Jump to content
Dogomania

Kropka - malutka porzucona szuka Pani z WIELKIM SERCEM


Mariola 22

Recommended Posts

Malutka suczka do adopcji. Ma ok. 4 miesiące. Trzy tygodnie temu została znaleziona w głębokim dole ziemnym. Była bardzo zalękniona. Chorowała - miała zapalenie tchawicy i problemy żołądkowe. Teraz jest już zdrowa, wesoła i pocieszna, ale pozostał jej silny lęk i nieufność wobec ludzi, zwłaszcza mężczyzn. Boi się obcych, kontakt z nowymi osobami wywołuje u niej silny stres. Dlatego szukamy łagodnej i cierpliwej Pani, która da jej serdeczny dom i zada sobie trud by spotkać się kilka razy i zaprzyjaźnić z sunią zanim zabierze ją do siebie. Kropka tymczasowo mieszka w rejonie Mszany Dolnej i Nowego Targu. Zapraszam do kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Kropka jest odrobaczona i po drugim szczepieniu, trzecie - ostatnie na ten rok szczepienie ma być za miesiąc. Jeśli chodzi o czystość w mieszkaniu to nie jest "lejkiem", generalnie nie sika, pod warunkiem że jest dopilnowana i kilka razy dziennie we właściwym momencie wyprowadzona na spacer. Jest szczeniakiem, więc nie można oczekiwać że sikanie 3 razy dziennie wystarczy, bo NIE WYSTARCZY.

Nie jest "niszczycielem", potrafi długo zajmować się swoim gryzakiem, ale jak każdy szczeniak chętnie podkrada kapcie, skarpetki, chusteczki higieniczne i interesuje się wszystkim co leży na podłodze ...

Oprócz "dogomanii" ma jeszcze ogłoszenie na "olx" (dawna tablica)

Link to comment
Share on other sites

dogomania nie jest portalem ogłoszeniowym Mariolko tylko społecznościowym. Wrzuć ogłoszenia na gumtree, cafeanimals, e-zwierzak. Na dogomani rozmawiamy o naszych zwierzakach :) a Kropcia jest sliczna i szybko znajdzie dom.

Link to comment
Share on other sites

Możesz wykupić pakiet ogłoszeń na bazarku. Tylko dobrze sprawdź dom, nie oddawaj jej w ciemno.

Tu link do bazarku. Dziewczyny wiedzą, które portale ogłoszeniowe maja najwieksza ogladalność.

http://www.dogomania.com/forum/topic/145385-ogłoszeniowy-nowe-pakiety-od-1zł/
 
 
Zajrzyj na ten wątek, suczka podobna fizycznie i psychicznie.
W pocie 1345 jest tekst do ogłoszeń i w skrócie historia Imki.
Może Twojej suni tez szukać domu z innym psem/psami ? Będzie jej łatwiej.
http://www.dogomania.com/forum/topic/142833-w-ma%C5%82ym-cia%C5%82ku-wielki-strach/page-68

Link to comment
Share on other sites

Witam, dziękuję za wszystkie porady. Zwiększę liczbę ogłoszeń i na pewno nie oddam jej w ciemno... W ciągu ostatnich paru lat to jest "mój" szósty piesek - sierota po przejściach, dla którego szukam domu. Dla pięciorga udało mi się znaleźć dobre domy, choć nie było łatwo... Dwa pieski znalazły domy właśnie przez Dogomanię.

Kropka jest u mnie już ponad miesiąc i widzę duże postępy w procesie socjalizacji - ma już znajomych, których polubiła ale to są wyjątkowe osoby - zaangażowane w psie historie i wiedzące jak nawiązać kontakt ze zwierzątkiem. Obserwując jej zachowanie dochodzę do wniosku, że Kropka to "pies jednego pana" i łatwiej zaadoptuje się u jednej osoby lub u dwojga niż w większej rodzinie. I wygląda na to, że z dziećmi ma podobny problem jak z mężczyznami, dlatego napisałam "szuka Pani";

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mariola22, ja z zupełnie innej beczki, ale myślę, że poruszę ważną sprawę: sunia ma złe doswiadczenia, boi się obcych, boi sie mężczyzn. Ok, fajnie jak dostanie się do pani. Ale czemu działać na objaw a nie na przyczynę? Czemu nie pokazać suni, że mężczyźni są ok? Czemu nie pozbyć się jej obaw?

Ona a ma przed sobą całe życie. Niech to życie będzie szczęśliwe. '

 

Zacznij delikatnie. Na pewno masz znajomych. Niech ktoś przyjdzie, nawet na 30 minut. Niech wejdzie do pomieszczenia, ale kompletnie ignoruje psiaka. Żadnego podchodzenia do niej, zadnego patrzenia w jej kierunku czy mówienia do niej. Niech Kropka nauczy się, że obecność kogoś takiego nie znaczy nic złego. Taki gość może mieć przy sobie jedzenie - najlepiej pachnące, które skusi kropkę. Jak już sunia zrozumie, że ten człowiek nie jest zagrożeniem, ciekawość weźmie górę i podejdzie. Wtedy może dostać coś od takiej osoby. 

Ćwicząc w ten sposób musisz pamiętać o jednym: Twój lęk, Twoje współczucie i Twoja obawa będą dla Kropki widoczne i będą bardzo złym sygnałem. Będą wzmacniać jej lęk. 

Musisz - to czasem trudne, ale musisz to zrobić - zapomnieć o Kropce na czas ćwiczenia. Ignorować, że się boi. Pokazać jej cała sobą, ze jest ok. Być blisko gościa. zachowywać się naturalnie: nie patrzeć na Kropkę, nie mówić do niej. 

To da jej psiemu mózgowi sygnał, ze jest ok. 

 

Możesz Ty mieć przy sobie jedzenie i ją zawołać. I nagrodzić, ze podeszła blisko obcej osoby. Ale nie stale. Wszystko z umiarem.

 

W ten sposób Kropka zastąpi ze doświadczenie dobrym. Daj jej poznać świat i cieszyć się ludźmi. A dzięki temu Ty będziesz miała 2x więcej potencjalnych nowych właścicieli i 2x większe szanse na znalezienie jej domu :)

 

Powodzenia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...