Jump to content
Dogomania

rodzaje wystaw i klasy wystawowe dla ONkow


ayshe

Recommended Posts

chite i shado szkole bo to onki.na cholere mi onek jak go nie bede szkolila.odwrotnie?tj wystawiac a nie rozmnazac?jasne ze mozna ale w otwrtej to tylko se po paru sezonach obciachu narobisz.np4 letni onek chodzacy tylko w otwartej?:roll: .to co to za pies?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='nenemuscha']Kurcze..albo ja jestem juz tak śpiące..bo piwo się skończyło..albo wam kobiety klawiaturka się gotuje..ale faktycznie..pewnie będą mi się te rozwazanka śniły nocą..i na rannym śladziku..znów choragiewki zapomnę..[/quote]mi sie nic nie gotuje.:evil_lol: .ja iwem np.zeludzietraktuja sv jak zwykly klub rasy:evil_lol: .na przyklad.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio i w Polsce na zawodach pojawiaja sie psy ekserierowe. Niestety nieliczne, naprawde nieliczne dochodza do IPO2 nie mowiac 3. Niby 3-krotny Mistrz Polski PMAIR to tez eksterier ale to wypadek przy pracy i tyle.......W niemczech psy VA maja Sch3 ale zdaja to na egzaminach wewnetrzynych (zreszta w pl znowu wprowadzono IPO3 na egzaminy zwiazkowe) i moze niee sa to psy gotowe to wyjscia na BSP a nie daj boze na WUSV ale ci luzdie pracuja bo wiedza ze jak nie dojda na 3 to beda gadac i mniej kryc. W Polsce nasza cholerna mentalnosc dziala w druga strone i to jest zalosne:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']Ostatnio i w Polsce na zawodach pojawiaja sie psy ekserierowe. Niestety nieliczne, naprawde nieliczne dochodza do IPO2 nie mowiac 3. Niby 3-krotny Mistrz Polski PMAIR to tez eksterier ale to wypadek przy pracy i tyle.......W niemczech psy VA maja Sch3 ale zdaja to na egzaminach wewnetrzynych (zreszta w pl znowu wprowadzono IPO3 na egzaminy zwiazkowe) i moze niee sa to psy gotowe to wyjscia na BSP a nie daj boze na WUSV ale ci luzdie pracuja bo wiedza ze jak nie dojda na 3 to beda gadac i mniej kryc. W Polsce nasza cholerna mentalnosc dziala w druga strone i to jest zalosne:angryy:[/quote]no dziala-odwrotnie:evil_lol: .polak zawsze moze nie?co mi tu bedzie niemiec w twarz plul z tymi wymyslami:evil_lol: .co do schh3-dokladnie.po prostu to obciach nie zrobic z rep.trojki.a kot tym bedzie kryl wtedy?jakis dziwak:evil_lol: a pies najwyrazniej dooopny.
napisze tylko dla czytajacych ze egzaminy wewn.o ktorych pisze hela to egzaminy na placach sv.annie tzw.wewn.u nas.bo moze ktos zle zrozumiec.:roll: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']2.tak moze miec gorszy bo na ipo1 nie ma takich obciazen.na ipo3 sa i to spore.[/quote]

Przypominam, że ten z IPO 3 też kiedyś musiał zdać IPO 1. I co - wtedy miał gorszy charakter? No sorry, przecież to śmieszne. :evil_lol:

[quote name='ayshe'] przeciez skzolenei sie nie dizedziczy jak ma poprawiac charakter?:crazyeye: .ale predyspozycje,jakosc popedow sie dziedziczy.jesli peis zda ipo[normalnie nie bo musi:evil_lol: ]to jak najbardizej daje to przesiew.to podstawy genetyki.po prostu to jest bardzo madry wymog hodowlany i tyle.[/quote]

No właśnie - szkolenie się nie dziedziczy, charakter tak. Więc po psie wyszkolonym, ale z takim sobie charakterem co się urodzi? :cool3: Ja nie neguję, że to jest mądry wymóg hodowlany. Ale nie wszyscy chcą swoje psy rozmnażać! Skoro dla takich psów, które nie będą rozmnażane, nie ma miejsca na wystawach, to może powinno się je wywalić też ze szkolenia? Bo przecież tylko zabierają miejsce tym wspaniałym przeznaczonym do hodowli. Tylko w takim razie powinnaś wywalić jakieś 90% psów ze swoich grup. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Dodam ze nie tylko w otwqartej..mamy pare takich championów polski..które do dziś wyszkolenia nie mają..albo zrobiły je długo po Championatach...Paranoja[/quote]
no i co ktos te ch.szanuje?sa podejrzane:diabloti: .a swoja droga-rzecyzwiscie paranoja.:evil_lol: .noo taki ch.to musi byc dooooobry pieeesek:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Przypominam, że ten z IPO 3 też kiedyś musiał zdać IPO 1. I co - wtedy miał gorszy charakter? No sorry, przecież to śmieszne. :evil_lol:



No właśnie - szkolenie się nie dziedziczy, charakter tak. Więc po psie wyszkolonym, ale z takim sobie charakterem co się urodzi? :cool3: Ja nie neguję, że to jest mądry wymóg hodowlany. Ale nie wszyscy chcą swoje psy rozmnażać! Skoro dla takich psów, które nie będą rozmnażane, nie ma miejsca na wystawach, to może powinno się je wywalić też ze szkolenia? Bo przecież tylko zabierają miejsce tym wspaniałym przeznaczonym do hodowli. Tylko w takim razie powinnaś wywalić jakieś 90% psów ze swoich grup. :angryy:[/quote]
1.beata-o czym ty piszesz?przeciez jak robil ipo1 to potem doklada sie obciazenia.a myslisz ze od razu super pies zrobi trojke?:-o jak?najpierw robi sei pierwszy krok.potem pracuje dalej i robisz nastepny.nie znaczy to ze ten z ipo1 da rade z trojka nawet jak sie swietnie zapowiada.takze nei kumam o czym piszesz.jak pies nie zda jedynki to chocby mial super charakter wg wlasciciela to do trojki tym bardziej nie dojdzie.ipo1 to minimum.to poczatek drogi.jasne zem usi zrobic jedynke.jak to mial gorszy charakter-a co ma jedno do drugiego?jak pies ma srednie popedy to przez 1 nke da rade.ale dalej to juz cieeezko albo wogole.jak ma trojke to jak mial jedynke to pracuje sie z nim dalej.wogoel nie kumam o co ci chodzi z tym ze jak zrobil trojke to mu sie charakter poprawil.jak widze ze pies nie dojdzie do trojki to nie wporwadzam takich obciazen po co?zeby spartolic psa?a kto go bedzie naprawial za mnie?po co wogole naprawiac?.
2.co do szkolenia to sorry ale to inna inszosc.pracujemy z psami bo po to mamy takie a nie inne psy i dlatego ze nam sie to podoba.wystawy to co innego.a to moja wina ze te przeznacozne do hodowli szkola sie gdzie indziej?:evil_lol: akurat do hodowli zden sie nie nadaje bo ...ktos nie zadbal o to zeby ich rodzice mieli wyszkolenie ipo3 na przyklad i olal charakter.a terax jak suki nie maja wymogu to myslisz ze po nich beda lepsze szczeniaki?:-o .o to ten caly temat.zeby przesiwac szkoleniem.onki powtarzam.reszta mnie niei nteresuje-ich dobor hodowlany i takie tam.ja na placu pracuje z tym co przychodzi.i gwarantuje ci ze ci co teraz bujaja sie z tym co maja nastepnego kupia po wyszkolonych rodzicach,jak najlepiej pracujacych a nie championach bo juz wiedza o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

co do wystaw-beata zrozum ze wystawianie onka w klasie otwartej i ch dla samych wystaw i nie zrobienie wyszkolenia jest...smieszne po prostu.jasne ze ci wolno.tylko ze ...no jak ktos lubi byc dziiiwny to co ja na to poradze?niech sie buja nie wiedziec po co w otwartej az zaczna w kulak sie smiac wszyscy onkarze albo w ch.to juz wogole zabawne.po co?no wiem ze ludzie sa dziiiwni czasem i lubia jak ktos puka sie w glowe za ich plecami .po prostu klasa uzytkowa u onkow daje wizerunek .i nie tylko dlatego ze psy w uzytkowej musza te isc bez smyczy przy nodze,i nie tylko tam rozne takie.po prostu onkarz zawsze bedzie patrzyl na to czy wogoel ktos z tym psem z kojca na plac wszedl.czy to juz taki downowaty pies ze tylko biegac moze:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

a to ze nie wyrzucam z zajec...no coz....szkolic super psy to jest latwo.jak sie naucza na tym co maja to beda wiedzieli co biora potem i po co.moim zadaniem jest popularyzacja ipo i pracy sportowej.pracujemy z tym co mamy.powoli do przodu.pewnie ze fajnie byloby miec wszystkie psy takie jak balto-tylko przewodnika od balto trzeba pilnowac:diabloti: .ale swiat nei jest taki pikny a ja chyba lubie uprawiac masochizm.o wiele lepiej byloby gdyby hodowcy dbali o charakter.byloby nam o wiele latwiej-onkarozm na placu i mnie szkoleniowcowi.do teog nei jestem geniuszme szkoleniowym tylko rzemieslnikiem co zawsze podkreslam.pewnei u lepszego szkoleniowca te psy ktore mam szly by lepiej.ale tak to jest obostronny masochizm.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']1.beata-o czym ty piszesz?przeciez jak robil ipo1 to potem doklada sie obciazenia.a myslisz ze od razu super pies zrobi trojke?:-o jak?najpierw robi sei pierwszy krok.potem pracuje dalej i robisz nastepny.nie znaczy to ze ten z ipo1 da rade z trojka nawet jak sie swietnie zapowiada.takze nei kumam o czym piszesz.jak pies nie zda jedynki to chocby mial super charakter wg wlasciciela to do trojki tym bardziej nie dojdzie
2.co do szkolenia to sorry ale to inna inszosc.pracujemy z psami bo po to mamy takie a nie inne psy i dlatego ze nam sie to podoba.wystawy to co innego.a to moja wina ze te przeznacozne do hodowli szkola sie gdzie indziej?:evil_lol: akurat do hodowli zden sie nie nadaje bo ...ktos nie zadbal o to zeby ich rodzice mieli wyszkolenie ipo3 na przyklad i olal charakter.a terax jak suki nie maja wymogu to myslisz ze po nich beda lepsze szczeniaki?:-o .o to ten caly temat.zeby przesiwac szkoleniem.onki powtarzam.reszta mnie niei nteresuje-ich dobor hodowlany i takie tam.ja na placu pracuje z tym co przychodzi.i gwarantuje ci ze ci co teraz bujaja sie z tym co maja nastepnego kupia po wyszkolonych rodzicach,jak najlepiej pracujacych a nie championach bo juz wiedza o co chodzi.[/quote]

Ad 1. Piszę o tym, że nie zawsze pies z wyższym wyszkoleniem ma lepszy charakter. A może właścicielowi się nie chciało zdawać dalszych egzaminów, choć mógłby to zrobić z palcem w nosie? Dlatego mówię, że egzamin świadczy o wyszkoleniu, a niekoniecznie o charakterze.

Ad 2. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby nie zabierać prawa do wystawiania psa ludziom, którzy to lubią. Którzy z różnych względów nie zdawali z psem IPO (co niekoniecznie oznacza, że go w tym kierunku nie szkolili) A między innymi dla takich jest klasa otwarta i championów. Tak jak Ciebie rajcuje szkolenie dla samego szkolenia - także psów, których nigdy nie będziesz rozmnażać, tak innych może rajcować wystawianie dla samego wystawiania. Ja się poczułam po prostu dotknięta tekstem Heli, że jak ma 24 miesiące i nie zrobił IPO, to na kanapę, a nie na wystawy. Różne bywają w życiu sytuacje, jak pisałam wystawić psa może prawie każdy, zdać z nim egzamin IPO już niekoniecznie. I to wcale nie musi być kwestia, że z psem coś jest nie tak. Tak samo poczułam się dotknięta Twoim tekstem, że wystawianie w klasie otwartej jest bleee. Bo to tak, jakbyś powiedziała, że pies, który nie ma wyszkolenia potwierdzonego egzaminem jest bleee. A takie zdanie w ustach szkoleniowca mi się bardzo nie podoba. Bo szkoleniowiec może i powinien dążyć do tego, żeby jego kursanci zaszli w szkoleniu jak najwyżej, ale jeśli nie chcą tego zrobić, to nie powinien tych psów dyskredytować. Ja to odbieram tak, że dla Ciebie mój pies będzie coś wart, jeśli zda IPO, a jeśli tego nie zrobi albo dopóki tego nie zrobi, to jest bleee. :-(

Link to comment
Share on other sites

Beato nie zamierzam cie obrazac. Jestem zwolenniczka podzialu na wystawy jak w niemczech. Dwa lata na wyszkolenie IPO to duzo czau o ile zaczyna sie w najmlodszym wieku. Niemcy maja na to dwa lata i jakos daja rade tylko w polsce nie idzie....

Link to comment
Share on other sites

BeataG na pewno nie zrozumiałaś co piszę, bo nie chodzi mi o pokazanie na wystawie papierka że mój pies-suka ma zdane Pt/IPO na dosk, tylko pokazanie jak pracujemy. Tak moim zaniem powinno to wyglądać. Dla mnie wygląd nie jest ważny. Pokazać jaki pies jest ładny każdy może, nie widzę problemu. Jak już pisałam- jedni lubią Bethovena inni coś innego:evil_lol: O gustach się nie dyskutuje. Jednak każda rasa została stworzona do "czegoś" i powiina nadal do tego się nadawać. Są rasy które mają tylko wyglądać i te niech sobie wyglądają- nie ma problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']Beato nie zamierzam cie obrazac. Jestem zwolenniczka podzialu na wystawy jak w niemczech. Dwa lata na wyszkolenie IPO to duzo czau o ile zaczyna sie w najmlodszym wieku. Niemcy maja na to dwa lata i jakos daja rade tylko w polsce nie idzie....[/quote]

[B]Hela[/B], a jak pies będzie miał 17 miesięcy i właściciel zostanie inwalidą to co? Wystawić mu go może każdy, zdać z nim jakikolwiek egzamin już niekoniecznie. Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że zdanie tego nieszczęsnego IPO to tak może w 10% zależy od psa, a w 90 od właściciela?

[B]Aga-Pyros[/B], na pokazywanie wyszkolenia jest miejsce na egzaminach i zawodach, ale jeśli pies tego egzaminu nie ma, to po pierwsze nie znaczy jeszcze, że nie był szkolony, a po drugie nie ma nic do wystawiania w klasie innej niż użytkowa. A nawet ten, co ma egzamin, powinien mieć wybór, a nie tylko ograniczenie do klasy użytkowej, bo to byłaby dyskryminacja i kara za wyszkolenie.

Link to comment
Share on other sites

Beata-jesli pies ma dobry drive to dlaczego przewodnik biorac ona nie chce pracowac dalej?dla suk to ok,rodza,cieczki maja...jeszcze rozumiem ale samiec?a skad taka pewnosc ze sie nie chcialo?nie chcialo czy nie moglo?:evil_lol: .pies z wyzszym wyszkoleniem jest po prostu bardziej miarodajny.jednak przeszedl.jaka mam gwarancje ze pies z ipo1 dojdzie do ipo3?bo wlasciciel tak twierdzi?:evil_lol: .moze nawet mi powiedziec ze pies umie tanczyc i recytowac.niech to udowodni.z drugiej storny..jakby mi ktos dwa lata temu powiedzial ze z chita bede jezdzila na zawody ipo12,ze wogole zda jakikolwiek egzamin to bym ataku smiechu dostala.jak?co?pies ktory sie czolga i sika pod siebie jak zakladam mu obroze?a jadnak dala rade.moja zasluga?zadna.jakby nie byla w stanie to by nic nie pomoglo.moglabym z nia pracowac do usr... smierci a wiem jak jest na plycie.nawet zmiana pozoranta robi swoje a co dopiero plyta.i terax odwrotnei.powiem ze pies jest dobry.ok.faaajnie.ma faaajny charakter a ipo nie zda.bo nie wytrzymal.i co?dobry ma ten charakter?nie.bo nie dal rady.
2.Beata-piszemy o onach.i to tyle co do punktu drugiego.tak.z onami powyzej 24 miesiaca latanie po ringach w otwartej albo w championach to jakas kompletna paranoja.nie maszo na-czym czulas sie dotknieta?
tak.pies ktory nie ma potwierdoznego wyszkolenia zeby na rzesach chodzil to dla mnie tylko na rzesach chodzi.
beata-ja pisze zebys nie przenosila tego na wermuta a ty to z uporem maniaka robisz.co mnie do tego czy twoj pies ma ipo czy nie?pracujesz z psem-fajnie.nie pracujesz-tez fajnie.zdajesz egzamin-fajnie.nie zdajesz tez fajnie.chodzi mi o to ze ony powinny miec wyszkolenie.i ze system sv jest najlepszy.bo jest.nie bezbledny ale najlepszy.dla onow.dla mnie pies biegajacy po ringu rasy owczarek niemiecki ma wartosc pelna wtedy gdy udowodni ze jest w stanie zdac ipo.chociaz jedynke.niemcy to rozumieja.
czy ja cie kiedykolwiek dyskredytowalam ze nie orbisz egzaminow?nie.co innego ci z onami.a jak ktos nie chce robic z onem ipo to fajnie.tylko niech nie urabia do tego ideologii i nie biega po wystawach a suki nie kryje.niech sie cieszy psem i go kocha.co mnie do tego.a to ze rozmowe o onach odebralas jako rozmowe o twoim psie ot ja niestety nic na to nie poradze mimo tego ze podkreslam ze rozmawiamy o onach.i powtarzam-tak dla mnie on jest cos wart jako pies jak ma wyszkolenie bo wiem jakie to w tej rasie wazne.i powiem ci jeszcze ze o wiele wiecej jest wart ten[i jego przewodnik]co stara sie robic chocby schematy do trojki,stara sie ,pracuje.i jak zda jeszcze na zawodach to ja normalnie go kocham.zwlaszcza jak ma eksteriera.i pisze WYLACZNIE o onach.nie napisalam ani jednego slowa myslac o belgach,terwikach,gronkach,borderach,swietych mkolajach i wrozkach bo ja jestem onkarz .i jak w dziale o swojej ukochanej rasie to wylacznei o niej.w innych tematach tez opieram sie na onach.jako szkoleniowiec wszystkie psy na cwiczaku traktuje tak samo bez wzgledu na rase.ale kocham i zalezy mi tylko na jednej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG'][B]Hela[/B], a jak pies będzie miał 17 miesięcy i właściciel zostanie inwalidą to co? Wystawić mu go może każdy, zdać z nim jakikolwiek egzamin już niekoniecznie. Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że zdanie tego nieszczęsnego IPO to tak może w 10% zależy od psa, a w 90 od właściciela?

[B]Aga-Pyros[/B], na pokazywanie wyszkolenia jest miejsce na egzaminach i zawodach, ale jeśli pies tego egzaminu nie ma, to po pierwsze nie znaczy jeszcze, że nie był szkolony, a po drugie nie ma nic do wystawiania w klasie innej niż użytkowa. A nawet ten, co ma egzamin, powinien mieć wybór, a nie tylko ograniczenie do klasy użytkowej, bo to byłaby dyskryminacja i kara za wyszkolenie.[/quote]to sie z kims dogada i ktos mu psa zrobi-dla chtnego nic trudnego.nieprawda ze taki jest podzial.podzial jest rozny.czasem 90% zalezy od psa.jak doprowadzisz kiedys jakiegokolwiek psa do ipo to bedziesz wiedziala o czym mowa.przyzwoicie do ipo a nie po lebkach.
klasa uzytkowa nie dyskryminuje bo u onka to norma.po prostu.klasa otwarta jest dziwactwem.uzytkowa ona dyskryminuje?a w czym?:crazyeye: .i to nie kara za wyszkolenie tylko przywilej.nie iwem jak to pojmuja belgomaniacy ale to co piszesz jest deczko przerazajace.:evil_lol: .
egzamin jest niezbedny bo potwierdza wszykolenie tak jak matura wyksztalcenie.po co matura?wystarczy ze sie uczylas:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Beata, co Ty się tak uczepiłaś tej hodowlanki? Wiesz co, jest u nas taka dziewczyna w belgach, która ma wykastrowanego wnętra. Ale ma zacięcie wystawowe, jakby tylko miała psa wystawowego, to pewnie wystawiałaby go częściej niż ja Wermuta. I otóż ta dziewczyna na naszej klubówce, po ocenie wszystkich psów, poprosiła sędziego (specjalistę w rasie) o opis swojego psa. I ja to rozumiem, choć ja pewnie na jej miejscu zgłosiłabym psa, zapłaciła te 90 zł, żeby dostać dyskwalifikację, ale i opis. Na czeskiej klubówce ta sama dziewczyna z tym samym psem zdała testy psychiczne. Po co? Prezcież pies niehodowlany. Ano po to samo, po co Ty jeździsz na zawody z Chitą. Czy to tak trudno zrozumieć, że ktoś może lubić wystawy? Czy to tak trudno zrozumieć, że kogoś nie bawią egzaminy i ich nie zdaje, jeśli nie jest mu to do niczego potrzebne? Albo zdaje tylko te, co musi. Nie, ja nie piszę wyłącznie o Wermucie, piszę też w tym sensie, że takie byłoby Twoje podejście do mojego Bogu ducha winnego psa, gdybym miała onka. Nawet gdyby to był pies najwspanialszy charakterowy, po super wyszkolonych rodzicach, to Ty byś go skreśliła, gdybym z nim nie zrobiła IPO. Nie mnie, tylko psa. Nieważne, że nie zamierzałabym go rozmnażać, ma mieć IPO i już. I nie mów mi, że nie skreślasz Wermuta, bo takim podejściem jego też skreślasz. I tak samo skreślasz jego matkę, chociaż jest najlepszym charakterowo belgiem, jakiego znam (a znam ich trochę nie tylko w Polsce). Bo ma tego pecha, że jej właściciele nie mają zacięcia do IPO, tylko do agility. I powiem Ci uczciwie, że mnie się takie podejście osoby, która szkoli mojego psa, bardzo nie podoba. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']to sie z kims dogada i ktos mu psa zrobi-dla chtnego nic trudnego.nieprawda ze taki jest podzial.podzial jest rozny.czasem 90% zalezy od psa.jak doprowadzisz kiedys jakiegokolwiek psa do ipo to bedziesz wiedziala o czym mowa.przyzwoicie do ipo a nie po lebkach.
klasa uzytkowa nie dyskryminuje bo u onka to norma.po prostu.klasa otwarta jest dziwactwem.uzytkowa ona dyskryminuje?a w czym?:crazyeye: .i to nie kara za wyszkolenie tylko przywilej.nie iwem jak to pojmuja belgomaniacy ale to co piszesz jest deczko przerazajace.:evil_lol: .
egzamin jest niezbedny bo potwierdza wszykolenie tak jak matura wyksztalcenie.po co matura?wystarczy ze sie uczylas:evil_lol: .[/quote]

Faaajnie. Tylko potem ten pies będzie miał w dupie własnego właściciela. A poza tym po co? Skoro pies nie ma być z założenia rozmnażany. Sztuka dla sztuki? Byle tylko pies zdał IPO? No sorry.

Nie klasa użytkowa dyskryminuje, tylko zawężenie możliwości wystawiania tylko w tej klasie. Owszem egzamin jest niezbędny tam, gdzie niezbędne jest wyszkolenie. Ale nie jako potwierdzenie charakteru, bo to są 2 różne rzeczy. Ja też mogę mieć 10 skończonych fakultetów, ale nie mówi to nic o moim charakterze. Poza tym porównanie jest nietrafne, bo ja nie potrzebowałam do zdania matury tego, żeby mnie ktoś na smyczy zaprowadził na egzamin i mówił mi po kolei, co mam robić. Pies sam na egzamin nie pójdzie i sam go nie zda. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

BeatG-temat zaczla sie od wystaw onow.o tym ze klasa otwarta jest polskim dziwactwem na onkarskich wystawach.chite szkole bo jak bym z nia nie pracowala to co?uspilabym ja?cyz scierala siki z podlogi i patrzyla na pelzajacego psa?nie startuje z nia dlatego ze mam aspiracje-wrecz przeciwnie jestem z nich wyzuta.nie obchodzi mnie to .musze z nia pracowac bo to suka po ciezkich przejsciach i po prostu robie wszystko zeby byla normalnym onkiem.do powaznego sportu to ona sie nie nadaje.nei po tym co przeszla.nikogo nie skrelam.osob ktore nie chca robic ipo tez nie ale temat nei zaczal sie od tego czy robic z domowym puilem ipo tylko o sensie klasy otwartej dla onow.tak klasa jest bezsensu.bo wszedzie poza polska onek pow.24 miesiaca musi byc wyszkolony bo po prostu nie ma dla niego innej klasy.uzytkowa albo juz weterany.koniec.kropka.a czyjes widzimisie tu nie ma nic do rzeczy.i to jest w onkach normalne.rozumiesz?normalne.nienormalna to jest otwarta.moje podejscie do rasy owczarek niemiecki moze ci sie niepodobac-co ja na to poradze?cale sv w takim razie tez ci sie nie podoba z powodow opisanych wyzej.rozdziel z laski swojej dobro i kryteria hodowlane -wystawowe i szkoleniowe rasy owczarek niemiecki od twojego podejsica do wystaw i wermuta bo to jest z deczko dziwne.powtarzam po raz setny-owczarek niemiecki jako rasa na wystawach dla rasy owczarek niemiecki ktore sa najwazniejsze i dla owczarkarzy najbardizej sensownejest wystawiany w klasie uzytkowej ktora wymaga wyszkolenia.bo wyszkolony musi byc onek wystawiany jako dorosly.tylko w polsce na wystawach rasy owczarek niemiecki jest klasa otwarta i to jest nienormalne.tylko polska zniosla wymog wyszkolenia dla suk i to jest nienormalne.rozumiesz?czy nie?jako szkoleniowiec zajmuje sie kazdym psem ktorego przyjme na zajecia do siebie.i prowadze go tak jak umiem najlepiej biorac pod uwage specyfike rasy i checi przewodnika.jako onkarz jestem za tym zeby przestrzegac regulaminu sv bo nikt nic lepszego dla onow nie wymyslil niz wymogi sv.i nie wymysli.beata ja o mydle a ty o powidle.ja o onach a ty o wermim i tym czy dla mnei towj pies jest bee ze nie ma ipo.a co to ma do rzecyz jesli chodzi o wymogi sv dot.rasy owczarek niemiecki?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Faaajnie. Tylko potem ten pies będzie miał w dupie własnego właściciela. A poza tym po co? Skoro pies nie ma być z założenia rozmnażany. Sztuka dla sztuki? Byle tylko pies zdał IPO? No sorry.

Nie klasa użytkowa dyskryminuje, tylko zawężenie możliwości wystawiania tylko w tej klasie. Owszem egzamin jest niezbędny tam, gdzie niezbędne jest wyszkolenie. Ale nie jako potwierdzenie charakteru, bo to są 2 różne rzeczy. Ja też mogę mieć 10 skończonych fakultetów, ale nie mówi to nic o moim charakterze. Poza tym porównanie jest nietrafne, bo ja nie potrzebowałam do zdania matury tego, żeby mnie ktoś na smyczy zaprowadził na egzamin i mówił mi po kolei, co mam robić. Pies sam na egzamin nie pójdzie i sam go nie zda. :eviltong:[/quote]praca z onkiem a popularyzacje tej mi chodzi to nie tylko egzamin lecz praca dluuuga zeby psa dobrze zorbic bo trafi na prawdziwy egzamin [a na inne to po co jechac] i co ?kicha.sztuka dla sztuki?ipo?:crazyeye: .
beata-powtarzam az do znudzenia-niezbedny jest egzamin dla onkow pow.24 miesiaca bo nie ma nigdzie klasy otwartej dla onkow na wystawach onkarskich.polska to niechlubny ewenement ktorego nikt nie popiera.tacy dziiiwni jestesmy ze lda onkarzy wazniejszy jest pies z wyszkoleniem niz bez niego za ot z medalami z wystaw.i tak niech zostanei dla dobra rasy owczarek niemiecki.a jak ktos sie decyduej na onka to razem ze wszystkim.chcesz biegac z doroslym onkiem na wystawach?to bierz tylek za pas i na cwiczak.i tak powinno pozostac bo owczarek niemeicki to rasa uzytkowa.wiesz...pogadamy kiedys jak przygotujesz psa do ipo porzadnei nie po lebkach byle jakos zdal gdzies u sedziego co mu wszystko jedno.na razie to co piszesz jest po prostu teoretyczne mocno.,a jak nie bedziesz chciala zdawac ipo-to niezdawaj.twoja decyzja-twoj wybor.ale nie pisz ze kupilas onka i ludzie dizwnie sie patrza bo latasz i latasz na tym ringu,medale zdobywasz a nic nie osiagnelas powaznego w rasie.ot piesk,moze i ladny ale co z tego?bo tam gdzie zaczyna sie ocena klasowych psow na pisze:uzytkowa.jak mi sie niep odobaja wymogi np.dla psow do polowania to se tkaiego psa nie kupie i juz.jak ci sie niep odoba zdawac z onkiem ipo zeby liczyc sie na ringu to po co i ten onek i te wystawy?zeby biegac w otwartej?a po co pytam sie po raz kolejny?przeciez nic tam nie osiagniesz poza championatem ktory tez chwaly ci bez wyszkolenia nie przyniesie.w onkach tak juz jest.najlpesze psy i najcenniejsze trofea lacznei z va przyznaje sie wylacznei psom z klasy uzytkowej.bo otwartej nie ma bo po co skoro wymogiem hodowlanym jest ipo.otwarta klasa jest dla kiepskich psow z leniwymi wlascicielami.pisze o owczarkach niemieckich-przypominam jakbys zapomniala i nie pisz mi prosze o wermim i belgach bo to nie ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Bo w Polsce dla wszystkich ras obowiązuje 1 regulamin wystaw. Bo w Polsce onki muszą być zarejestrowane w ZKwP (pomijam inne "organizacje", bo nie o tym tu mowa). I tak samo w Niemczech na wystawach "wielorasowych" onki mają klasę otwartą. Tak samo jak we wszystkich organizacjach zrzeszonych w FCI w różnych krajach. I wszędzie możesz sobie na tych wystawach onka w klasie otwartej wystawić. Masz wybór - chcesz zgłosić w użytkach, zgłaszasz na wystawę SV albo FCI, chcesz zgłosić w otwartej, zgłaszasz tylko w FCI. W Polsce nie ma wystaw organizowanych przez SV, wszystkie są organizowane przez ZKwP, także te tylko dla onków. I kropka. Jak SV zacznie organizować wystawy w Polsce, to może wprowadzić własne zasady. Widocznie SV nie interesuje to, że ktoś chce wystawiać psa, który nie będzie rozmnażany. Zk widocznie to interesuje.

A co do mojego "dziwnego" podejścia do wystaw, to takich dziwaków jest wśród belgomaniaków sporo, z tego co wiem, to nawet znaczna większość.

Link to comment
Share on other sites

dla mnie EOT.ide w kime.taka orzmowa ja o mydle a ty o powidle i tak nie ma sensu.zazalenia do verein fur deutsche schaferhunde prosze skladac.ale jak od 1899 roku zdania nie zmienili to chyba nie da rady ich przekonac:evil_lol:
ps.beata-onki maja inne klasy,onki maja inne zasady,dla onkow obowiazuja wytyczne sv bez wzgledu na to czy cos sie nazywa zkwp czy vdh.sv niej est klubem rasy.i naprawde juz eot bo twoj ostatni post dowodzi ze nie kumasz roznicy miedzy tym ze sv jest orgnizacja decydujaca o rozwoju rasy owczarek niemiecki i fci podpisalo z sv umowe ze beda honorowac swoje papiery ale sv ma decydujacy glos w sprawie onka na calym swiecie w org.zrzesoznych w fci i fci to uznaje.moze zainteresuj sie problematyka o ktorej piszesz bo widze ze nie bardzo wiesz o czym piszesz.dla onkarza wystawy fci tak jak vdh nie sa niczym niewiadomo jakim.w niemczech wystawy vdh/fci sa naprawde dla onkarzy niezbyt istotne.zwyc swiata dla onakrza na wystawie fci jest ...hmmm...no faaajnei ale liczy sie naprawde bszs.to swiatowaka onow i jest najwazniejsza.od ponad 100lat.prosze cie beata bo juz wszyscy spasowali z onkarzy....daj sobie spokoj.nie bardoz wiesz o oc w ytym chodzi,nie znasz ise na onach,nie iwesz jakie sa priorytety...po oc pisac i pisac i coraz gorzej....ja ide spac.pisz dalej.na zdrowie.fci nawet do wzorca onka nie ma nic.ani do wymogow hodowlanych.nic.null.rozumiesz?sv uznaje papiery fci i vice versa.to wszytko.wszystko co stanowi o tym jaki ma byc on,jakim przesiewom hodowlanym go poddawac ustala sv.owszem kluby ras w krajach maja duza dowolnosc co polsce ywchodzi tylko na niekorzysc bo na razie to decyzje dot.hodowli ona w polsce tylko powoduja dalsze pogorszenie poglowia.tylko ci hodowcy ktorym zlaezy i stosuja sie do wytycznych sv omoga isepokazac poza polska i nie zejsc ze wstydem z ringu.a tyu piszesz cos o otwrtej i o zkwp....prosze....litosci....bo to juz zaczyna byc tylko zabawne.
dobranoc.EOT.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]otwarta klasa jest dla kiepskich psow z leniwymi wlascicielami.[/QUOTE]

Klasa otwarta jest dla psów powyżej 15 miesięcy - także dla tych, które jeszcze mogłyby iść w młodzieży lub pośredniej, dla tych, które mają IPO i mogłyby iść w użytkowej oraz tych, które mają championat i mogłyby iść w klasie championów. Po prostu psy z certyfikatami mają większy wybór.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...