Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

Mek!

Gratulacje przede wszystkim dla dzielnej mamusi. Czekamy na relację z porodu i zdjęcia w galerii.
Jak poznać pełen sutek, hmm......:roll:
Trzeba ucisnąć sutki i sprawdzić, czy wypływa mleko , zcy nie, z pełnego potrafi nawet dość mocno siknąć, tak,że uważaj na oczy;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Olivko pełną relacje :cool3:. Figa juz dzień wczesniej zrobiła nas w konia bo w nocy zaczeła kopac , sapac itp. ale przetrzymała cały dzień i dopiero wieczorem zaczeła myslec na powaznie o porodzie . Pilnowalismy ją cały czas bo Figa ani nie piszczała ani nie darła legowiska ani nawet tak strasznie nie kopała . Dopiero o 23.30 zaczeła przec . Po 15 minutach urodziłą sie pierwsza suczka , najwieksza w sumie i posladkowo i jeszcze na dodatek drugiego szczeniaka juz było widac ze wychodzi . Figa wpadła w panike bo nie wiedziała czy ma sie zając tym pierwszym czy przec tego drugiego , ale instynkt wygrał i zaczeła lizac tą pierwsza ale chyba po 10 minutach była juz na swiecie druga suczka .
Wówczas Figa sie juz uspokoiła i zrobiła sobie 30 min przerwe .Reszta urodziła sie w ciągu godziny . W sumie to w ciągu 1.40 minut urodziły sie wszystkie. Wszystkie od razu po przystawieniu ssały jak najete i tak jest do tej pory , oby tak dalej :loveu:.

Figa jest bardzo troskliwa i czuła, i co mnie bardzo dziwi ( bo to diabeł wcielony ) jest bardzo spokojna, delikatna i chyba się to udziela szczeniakom bo jeszcze chyba ani razu nie piszczały czy płakały tak, ze nawet nie wiem czy takie makluchy potrafią już sie drzec ? :cool3:

Aha juz wczoraj poodpadały im pepowiny i wydaje mi się ze urosły już :lol:. To tyle co i w tej chwili przychodzi do głowy .

A i jescze tu chciałbym podziekować Agatce :Rose: za pomoc przy narodzinach ( akuszerka GGadu ;) ) DZIEKUJE IZA !!!!!!

A pierwsze zdjecia sa tu [URL]http://madeinszczawa.w.interia.pl/images/galeria22.09/thumb.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No to dobrze, że tak szybko poszło z tym porodem. Widać Figa stworzona do roli mamy.
U Olivki troszkę wolniej to przebiegało i widać było, że bardzo cierpiała.
Może to też zależne jest od budowy suczki?
A słuchaj w którym dniu cieczki kryłeś i ile razy?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ;)

Wlasnie wróciłam z Wrocławia :)

Na wstępie chciałąbym podziekować wszystkim spotkanym znajomym za wspaniala zabawe i za zyczenia ;)

Moj kochany Guciol ;) (Glamour Vision Piwowar) sprawił mi wspaniały prezent urodzinowy i na swojej drugiej "powaznej" wystawce zdobyl WO1, wspaniały opis i uznanie sędziego :) oraz został Najlepszym Szczenięciem w Rasie (BOB Puppy) i
na koniec zrobił mi urodzinkowa niespodziankę i został III Najpiękniejszym Szczenięciem Wystawy (III BIS Puppy) !!! :D Tak wiec do domku wrocilismy w wspanialych humorach z ślicznym pucharkiem w ręce ;)

Zdjecie wstawie jak tylko ochlone ;)

POzdrawiam
Natalia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vis']Natalio, preparaty JPH HERY napewno pomogą Ci w tym problemie . Nie jest jednak tak jak pisze Masterton. JPH nie stosuje w produkcji swoich preparatów olejku norkowego. Bazuje na naturalnych olejkach roślinnych.
Demelant Actif to : [COLOR=darkred]"Specjalistyczny produkt w aerozolu zawierający olejki roślinne i witaminy (m.in. B6 i E), oraz filtr UV. Odżywia sierść i skórę nie zostawiając śladów tłuszczu. Idealnie regeneruje i przywraca elastyczność włosom przesuszonym, łamliwym i zszarzałym. Zapobiega wypadaniu sierści spowodowanemu jej przesuszeniem."[/COLOR]
Muszę pochwalić się, że właśnie otrzymaliśmy dyplom (jako importerzy JPH) przyznający tyt. "PRODUKT ROKU 2005" dla produktów JPH HERY[/quote]


Cóż bardzo mi przykro że wprowadziłam Natalię w błąd,ale to nikt inny,jak pani która mi sprzedała,ten preparat,tak właśnie o nim mówiła:shake: :shake: ,a ja niestety poliglotką nie jestem,i nie panimaju,co na ulotce napisane było....;)

Link to comment
Share on other sites

Dziń dybry wszyćkim,NATALIO[FONT=Arial Black] JESZCZE RAZ GRATULACJE!!!:multi: :multi: [/FONT][FONT=Arial]A[/FONT][FONT=Arial Narrow] my BEST JUNIOR:lol: ,a o best dnia z leksza znowu(o ironio)z jamniorem przerżneliśmy:mdleje: :mdleje:,Natala,i co wysłałaś zgłoszenie???[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Czesc :)
My tez po Wrocławiu , w którym dzięki Asi od Inteligenta bylismy 2 dni :)
Pierwszy dzien spędziłysmy przy torze agility z Olą i Bangi- było mi bardzo miło nareszcie poznac Olę i jej fruwajacego psa :) Bangi jest niesamowita!!!! Biega i skacze jakby miała motorek pod ogonem :evil_lol: Fajna sunia :)
Tu nasza rozbrykana trójca:
od lewej Kiwi, Zulus i Bangi
[IMG]http://img168.imageshack.us/img168/1897/kzboj2.jpg[/IMG]

"Sznaucery atakują" :diabloti:
[IMG]http://img166.imageshack.us/img166/8205/zkbkk8.jpg[/IMG]
Na drugi dzien znow na wystawę tym razem sie wystawiac :) Czarne i cz-s sedziowała czeszka Olga Dolejsova... prawie wszystkie psy dostały bardzo dobr oceny... chociaż z opisów wydawało sie że są idelane. Najpierw sedzina dyktowała super opis (bardzo dłuuugi i dokładny) po czym dawała ocene bdb :evil_lol: oczywiscie było tez kilka doskonałych i sporo dyskwalifikacji!! podobno za brak zeba pies wylatywał z ringu ...sędziowanie było duuuzym zaskoczeniem dla wystawiajacych.
Pieprzaczki natomiast były sedziowane przez pana Manie. My z Kiwi podeszłysmy do tego zupłenie na luzie... tym bardziej ze 2 dni przed wystawą wzieła mnie ochota na dziwne zabiegi fryzjerskie :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Byłysmy w klasie młodziezy - w stawce 4 suki (bo jedna nie dotarła) :) przebieglismy 2 kółeczka, na stół na momencik, a nastepnie sedzia porównywał wszystkie suki w postawie. Kiwi jak zwykle na koncu stała (bo na Z)... po chwili sedzia wziął nas jako pierwsze w stawce- przed sam stół i zaczął dyktowac opis. Pomyslałam ze nas opisuje po to zebysmy zeszły juz z ringu z 4 lokatą a dalej będzie porownywał 3 pozostałe suki... wiec przestałam juz nawet ustawiac Kiwi :evil_lol: a tu nagle pan Mania mówi : "ocena doskonała, 1 lokata i Zwycięstwo Młodzieży" :multi::multi::multi: Byłam zszokowana co chyba było widac po mojej minie haha :lol: Cieszyłam sie straaaaaaaasznie!! :)
Opis Kiwi "Kwadratowa w formacie, doskonale proporcje, szorstka siersc, doskonałe umaszczenie (:evil_lol: moj ciemny pies), uzebienie pełne, zgryz prawidłowy. Bardzo dobrze prezentowana" :)

Stawek niestety nie mam teraz ale pozniej postaram sie wstawic :)
Jedyne co wiem to pieprzaczki suki klasa młodziezy
CUDNA Due Tyresto- nb
FENOMEN WDZIĘKU Piwowar V3 doskonała
JEMINA GORAND Hajan Polonia - v4 doskonała
KRUSZYNA Mengo Celebration- V2 doskonała
ZONTANA KIWI Northumberlnad- V1 doskonała, Zwycięstwo Młodzieży

.. zrobilysmy z Asią bardzo duzo fot ale napewno nie ma wszystkich sznaucerów bo robilysmy zdjecia jak nam sie nudziło:lol: i w wyniku malej pomylki mam tylko fotki z soboty - są na [URL="http://www.wroclaw2006.jpg.pl"]www.wroclaw2006.jpg.pl[/URL] ... reszta bedzie pozniej (za kilka dni pewnie)

Wystawa bardzo fajna pod wzgledem organizacyjnym, towarzyskim i pogodowym :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']suki klasa młodziezy
CUDNA Due Tyresto- V4 doskonała
FENOMEN WDZIĘKU Piwowar V3 doskonała
JEMINA GORAND Hajan Polonia - nb
KRUSZYNA Mengo Celebration- V2 doskonała
ZONTANA KIWI Northumberlnad- V1 doskonała, Zwycięstwo Młodzieży
[/quote]

Z tego co wiem to Basia z JEMINĄ były 4-te....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Przepraszam za pomyłkę. Juz poprawiłam :) Myslałam ze Masterton bedzie wystawiała Jemine :)[/quote]


Marto wielkie gratulacje!!:multi: :multi: Nie wystawiałam Maliny,ponieważ,P.Ostrowski,zrobił mi taką zaprawę poranną,że do teraz mnie giry bolą:shake:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, witajcie..Korzystając z przerwy w codziennych załatwieniach i ja BARDZO Martusiu gratuluję wyników...Również innym, którzy poszaleli!!!!:multi: :multi:

Masterton, niestety nie było mi dane być z Wami wczoraj, a strasznie żałuję, ale miałam niedzielne zobowiązania, które musiałam zrealizować :)
MAm nadzieję, że wkrótce się zobaczymy!!:loveu:

Za to duuużo pooglądałam reklam mojego [B]SUBARU[/B], co strasznie mnie cieszy!!:loveu:
Nawet poszalałam w jednym :lol:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img216.imageshack.us/img216/5872/img7085anb4.jpg[/IMG][/URL]

A teraz czarne SUBARU....
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/4764/img7091tq7.jpg[/IMG][/URL]

Jeszcze szkoda, że koszulki nie założyłam, to byłby już komplet, za to poprawię sie następnym razem....:lol:

Miłego dnia...:)

Link to comment
Share on other sites

Meggy, Orsini dziękuje bardzo :-)

Olivko postaram sie dzis wstawic wyniki- z tego co pamietam to
Zw. Mł- A'ABALTA MESSUA GRAND Hajan Polonia (FCI)- przy okazji gratuluję Asi i jej Mamie za kolejne sukcesy!!!! :)
NSWR- EDEN des Diables d'Ebene
Zw. Mł, NPWR i BOB Made in Spain DEXTER :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

Gratuluję Marcie, Masterton, Natalii i reszcię wyników z niedzieli!! :)

Mój Zulus dostał ocenę BDB i lokatę 2. Nieco zdziwiona byłam ponieważ sędzina podyktowała piękny opis a tu taka ocena. Ale to pewnie przez jego 'wspaniałe' włosy na łapkach, które sobie kilka dni przed wystawą wygryzł :lol: I wyglądał dość smiesznie ;) No cóż, sam chciał się w fryzjera zabawić ;)

A oto stawka i wyniki czarnych

Sznaucer Miniatura czarny
[B]Psy[/B]
[B]Klasa szczeniąt[/B]
Omar Nachar z Sardanu – WO
Paco z Makdani nb
[B]Klasa młodzieży [/B]

Delecto Czar z Dębowej Góry nb
Made in Spain Dexter – Zw. MŁ, [B]BOB[/B]
[B]Klasa pośrednia [/B]

Dark Prince Hermes – bdb 1
Enticing Hermes bdb 3
Inteligent z Gniazda Złotych Lwów bdb 2
[B]Klasa otwarta[/B]

Dark Dario Misurata – dosk 2
Non Stop Grasant – dosk. 1
Tener Czar z Dębowej Góry – dosk 3
[B]Suki[/B]

[B]Klasa szczeniąt[/B]

Karmen Rezlark nb
[B]Klasa Młodzieży[/B]

A’Abalta Messua Grand Hajan Polonia – dosk 1 Zw. Mł
Amira Gerowith – bdb 2
Black Consolation Asketila – bdb 3
Cyntia Due Tyresto nb
Mona Lisa z Sardanu – dyskw.
Klasa pośrednia
Izolda z Gniazda Złotych Lwów – dosk 2
Jassma z Uramu
Pepalfa’s New Noble – dosk 1, CWC, Res. Cacib
[B]Klasa otwarta[/B]

Cinerelle Masterton - bdb
Eden Des Diables d’Ebene – dosk. 1, CWC, CACIB, NSWR
Fulda Tamagra – dosk 3
Ginger z Sardanu – dosk. 2
Lady z Uramu nb
Sharon Alwis - bdb
Tiara Czar z Dębowej Góry – dosk. 4
Yarisa Habanowa Sfora - dyskw
[B]Klasa weteranów[/B]

Inez Mafioso nb
Tessi z Uramu nb

Link to comment
Share on other sites

Asiu !! To dopiero Wasza pierwsza bdb wiec na tyle wystaw to naprawdę bardzo fajny wynik :) A Zet lubi kombinowac ;) W koncu nie na darmo Zły ;)

Orsini w czi cz-s sedziowala Czeszka
[B]
PSY[/B]
[U]kl.szczeniat[/U]
GLAMOUR VISION Piwowar 1 WO III BIS Puppy
[U]kl.mlodziezy[/U]
GRAUNG Pokerowy Zywot V3 doskonała
JACKER GRAND Hajan Polonia doskonała
LAKI Goreczki doskonała
MUSCATI Mengo Celebration V1, Zw. Mł doskonała
RUBIN Cold Sod V2 doskonała
SILVER JOHN TWO Asketila V4 doskonała
[U]kl.posrednia[/U]
BRABANT z Ogrodu fauny V1 doskonała
CONAN z Uramu nb
[U]kl.otwarta[/U]
EDISON Dag Aleksja V3 dosk
EL DORADO Nefer tari V2 dosk
FAIR PLAY Rezlark V1, CWC, res-CACIB, dosk
[U]kl.championow[/U]
ADONIS ARES Laryland V1, CWC, NPWR, CACIB dosk
DIAMANTE Nefer tari dosk
HIBISCUS Mengo celebration V4 dosk
INTI INKA Nefer tari V3 dosk
LARIFEM NASH V2 dosk
[U]kl.weteranow[/U]
FLASH Malaju V1 dosk
LARY z Miasta Pistow V2 dosk
[B]SUKI[/B]
[U]kl.mlodziezy[/U]
CUDNA Due Tyresto nb
FENOMEN WDZIEKU Piwowar V3 dosk
JEMINA GRAND Hajan polonia V4 dosk
KRUSZYNA mengo Celebration V2 dosk
ZONTANA KIWI NOrthumberland V1, Zw.Mł, dosk
[U]kl.posrednia[/U]
BERGENIA z Ogrodu fauny V2 dosk
Simply GRAND FINEZJA nb
GRAND MIRACOLA MENGO Hajan Polonia V1, CWC, NSwR
Kamrat Gwiezdny Pyl V4 dosk
MANDY Anrete V3 dosk
NIKE Prawdziwy Skarb dosk
[U]kl.otwarta[/U]
ASTRA z ogrodu fauny V1, CWC, dosk
CZANTORIA Etruria Polonia nb
DAG Dogmar V2 dosk
TEQUILLA z Olszynki nb
[U]kl.championow[/U]
DAFNE Dag Aleksja V1, CWC, dosk
LOVELY NEFER Northumberland V2, dosk
[U]kl.weteranow[/U]
JESSICA hajan V1 dosk, BIS weteran


W sukach w klasie posr, otwartej i champ moze czego brakowac bo zle zrobilam zdjecie i mi troszke ucieło ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...