Jump to content
Dogomania

Młoda, katowana sunia-sympatyczna Uszka || Ma dom w Niemczech - Uszka za TM.


Madzik93

Recommended Posts

Ja też sądze, że ona wcale nie musi być stara... Wystarczyło by ją wykąpać, porządnie wyczesać, odpowiednio karmić i ZAPEWINIĆ JEJ KONTAKT Z LUDŹMI, a po jakimś czasie znów była by młodą Uszką... I miała by większe szanse na adopcje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='basia']Wiemy o tym .. ale to i tak za wiele na nasze możliwości .. puki co :([/QUOTE]
Nie można się poddawać... Uszka może liczyć tylko na Was... A jeżeli się poddacie to ona zostanie sama. I co wtedy? Jesteście jej jedyną nadzieją na lepsze jutro... O ile nie znalazła się już osoda, która jest w stanie pomóc Uszce, ale jeszcze o tym nie napisała...

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy bazarek dla Uszki!!!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=103870&highlight=d%C5%BCokejka"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=103870&highlight=d%C5%BCokejka[/URL]

i drugi z książkami [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9277007#post9277007[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Dziękuję ciotki za konkretne, merytoryczne i spokojne wypowiedzi!:p Szkoda, że nieraz na innych wątkach ludzie nie potrafią tak wyrażać swoich opinii:cool3: No i dałyście mi materiał do przemyślenia...[/quote]Ja też sie bardzo cieszę, że można tu spotkać samych myślących, rzeczowych i spokojnych ludzi :loveu:. To naprawdę miła odmiana, po bezsensownych pyskówkach na innych wątkach. Bardzo dziękuję! :lol:

Po przeczytaniu kilku ostatnich wypowiedzi doszłam do wniosków następujących:
1. Wydaje mi się, iż z przemiłą Panią, która wstępnie oferowała dom dla Uszki, powinno się porozmawiać ( o ile jej oferta jest nadal aktualna) i w taktowny sposób wyjaśnić jej, że wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną chęć pomocy :loveu:, ale przynajmniej chwilowo, nie jest to najlepsze rozwiązanie dla tej psiny. Jeżeli była by skłonna poczekać trochę, to może faktycznie za jakiś miesiąc czy dwa (jeżeli nie znajdziemy nic lepszego) Uszka mogła by u niej zamieszkać (oczywiście jeżeli pomyślnie wypadnie wizyta przed adopcyjna). Dla niej też powinno być to dogodniejsze rozwiązanie, gdyż Uszka, miejmy nadzieje, będzie już wtedy w dużo lepszej formie, a co za tym idzie opieka na dnia będzie mniej kłopotliwa.

2.Skoro jak na razie nie znalazł się żaden DT, a sytuacja suni jest tak dramatyczna jak opisujecie :-(, to myślę, że całą energię należało by chyba spożyć teraz na "pozyskiwanie" funduszy na hotelik (to apel do wszystkich Ciotek, niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz na szukanie miejsca w jakiejś dobrej instytucji tego typu (a to już zadanie dla osób obeznanych w lokalnym rynku ;)). Z tego co przeczytałam, to na razie mamy zadeklarowane po 80,00zł miesięcznie (moje 30 + 50 MTJL), czyli całkiem niezły początek :razz:, oby tak dalej...

Co Cioteczki drogie myślą o tych moich wynurzeniach?

Ja jednak, nie czekając na Wasze opinie :evil_lol:, zamierzam właśnie poprosić o przysługę niejakiego Bartka (który ma całą rzeszę wiernych czytelników, zarówno tu jak i na Owczarku, na wątku niewidomego Brajla i który ostatnio bardzo aktywnie i skutecznie wciągną się w pomoc dla Wilki) i korzystają z okazji, że znamy się osobiście, namówić go żeby i na swoim wątku zaapelował o pomoc finansową dla Uszki :razz:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że całe stadko B. na czele z ich Państwem robią co tylko mogą nie tylko w sprawie Wilki ale i Uszki. Nawet widziałam opis u Edytki na GG, zeby pomóc Uszce. Banerek jej tez wstawili od razu jak tylko zrobiłam.

Więc daj im lepiej czas. Nie sądzę, żeby o niej zapomnieli i to nie tylko oni.

Napisalam na GG do DEA ze szukam sponsorow na hotelik dla Uszki.
Na razie mam deklaracje ale poki nie zostanie potwierdzona to nie bedę tu pisać ile i co. Ale działam. Myślę, że sporo ciotek i wujków też się zaangażuje, bo Uszka już dość w życiu wycierpiała...

Link to comment
Share on other sites

Justynko mnie się Twoje resume podoba. Oczywiście Pani wszyscy są wdzięczni za chęć pomocy, oferowała to co może i być może gdy Uszka dojdzie do siebie będzie to dla niej dobre rozwiązanie.
Na razie jednak trzeba wyrwać ją z tego schroniska póki jeszcze żyje i może z bidą powłóczyć nogami bo chyba tak to wygląda. [U]Hotelik jestem za [/U], może zarezerwować u Murki. Wczoraj przejrzałam oferty innych hoteli - wiecie pomijając ceny od 30 zł/dz wzwyż, to tam nie miejsce dla naszej Usi, nawet by jej nie przyjęli. Nie deklaruję dziś kwoty jaką będę płacić na hotel, bo wiecie od wtorku podejmuję nową pracę, jeszcze nie mam podpisanej umowy więc nie znam swojej przyszłej pensji, [U]ale deklaruję swoją wpłatę. Ureguluję to po najbliższej wypłacie [/U](ok.1 luty). Jeśli dam radę wcześniej to oczywiście
Podajcie numer konta i dane osoby która zajęłaby się tą sprawą finansową (może być PM).

Wierzę w Bartka, Edytkę i całe stadko BBBB. Zrobią co tylko będą mogli. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Myślę, że całe stadko B. na czele z ich Państwem robią co tylko mogą nie tylko w sprawie Wilki ale i Uszki. Nawet widziałam opis u Edytki na GG, zeby pomóc Uszce. Banerek jej tez wstawili od razu jak tylko zrobiłam.

Więc daj im lepiej czas. Nie sądzę, żeby o niej zapomnieli i to nie tylko oni..[/quote]
Masz rację, nie zapomnieli, ale Brajluś znowu miał krwawienie...:-(

Link to comment
Share on other sites

Szukałam wczoraj hoteliku gdzieś w bliskiem okolicy ale niestety. Jedna sprawa to ceny, druga to niestety niechęć do schroniskowych burków :(
Poza kasą dostałam też deklarację przesłania worka karmy dla Uszki ;)
Niecierpliwie jednak czekam na wiadomości od Dei, która była wczoraj w schronie i miała rozmawiać w sprawie Uszki, oraz sprawdzić jej stan. Dostałam późno w nocy niepokojącego SMSa. DEA, napisz coś!

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ciotki za brak info wczoraj, ale najzwyczajniej w świecie odcięło mnie od intenetu. Już myślałam, że jak dzisiaj nie włączą to do biura podjadę. Muszę posprawdzać co mi wyszło z wczorajszych zdjęć w schronie i wstawię jakieś fotki jeśli będą możliwe. Postałam wczoraj przy jej kojcu dosyć długo, udało mi się nawet ją dodołać do siatki. Niestety biedaczka jest zbyt słaba, aby przepchać się przez inne psiaki, starałam się tak wsadzić rękę, aby ją trochę pogłaskać. Wiecie jak to jest, wszystkie bidy się pchają do ręki, każdy chce być pogłaskany:-( Ale chwilę się udało. Później została odepchnięta, odeszła, wołałam ją a ona stała tak na środku z niedowierzaniem patrząc, że nadal właśnie ją wołam:placz: Wiecie, ona nawet zdrowa była bardzo biedna psychicznie, chyba nic dobrego ją w życiu od człowieka nie spotkało, a teraz to już obraz nędzy i rozpaczy. Cieszę się, że próbują ją leczyć, choć wetka się dziwiła po co... Jednak żadnej diagnozy nie mamy:shake:
Widząc to wszystko jestem za hotelikiem, ale takim, żeby rzeczywiście ktoś mógł jej poświęcić dziennie trochę czasu. [B]Ja mogę zadeklarować 50 złotych miesięcznie. [/B]Jedna osoba powinna zbierać kasę, ewentualnie dopilnować zadeklarowanych i przekazywać miesięcznie do hoteliku chyba?

Link to comment
Share on other sites

Dea tu jest adres hoteliku u Murki w Janowie Lubelskim [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=100985[/URL]

Wiem, że to daleko. Już ktoś pytał o miejsce dla Uszki post#64, #65 i miejsce by było wkrótce (a może już się znajdzie bo sprawa pilna). Warunki wg. mnie są dobre, TZ Murki zajmuje się psami, chodzi z nimi na spacery, bawi się. Zapewniają też transport a więc może by po nią przyjechali. Tylko niech jakiś sensowny weterynarz ją obejrzy co z nią jest - Murka pisała że w hoteliku jest opieka weterynaryjna o ile mnie pamięć nie myli. Odezwij się do Murki i zarezerwuj miejsce dla Usi i to jak najszybciej. Żeby psinę zabrać z tego schroniska i to już, za parę dni może jej po prostu nie być :placz: :placz:. Chyba że masz jakiś inny hotel.
Zdecyduj kto zajmie się finansami Uszki i zacznijmy działać.
W tej chwili mogę przesłać 50 zł [B](konto, dane osoby do przelewu!!!!!)[/B], miesięczną opłatę hotelikową zadeklaruję ok. 1 lutego.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jeżeli mała poszłaby do Murki, to finansami powinien się zająć ktoś kto ją zna i jest najbliżej. Kilka postów wcześniej już ktoś pisał o tym hoteliku, byłam na wątku, ale przeczytałam, że nie ma miejsc... Basia pisała, że już szukała innych hotelików bliżej, ale z tego co wiem są droższe, no i własnie psiaków ze schronu nie chcą przyjmować, tym bardziej chorych:-(

Link to comment
Share on other sites

post#64 i #65 tam jest odpowiedź o Uszce, że zwalnia się miejsce bo piesek jedzie do domu. Podany jest telefon do Murki (post #1) to może coś telefonicznie można by załatwić, powiedzieć jaka sytuacja, może w drodze wyjątku coś zorganizuje dla niej. Twoja dzisiejsza relacja ze schroniska naprawdę jest niepokojąca przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam i ściskam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam na wątku hoteliku. Czy ktoś ma chwilę i może przejrzeć wątek i spisać w jednym poście deklaracje pieniężne, tak, żeby można było je aktualizować na bieżąco? Ja chciałabym jeszcze przejrzeć te zdjęcia ze schronu, nie zdążę wszystkiego, a musimy wiedzieć ile nam brakuje. Musimy dodać jeszcze koszty transportu. Proszę o bazarki!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...