Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pani Zofio, nie ośmielę się dyskutować z osobą o takim autorytecie jak Pani na temat testów psychicznych, bo nie znam się na tym.
Mogę tylko powiedzieć, że nie zastanawiałabym się pewnie jakoś szczególnie dogłębnie nad testami, które mój pies ma zaliczyć, gdyby nie ta dyskusja (tak z pewnością czyni wielu właścicieli psów w różnych organizacjach, jeśli nie mają ambicji hodowlanych). Po prostu idą na test i już. Dlatego nie wiem ,czy ktoś kwestionował te testy.
Wiem jedynie, że w testach dotyczących predyspozycj szczeniąt przewraca się psa na grzbiet. U dorosłych nigdy o czymś takim nie słyszałam, ale szczerze mówiąc niewiele wiem, może coś takiego się robi? Mój psiak bardzo często "wywala się przy mnie kołami do góry", ale nie wyobrażam sobie, czy chętnie uczyniłby to w stresujących warunkach egzaminu. To będzie dla nas trudne i sama nie wiem, czy sobie poradzimy.

Jeżeli chodzi o sędziów, to mogę coś powiedzieć na przykładzie jednej osoby, którą znam. Zdawała egzamin po szkoleniu, jest asystentem na razie a nie sędzią, asystuje przy wystawach u boku sędziego, posiada wyszkolonego psa.
O sędziach prób pracy nie słyszałam.

Ayshe i Laluno, zaraz postaram sie wkleić te linki jeszcze raz. Kiepsko mi idzie "obsługa" na tym forum, już kilka razy coś bezskutecznie wlejam :(

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj LALUNA, mam beaucerona ale to pies roboczy i pilnujący domu z czego wywiązuje się znakomicie. Nauczyłem go tego co się sam nauczyłem posiadając poprzedniego psa, którym był pies podobny do dobermana czyli nierodowodowy osobnik. Jestem z niego dumny bo to pies moich marzeń. Ale czy ja muszę go wystawiać i jeździć na jakieś zawody skoro mi wystarcza to co on umie? Nie muszę się przed nikim chwalić co potrafi mój pies i jaki jest piękny (jego siostra HEMBRA Na Przykład wygrała około 3 lat temu klubówkę w Łodzi z czego jestem bardzo też dumny bo to w końcu rodzina) a jest faktycznie bardzo ładny i elegancki. Ale mi to wystarcza i nie muszę z nim paradować i gadać, że mam pięknego psa bo to mój pies do kochania. A co do mojej działalności kynologicznej to oparłem ją na chęci pogłębiania wiedzy a także na pomocy przy wystawach o czym już pisałem w poprzednich postach i nie chcę już do tego wracać. Poza tym, poprzez swoją działalność związkową propagowałem psy rasowe, które do dziś uwieczniam i chętnie prezentuję na wernisażach czy to indywidualnych czy grupowych bowiem dla mnie kynologia to nie tylko seminaria (uczestniczyłem w takich, kiedy nasz będziński oddział je organizował a były to naprawdę ciekawe i wartościowe wykłady na tematy: hodowli i rozrodu psów, chorób i żywienia), szkolenie (jak powyżej pisałem miałem wyszkolonego psa w stopniu PT i PO), oraz wystawy ale także działalność na rzecz jej rozwoju, która może mieć szeroki zakres (moje wystawy plastyczne to także działalność na rzecz rozwoju kynologii i racjonalnej hodowli). Poza tym, jako pracownik socjalny zajmowałem się również i dogoterapią, z której pisałem pracę dyplomową i obroniłem ją na 5. Tym samym jak widzisz, moja działalność kynologiczna ma inny zakres niż Twoja ale nie jest wcale mniej znacząca niż Twoja. To o czym Ty piszesz bierze się z różnego podejścia i rozumienia tego co nazywamy kynologią.

Link to comment
Share on other sites

Azawakh czyli swojego psa rodowodwego nigdy nie szkoliłes w ZK ani nie wystawiałes. Twój pies ma juz chyba z kilka ładnych lat.
I mimo to najbardziej Ci przeszkadza ze nie mozesz wystawiac w PKPR.
Przeciez Ty nie wystawiasz.
Ta cała walka o wystawianie w PKPR to temat zastepczy. Wojujesz nie o to o co poszło. A to jest tylko pretekstem do wojaczki.
To tak jak zwiazek który sie nie udał, ale ludzie tkwia w nim i robia sobie na złość. To faktycznie niszczy, ale oni sami siebie niszcza.
Gdyby zalezało Ci faktycznie na kynologi, przepisałbys sie do innego oddziału i robił swoje.
Jezli ZK Ci by sie nie podobał mógłbys sie tez zapisac sie do PKPR i dalej robił swoje.
Poszerzac horyzonty mozesz na 100 sposobów. Tylko najpierw trzeba chcieć.

Link to comment
Share on other sites

BeataG , Laluna :)
Parę postów wyżej padło: Do związku ( stowrzyszenia) nie należy pies tylko człowiek. Zarazah :) I takie pytanie, a sytuacja z życia wzięta.
Jak będzie z przynależnością związkową osoby, ktora ma psa z metryką ZK i drugiego psa z metryką PKPR ?
Jezeli chodzi o psa z ZK zamierza stosować wszystkie zasady ZK i podobnie do tego drugiego - zasady PKPR.
Ale należeć do dwóch stowarzyszeń wg tego co piszecie nie może. Zatem jednego psa nie zarejestruje,nie będzie go wystawiać itp....

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co LALUNA, zapomniałem Ci o czymś ważnym napisać a właściwie to pisałem o tym ale nie położyłem na to nacisku bowiem mi to jakoś uciekło. Działając w ZKwP starałem się zdobyć uprawnienia sędziowskie i jako asystent sporo pracowałem na wielu ringach wielu wystaw ale jak już Ci pisałem, to moje dalsze plany związane z tą działalnością zostały mi pokrzyżowane przez byłą panią prezes i zarząd oddziału Katowice mimo bardzo dobrych opinii w indeksie asystenckim otrzymywanych od takich sędziów jak: Halina Sergot, Henryk Jurek, Stanisław Podlaski, Jan Borzymowski, jak Gajewski, Andrzej Kaźmierski czy Ewa Bukład albo Paweł Kowieski. Byłem w tym oddziale jakimś zagrożeniem albo przeszkodą dla innych przez co nie dostawałem potem zgody na asystowania. Wygryziono mnie mimo moich najlepszych i najszczerszych starań aby jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki asystenta kynologicznego. To przykre ale prawdziwe więc przeniosłem się do PKPR-u gdzie zdobyłem uprawnienia sędziowskie i byłem pierwszym sędziom w tej organizacji z legitymacją nr 001/01. Jednak z racji tego, że mi nie wolno być tu i tu straciłem te uprawnienia i teraz zajmuję się tym czym się zajmuję, chociaż tematem prawnym i równoczesną przynależnością do kilku organizacji kynologicznych interesowałem się jeszcze zanim zostałem asystentem kynologicznym bowiem mnie ten temat bardzo zafrapował i zaintrygował gdyż mimo mojego członkostwa w ZkwP nie uważałem, nie uważam i nie będę uważał, że ta organizacja ma mieć jakiekolwiek przywileje w porównaniu z innymi krajowymi organizacjami kynologicznymi.
Aby nie być gołosłownym to LALUNA zamieszczę specjalnie dla Ciebie skany z mojego indeksu asystenckiego, gdzie będziesz mogła sobie poczytać o tym co mnie najbardziej w kynologii i działalności związkowej interesowało a co zostało mi uniemożliwione...
[URL=http://img111.imageshack.us/my.php?image=indeks3jv1.jpg][IMG]http://img111.imageshack.us/img111/6403/indeks3jv1.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img518.imageshack.us/my.php?image=indeks2qu7.jpg][IMG]http://img518.imageshack.us/img518/6119/indeks2qu7.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img217.imageshack.us/my.php?image=indeks1zf3.jpg][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2666/indeks1zf3.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

onek zadałeś ciekawe i fajne pytanie i ja myślę, że w obecnej sytuacji aby móc wystawiać oba psy na wystawach obu organizacji należałoby jednego z nich zarejestrować na Ciebie a drugiego na kogoś z rodziny. Tylko wtedy będzie istniała możliwość wystawiania oby psów na wystawach oby stowarzyszeń. Cieszy mnie, że piszesz o niezależnym stosowaniu się do niezależnych regulaminów obu stowarzyszeń. To jest uczciwe bowiem nie narusza w żaden sposób dobra jednej i drugiej organizacji czyli nie ma konfliktu interesów.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie zadałam...ale czy doczekam sie odpowiedzi? A co z tymi, którzy nie posiadaja psa? Mogą należeć do każdego z tych stowarzyszeń. Czy do obu też?
Oczywiście, że można wpisać psa na małżonka/ę, siostre , brata itp. Polak potrafi. Ale po co?
No to jak to jest z tą wolnością stowarzyszania się?
Azawakh :) Przeczytałam wklejone przez Ciebie materiały. Jedna opinia nie otwiera się :(
Ciekawe. Warto się z nimi zapoznać :)

Link to comment
Share on other sites

Statut ZKwP w obecnej formie mówi wyraźnie, że będąc członkiem ZKwP nie można równocześnie należeć do [B]żadnej [/B]innej krajowej organizacji kynologicznej i na odwrót. Nie ma też nic napisanego, że zapis ten nie dotyczy osób bez psa więc i tym samym ich obowiązuje niestety. Natomiast zamieszczone przeze mnie opinie prawne mówią co innego i wyraźnie wskazują, że zapisy statutowe ZKwP [B]są sprzeczne[/B] z powszechnie obowiązującym prawem w związku z czym nie mają mocy prawnej co znaczyłoby, że są to martwe przepisy ale niektórzy prawnicy i ZKwP utrzymują, że jednak mają moc prawną i do póki nie zostanie to zauważone przez organ nadzorujący albo sąd rejestrowy to należy ich niestety przestrzegać. Aby coś zmienić należałoby napisać wniosek do sądu rejestrowego ale wcześniej powinni się temu przyjrzeć prawnicy, którym należy uświadomić jakie to niesie niebezpieczeństwa dla przyszłych członków ZkwP i co one niosą za sobą a więc: przepisy te przyczyniają się do dyskryminacji innych prawnie zarejestrowanych stowarzyszeń kynologicznych, nie chronią w żaden sposób psów przed nadmiernym rozmnażaniem, stawiają ZKwP wyżej niż pozostałe organizacje kynologiczne w kraju, ograniczają pełnię wyboru do zasady białe - czarne.

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście, że powiadomiłem o tym Prezydenta Warszawy ale niestety prawnik zajmujący się tym tematem uznał, że nie ma łamania prze ZkwP prawa ustawowego w związku z czym sprawę skierowałem do innego prawnika, który teraz bada zgodność prawa statutowego ZkwP z ustawowym.

Link to comment
Share on other sites

Nadzór nad stowarzyszeniami to balast narzucony przez ustawę o stowarzyszeniach na i tak "zajętego" Prezydenta Warszawy. To kompetncje "wtórne" albo innaczej przypadkowe , jak się prześledzi historię hihi( najpierw ustawa o stowarzyszeniach a potem o mieście stołecznym) Ja bym spróbowała w Sądzie Rejestrowym raczej, albo lepiej równolegle. Sąd powinien wiedzieć jak ze swoich kompetencji wywiązuje się organ nadzorujacy. Swoją drogą kto jest organem nadrzędnym nad Prezydentem W-wy w tych sprawach? I czy stosuje sie przepisy kpa dotyczace skarg i wniosków ze wszystkimi ich nastepstwami?

Link to comment
Share on other sites

Na Twoje pytanie w tej chwili nie potrafię Ci odpowiedzieć ale zastanawiam się dlaczego urzędnik sądowy dopuścił do wpisania do statutu ZkwP tak chorych przepisów? Gdyby udało się ustalić kto na to pozwolił pociągnąłbym go do odpowiedzialności prawnej bo dla mnie jako szarego obywatela nastąpiło złamanie prawa w imię źle pojętego dobra organizacji i psa rasowego. Te zapisy prawne wymagają lojalności charakterystycznej dla partii politycznej a nie zwykłego stowarzyszenia działającego na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach.

Link to comment
Share on other sites

Azawakh a Ty znowu swoje. Prezesi sie zmieniaja, polityka tez. Ja nie żyje polityka, robie to co ma dla mnie wartość i co mi nikt nie odbierze. I nie wazne czy Pan X bedzie u szczytu czy Pani Y.
Wyobraź sobie że mozesz wystawiac psa tu i tu. I powiedz co Ci to da? Doskonale wiesz ze nie bedziesz go wystawiać.
Kiedys tez miałam byc asytentem nie zostałam. Ale nie przestałam robic to co robię. I wiesz wcale nie załuję. Bo ja sie rozwijałam w czyms co mi nikt nie odbierze. Wiedzy szkoleniowej, behawiorystyce. To jest dla mnie ta prawdziwa kynologia. A nie polityka. Bo ludzie którzy zajmuja sie polityka, dzisiaj sa a jutro ich nie ma, a pojutrze nikt juz o nich nie pamięta.

Link to comment
Share on other sites

Azawakh Prześledziłam cały wątek i z tego co wyczytałam to ZKwP Ci nie odpowiada, PKPR bronisz, starałeś się zrobić uprawnienia, i byłeś nawet sędzią. I dalej nie czujesz się nie usatysfakcjonowany, masz jakieś wizje na temat dwóch klobów wsłópracującch ze sobą, i fajnie!!!!!!!!!!!!! Tylko żePKPR jak na razie nic sąbą nie reprezentuje, ZKwP choć mający DUŻE wady, przy pomocy młodszych i prężnych działaczy rozwija się, mało tego przodujący hodowcy wielu ras podnoszą poprzeczkę(badania) i wiele bym mogła jeszcze napisać. Tylko dalej nie wiem o co Ci chodzi?Dla mnie jesteś człowiekiem niespełnionym, piszesz że jakiś tam związek ogranicza Twoje prawa, ja myśle że masz kochanego super psa,Ty upierdliwy charakter i dlatego w żadnym związku nie będziesz się czuł spełniony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alsza']Azawakh Prześledziłam cały wątek (... )
(..) Tylko dalej nie wiem o co Ci chodzi?Dla mnie jesteś człowiekiem niespełnionym, piszesz że jakiś tam związek ogranicza Twoje prawa, ja myśle że masz kochanego super psa,Ty upierdliwy charakter i dlatego w żadnym związku nie będziesz się czuł spełniony.[/quote]

A może Ty Alsza odpowiesz na moje pytanie? O tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9427488&postcount=410[/URL]
Ocene PKPR na razie zostawmy.

Link to comment
Share on other sites

A nie można obu zarejestrować w PKPR, zaś stosować się do zasad, które są ostrzejsze? Przecież nawet rejestrując psa w PKPR nie trzeba pójść od razu na łatwiznę, tylko trochę się postarać, włożyć trochę wysiłku, pojeździć z psem na różne wystawy, wyszkolić, porobić badania etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']A nie można obu zarejestrować w PKPR, zaś stosować się do zasad, które są ostrzejsze? Przecież nawet rejestrując psa w PKPR nie trzeba pójść od razu na łatwiznę, tylko trochę się postarać, włożyć trochę wysiłku, pojeździć z psem na różne wystawy, wyszkolić, porobić badania etc.[/quote]
A w druga strone to działa? Można zarejestrować oba w ZK? :)

Link to comment
Share on other sites

A wracając do wolności stowarzyszania się...
Załózmy, tak jak w cytowanych opiniach i artykułach, ze założe stowarzyszenie miłosników dajmy na to psów rasy ... z 15 przyjaciółkami. Oczywiście z założenia kynologiczne. Takie kanapowe...I od razu wylatuję z ZK.
Ten przykład po to by uwypuklić problem, że nie o PKRP mi chodzi.
I co to w porzadku jest?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...