Jump to content
Dogomania

Zywieckie koty, 30 kotow czeka na dom. Dlug! Pora szczepien.


Jola_K

Recommended Posts

Kamila_s, dziekuje :) - ale zedytuj prosze ze kotki maja juz ok 7 miesiecy, kocurki sa po kastracjach, kotki pojada wkrotce, wszystkie kotki sa szczepione, nauczone czystosci

magda z., dziekuje za pomoc :loveu:

***

Buranio wysikal sie kolo kuwety, jest to pierwsze przewinienie od kiedy jest u mnie, mam w planie zabrac go na badanie krwi i moczu, bedziemy szukali fizycznych przyczyn takiego zachowania

***

dzisiaj dostalam dwa teefony, oba mnie wkurzyly

pierwszy, kobieta z Bielska chce oddac 1,5 rocznego kocurka, bo corka ma alergie - ta kobieta opiekowala sie w pazdzierniku dwojka kotkow znalezionych w kartonie pod jednym z zywieckich blokow (kotki maja domki w Bielsku), pierwotnie miala adoptowac jednego z nich ale ten kot wlasnie nie tolerowal maluchow wiec je zabralam, teraz zadzwonila do mnie ze ma problem i ten kot musi szukac domu
wszystko to naciagane bardzo
prosze o pomoc
moze ktos da mu dt? kot jest kastratem, szczepiony
prosze...

drugi telefon, kobieta z okolic Wroclawia, kilka dni temu znalazla swojego 7 miesiecznego kotka z przetraconym karkiem, nie wie jak to sie stalo.....
szuka nowego, ma byc maly bo w domu sa psy
w domu jest jeden dorosly kot, sa wspomniane psy, trzy w tym suka z kilkutygodniowymi szczeniakami (pomimo szczelnego ogrodzenia jakis pies wlazl na posesje i zrobil swoje!), kobieta mowila o ruchliwej ulicy obok, gdzie juz wczesniej stracila innego kota, ze nie da rady upilnowac ich w domu, ona rozpaczala ale mnie rece opadly

a kilka dni temu - inny telefon od Pana rowniez z bielskiej kamienicy, gdzie w czerwcu ubieglego roku lapalysmy czarna kotke i jej synka... mam przyjechac bo kotka ma lyse plamy :roll: (grzybica?) w ogole to ten Pan dzwoni cykliczne w roznych sprawach, np "mam zabrac psa sasiadce bo on uwaza ze go zle traktuje", "mam przyjechac po kotke sasiada bo o nia nie dba i kotka siedzi pod kamienica ciagle" etc
niestety nie dam rady reagowac na kazde "wezwanie"
czasu ciagle brak a do bielska mam 35km

***

i jeszcze jedna sprawa, w ostatnim czasie na forum jest mnie malo i tak pozostanie jeszcze troche
mam chorego tate i jestem mu potrzebna
prosze o cierpliwosc jesli dlugo nie bede odpowiadala na wasze pw
jednak bede sie starala zagladac przynajmniej raz na dobe, jednak podciaganie watkow kotkow, nowe informacje, zdjecia, czy utrzymywanie aukcji, tego niestety nie dam rady juz robic
prosze wiec by raz od czasu podrzucic osobiste watki kotkow, ktorych spis jest w pierwszym poscie tego watku
dziekuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peate']kiedy będą wyniki badań Burania?
a czy Alaska już w nowym domku?
a co z tym podwójnym domkiem dla Diuny i Dakoty?[/QUOTE]

wyniki Lulusia juz sa - wkleje je za chwile

Alaska nadal u mnie, transport byl, ale jej przyszly opiekun mial wtedy prace i nie mogl sie spotkac, czekamy na kolejna okazje

Diuna i Dakota tez czekaja, brak osoby do wizyty przedadopcyjnej przesunela ich wyjazd, dokladnie dzisiaj rozmawialam z Ola ktora pojedzi ena to spotkanie, nie mam jeszcze informacji na kiedy sie umowila, ich domek na nie czeka

Link to comment
Share on other sites

wyniki Lulusia
ponizej wytluszczonym drukiem podane sa jego wyniki, kolejne cyfry to norma
ma podwyzszony poziom mocznika we krwi, ale kreatynina jest w normie, wiec podejrzewamy ze to byl jednorazowy incydent, jednak wrotce skontrolujemy ten porametr i sprawdzimy czy tendencja sie utrzymuje
pozostale wyniki z krwi sa ladne

mocz, pobrany poprzez powloki brzuszne, jest prawidlowy


oto wyniki w calosci


Od: IDEXX Laboratories

Data: 5 Marzec 2009 (Czwartek), 16:30

Zwierzę / Animal Cat Lulek Numer laboratoryjny / Laboratory No. VM793965/05.03.2009

Test Wynik Wartość referencyjna Jednostka Uwagi

[B]Large Screening 1)
Kidney: [/B]
Urea (BUN) [COLOR="Red"][B]14.7[/B] +[/COLOR] 3.5 - 11.7 mmol/l
Creatinine [B]89[/B] < 177 umol/l
Total protein [B]77[/B] 57 - 94 g/l
Sodium [B]156[/B] 146 - 165 mmol/l
Potassium [B]4.6[/B] 3.0 - 5.0 mmol/l
Inorganic Phosphate [COLOR="red"] [B]2.5[/B] ++[/COLOR] 0.9 - 2.4 mmol/l

[B]Liver:[/B]
Bilirubin [B]2.1[/B] < 5.1 umol/l
ALT (GPT) [B]80.1[/B] < 175 U/l
[I]Reference range in oriental breed cats up to 375[/I]

Alkaline phosphatase [B]43[/B] < 149 U/l
GGT [B]<1[/B] < 5 U/l
AST (GOT) [B]43.9[/B] < 120 U/l
GLDH [B]3.5[/B] < 9 U/l
Cholesterol [B]3.8[/B] 1.8 - 3.9 mmol/l

[B]Muscle:[/B]
LDH [B][COLOR="Red"]818 +[/COLOR][/B] < 260 U/l
Calcium [B] 2.73[/B] 2.3 - 3.0 mmol/l

[B]Haemogram[/B]
Leukocytes [B]10.2[/B] 6 - 11 G/l
[I]In stressed cats up to 18[/I]

Erythrocytes [B]9.32[/B] 5 - 10 T/l
Haemoglobin [B]13.8 [/B] 9 - 15 g/dl
Packed cell volume (PCV) [B]44[/B] 28 - 45 %
MCV [B]47[/B] 40 - 55 fl
HbE [B]15[/B] 13 - 17 pg
MCHC [B]32[/B] 31 - 35 g/dl
Thrombocytes [B]357[/B] 150 - 550 G/l

[B]Differential blood count[/B]
Basophils [B] 0[/B] 0 - 1 %
Eosinophils [B]5[/B] 0 - 6 %
Segmented neutrophils [B]61[/B] 50 - 75 %
Lymphocytes [B]31[/B] 15 - 50 %
Monocytes [B]3[/B] 0 - 4 %
Basophils (absolute) [B]0[/B] /ul 2)
Eosinophils (absolute) [B]498[/B] 0 - 600 /ul
Segmented neutrophils (abs) [B]6204[/B] 3000 - 11000 /ul
Lymphocytes (absolute) [B]3153[/B] 1000 - 6000 /ul
Monocytes (absolute) [B]305[/B] 0 - 500 /ul
LUC [B]0[/B] %
Atypical cells [B]0[/B] negative
Anisocytosis [B]0[/B] negative
Polychromasia [B]0[/B] negative
Glucose (NaF) [B]4.2[/B] 3.0 - 5.6 mmol/l

[B]Sediment (urine) [/B]
Erythrocytes [B]0[/B] 0 - 1 /hpf
Leucocytes [B]0-1[/B] 0 - 5 /hpf
Epithelial cells [B]0-1[/B] 0 - 5 /hpf
[I]Squamous epithelial cells[/I]

Crystals [B]negative[/B] negative
Casts [B]negative[/B] negative

Uwagi / Note:
1) For submission of whole blood samples please note:
- Glucose is not tested anymore from whole blood.
- Fructosamine, potassium, LDH, phosphate and CK values may be false high.
2) Basophils up to 200/ul are considered normal in the literature.

*** Wynik końcowy / Final report *** validated by ARZT2


--------------------------------------------------------------------------------
IDEXX Laboratories Sp. z o.o.


*********************************

Link to comment
Share on other sites

u nas bez wiekszych zmian, z powodu wielu obowiazkow w ciagu dnia nie mam czasu na internet, a wieczorami jestem tak zmeczona ze trudno zebrac mysli, odbywam kociarnie i ide spac by znowu wczesnie rano sie zerwac, ech :(

Lulus u mnie sprawuje sie ladnie, nie leje gdzie popadnie, bacznie go obserwuje
wyniki jego wkleilam powyzej
wykosztowalam sie na niego (133zl)

od poczatku roku oprocz zwirku (w ostatnia srode za 150zl kupilam 125kg zwirku) nie kupowalam karmy w ogole, pomoc peate oraz fundacji DierenHulp Zonder Grenzen pozwolila sporo zaoszczedzic i pieniedze przeznaczyc na kastracje
juz tylko jeden kocurek, najmlodszy, czeka na kastracje
oraz 8 kotek ... to odczuje na pewno (jedna to 120zl :( )

jednak wszystko co dobre szybko sie konczy, zostaly nam ostatnie 2 worki karmy wiec juz za 2-3 tg bede musiala zamowic karme dla tymczasowiczow

nasz dlug to nadal ponad 2tys
a ja nie mam czasu na wystawienie nowych aukcji



adopcje stoja

Link to comment
Share on other sites

Jolu marzec jest miesiącem kastracji i w lecznicach w niektóre dni operacje wykonują taniej (ok. 100 zł za kotkę i chyba 70 za kocurki)
może lepiej zrobić to właśnie wtedy :roll:
przy 8 kotkach to jedna wychodzi gratis ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peate']Jolu marzec jest miesiącem kastracji i w lecznicach w niektóre dni operacje wykonują taniej (ok. 100 zł za kotkę i chyba 70 za kocurki)
może lepiej zrobić to właśnie wtedy :roll:
przy 8 kotkach to jedna wychodzi gratis ;)[/QUOTE]

bede negocjowac kwote z akotki
a kocurki mam taniej, bo za 60zl
kotki musze robic po kolei, nie wszytskie na raz, bo nie dam rady logistycznie tego inaczej zorganizowac, tym bardziej ze znowu cale dnie spedzam w poradniach z tata i nie ma kto sie nimi opiekowac :(

Link to comment
Share on other sites

znalazłam dzisiaj jakiś taki sklep internetowy "animalia.pl" mają nowy wynalazek:żwirek który wykrywa różne choroby u kotów. jeśli coś z koteckiem nie tak to siku prawdę powie bo żwirek(jest silikonowy) zmienia kolor:crazyeye: na czerwony ,zielony lub niebieski w zależności od choróbska ,tylko szkoda ,że cena wysoka : 32 zł bez rabatu za 1,5 kg...:stupid:

Link to comment
Share on other sites

Jolu, przepraszam, że w tym temacie ale masz zapchaną skrzynkę i nie zaglądasz już do wątku bazarkowego dotyczącego kosmetyczek. Chciałam zapytać kiedy zostały wysłane do mnie liliowe kosmetyczki, bo jeszcze ich nie ma, ja za kilka dni wyjeżdżam, a wiadomo jak działa nasza poczta:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']znalazłam dzisiaj jakiś taki sklep internetowy "animalia.pl" mają nowy wynalazek:żwirek który wykrywa różne choroby u kotów. jeśli coś z koteckiem nie tak to siku prawdę powie bo żwirek(jest silikonowy) zmienia kolor:crazyeye: na czerwony ,zielony lub niebieski w zależności od choróbska ,tylko szkoda ,że cena wysoka : 32 zł bez rabatu za 1,5 kg...:stupid:[/QUOTE]
ciekawa sprawa

no niestety, silikonowe tyle kosztuja, ale wymienia sie je rzadziej, wic sa ekonomiczne
jednak nie wszystkie koty go toleruja

Link to comment
Share on other sites

koci wątek w górę!
Jolu wiem, że masz mało czasu, ale przydały by się jakieś nowe fotki kociaków .. do ogłoszeń :roll:
jęśli nie masz czasu ich tu wstawiać to prześlij mi na maila, a ja wstawię i tu i w wolnej chwili postaram się porobić kilka ogłoszeń ..
trzeba ruszyć te adopcje, bo już marzec się zaczął :cool3: i nie chcę krakać ale za niedługo pewnie się zacznie .. :roll:

Link to comment
Share on other sites

JOLU MAM KŁOPOT... MOŻE TY LUB KTÓRAŚ Z CIOTECZEK MOGŁABY POMÓC...? DOSTAŁAM WCZORAJ SMS OD KOLEŻANKI ZE SZCZYRKU Z PROŚBĄ O POMOC .OTÓŻ TA KOLEŻANKA MA NA STRYCHU(!) 3 KOCIE DZIEWCZYNKI I NIE WIE CO Z NIMI ZROBIĆ ...SZUKAŁA IM DOMKÓW ALE Z ŻADNYM SKUTKIEM... KICIE MAJĄ OK. 7 MIESIĘCY, 2 SĄ BIAŁO-SZARE, JEDNA CAŁA SZARA. NIE WIEM CZY WIEDZĄ CO TO KUWETKA , ALE JAK SIEDZĄ NA STRYCHU TO RACZEJ WĄTPIĘ...:shake: NIC WIĘCEJ O NICH NIE WIEM...ALE JAK MAJĄ JUŻ 7 MIESIĘCY TO NIE CHCE MYŚLEĆ W JAKIM STANIE MOGĄ WKRÓTCE BYĆ:placz: -TO PRZECIEŻ MARZEC:MIESIĄC KOCICH GODÓW...TA KOLEŻANKA BOI SIĘ ,ŻE W SCHRONIE IM SIĘ STANIE KRZYWDA ,BO GDYBY NIE TO ;TO JUŻ BY TAM NA 100% TRAFIŁY:-(,DLATEGO PROSIŁA MNIE O POMOC... CZY KTOŚ MÓGŁBY POMÓC I DAĆ KOTECZKOM DT?:Help_2:

Link to comment
Share on other sites

korek221, rozumiem ze te kotki sa wychodzace, ze nie siedza stale na tym strychu
czy sa oswojone? moznaby je zlapac, zrobic steryke i w miedzyczasie szukac czegos, ale latwo nie bedzie, bo oddac koty byle komu to nie sztuka, sztuka jest znalezc dobry dom
od kolezanki oczekuje wspolpracy, zapytaj jak moze pomoc, w lapaniu, zawiezieniu kotek do lecznicy, finansowo...? ewentualnie darujac rzeczy na aukcje, z ktorych sprzedazy pokryje sie zabiegi
mnie nie stac na sfinansowanie trzech sterylek, w momencie gdy mam nie zaplacone rachunki w lecznicy i gdy w domu u mnie 8 kotek czeka na ten sam zabieg :roll:

Link to comment
Share on other sites

peate, nowe zdjecia mam, bede wklejala po trochu codziennie

******

dzisiaj do nowego domu pojechaly Diuna i Dakota, zamieszkaly razem
Dakota nie zestresowala sie zbytnio taka odmiana, ale Dinka jest przerazon ai na te chwile zaszyla gdzies w najdalszym kocie pod szafka :(
szkoda mi jej, tyle pracy wlozylam w jej oswajanie a tu trzeba zaczynac wszystko od nowa
mam nadzieje ze sie przekona do nowych ludzi, ze ich pokocha

jestem w stalym kontakcie z ich opiekunami, w razie czego pomoge od razu

******

z kastracji wrocil ostatni moj tymczasowy kocrek

teraz pora na kotki, ale nie od razu to nastapi
a czeka w sumie 9 kotek :(

jutro musze zlaozyc nowe aukcje, inaczej nici z planow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']korek221, rozumiem ze te kotki sa wychodzace, ze nie siedza stale na tym strychu
czy sa oswojone? moznaby je zlapac, zrobic steryke i w miedzyczasie szukac czegos, ale latwo nie bedzie, bo oddac koty byle komu to nie sztuka, sztuka jest znalezc dobry dom
od kolezanki oczekuje wspolpracy, zapytaj jak moze pomoc, w lapaniu, zawiezieniu kotek do lecznicy, finansowo...? ewentualnie darujac rzeczy na aukcje, z ktorych sprzedazy pokryje sie zabiegi
mnie nie stac na sfinansowanie trzech sterylek, w momencie gdy mam nie zaplacone rachunki w lecznicy i gdy w domu u mnie 8 kotek czeka na ten sam zabieg :roll:[/quote]


JOLU , WŁAŚNIE WYSŁAŁAM SMS DO TEJ KOLEŻANKI OD 3 KOTEK ZE STRYCHU I CZEKAM NA JEJ ODPOWIEDZ...TE KICIE SĄ JEJ ,BO JEJ KOTKA ZACIĄŻYŁA I TERAZ JEJ MALUCHY ZOSTAŁY- NIKT ICH NIE CHCIAŁ:-( AŻ SIĘ DZIWIĘ, A WŁAŚCIWIE SIĘ NIE DZIWIĘ ŻE KOCICY NIE WYSTERYLIZOWAŁA ,BO LUDZIE W TYM SZCZYRKU SĄ WYJĄTKOWO ZACOFANI JEŚLI CHODZI O TAKIE SPRAWY:angryy::angryy: UWAŻAJĄ ,ŻE KOTY "WIEDZĄ "CO ROBIĄ(AUTENTYCZNE ZDANIE JEDNEJ Z "OŚWIECONYCH"SĄSIADEK:angryy:) A POTEM ZAWSZE MOŻNA KOCIĘTA ZAKATRUPIĆ ALBO KOMUŚ PODRZUCIĆ.... JAK TO USŁYSZAŁAM TO MNIE COŚ OGNISTEGO TRAFIŁO:mad: DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE SĄ DEBILAMI???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']JOLU , WŁAŚNIE WYSŁAŁAM SMS DO TEJ KOLEŻANKI OD 3 KOTEK ZE STRYCHU I CZEKAM NA JEJ ODPOWIEDZ...[/QUOTE]

daj znac, co odpowie
mam nadzieje ze nie przerazi "praca ktora powinna wykonac", czyli zabezpieczneie kotek i wspolpraca :roll:


[quote name='magda z.']Jolu z mojego bazarku właśnie poszło 50,10, może niewiele, ale zawsze zasili Twoje konto, pozdrawiam[/QUOTE]

Magdziu, pieniadze sa juz na koncie
dziekuje :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Jolu,wŁaŚnie dostaŁam odpowiedz od tej koleŻanki od strychowych kotek:2 kicie chce oddaĆ ,jednĄ zatrzymuje, sama je zŁapie i pomoŻe zapakowaĆ do auta, fanty na aukcje moŻe podarowaĆ ale jest bez kasy ,wiĘc nie staĆ jej na 3 sterylki...napisaŁa,Że gdyby nie to ,to kicie zastaŁyby u niej ale boi siĘ przychÓwku...kotki sĄ nie do koŃca oswojone ,bo wstĘpu do domu nie majĄ ,ale jej siĘ nie bojĄ,bo je karmi na tym strychu...podobno sĄ Śliczne i niezabiedzone...ty zdecyduj...czekam na wieŚci.

Link to comment
Share on other sites

wkrotce kotki o ktorych pisze korek powyzej zabieram na sterylki

osoby ktore chca pomoc zapraszam na bazarki
ponizsze dzisiaj wystawilam na miau
(dla osob zarejestrowanych na miau)

[b]Porcelanowa solniczka - wyjatkowa![/b] [url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4186229#4186229][size=3][color=darkred][b]KLIKNIJ TUTAJ[/b][/color][/size][/url]

[b]Miski Royal Canin i Sheba[/b] [url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4186965#4186965][size=3][color=darkred][b]KLIKNIJ TUTAJ[/b][/color][/size][/url]

[b]Pacynki dla kota i nie tylko[/b] [url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4187027#4187027][size=3][color=darkred][b]KLIKNIJ TUTAJ[/b][/color][/size][/url]

[b]Torba dla Ciebie - sterylka dla kotki[/b] [url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4187313#4187313][size=3][color=darkred][b]KLIKNIJ TUTAJ[/b][/color][/size][/url]


zapraszam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']Jolu,wŁaŚnie dostaŁam odpowiedz od tej koleŻanki od strychowych kotek:2 kicie chce oddaĆ ,[B]jednĄ zatrzymuje[/B][/QUOTE]

czy ta ktora zostaje bedzie sluzyc jako "fabryka" kolejnych kociat?
jak zmierza ta osoba zabezpieczyc kotke przed kociakami?

maja 7 miesiecy wiec ide o zaklad ze sa juz po rujkach....

czasu nie ma wiele



zreszta mialas podac tej osobie nr do mnie, jednak nikt do mnie nie dzwonil
skontaktuj sie z nia jutro i uswiadom , ze nie ma na co czekac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...