Jump to content
Dogomania

zasady przyznawiania championatów


jefta

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='goldenniva']nie wiem czy w dobrym temacie ale zapytam jak to jest z najlepszym juniorem w rasie czy sedzia moze czy nie przyznac taki tytul gdy sa np same suczki a nie ma psa do porownania?[/quote]

[FONT=Century Gothic]Sędzia może wtedy przyznać tytuł Naj.Juniora ale nie musi :)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dowiedziałam się ciekawej rzeczy o championacie Mołdawii. Do wersji młodzieżowej potrzeba teoretycznie 2xCAC, ale jeżeli zdobędzie się 3xCAC (w Kiszyniowie zawsze są wystawy 2xCACIB + CAC), to opłaca się dwa championaty i automatycznie pies ma również dorosły po osiągnięciu 24 miesięcy. Ciekawy kraj :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']a jak jest na Rumuni z championatami ??[/quote]

[FONT=Century Gothic]Jeśli jest dorosłym Championem jakiegoś kraju otrzymanie CACIBa równa się z Ch. Rumunii. Jeśli nie jest żadnym Championem - albo 3 x CAC (odstęp min. 7 miesięcy) albo CACIB z tzw. "Open" (w tym roku Targu Mures przy okazji Dracula Dog Show).[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='simbik']Dowiedziałam się ciekawej rzeczy o championacie Mołdawii. Do wersji młodzieżowej potrzeba teoretycznie 2xCAC, ale jeżeli zdobędzie się 3xCAC (w Kiszyniowie zawsze są wystawy 2xCACIB + CAC), to opłaca się dwa championaty i automatycznie pies ma również dorosły po osiągnięciu 24 miesięcy. Ciekawy kraj :roll:.[/quote]
Czy to oznacza,że ten dorosły championat przysyłają dopiero, gdy pies ukończy 24 miesiące?

Link to comment
Share on other sites

w uzupełnieniu do gruzji i azerbejdżanu - jeśli pies nie ma żadnego championatu - wystarczy 1 cacib zdobyty w przypadku gruzji w tbilisi, a w przypadku azerbejżanu w baku. raz do roku na wystawie caucasian winner, która odbywa się w gruzji lub w azerbejdżanie na jednej wystawie można zdobyć championatu obu krajów. prócz tytułu champion of georgia jest jeszcze tytuł champion of fcg, w przypadku azerbejdżanu - champion of azerbaijan i champion of kura. jak tłumaczyła mi namiętnie pani wystawiająca dyplomu championa - jeden to championat kraju, drugi to championat federacji. nie mam pojęcia na czym polega różnica, ale z tbilisi przywieźliśmy 4 championaty. tytuł caucasian winner przyznawany jest dla najlepszego psa i najlepszej sukui w rasie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]A ja mam pytanie dot. Młodziezowego Championa LItwy. Znajoma LItwinka pisała mi, ze aby go dostac pies musi miec najpierw championat swojego kraju + 3 litewskie Zwyciestwa Młodziezy. Tymczasem jezdzilismy na LItwe z psami, ktore w Polsce nie byly jescze wystawiane, jezeli wszytsko pojedzie dobrze wkrotce ukoncza Mł.Ch.LItwy, ale co w takim razie?? Nie dostana go, poniewaz nie maja Mł Ch.Pl? Nie chce mi sie w to wierzyc, ale mzoe tak jest...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maksiorek']Chyba prawda, że Koszyce - spójrz tutaj:

[URL]http://skj.sk/vystavy.html[/URL]

[URL]http://skj.sk/kosice/nvp_kosice.pdf[/URL][/quote]

Już mi powiedziali w wątku Koszyc :) To teraz takie inne pytanie-jak się w innym kraju dostaje taki tytuł, to jest an to jakiś dyplom? I jeśli tak, czy oddział wysyła potem bezpośrednio, czy mam iść z kartą oceny do mojego oddziału, tak jak przy ubieganiu sie o dyplom championa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Już mi powiedziali w wątku Koszyc :) To teraz takie inne pytanie-jak się w innym kraju dostaje taki tytuł, to jest an to jakiś dyplom? I jeśli tak, czy oddział wysyła potem bezpośrednio, czy mam iść z kartą oceny do mojego oddziału, tak jak przy ubieganiu sie o dyplom championa?[/quote]


Mc Dzik na wystawie dostajesz karte oceny, dyplom i kartonik " zwyc slowacji" i tyle ( sa jeszcze pucharki :eviltong: )
w polsce tez nie ma dodatkowego dyplomu za zwyc polski :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Ukraine trzeba poprawic, bo jezeli pies ma championat wlasnego kraju (w naszym przypadku polski) to przy zdobyciu 1 CAC zostaje Ch UA, jezeli zdobedzie 2 CAC to zostaje Grand Ch UA.

Tak samo tyczy sie młodziezowego :)[/quote]

a do Granda trzeba miec zatwierdzony Ch UA ?
chodzi mi o przypadek podwojnej wystawy - jesli pies w 1 dzien dostanie CAC to jest CH.Ua a jak w niedziele dostanie drugi to liczy sie do Granda ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie odnośnie Młodzieżowego Championatu Czech.

Moja sucz ma już dwa wnioski CAJC, jeden z krajówki, jeden z międzynarodówki. Zostaje nam jeden CAJC z krajówki. Najbliższe to dopiero w przyszłym roku, kiedy będzie już w klasie pośredniej.
Na jakiej zasadzie CAC przechodzi na CAJC?
Czy może mi to ktoś wyjaśnić, tak, żebym zrozumiała?:evil_lol:
Czy wysyła się jakieś specjalne listy/prośby?
Help :modla:
Aha, i czy ten CAJC musi być z klasy pośredniej, czy może być np. z klasy championów (chociaż to i tak niby nierealne, no, ale gdyby się tak stało..?)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...