Jump to content
Dogomania
Dyśka

Dziwny kształt uszu

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z uszami mojej jamniczki. Co prawda to jest mój trzeci jamnik i po raz pierwszy coś takiego się zdarzyło, dlatego trochę się martwię (choć wiem że u innych ras to normalne) Chodzi o kształt uszu. Do momentu ząbkowania wszystko było ok teraz uszka przypominają wyglądem królika :) 
 
KLlNej.jpg      B18BG3.jpg     ZioRC9.jpg
 
Byłam u weterynarza i kazał jej dać karmę uzupełniającą Can-vit z glukozaminą (2:1 - Ca:P) Daję ją od miesiąca nic się nie zmienia. I stąd moje pytanie czy ktoś miał podobny problem? Czy wystarczy dodawać minerały do karmy i troszkę dłużej poczekać. Zastanawiałam się też na podklejenie taśmą uszu ale nie mam pojęcia czy to dobry pomysł, nie chce jej krzywdzić. Może taka po prostu jej uroda :)
 
Pozdrawiam i za wszystkie odp będę wdzięczna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malutka jest śliczna ja mam/miałam kilka jamników , ostatni Aleks to jamol na sterydach ogromny ale jamnik .Malutka ma taką urodę podobne uszka jak miał mój Piki . Jamniki jak ludzie każdy inny i każdy na swój własny sposób wyjątkowy .Jeżeli weterynarz nie stwierdził choróbska , to uszka odziedziczyła po przodkach 

Share this post


Link to post
Share on other sites
gryf80 no właśnie... :) piesek nie był od hodowcy (matka to rasowy jamnik ale tej drugiej połówki nie widziałam) i juz od samego początku miałam wątpliwości. No ale najważniejsze że zdrowa,. dzięki wszystkim za odpowiedzi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Często u szczeniąt różnych ras zdarza się,ze podczas wymiany zębów uszy są źle noszone,u większości się "naprawia" po całkowitej wymianie,ale nie u wszystkich. Dawaj dalej suplementy z fosforanem wapnia i często masuj uszka (ustawiaj je w prawidłowej pozycji i masuj u podstawy dolnej krawędzi) ,staraj się też często poprawiać uszy,aby były dobrze noszone. Jeśli łatwo udaje się uszy poprawić i jakiś czas będą noszone prawidłowo jest nadzieja,że wrócą do stanu sprzed wymiany zębów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rottaska : Dziękuję za rady. Suplementy były dalej podawane. Za Twoją radą zaczęłam masować uszka i poprawiać w miarę możliwości. Łatwo dawało się je poprawić ale za każdym razem (czyt za każdym potrząsaniem łepka) wracały do swojego "nieprawidłowego" kształtu ale.. nie ustąpiłam i oto efekty:

 

 

cee2802e7711af9fmed.jpg

(uprzedzając pytania mój piesek widzi krakersa x) tylko tak mogłam przykuć jej uwagę i zrobic zdjęcie)

 

Uszka w tej chwili utrzymują się bez poprawiania ich. Widać jeszcze miejsca gdzie były zagięte, wszystko wróciło do normy. Jeszcze raz dziękuje za pomoc! :)

 

i przepraszam za rozmiar zdjęcia nie umiałam zmniejszyć... :/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×