Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć 6mc wilka skakania na ludzi


sebik908

Recommended Posts

6mc to już dość dużo, jak na szczeniaka. Proponuję udać się na szkolenie dla psów starszych, ponieważ na przedszkole już za późno. Bardzo fajnie pracować i zasięgnąć porad u trenera, który szkoli psy pozytywnymi metodami.

Generalnie ze skakaniem zasada jest taka, że należy psu wydać komendę np. na dół, nie wolno i przekierować jego uwagę na zabawkę. Jako, iż jest to owczarek istnieje prawdopodobieństwo, że za mało czasu poświęcacie mu na spożycie energii - częsty błąd osób z ogródkiem, ponieważ puszczenie psa luzem nie spowoduje u niego zmęczenia umysłowego. Proponuję męczyć psa więcej na aktywnych spacerach (piłeczka na sznurku, szarpanie, ćwiczenie komend) i wtedy sprawdzić, czy nadal będzie tak bardzo skakał.

Link to comment
Share on other sites

Pies sam z siebie nie rozumie słów. Żadne "nie wolno" nie poskutkuje, dopóki pies nie zrozumie, że słowo "nie" oznacza "zachowuj się inaczej". Tylko do tego musi rozumieć kolejne słowo, oznaczające jak ma się zachować.
Sebik908, napisz gdzie mieszkasz, może ktoś z Dogo zna dobrego trenera w Twojej okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że może zabrzmieć to trochę zbywająco, ale naucz psa porządnie komendy "siad" i trenuj posłuszeństwo. Siedząc pies nie da rady na Ciebie skoczyc :) U mnie sprawdziło się to znakomicie. Każdego dnia urządzałem po kilka krótkich treningów + na każdym spacerze po kilka-kilkanaście razy używałem komendy "siad", zeby utrwalić ją jak najmocniej. Oczywiście zawsze treningom towarzyszyła masa nagród. Po jakimś czasie zauważyłem, że nawet jak pies był na czymś skupiony i nie zwracał na mnie zupełnie uwagi, to na komendę "siad" zad szedł mu automatycznie w dół :) Jak już komenda była dość dobrze utrwalona, to zacząłem ją wydawać po powrocie do domu. A jak pies skakał, to po prostu go igonorowałem i szedłęm dalej albo odwracałem się tyłem. Jeśli natomiast ładnie usiadł, to dostawał od razu nagrodę, a jeśli posiedział ładnie dłuższą chwilę, to kolejna nagroda + pochwała i dopiero się z nim witałem. W tej chwili już nawet nie pamietam kiedy ostatni raz zdaryło mu się na mnie skoczyc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...