wyprowadzony" i jest określany ściśle na podstawie poszczególnych cech exterieru. Wyróżnić zatem można typy: angielski, włoski, amerykański, skandynawski, fiński ... . Co niektórzy posuwają się nieco dalej, określając Samoyedy jako np. w typie Roybridge, Cabaka, Vanderbilt, Ikiliikkujan czy też Belyi Volk ...
Typ SHOW Samoyeda (a podejrzewam, że i innych ras również) stoi jakby ponad w/w przez mnie podziałami, ponieważ typ show jest niezależny od regionu i charakterystycznego wyglądu danych linii. Określa on bowiem psy na podstrawie ich efektowności wystawowej, prezencji na ringu, zachowania .. i tego czegoś, co powoduje, że wśród wielu przedstawicieli rasy ustawionych w jednym ringu wzrok przykuwa właśnie ten jeden, nie zawsze do końca idealny względem wzorca :razz:.
A wyniki wystaw w Anglii śledzię w miarę na bieżąco, a i nawet byłam i sama się sędziowaniu przyglądałam. Tam się liczy przede wszystkim typ angielski, nawet super SHOW Samoyed (Zwycięzca Świata czy Multi Champion) ale nie w tym typie może poprostu przejść na wystawie niezauważony :razz:. Ba była nawet taka sytuacja kilka lat temy z sędzią angielskim na wystawie we Włoszech, gdzie pojawił się bardzo utytułowany Show Samoyed ... ale w typie fińskim. Pani sędzia wówczas była zdziwiona jego wyglądem i nie do końca przekonana co do tego typu. Ba, nawet wyjęła miarkę z torebki zaczęła mierzyć jego proporcje :evil_lol:. No i niby wszystko się zgadzało ... ale on tak jakoś inaczej wyglądał :cool3:.[/quote]

dzieki za wyczerpujacy poscik:p
ja sie troche martwie bo Maxina jak na zlosc zaczela puszczac kudelki:shake:.... Ale moze w dwa tygodnie nie wylysieje do konca:placz:. Najwazniejsze ze zaczynamy... Najwyzszy czas bo przeciez Maxia ma juz dwa latka:crazyeye:.

A wracajac do Twojego postu, do jakiego typu przypisalabys mojego Borysa? Jego rodzice sa z Danii, tato jest fajny, okazaly i ladny, ale mamusia jakby z innej planety, drobniutka, myszkowata, delikatna...(moja Maxina jest drobna ale tamta byla jeszcze mniejsza.. taka mini samojedka). Jakby nawet nie pasujaca do swojego partnera. A Borys ma spora kufe i troche mnie to martwi zeby sie owczarek nie zrobil:roll:. No ale on sie jeszcze rozwija i mam ndzieje ze rozwinie sie w dobrym;) kierunku.

Link to comment
Share on other sites

Hej Lolinka:multi:
Fajnie ze idziecie na szkolonko z Maxinka:loveu:
Sliczne masz te waciaczki ..chociaz o wzorcu nic nie wiem:oops::razz: dla mnie sa fajowe ijuz!
A ten astek Diego hm...wiesz co.. jak Bullit byl w wieku dojzewania to nie przepadal za psami z duza sierscia:roll: a teraz sie kumpluje ze wszystkimi:multi:
Natomiast Vesper ...nie lubi generalnie psow/suk wszystkiego ale szczekajace dzialaja na nia jak plachta na byka:roll:

to tylko co moge napisac o obserwacjach moich faffikow:diabloti:

Juz wczesniej pytalam gzdie jezdzisz nad to sztuczne jeziorko???

Buziole dla Was:loveu:

pogoda nam odpowiada:multi: moim nareszcie nie zimno:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000(2)"][/URL] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000(2)"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_21.gif[/IMG][/URL] Cześć Lolcia!!!!!,

miłego dnia, głaski dla futer [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000(2)"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_26.gif[/IMG][/URL]


A.




[URL="http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb097_ZNfox000(2)&utm_id=7925"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb097&pp=ZNfox000(2)[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cos sie dzieje z moja Maxina:-(...ma biegunke od trzech dni a dzisiaj odmowila jedzenia i zaczela sikac na potege:shake:. Normalnie sika co piec minut. Martwie sie okropnie. Dzwonilam do weta ale przyjmie mnie dopiero w piatek:angryy:. Na razie kazal pilnowac zeby pila duzo... Cholera co za diabelstwo.
Ale ona jest wesola, bawi sie z Borysem. Dzisiaj na spacerku uskutecznili ucieczke:mad:. Bo na okolicznych polach rozsiewali obornik... i pieskom zapachnilo. Jak ich dopadlam to cale lapska i pyski bylu w gnoju:placz:. Myslalam ze pozabijam. Juz sa wykapane i pachnace... a mnie z nerwow glowa boli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']Cos sie dzieje z moja Maxina:-(...ma biegunke od trzech dni a dzisiaj odmowila jedzenia i zaczela sikac na potege:shake:. Normalnie sika co piec minut. Martwie sie okropnie. Dzwonilam do weta ale przyjmie mnie dopiero w piatek:angryy:. Na razie kazal pilnowac zeby pila duzo... Cholera co za diabelstwo.
Ale ona jest wesola, bawi sie z Borysem. Dzisiaj na spacerku uskutecznili ucieczke:mad:. Bo na okolicznych polach rozsiewali obornik... i pieskom zapachnilo. Jak ich dopadlam to cale lapska i pyski bylu w gnoju:placz:. Myslalam ze pozabijam. Juz sa wykapane i pachnace... a mnie z nerwow glowa boli.[/quote]


Może złapała jakiegoś wirusa. Dobrze, że chce się bawić, a jak odmawia jedzenia, to jej nie dawaj, możesz podać suchą bułkę.

A jakie atrakcje:evil_lol::evil_lol::evil_lol:, to się białasy uraczyły...ekologiczne jakie:evil_lol:


A.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000(2)"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_27.gif[/IMG][/URL] Cześć!!!!!!, miłego dnia



A.





[URL="http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb096_ZNfox000(2)&utm_id=7924"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb096&pp=ZNfox000(2)[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela i Luna']To że Maxina odmawia jedzenia może byc spowodowane wiosennym ociepleniem. Pije bo jej gorąco, sika bo pije... tylko ta biegunka jest niepokojąca.
Dobrze że ma dobry humor.
Trzymam kciuki za Maxinkę.
Daj znac jak już coś będziesz wiedziała.[/quote]


może Lolka zmieniła karmę i stąd taka reakcja organizmu....


A.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']Juz po wszystkim:multi:...zrobila dzisiaj pieknego balaska:evil_lol:
A pije duzo bo naprawde jej goraco.
A zaraz idziemy sie szkolic wystawowo:cool3:
pozdrowki dziewczynki:loveu:[/quote]


dobrze, że jej przeszło, miłej nauki;)
papapa:p


A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...