Jump to content
Dogomania

Szanti


Wilczocha

Recommended Posts

Szanti chyba dostaje swoją pierwszą cieczkę.

Nie mam doświadczenia, bo pierwszy raz mam szczeniaka w życiu i nie wiem jak to powinno się rozwijać, ale Od kilku dni wydobywają się z niej brązowe upławy. A od 3 dni jest tam lekko nabrzmiałe, ale nie tak jak to mają samiczki w cieczce. Na razie ją obserwuje, Szanti się tam dziś dopiero zaczęła wylizywać. Będę patrzeć co dalej.

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć :) Oglądam Szanti od początku, ale chyba pierwszy raz się przywitałam :P 

 

Pięknie jej w tych juliusach i naklejka też boska :D 

 

Moja mama kocha owczarki szkockie i strasznie marzy o takim psie. Obiecałam jej, że kiedyś go ode mnie dostanie :D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

No ta moja szkocka to bardzo wrażliwa jest. Słyszałam, że szkockie są wrażliwe i delikatne, ale ta moja to aż do przesady :P

Ma problemy żołądkowe, problemy z alergią, z oczami, z ciągłymi przeziębieniami, infekcjami i hohoho dużo tego. Nigdy tyle się po weterynarzach nie nalatałam :P

Ale dajemy radę.

Dziś idzie do weterynarza na badanie trzustki, no i może mi weterynarz stwierdzi czy ma cieczkę czy znów jakąś infekcje.

 

A wczoraj przebywała sobie u teściów na wsi. Ona uwielbia to miejsce i się nie dziwie bo cisza i spokój :)

 

ajqw3ju.jpg

pTc1792.jpg

PVTjtLi.jpg

m0vtSiW.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mojej mamie strasznie się podoba charakter collie no i wygląd też :) Hodowle sobie upatrzyła (tak w sumie to ja jej znalazłam tą hodowlę xD ) 

Też słyszałam, że z charakteru są dość wrażliwe, ale bardzo chętne do nauki. Uważam, że do mieszkania w bloku to taki pies akurat :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chciałam takich bardzo puchatych, a takie przeważnie są w hodowlach. Szanti to typ klasyczny, ma mniej włosa i nigdy nie będzie taka puchata co mnie się bardzo podoba. :)

Typ klasyczny ofutrza się bardzo długo i zastanawiam się czy jeszcze nabierze.

Pewnie te rodowodowe mniej chorują. No cóż coś za coś jak to mówią :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie powiedziałabym, ze to typ klasyczny ;) bliżej jej juz do amerykańskiego. Klasyki mają wprawdzie nie puszysty włos, ale długi dosyć. Takim przykładem jest np. Jazz na dogomanii (swoją drogą piękny).
Szanti, podobnie jak moja Miłka, takim typowym klasykiem nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Może masz racje, ja dopiero poznaje te rasę i ciągle się o niej uczę. Szanti to mój pierwszy w życiu collie i pierwszy w życiu szczeniak, ale chyba nie źle sobie radze :P

Czy jest gdzieś może opis jakie są typy collie bym mogła się o nich trochę dokształcić ? :)

Bo jakiś czas temu znalazłam stronkę gdzie pisało, że są 3 typy collie:

 

Typ angielski klasyczny (klasyk); psy charakteryzują się wielkością zbliżoną do górnej granicy wzorca, wyraźnie wydłużonym, smukłym, ale mocnym tułowiem, bardzo szlachetną głową z zaznaczonym stopem, wzorcowymi uszami (załamanymi w 1/3 wysokości), niezbyt długą, nieprzemakalną szatą, dość skromną (młode klasyki potrafią porastać bardzo długo), długi, nisko noszony ogon

 

Typ angielski nowoczesny (modern); wzrost w dolnej granicy wzorca, mocnym kośćcem, krótkim, dość krępym tułowiem, mocną, stosunkowo szeroką i krótką głową z doskonałym stopem, ciężkimi uszami (co może być zaletą, bo nie stają one, jak często u klasyków), małymi oczami, bardzo długą i niezwykle obfitą szatą, która nie ma odpowiedniej dla psa pasterskiego struktury; jest bowiem puchata i nie daje ochrony przed deszczem, krótki i wysoko noszony ogon;

 

Typ amerykański; wzrost wyraźnie większy niż u collie z Wlk. Brytanii, bowiem w Ameryce jest inny wzorzec dla collie, który dopuszcza wzrost samców nawet do 66 cm w kłębie, głowa długa, wąska, ale ciężka, zakończona kanciasto, mało wyraźny stop, małe uszy i oczy, szata na tułowiu dość krótka, na dłuższa na kryzie i portkach, długi ogon, noszony nisko.

 

 

Źródło:

 

http://www.psy24.pl/2046-Collie-pielegnacja-w-praktyce.html

 

Z tego co się domyślam powinien być jeszcze jeden typ:

Typ klasyczny amerykański ? I to właśnie miała by być Szanti ?

 

A ja jestem z Krakowa ;)

Planuje spotkanie z Adiszkiem wiec możemy się jakoś umówić :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...