Jump to content
Dogomania

Gdańsk - nieprzyjazny psom?


nichya&nazir

Recommended Posts

Czy jest tu ktoś z Gdańska Oliwy i może powiedzieć, gdzie można legalnie pospacerować z psem?

Może też są jakieś przyjazne kawiarnie, restauracje?

Poszperałam w internecie i ukazały mi się tylko same zakazy.. zakaz wchodzenia z psem do parku Oliwskiego, zakaz wchodzenia na plażę Jelitkowo.. to w takim razie gdzie można?

Link to comment
Share on other sites

No aż tak źle to chyba nie jest. Rzeczywiście do parku oliwskiego z psem wejść nie można, tak samo jak nie można jeździć rowerem... aczkolwiek analogia dosyć odległa;) Jest mnóstwo terenów zielonych np. w Oliwie, gdzie można spacerować z psem lub puścić go luzem pod warunkiem, że jest w kagańcu ale kaganiec obowiązuje wszędzie. Znam dwa wybiegi dla psów (pewnie to mało ale zawsze): przy ul. Kartuskiej i róg Ciasnej w Gdańsku i we Wrzeszczu przy ul. Wyspiańskiego w niedużym parku. Ale na plażę niestrzeżona to chyba można wejść, tym bardziej po (prawie) sezonie. Z przybytków gastronomicznych to ktoś pisał, że w Wielkim Błękicie przy molo w Brzeźnie psy są mile widziane. Mam nadzieję, że nie pokręciłam.

Link to comment
Share on other sites

Przyszły mi do głowy tereny zielone w okolicy ZOO lub po drugiej stronie ulicy Spacerowej - Pachołek i tamtejsze tereny leśne. Ale w lesie radziłabym psa mieć na smyczy lub lince, jest u nas sporo zwierzyny i jak pies złapie trop to szukaj ... wiatru w polu.

 

Dlatego szukałam czegoś raczej na luźny spacer z wąchaniem trawki i ew. pohasanie za piłką, bo lasy to wiem, że są tylko takie miejsca nie są właśnie do swobodnego latania psów, tym bardziej jak się okolicy nie zna. ;)

 

A z plaży od tego roku wolno korzystać z psami na wszystkich odcinkach, które nie są kąpieliskami strzeżonymi. Czyli z większości. 

 

No właśnie co do plaży to na stronach miasta czytałam zupełnie inne info. Wynikało z nich, że z psem tylko na wyznaczone "psie" plaże, na jedną po 18-stej, a tak to zdecydowany zakaz do 30 września.. ;/ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...