Jump to content
Dogomania

Mills Farm - czy ktoś również karmi?


PanBibok

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie: czy znacie karmę Mills Farm? Nigdzie nie znajduję o niej nawet słowa, a sam zakupiłem na próbę i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Wcześniej kupowałem joserę i mój psiak jadł ją, ale bez rewelacji. Ostatnio coraz bardziej wybrzydzał i postanowiłem zmienić.

W sklepie w Gdańsku Pani namówiła mnie na małe opakowanie Mills Farm z kaczką i ziemniakami, jako karmę o klasę lepszą od poprzedniej.

Skład jest dobry i przekonujący, a cena jak na niego wyjątkowo niska. Byłem dość sceptyczny na początku ale poczytałem o karmie i chyba zaprzyjaźnię się z nią na dłużej. Mój Bobik się natomiast karmą zachwycił i wcina aż miło (zobaczymy jak będzie z czasem).

Niedługo wybieram się po duży worek i jestem ciekawy, czy ktoś karmi tą karmą?

Link to comment
Share on other sites

Świetny produkt, zwłaszcza ta kacza wersja (seniorza mi się nie podoba) w tej klasie myślę że lepszy jest applaws, który podaje ilość mięsa w procentach, co więcej ilość w suchej masie. A cenowo, grupa popularnego TOTWa. Chętnie spróbowałbym, ale gusta mojego psa zmuszają mnie do Acany. Może ty napiszesz jak się karma sprawdza, bo jestem bardzo ciekaw. (odświeżając wątek)

Link to comment
Share on other sites

Opis jest poetycko zawiły ;) albo ja czegoś nie rozumiem.
Deklarują, że 12 kg karmy powstaje z 10,4 świeżej kaczki, 26,7 świeżych ziemniaków i 3,9 warzyw korzeniowych - sumując kilogramy mamy 41 i to jest "nasze" ok 100%. Czyli patrząc na swieże składniki, mamy 25,3% mięsa, 65% ziemniaków i 9,5% warzyw. No, to zwykłe gotowane wg starych zasad przewiduje lepsze proporcje, więcej mięsa, więcej warzyw i mniej wypełniacza, bo przyjmuje się stosunek 1:1:1 (33% mięsa, 33% warzyw. 33% wypełniacza, np. ziemniaków).
Wytłumaczcie mi jak te składniki, których wilgotność w stanie świeżym jest zbliżona (mięso - 70% wody, ziemniaki 75%) i które w stanie świeżym są w proporcjach 25% mięsa do 65% ziemniaków, w składzie, gdzie podaje się składniki po odparowaniu, zamieniają się miejscami i kaczka jest przed ziemniakami?
Białko na poziomie 23%. Dawkowanie z tych wyższych dawek typowych dla bezzbożówek, no tyle że ta jest bezglutenowa. 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szkoda, że nie widziałem Twojego komentarza przed zakupem! Dopiero wróciłem z urlopu, także jak znajdę chwilę czasu to napiszę maila z zapytaniem co i jak, albo podskoczę od razu do sklepu zapytać. Bo rzeczywiście coś tu się nie zgadza.

Jak mnie nie było bobik jadł mills farm i jak najbardziej mu służy. Moja siostra się nim opiekowała nie pierwszy raz i sama teraz zauważyła różnicę i w wyglądzie i w apetycie i na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba wiem, o którym sklepie mówisz. I o której pani.

Byłam tam po witaminy dla psa. Bardzo konkretne.

- Witamin nie ma, ale za to koniecznie musi pani kupić karmę Mill's Farm.

- Dziękuję, nie jestem zainteresowana, mój pies je karmę innej marki.

- Ale proszę pani, ta karma jest na pewno lepsza.

- OK, poproszę o ulotkę wersji z jagnięciną.

Dostałam. W składzie: kukurydza, jęczmień, kurczak... brak informacji o procentowym udziale poszczególnych elementów, pokrętna logika wyliczeń (wytłuszczone informacje, że na 12kg karmy przypada 9,4kg świeżego mięsa mieszanego: jagnięcina / kurczak i 3,9kg warzyw korzeniowych. O kilogramach zbóż ani słowa).

 

Karma może być niezła, ale taki rodzaj marketingu jakoś mnie nie przekonuje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Też zostałam dzisiaj zaatakowana przez panią w Gdańsku i na szczęście wylądowałam tutaj, bo prawie mnie przekonała do kupna 2kg karmy, powiem więcej, chodziłam i oglądałam sobie różne pierdółki a ona próbowała mnie przyciągnąć do psiego żarcia prawie siłą.

Cenowo wychodzi jak Brit Care... dzięki, wolę Brita.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...