Jump to content
Dogomania

rodzaje wystaw i klasy wystawowe dla ONkow


ayshe

Recommended Posts

boszsz....dla onow sa inne klasy kobietoooo litooosciiii...na wystawach fci tez sa inne klasy aaaa juz sie nie odzywam...prostuje cie bo naprawde....po prostu ciel ubie dlatego cie prostuje bo ludize wejda i beda mieli ubaw ze gloopoty piszesz.paaaa.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Beata, onki nie są jedyną rasą, która ma wymóg IPO do hodowlanki. I tamte rasy też mają klasę otwartą. Dlaczego koniecznie chcesz psom z IPO zawężać możliwość wyboru klasy, zamiast ją rozszerzać? Za co ta kara? Za to, że zdały IPO? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

beata-z rana bo nie masz racji na temat onow a twardo obstajesz przy swojej niewiedzy.nie rozmawiamy o rasach.rozmawiamy o onach.czego z rasami wyjezdzasz?co mnie obchodza rasy?i ich wymogi?zastanow sie o cyzm ja pisze a o oczym ty.ja pisze wylacznei o onach i nie bardzo wiesz z czym to sie je a dyskutujesz uzywajac argumentaxcji juz doprawdy przeroznej nie kumjac wogole od czego zaczal sie temat.powinnam po prostu zamiscic emotionke z buahahaha ale cie lubie i szanuje i nie chce zebys publicznie pisala glooopoty o onach bo tylko o nich jest ta rozmowa.ony maja inaczej rozumiesz?wystarczy popatrzec na wystawe onkowa.bylas kiedys?moze sie przejedz na klubowke.zobaczysz roznice i moze cos pokapujesz.
nie mozesz zalapac jednego:ze wymogi hodowlane wo nkach ustala sv.i doskonale to ustala.wszystkie rasy korzystaly i korzystaja na tym poczawszy od hd czy testach i korungu a skonczywszy na dna.sv zrobilo wszystko pierwsze.jest najlepsza organizacja kynologiczna na swiecie w pelni autonomiczna.ogrom wusv jest naprawde....porazajacy laika.tak wiec nei piszm i ze klasa otwarta dlao now to cos fajnego -nie.to droga do degradacji rasy,do hodowania psow wylacznie na wyglad.zaden onkarz z milosci do rasy,na to sie nie zgodzi.prosze ci nie pisz wiecej rzeczy ktore mowia o tobie zle.to tak jakbys probmowala rasowe bez rodowodu rozumiesz?taka sama skala.i przypominam jeszcze raz-jesli chcesz na ten temat rozmawiac to rozmawiaj wylacznie w oparciu o rase owczarek niemiecki.inne rasy i ich wymogi nie maja nic do rzeczy.absolutnie nic.wiec nie pisz a inne maja bo nikogo na tym dziale to nie interesuje bo to jest dzial o onkach i ich problematyka.sa watki luzne gdzie mozemy pogadac ogolenie o psach,mamy watek szkoleniowy itd.ale ten temat zaczal sie wylacznei oo onach i nikt tu nie pisal o innych rasach bo naprawde nas wymogi innych ras nie interesuja.:evil_lol: .
przeczytaj sobie cala dydkusje.ja o onacha a ty o czym piszesz?bo to nie chodiz o dyskusje o pogladach.tak jak ony ia dony czy kliker czy lup.tu chodzi o ot ze piszesz rzeczy dzieki ktorym hodowla onow w polsce jest taka jaka jest bo ktos mial podobne zdanei do ciebie.nie masz pojecia o skali rozmnazania onow i produkcji w kojcach.i piszesz takie rzeczy-wstyd.to tak jakby ktos pisal ze hodowla terwikow w pkpr jest ok:shake: .to smutne.rece opadaja.pewnie takimi jak ty argumentami posluguja sie ludzie psujacy hodowle ona w polsce.wiec beata skoncz juz bo to zenujace.mowie-tak samo jak by ktos to przelozyl na hodowle terwikow w pkpr.litosci.nie bede juz odpisywac bo to nie ma sensu.usilowalam ci wytlumaczyc o co chodzi ale zdaje sie ze ty tupiesz noga.bo inne rasy,bo cos tam..a co to ma do tematu ona?nic.
mozesz sobie spokojnie pisac i tupac noga i nawet powolywac mopsy i cane corso za przyklady tudziez collie rough a ja juz nie odpisze bo to nie ma sensu-nie iwesz o czym piszesz.nie wiesz o problemach onkarzy np z ludzmi z twoim podejsciem w klubokomisji.ktoryz nei przynosza chluby polskim onkarzom ani polskiemu owczarkowi-wrecz przeciwnie.

edytowane przez moderatora: pomimo emocji prosze o nieuzywaie niecenzuralnych slow!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']I nie mów mi, że nie skreślasz Wermuta, bo takim podejściem jego też skreślasz. I tak samo skreślasz jego matkę, chociaż jest najlepszym charakterowo belgiem, jakiego znam (a znam ich trochę nie tylko w Polsce). [/quote]

Wlasnie po to sa egzaminy! Ty mozesz uwazac, ze Andzia jest najleprzy charakterowo belgiem, ale zeby to sie cos w swiecie liczylo, wlasciciele MUSZA to potwierdzic wlasnie egzaminami. A ze nie chca tego robic, bo trenuja agility, coz, ich problem. Po to jest IPO w ONkach! Kazdy moze sobie twierdzic, ze ten albo tamte pies jest najleprzy, ale to o NICZYM nie swiadczy, dopoki nie zostanie to potwierdzone przez sedziego znajacego sie na sprawie!!
Jesli bierzesz ONka, to normalne ze go szkolisz. No bo jak nie szkolisz to...po co ci ONek. Owszem, mozesz szkolic o w innym kierunku niz IPO, ale wystawy sluza nie tylko ocenie, ale rowniez popularyzacji rasy. Rasy ONek, jako rasy UZYTKOWEJ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Litości! A co mają klasy wystawowe do wymogów hodowlanych? NIC!!! Przecież jak pies nie zrobi IPO, to i tak nie zrobi hodowlanki. Więc co mu szkodzi, że się powystawia w otwartej? A jeśli zrobi IPO i mimo to będzie wystawiany w otwartej, to w czym mu to szkodzi? Zarazi się czymś od tych, co IPO nie mają? Do cholery, to jest tylko klasa wystawowa, nic więcej! Jak pies zrobi IPO i championat, to jutro może być wystawiany w użytkowej, za tydzień w otwartej, za 2 tygodnie w championach, a za miesiąc np. znowu w użytkowej! Szkodzi mu to w czymś? No sorry! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Wlasnie po to sa egzaminy! Ty mozesz uwazac, ze Andzia jest najleprzy charakterowo belgiem, ale zeby to sie cos w swiecie liczylo, wlasciciele MUSZA to potwierdzic wlasnie egzaminami. A ze nie chca tego robic, bo trenuja agility, coz, ich problem. Po to jest IPO w ONkach! Kazdy moze sobie twierdzic, ze ten albo tamte pies jest najleprzy, ale to o NICZYM nie swiadczy, dopoki nie zostanie to potwierdzone przez sedziego znajacego sie na sprawie!![/quote]

Nie saJo, ten sędzia potwierdzi wyszkolenie, nie charakter!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No to oświeć mnie proszę, w czym to szkodzi rasie, że pies z IPO powystawia się w różnych klasach?[/quote]

Promuje sie ONki jako pieski biegajace po wystawach, a nie jako rase uzytkowa.

PS. BeataG sorry, za edytowanie twojego posta, pomylily mi sie przyciski :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Ale mimo tego, że ma nieodpowiedni charakter, z palcem w nosie zda IPO 1 - a to już mu przecież do hodowlanki wystarczy![/quote]

W normalnym kraju by nie zdal. A w Polsce, no cuz jak jest kazdy wie. Normalny hodowca takiego psa nie dopusci do hodowli. Nienormalny....dobrze ze przynajmniej cos z psem zrobil, przynajmnije pies mial (chociaz jakis czas) zajecie.

[quote name='BeataG']Aha, a te wystawiane w klasie użytkowej to już nie biegają na wystawach? SaJo, nie rozśmieszaj mnie![/quote]

Ale te psy maja wyszkolenie!!!! Wiec promuje sie tez w ten sposob szkolenie ONka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Nie przestaja. Ale za to moga sie zalapac psy bez wyszkolenia.[/quote]

No i co z tego? Jeszcze raz pytam - zarażą się czymś od nich te z wyszkoleniem? :evil_lol:

P.S. Po takich poglądach, jak przez Was prezentowane, to szczerze powiem, że całkowicie odechciało mi się szkolenia mojego psa w kierunku IPO. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Beata , to mieliscie dopiero zaczynac IPO ? z tekstów w których piszesz jakie to proste łatwe i betka myslalam ze jestescie mocno zaawansowani . czy stopien wyszkolenia świadczy o charakterze ? oczywiscie , bo do pewnego stopnia dociągniesz na siłe i psa słabszego charakteru , ale powyzej juz nie, a nawet i na tym średnim poziomie mysle ze widac czasem jakosc pracy rózną i zależną owszem od pracy nad psem ale i od tego czy jest z czym pracowac . hmm, to tak jak w szkole byli ci zdolni z polotem i kujony od linijki do linijki .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No i co z tego? Jeszcze raz pytam - zarażą się czymś od nich te z wyszkoleniem? :evil_lol:[/quote]

Ale promujemy ONka jako rase uzytkowa! Wiec psy bez wyszkolenia albo na kanape albo na plac.

[quote name='BeataG'] P.S. Po takich poglądach, jak przez Was prezentowane, to szczerze powiem, że całkowicie odechciało mi się szkolenia mojego psa w kierunku IPO. :shake:[/quote]

No coz, to juz nie jest moj problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']Beata , to mieliscie dopiero zaczynac IPO ? z tekstów w których piszesz jakie to proste łatwe i betka myslalam ze jestescie mocno zaawansowani . czy stopien wyszkolenia świadczy o charakterze ? oczywiscie , bo do pewnego stopnia dociągniesz na siłe i psa słabszego charakteru , ale powyzej juz nie, a nawet i na tym średnim poziomie mysle ze widac czasem jakosc pracy rózną i zależną owszem od pracy nad psem ale i od tego czy jest z czym pracowac . hmm, to tak jak w szkole byli ci zdolni z polotem i kujony od linijki do linijki .[/quote]

A czy ja gdzieś napisałam, że mieliśmy dopiero zaczynać? Owszem, mieliśmy sporą przerwę, ale niedługo minie rok, jak mój pies zaczął ćwiczyć IPO - początkowo nie ze mną, potem ze mną. Po prostu odechciało mi się ciągnąć to dalej. Nie lubię uczestniczyć w imprezach "jedynie słusznych", nie lubię lekceważenia wszystkiego innego, co robię z psem oprócz IPO.

A stopień wyszkolenia psa (oczywiście nie w Polsce) może mówić coś o charakterze psa, jeśli ten stopień wyszkolenia jest odpowiednio wysoki. Ale jeśli jest tu nawet jakieś wynikanie, to na pewno nie w obie strony. Czyli jeśli nawet można zakładać, że pies z IPO ma dobry charakter (jeśli egzamin zdał uczciwie i na wysoką ocenę), to nie można zakładać, że pies bez IPO ma zły charakter. Dobry charakter jest konieczny do IPO, ale IPO nie jest konieczne do dobrego charakteru. Bo może komuś się nie chce robić IPO, choć jego pies się do tego świetnie nadaje. Może w ogóle tego nie lubi, a może został zniechęcony, tak jak ja teraz.

Link to comment
Share on other sites

skarrrbie-twoj pies byl przygotowywany do ipo.trening ipo to troszke inna bajka.po prostu uczony lupowo lapac klin.z rekawem bylo gorzej.i wiesz co?ja tez po twoich wypowiedizach nie mam ochoty prowadzic ci ipo.bo obrazasz mnie i tyle.nie czytasz ze zrozumieniem.nie maszp ojecia o czym piszesz a sie obyurzasz mimo ze nikt nei pisze o wermim i jego szkoleniu odnosnie tego tematu.bo to temat o onkach.rrrany :shake: .wszyscy ci mowia A a ty tupiesz noga i mowisz B.uzywasz kompletnie niezrozumialych dla onkarzy argumentow.swoja postawa popierasz bardza zle patrzenie na rase owczarek niemiecki-bo O WERMIM ANI O BELGACH TU NIE ROZMAWIAMY.i bardzo sie ciesze ze nie masz ona.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeju, przeczytałam cały wątek i sie za głowe złapałam.
Jasne ze ON musi przechodzic szkolenie. Najlepiej by było gdyby wszytskie musiały IPO3. Ale to raczej nie mozliwe. Kupując takiego psa wiem co kupuje. Wiem ze ma dobry charakter i popedy. ON to nie pies ktory biega po ringu, jego wyszkolenie ma pokazac to po co został stworzony- jego uzytkowosc i wszechstronnosc. Jesli ktos tego nie rozumie to sory nie powinien miec ON. Jesli chce z nim biegac tylko na wystawy to niech se moze kupi pieska ktory nie musi byc szkolony np Yorka :p

Link to comment
Share on other sites

Napisałas ze jesli Twoj pies ma biegac po ringu i nie ma byc rozmnarzany to mu szkolenie nie potrzebne. A jest potrzebne. Nie mieszajmy wychowania a szkolenia, sorry bo ja Yorka na szkoleniu jeszcze nie widziałam, na zadnym z placów na ktorych byłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...