Jump to content
Dogomania

Samochód przejechał po 8-mies szczeniaku. Są szanse ?


majacy psa

Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj wydarzyła sie nasza tragedia. Pies sie wyrwal i wpadł pod koła wolno jadącego pojazdu. Po prostu podbiegł i stanął pod kołem jak samobójca jakiś. Kolo powoli przejechało po korpusie pieska. Pisk i skowyt był niesamowity. Zaraz ekspresem do veta a tam krew w pysku, odchody z drugiej strony ale bez krwi na szczescie. Piesek caly czas ledwie oddycha, mocno charczy. Dostal jakies leki i kroplówke i  oddech mu sie uspokoil.

Czy macie jakies doswiadczenia z takimi przypadkami ? Sa jakieś szanse zeby z tego wyszedł ? Koło ciężkiego auta powoli przejechalo po calym korpusie, nie bylo zadnego uderzenia.

 

Vet kaze czekac, mowi ze u psów nie robi sie operacji na jamie brzusznej np. płuca itp Bo podejrzewam ze cos ma z plucem skoro tak charczy.

 

Napiszcie cokolwiek czy mozemy miec jakąś nadzieje ?

Link to comment
Share on other sites

jest bardzo slaba, nie wiem jak ma sie zalatwiac ? robić pod siebie na posłanie ? to w sumie nie problem, moge to prac chocby codziennie ale czy pies zrobi pod siebie ? czy raczej bedzie trzymal?

po 5 godzinach od powrotu od veta wynioslem ją na trawe w ogrodzie ale zaczela pelzac w strone domu wiec ja szybko zanioslem na poslanie, nie chce jej sie czy jak ?

Link to comment
Share on other sites

martwi mnie jeszcze ze tak dlugo sie nie zalatwia, normalnie robi siku co 2-3 godziny, nawet jak nic nie pije a teraz mija juz 6h i nic, od czasu do czasu sie zrywa z poslania z piskiem i siada, jak ją wynosze do ogródu to wraca do domu, tzn. nie ma sily tylko sie czolga wiec nie chce jej meczyc i zanosze ja na poslanie,

poradzcie co z tym zalatwianiem zrobic zeby jej pomóc ?

Link to comment
Share on other sites

Sczeniak powinien być w szpitaliku pod wnikliwa obserwacją lekarza a nie w domu -stan tego psa jest ciężki .Usg to za mało , należy zrobić rtg łącznie z jamą brzuszną ( uraz wielonarzadowy ) rtg klatki piersiowej Ap i boczne (ocenić pluca ) .Powinno się go podłaczyć pod kardiomonitor i kontrolować funkcje życiowe takie jak oddech , tętno i najważniejsze saturację . Z termoforem byłabym bardzo ostrożna .

Link to comment
Share on other sites

Też jestem za tym, żeby zadzwonić do weta, a jak będzie dalej olewał, to szybko znaleźć lepszego. Bo na razie wygląda na to, że wet po prostu zostawił szczeniaka samego sobie - wyliże się albo nie. Czy psiak dostaje teraz jakieś środki przeciwbólowe?

Link to comment
Share on other sites

piesek ma sie lepiej, nigdy nie myślałem, że sie tak uciesze jak mi pies zasika pokój, zrobiła ogromną kałużę po 21 godzinach od wypadku, czyściutki mocz bez krwi, zjadła do syta bo vet pozwolil, dostaje tylko leki przeciwbolowe i antybiotyk, sunia zaczyna powoli chodzić, wyszla nawet sama do ogrodu i wróciła

to cud !!! przejechało jej po brzuchu 2-tonowe auto, powinna już nie żyć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...