Jump to content
Dogomania

cane corso sa jakies??


furciaczek

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę Furciaczek, że nareszcie znalazłam sprzymierzeńca!!.Wygląda na to, ze mała jest tu grupa osob zainteresowanych CC.. Ja juz kilka razy namawiałam , choć bez wiekszego jak widać efektu - ludzi do rozmowy..
Może Twoj apel pomoże i wspolnymi siłami zreaktywujemy działalność cc-towiczow w tym temacie!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kela']Wygląda na to, ze mała jest tu grupa osob zainteresowanych CC..[/quote]

Hmmm... Ja tam jestem zainteresowany tą rasą... ;)

[quote]Może Twoj apel pomoże i wspolnymi siłami zreaktywujemy działalność cc-towiczow w tym temacie!![/quote]

A musi być koniecznie właściciel CC ?
Ja mam Staffordshire Bull Terriera, ale CC również mi się podobają... Prawda taka, że żona "chorowała" na Cane Corso gdy byliśmy na etapie wyboru psiaka, ale dla mnie to byłoby najprawdopodobniej zbyt duże wyzwanie wychowawcze, jako że nie miałem wcześniej psa...
Mówię "najprawdopodobniej" bo jestem zdania, że w każdej rasie może trafić się ciapek łatwy do ułożenia, ale też i trudny do prowadzenia dominant, jednak pewne wrodzone skłonności i ogólnie potencjał siłowy sugerują pewne doświadczenie do prowadzenia tych czy innych ras ;) Jednak łatwiej poskromić zapędy dominacyjne ratlerka niż kaukaza albo CC...
Dlatego wybór padł na staffika (mnie się one bardzo podobały i nie żałuję, super psiaki), nie jest jednak powiedziane, że nie zostanę kiedyś też właścicielem CC.

Taka rzecz, która mnie ciekawi:
Z tego co widziałem na wystawach, rasa jest chyba dość niewyrównana - co zrozumiałe bo młoda. Znaczy się młoda dla FCI, bo generalnie to stara... ;) Ale wydaje mi się że dominują jakby dwa główne typy u was - cięższy, o limfatycznych faflach, luźniejsza skóra, trochę jak u mastino napoletano - a drugi, jakby trochę lżejszy, fafle bardziej przylegające, głowa trochę jakby u doga... Który typ jest bardziej wzorcowy ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, pamietam, oczywiście!!! Zauwazyłam, też, ze chyba jeszcze do niedawna pisałaś na molosach , ale tylko już w innych tematach, a nie w CC... Ja staram się w miare możliwosci utrzymywać kontakt ze wszystkimi znajomymi, nawet tymi, co odeszli z forum molosow, czy stąd do innych forow.Daj prosze rowniez znac innym znajomym- może wykażą chęć wspołpracy tu na forum, bo jak sama zauwazyłaś : pusto tu i cicho!!!
Moj Szon ma już cztery lata i mam też już sporo wiedzy na temat rasy, ktrą posiadłam z lektury , praktyki i kontaktow z hodowcami i właścicielami na wystawach. Rownież chętnie się tą wiedzą podzielę!!!

Link to comment
Share on other sites

dingo, fakt cc w polsce (i nie tylko w PL) sa strasznie niewyrownane:shake:
czasami az ciezko uwierzyc ze to jedna i ta sama rasa:roll:
wzorzec wyraznie mowi ze górne wargi lekko obwisle tworza sredniej wielkosci fafle, zaslaniajac zuchwe, cc nie powinny byc zbyt ciezkie, raczej mocnej eleganckiej budowy o dlugich miesniach:)

mam na plycie sporo fotek z world dog show w poznaniu gdzie wyraznie widac roznice miedzy poszczegolnymi osobnikami... postaram sie poszukac i wkleic

znalazlam:)

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images4.fotosik.pl/209/34e2cc481fcfe155.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images4.fotosik.pl/209/5c4370e9237235d4.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/66/48ae0cca73ac6d41.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/66/a59eaa814ef6404b.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/66/d9e1217b73902698.jpg[/IMG][/URL]

kela moze dodasz cos od siebie:)

Link to comment
Share on other sites

Ach, - napisałam cały elaborat - i wszystko mi skasowało...:placz:

Niestety swoich wypowiedzi nie moge poprzeć fotkami, bo : mam ich niewiele i wszystkie są na pulpicie w laptopie u męża, a on nie lubi jak mu coś grzebię:mad: , tymbardziej,że ja jestem kompletną nogą jeśli chodzi o obsługę urządzeń tech.Muszę poczekać do powtoty syna z wakacji i może uda mi się go spacyfikować, aby mi troszkę zdjęć wstawił..

No, ale wracając do tematu- tez potwierdzam Wasze spostrzeżenia- sama pamietam, jak w 2003 na wystawie w-kiej dziwiłam sie ogromnie, ze na 24 CC praktycznie kazde było inne w typie.
Myślę,że jest to poniekąd wynikiem kilku faktow:
-Po pierwsze, to fakt, ze były wielokrotne proby krzyżowek z innymi rasami - niezależnie w celu polepszenia rasy za zgodą związku,czy robione pod tym płaszczykiem, ale stricte dla celow zarobkowych,aby zwiekszyć ,,pogłowie,, , bo rasa stała się nagle modna i zaczeło brakować ,,pod ręką,, reproduktorow...
-Po drugie ma na to rownież wpływ polityka i brak dostatecznej wiedzy wsrod hodowcow...: otoz często jest tak, że jak ktoś ma sukę uzytkową, czy reproduktora, bo udało się zrobić papiery, to myśli , że już ma hodowlę i może zając się jedynie produkcją szczeniakow.Tak do końca wcale nie jest, bo każde skojarzenie powinno być starannie przemyślane jesli ma służyć polepszeniu rasy! Wiąże sie rownież niejednokrotnie z dużymi kosztami, nie dając żadnych pewności, czy miot będzie wzorcowy- tak nigdy nie jest, aby wszystkie szczeniaki z miotu były doskonałe.
Po trzecie: są duze roznice między tzw psami europejskimi, a tymi amerykańskimi- te są z reguły większe, masywniejsze i cięższe.Pamietajmy jednak o tym, że ponoć pierwszy egzemplarz cc do polski został własnie sprowadzony z USA, a dopiero potem chyba właśnie z Włoch.Szukając dla siebie CC zwiedziłam kilka hodowli polskich i w kazdej praktycznie miałam doczynienia z innymi typami psow.Teraz obecnie chyba gdzieś ok dwa lata temu uaktualniono wzorzec CC i faktycznie za prawidłowe uważa się te nieco mniejsze psy, dobrze umięśnione, z obciągniętą skora, ale z pyskiem ,,idącym,, w stronę buldozią- co mnie osobiście nie odpowiada, bo ja gustuje w tych większych,masywniejszych piechach z kufą proporcjonalną, ale nie za krotką - nazwijmy to umownie - starym typem CC. Jednak jeśli chodzi o wystawy, to gusta i preferencje sędziow sa bardzo rożne, a jak to się mowi - o gustach się nie rozmawia!!- ale te ich decyzje też właśnie wplywają na to, czy dany pies, lub suka w konsekwencji dostanie uprawnienia i będzie rodzicami...
Pozdrawiam- Ela, Szon i Amanda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kela']Furciaczek- mam nadzieję, ze damy radę... - Ty chyba pomimo planowanej przeprowadzki nie zostawisz forum - prawda???
Pozdrawiam - Ela, Szon i Amanda[/quote]


ja juz po przeprowadzce:loveu: teraz musze czekac na koniec tej przekletej kwarantanny i jechac po psy:multi: a forum nie zostawie chyba nigdy:diabloti:
mam nadzieje ze za jakis czas i galeria i grono corsomaniakow powiekszy sie na dogo;)

Link to comment
Share on other sites

23 pazdziernika konczy sie kwarantanna:multi: do Polski jade wczesniej:loveu:

Martwie sie bo Furci ostatnimi czasy zaczyna mocno odbijac:shake: zaczela warczec na opiekunow w hotelu i w ogole sie nie slucha...
obwiniam sie za ta sytuacje, niepowinnam ich tam zostawic na tak dlugo:placz:

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ale czy to jej zachowanie może jakoś wpłynąć na decyzję o jej wyjeżdzie??
Może jest jakaś inna przyczyna takiego jej zachowania? - już kiedyś o tym pisałam, ze Szon potrafi mieć zupełnie nieuzasadnione / wg nas - ludzi/ animozje i wtedy potrafi niezle warczac na kogoś - go wystraszyć, a wygląda to dosyć grożnie, choć na szczęscie jeszcze nigdy nikogo dzięki naszej rownież przytomności nie ugryzł!! Może jest tak - ze Furci - jakiś zapach przyniesiony przez opiekuna się nie podoba!!!- dlatego tak emecjonalnie reaguje - tymbardziej,że jest jeszcze podminowana i zdenerwowana zmianą sytuacji i straciła grunt pod nodami....
Pozdrawiam - Ela, Szon i Amanda

Link to comment
Share on other sites

jej zachowanie moze jedynie wplynac na decyzje o moim szybszym wyjezdzie do PL:)

Pani Iza mowi ze bardzo prawdopodobne ze mloda reaguje w ten sposob na rozstanie...spotkala sie juz kiedys z podobnym przypadkiem.
Postaraja sie w miare mozliwosci spedzac z mloda wiecej czasu,zapewic jej troche cwiczen itp. miejmy nadzieje ze to pomoze.

Link to comment
Share on other sites

Napewno będę trzymać kciuki!!!-czy Furcia jest u p. Izy Studzińskiej?Bo jeśli to o Nią chodzi - to jestem spokojna - wywarła na mnie jako szkoleniowiec b. dobre wrażenie i do tego pomogła w rozwiazaniu problemow wychowawczych kilku moim znajomym!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='kela']Napewno będę trzymać kciuki!!!-czy Furcia jest u p. Izy Studzińskiej?Bo jeśli to o Nią chodzi - to jestem spokojna - wywarła na mnie jako szkoleniowiec b. dobre wrażenie i do tego pomogła w rozwiazaniu problemow wychowawczych kilku moim znajomym![/quote]

Nie to nie P. Studzinska:) W zachowaniu Furciaka narazie nie ma zmian niestety:shake: na dokladke dostala cieczki kilka dni temu:roll: mam nadzieje ze skonczy sie zanim przyjade do PL.

juz za 10 dni zobacze moje piesy:loveu: Ciekawa jestem czy poznam Furie podobno uroslo sie jej sporo:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jestem przekonana,że te 10 dni minie szybko!!Choć CC są piechami dosyć trudnymi w wychowaniu, ale przecież nie bez racji nazywane- strażnikami rodziny...Jestem przekonana,że Furcia napewno Cię pozna, a Ty ją rownież, pomimo tego,że pewnie przez ten czas wyrosła troszeczkę...
Ja bynajmniej dalej będę trzymać kciuki za szczęśliwe Wasze spotkanie!!!
No i oczywiście z niecierpliwością będę czekać na relacje ze spotkania i obserwacji...

Link to comment
Share on other sites

Jestem przekonana,że te 10 dni minie szybciutko!Choć CC są trudne w wychowaniu, to nie na darmo nazywane są strażnikami rodziny!-więc napewno poznacie się wzajemnie !! Napewno Furcia wyrosła przez ten czas!Ja dalej będę trzymać kciuki za Wasze szczęśliwe spotkanie!!!No i czekam z niecierpliwością na relację z Waszego spotkania!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kela']Jestem przekonana,że te 10 dni minie szybko!!Choć CC są piechami dosyć trudnymi w wychowaniu, ale przecież nie bez racji nazywane- strażnikami rodziny...Jestem przekonana,że Furcia napewno Cię pozna, a Ty ją rownież, pomimo tego,że pewnie przez ten czas wyrosła troszeczkę...
Ja bynajmniej dalej będę trzymać kciuki za szczęśliwe Wasze spotkanie!!!
No i oczywiście z niecierpliwością będę czekać na relacje ze spotkania i obserwacji...[/quote]

ehhh niestety ale to bedzie chyba wiecej niz 10 dni:-(
Furcia ma cieczke, dostala 8 pazdziernika...a u moich rodzicow nie bede mogla jej pilnowac i nie bede mogla jej rozdzielic Preziem, nie ma tam miejsca:shake:
zawsze cos nie tak:angryy::placz:

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek!- czy nie rozważysz pomysłu z transporterem na czas drogi... - wtedy jeden pies w transporterze, a drugi ,,luzem,,Jeśli transporter będzie na tyle duży to co jakiś czas możesz piechy wymieniać - tak , aby zawsze podczas drogi były odizolowane...
Pomysł ,,zaadaptowałam,, z własnego doświadczenia, jak w dłuższe trasy potrzebuję zabrać zarowno psa i kota - wtedy dla bezpieczeństwa zabieram kicię w transporterze, a Szon rozkłada się na tylnim rozłożonym siedzeniu..Nawet jak jest nią nadmiernie zainteresowany, to zawsze jest spokoj, bo nie ma jak do niej się dostać....

Link to comment
Share on other sites

Witam, chiałabym sie cos dowiedziec o tej rasie, ostatnio gdy bylam na specerze spotkalam błękitną suczke CC, była super usłuchana, i radosna, podobno lubiala dzieci i wszystko wszystko, bardzo mi się spodobała, łądnie bawiłą się z Leną.

CO do charakteru, czy te psy na ogłół lubią dzieci czy raczej nie...jaki mają charakter ? Np. w porónaniu do boksera :p

I co do wygląu jakie to są dwa typy CC bo mowicie ze stary byl lepszy... i cyz CC powinny miec brązowe oczy ?..

Bardzo podoba mi się [B]Furia[/B] :loveu::loveu::loveu: ale jak widze an innych przedstawiczieli tej rasy trpoche inaczej wyglądają, mają jaśniejsze oczy i bardziej tęgie...

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się takze ta suka -->[url]http://www.canecorso.com.pl/nukagaleria/nukaeliminator.html[/url]

czy to wzorcowa suka ? Bo jak oglądam fotki Cane Corso, ot niektore są bardzo masywne, a niektore chutsze, elegantsze, a jescze inne z małągłową, a niektore z wiekszą i bardziej pofałdowaną...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kela']Furciaczek!- czy nie rozważysz pomysłu z transporterem na czas drogi... - wtedy jeden pies w transporterze, a drugi ,,luzem,,Jeśli transporter będzie na tyle duży to co jakiś czas możesz piechy wymieniać - tak , aby zawsze podczas drogi były odizolowane...
Pomysł ,,zaadaptowałam,, z własnego doświadczenia, jak w dłuższe trasy potrzebuję zabrać zarowno psa i kota - wtedy dla bezpieczeństwa zabieram kicię w transporterze, a Szon rozkłada się na tylnim rozłożonym siedzeniu..Nawet jak jest nią nadmiernie zainteresowany, to zawsze jest spokoj, bo nie ma jak do niej się dostać....[/quote]

Niestety transporter nie wchodzi w gre:shake: Po pierwsze jedziemy busem nie przystosowanym do przewozu psow, transporter tej wielkosci sie po prostu nie zmiesci. po drugie nie chcialabym zeby Preziuch sie tak meczyl, to jest dluuuga podroz i nie wyobazam sobie trzymac psa pol metra od suki z cieczka:shake:

[quote name='drzalka']Witam, chiałabym sie cos dowiedziec o tej rasie, ostatnio gdy bylam na specerze spotkalam błękitną suczke CC, była super usłuchana, i radosna, podobno lubiala dzieci i wszystko wszystko, bardzo mi się spodobała, łądnie bawiłą się z Leną.

CO do charakteru, czy te psy na ogłół lubią dzieci czy raczej nie...jaki mają charakter ? Np. w porónaniu do boksera :p

I co do wygląu jakie to są dwa typy CC bo mowicie ze stary byl lepszy... i cyz CC powinny miec brązowe oczy ?..

Bardzo podoba mi się [B]Furia[/B] :loveu::loveu::loveu: ale jak widze an innych przedstawiczieli tej rasy trpoche inaczej wyglądają, mają jaśniejsze oczy i bardziej tęgie...[/quote]

Moim zdaniem to czy pies lubi dzieci czy nie zalezy glownie od wychowania;) Z tego co wiem to CC bardzo dobrze dogaduja sie z dziecmi, pomimo swoich rozmiarow sa delikatne i ostrozne. Znajomu ma dosc spore stadko cc i corke w wieku 10 lat, psy hoduje juz dosc dlugo i nigdy nie bylo zadnych nieprzyjemnych sytuacji:loveu:

Boksery sa napewno zywsze od CC, chociaz zdazaja sie wyjatki (Furia to ADHD:evil_lol:) sa wierne,czule, oddane calym sercem rodzinie. w stosunku do obcych sa nieufne(nie mylic z agresja). Sa tez uparte i strasznie inteligentne:loveu: wymagaja doswiadczonego wlasciciela, moim zdaniem szkolenie to podstwa;)

Oczy CC powinny byc jak najciemniejsze, w zaleznosci od umaszczenia psiaka.

Co do Furciaka to wszystkie foty ktore moglas widziec sa z okresu szczeniecego do 7 miesiaca zycia. Przez jakis czas mloda chorowala, miala straszne biegunki i bardzo schudla:shake: Teraz wyglada jak na CC przystalo, masywna, dobrze umiesniona ale nie gruba:loveu:
nowe fotki dam za jakis tydzien:cool3:


[quote name='drzalka']Podoba mi się takze ta suka -->[URL]http://www.canecorso.com.pl/nukagaleria/nukaeliminator.html[/URL]

czy to wzorcowa suka ? Bo jak oglądam fotki Cane Corso, ot niektore są bardzo masywne, a niektore chutsze, elegantsze, a jescze inne z małągłową, a niektore z wiekszą i bardziej pofałdowaną...[/quote]

niestety link mi sie nie otwiera:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...