Jump to content
Dogomania

Magnusson petfood


Tilia

Recommended Posts

Na wystawie warszawskiej było stoisko z tymi karmami- karmy są sprowadzane ze Szwecji, zainteresowała mnie duża zawartość mięsa (są produkowane ze świeżego mięsa). Nie mogę znaleźć w internecie nic na ich temat po polsku lub po angielsku, a niestety nie znam szweckiego ani niemieckiego.
tu jest link do strony niemieckiej: [URL="http://www.magnusson-petfood.de"]www.magnusson-petfood.de[/URL]
Może ktoś się spotkał z tymi karmami?

Link to comment
Share on other sites

Mój niemiecki nie jest na wysokim poziomie, ale wyczytałam, że można próbki zamówić. Tylko nie wiem jak z ich wysłaniem do polski. Poczekamy na kogoś z lepszą znajomością języka.
Nie wyczytałam nic, że tylko w niemczech wysyłają :razz: .

Link to comment
Share on other sites

Meat and Biscuit adult
Skład (z tego co zrozumiałam):
surowe białko: 24%
surowy tłuszcz: 12%
surowe włókna: 2%
?węglowodór (NFE): 45,5%
Minerały (popiół): 6,5% (z czego wapń 1,3%, fosfor 1,0%)
woda 10%
wart. energ.: 1444 kj per 100gr

no i tabelka ;) (zaw w 1kg)
Vitamin A 14000 IE Vitamin D 1400 IE Vitamin E 140 IE Vitmain C 100 IE Tiamin B1 10 mg Riboflavin B2 12 mg Pantothensäure B3 25 mg Niacin 60 mg Pyridoxin B6 6 mg Folinsäure 1 mg Biothin H 0,3 mg Vitamin B12 0,1 mg Cholin 1500 mg Eisensulfat 200 mg Kupfersulfat 15 mg Manganoxid 40 mg Zinkoxid 200 mg Jod I 2 mg Selen 0,2 mg

That's all for today. Wysiliłam mózg swój. Niech znawca się wypowie ;) .

Link to comment
Share on other sites

No to ja powiem o tych próbkach.
Można je zamówić, nie ma napisane nic o wysyłce zagranicznej.
Zwrócili jednak uwagę, iż często zdarzają się osoby naduzywające darmowe próbki, dlatego po wysłaniu formularza proszą o kontakt, bez niego nie wyślą darmowej próbki.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odzew :)
na wystawie kupiłam na próbę opakowania 800 g po 5 zł- próbek nie było, ale w tej cenie to i tak prawie próbki ;) jakby ktoś chciał na tych opakowaniach jest naklejka z kontaktem do dystrybutora

interesuje mnie skład tej karmy od strony zawartości mięsa (dużo!) i to co reklamowano- że jest produkowana ze świeżego mięsa, zamrażanego szybko po uboju, a nie z mączek

no i ciekawa jestem opinii o tej karmie- jakiej jest klasy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Skład karmy wygląda w sumie całkiem przyzwoicie:

[quote name='magnusson']Świeże mięso jagnięce (44%), mąka pszenna, świeże jajka, olej rzepakowy tłoczony na zimno, mąka owsiana, marchew, włókno z ziemniaków...[/quote]

Całość jest konserwowana naturalnie.

Należy jednak pamiętać, że świeże mięso zawiera ponad 75% wody, która ulegnie odparowaniu w procesie produkcji (wilgotność karmy wynosi już tylko 10%). Koniec końców bazowym składnikiem tej karmy będzie więc mąka pszenna - a to jest jeden z podobno większych alergenów dla psów.

Dużo o jakości karmy mówi jej przyswajalność a więc dzienna dawka pokarmowa, im mniejsza tym lepsza, oznacza to, że psi organizm nie jest zbędnie obciążany zbędnymi zapychaczami, z których nie potrafi wygenerować energii.

W przypadku magnusson, stawka dzienna dla psa o wadze 20-25 (a do tej wagi zawsze sobie porównuję) jest raczej hmmm, bardzo wysoka:

10-20 kg - 215-344 g
20-40 kg - 344-516 g

Te 344g to prawie 2x więcej niż w przypadku karm komercyjnych które obecnie stosujemy u naszych psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='nessie00']Wczoraj na krajówce warszawskiej też kupiłam takie opakowanie-psy się rzuciły, ale one generalnie są łakome:cool3:
Szkoda,że nie ma żadnych opinii o tej karmie:-( , nikt jej nie używa...?[/quote]

Ja ją uzywam już od prawie roku. Mój pies żadnej innej juz nie może !(alergik). Karma jest rewelacyjana, problem jest tylko z regularnościa dostaw. Jak by było wiecej chętnych to napewno by sie rozwinęła sprzedaż

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zamowiłam probke karmy co mne zaskoczyło, Probka duza bo 800 i kurier, wszystko gratis! Reakcja psiakow:

Kersi -zjadłaby konia z kopytami gdyby jej pozwolic, wiec jej opinia sie nie liczy:evil_lol:
Quescio- no tu sadziłam ze bedzie wielkie wyplowanie karmy bo nowa, bo kuleczki nie takie, kolorek,zapaszek i wszystko inne co moze sie niespodobac niejadkowi :shake: ale mnie zaskoczył i jadl i to dosc sporo!! zobaczymy jak taki stan sie utrzyma, to moze sie zdecyduje i kupie Lordzikowi ta karme:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Gdzie zamawiałaś tą próbkę? W tym sklepie co Aneta link podała? Testuję ostatnio różne karmy to i tą bym spróbowała u psiaków.[/quote]


Tak, własnie w tym sklepie. Spytałam sie czy jest taka mozliwosc, odpowiedzieli po kilku dniach i karma na drugi dzien była u mnie. Dostałam ta z 44% miesa [url=http://www.magnusson.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=22&products_id=28]Sklep Magnusson.com.pl[/url]
granulki duze, kolorem przypominały miesne chrupki. W pierwszych dniach nie było zadnych sensacji tak jak czesto jest przy zmianie karmy. kupaski super kolorystycznie i wielkosciowo:oops: Ogolnie jestem zadowolona gdy tylko bede mogła to zamowie wiekszy worek.

Link to comment
Share on other sites

Zapach ciastkowy karmy mi się niezbyt podoba, wolę jednak mięsny/rybny. Mamy w tej samej szafce rybnego pro plana i czuć z daleka :evil_lol:. Teraz wszystko zależy jak strawią, ale to dopiero będę mogła jutro ocenić, bo Hexa na kolację dopiero dostanie, a mała musi trochę pojeść żebym coś mogła zauważyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madeleine']młodej smakuje, nawet bardzo. qpki małe i ładne.
zastanawiam się czy nie kupic tej karmy jak już zmęczy brit'a. choc nie powiem.. cena nie za niska.[/quote]


Fakt cena "sliczna" ale ze moje duzo nie jedza wiec sie skusze na wiekszy worek. A jak bedzie dobrze to pozostaniemy na dłuzej przy niej.

No a Twoja Majka nie wyglada na wielkoluda wiec duzo nie zje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...