Jump to content
Dogomania

Zaprzestanie/kontynuowanie ochrony przeciw kleszczom


wooke

Recommended Posts

Witajcie. Nie wiecie co tam słychać u kleszczy? Teoretycznie nasza obroża Foresto straciła ważność noszenia, a praktycznie psina jeszcze ją ma na sobie. I tak się zastanawiam czy czas już wyrzucić i czekać z nową do wiosny, czy kolejną już zakładać? Dzisiaj będąc u weta było dwóch pacjentów i każdy z kleszczem. I teraz zastanawiam się co tu robić.
A u Was jak to wygląda?

Link to comment
Share on other sites

Sezon na kleszcze wciąż w pełnym rozkwicie. Na potwierdzenie mogę powiedzieć, że podczas ostatniej wizyty w lecznicy widziałam akcję ratowania (transfuzja krwi, kroplówki itd.) suczki JRT, która korzystając z uroków pogodnego dnia na działce zaszyła się w krzakach i wyszła stamtąd z ponad stu kleszczami na całym ciele. Nie była zabezpieczona, bo jej właściciele uznali, że już za zimno dla krwiopijców. 

Lepiej nie ryzykować. 

Link to comment
Share on other sites

Sezon na kleszcze w pełni, mój dzień w dzień ma wpięte kleszcze, nosi obrożę Foresto drugą w tym sezonie. Jak się utrzyma taka pogoda trzeba zakroplić psa lub kupić obróżkę. Nie ryzykowałabym bez. my już przeszliśmy pierwszą babesziozę we wrześniu mimo ochrony psa.

Link to comment
Share on other sites

A może profilaktycznie krople zamiast obroży? Załóżmy, że za miesiąc/dwa będzie mróz, to bez sensu żeby chodziła od grudnia do lutego w obroży. A niestety tania to ona nie jest.

No to kup Sabunol na allegro i wylej na psa. Najwyżej w przyszłym miesiącu powtórzysz, jak jeszcze mróz nie chwyci 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...