Jump to content
Dogomania

Pchły u szczeniaków


Baks&Sonia

Recommended Posts

Mam problem ponieważ moja Sonia urodziła szczeniaczki, lecz na tych szczeniakach jest dużo pcheł. Co mogę zrobić aby się ich pozbyć i po ilu dniach czy tygodniach mogę zaszczepić i wykąpać suczkę ? Nie wiem bo po porodzie była bardzo słaba, bo urodziła aż 11 szczeniaków!, to były pierwsze szczeniaczki które ona miała,ale teraz są już tylko 2 szczeniaki bo by ta 11 zamęczyła ją na śmierc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Poczekajmy może [B]az autorka się odezwie[/B], może się okaże, ze juz sprzedane![/quote]

Po 1 nie autorka tylko autor, a co do szczeniaków zostały uśpione pod moją nieobecność :-(, prawda szczeniaki nie były planowane, ale to wszystko przez mojego sąsiada :angryy: oszczędzał sobie i założył krótszą siatkę, a bramę od swojej posesji ma ciągle otwarta i kiedy pojechałem do miasta jakiś pies sie wkradł i po sprawie, teraz moja suczka jest w kojcu więc nic do niej nie wejdzie. Ale odpowiedzi się nie doczekałem, tylko kilka osób sobie tylko posty ponabijało :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baks&Sonia']

to wszystko przez mojego sąsiada :angryy: oszczędzał sobie i założył krótszą siatkę, a bramę od swojej posesji ma ciągle otwarta i kiedy pojechałem do miasta jakiś pies sie wkradł i po sprawie[/quote]

a co [B]ty[/B] zrobiles, zeby do tego nie dopuscic? to [B]ty[/B] miales suke w cieczce i to [B]twoja[/B] sprawa upilnowac, zeby "jakis pies sie nie wkradl".

[quote name='Baks&Sonia']tylko kilka osób sobie tylko posty ponabijało :roll:[/quote]
nie upilnowales suki i piszesz o tym tak spokojnie (a dlaczego wlasciwie nie byla wysterylizowana?)
szczeniaki nie zyja i piszesz o tym tak spokojnie
szczeniaki sa zapchlone - pchly sie nie biora same z siebie, zapewne przeszly od matki
ogolny obraz twojego podejscia do psow i warunkow w jakich zyja nie wydaje sie zbyt optymistyczny
dziwne, ze sie niepokoimy? jasne, chodzi tylko o nabijanie sobie postow :angryy: placa mi 10 gr za kazdego posta na dogomanii, wiesz? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Tylko ja nie wiedziałem że przez tamtą siatkę może wejść takie bydle i wciąż się nie doczekałem na odpowiedź :shake:, z tymi pchłami właśnie chce sobie poradzić i czekam na odpowiedni czas by szczeniakom nic nie zrobić i żeby mojej Sonice nic sie nie stało i na poradę doświadczonych hodowców psów,a tu nic tylko na mnie wciąż gadacie i pewno sobie myślicie " O nowy sadysta na forum ?!?!"

(Może i tak nie myślicie ale ja tak to odbieram :angryy:)

Link to comment
Share on other sites

[b]Baks&Sonia[/b] - zależy w jakim wieku są maluchy. Niektóre preparaty można podawać szczeniakom dopiero od 3 miesiąca życia, niektóre trochę wcześniej. Najlepiej byś przeszedł się do weterynarza i podpytał, on poleci odpowiedni preparat.
Pamiętaj o dwukrotnym odrobaczeniu szczeniąt i szczepieniu!

A na przyszłość polecam pilnowanie suczki podczas cieczki, jeszcze lepszym wyjściem byłaby jej sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...