Jump to content
Dogomania

hmmm, pomocy!


lin

Recommended Posts

Mam pytanie, ponieważ pierwszy raz wystawiam psa, startujemy w klasie szczeniąt. Na karcie, którą otrzymałam mam napisane Ilość zgłoszeń w klasie: 10, płci 4, klasie 1.
Stąd moje pytanie, z tego zrozumiałam że będziemy sami na ringu i wtedy normalnie się odbywa konkurencja (mimo tego że jestem sama), tak jakby byli inni uczestnicy? Czyli robię kółko, wystawiam psa, itp. ? Proszę o jakaś podpowiedź. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Tak, przecież na wystawie ocenia się każdego psa indywidualnie ;) W rzadkich rasach czasem jest tak, że jest 1 przedstawiciel na całą rasę, a nie tylko na klasę. Taka sytuacja jak u ciebie się akurat zdarza całkiem często, szczególnie na mniejszych wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Nie, w tym roku planowałam tylko na tą w Toruniu, mój Dimek startuje w klasie szczeniąt, chciałam zobaczyć jak to ogólnie będzie wyglądało... w przyszłym roku dopiero planujemy wybrać się do Sopotu, jak już będziemy wiedzieli co z czym się je i śmierdziel będzie starszy..:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Iin[/B], nie ma co się stresować, moja suczka debiutowała 3 tygodnie temu i nie warto było się stresować, wystawa nie jest taka straszna jak ją malują :D. Choć w sumie łatwo mi mówić jak to nie ja ją wystawiałam tylko handlerka, gdybym to ja z nią miała biegać po ringu to pewnie miałabym trochę tremy ;). W Toruniu będę pokibicować znajomym, bo z Bydgoszczy mam blisko a moja skompletowała już 2 potrzebne Zywcięstwa Młodzieży na krajówkach w ostatni weekend lipica w Chojnicach, więc nie będę jej wystawiała (ale będzie mi towarzyszyć) i teraz dopiero w Sopcie na "międzynarodówce" będzie wystawiania. Jakiej rasy masz pieska to przyjdę pod ring popatrzeć i pokibicować :). Może zobaczymy się też w Sopocie o ile się zdecydujecie :).

Link to comment
Share on other sites

A właśnie jeszcze mnie naszło pytanie tylko się nie śmiejcie :oops: Ponieważ liczyłam na to ,że będę się patrzeć na innych na ringu, ale niestety chyba będę sama..., więc kiedy będę wiedziała ze mam już z psem nie biegać tylko go prezentować ?? dostane jakiś sygnał, sędzina coś powie ??:)

Link to comment
Share on other sites

Sędzia mówi co trzeba robić :). Szczeniaki chyba nie walczą o BOBa (nie jestem pewna, bo też jestem nowicjuszką), bo jakbyś miała młodzież to byś mogła mieć jeszcze porównanie o BOBa i wtedy nie biegłabyś sama, bo kto zostaje Najlepszym Juniorem walczy jeszcze o BOBa z dorosłymi, ciężko jest wtedy wygrać ze straszymi psami, ale moja jednego BOBa już ma, więc wszystko jest możliwe, ale szczeniaków to chyba niestety nie dotyczy :(. Lubię beagle'ki szkoda, że nie chcesz bym przyszła popatrzeć ;). W sumie naokoło ringu zawsze jest kupa ludzi, bo na jednym ringu jest prezentowanych więcej ras i wystawcy się rozbijają z namiotami wokół, tylko my bidne nie miałyśmy namiotu jedynie sam kocyk ostatnio :D. Nie myśl po prostu o tych ludziach wokół- skup się na psie i się nie zestresujesz. Będzie dobrze zobaczysz :). Masz duże szanse na Najlepsze Szczenię w Rasie i wtedy wystąpisz na BISach, życzę miejsca na podium na BISach, na BISy jakby co już na pewno przyjdę popatrzeć nie ma to tamto :D.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc :). W BOba tak jak mówisz chyba klasa szczeniąt się nie kwalifikuje, a jeżeli o BIS to sama nie wiem, a jeżeli nawet to powiedzą mi że mam później startować, czy to sama powinnam wiedzieć i czekać na wystąpienie o BIS ?

Link to comment
Share on other sites

[B]Lin[/B], jak zgarniesz Najlepsze Szczenię to automatycznie kwalifikujesz się na BIS Puppy w katalogu będzie napisane, o której to będzie. Najczęściej występuje się na takim dużym ringu honorowym, gdzie stoi podium. Trzymam kciuki za to byście zajęli miejsce na pudle na BISach :). Do zobaczenia jak nie w Toruniu to w Sopocie za rok, my będziemy już w pośredniej zapewne ubiegać się o dorosły Championat a Wy będziecie podbijać młodzieżówkę :). Wiek młodzieży to najfajniejszy według mnie wiek u psa :). Serdecznie pozdrawiam i cieszę się, że choć trochę pomogłam :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...